Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,761 εγγεγραμμένα μέλη και 714,919 μηνύματα σε 22,163 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 228 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πολύ ζωηρό γατάκι

Maraki.gr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maraki.gr
H Maraki.gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H Maraki.gr My cat My world♥ έγραψε στις 17:10, 21-07-16:

Γειά σας γατόφιλοι! Έχω ένα γατούλη από τότε που γεννήθηκε και είναι 1,5 χρονών. Όταν ήταν μωρό ήταν πολύ χοντρό και βαριόταν να κουνηθεί αλλά από τότε που μεγάλωσε με έχει τρελάνει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ! Φέρνει ποντίκια στην αυλή μου , όποτε βγαίνω έξω με ακολουθεί μέχρι ένα σημείο ακόμα κι αν δεν κρατάω το φαγητό του , μου νιαουρίζει και εγώ πιστεύω πως ζητάει φαγητό αλλά δεν έτρωγε! Μόνο τριβόταν στα πόδια μου μανιακώς. Όλο κάνει κωλοτούμπες ακροβατικά μασάει τους τοίχους και πέφτει ξερό στο πάτωμα και παίζει με ένα μπαλάκι. Όταν γυρνάω από τα ψώνια με κοιτάει με γυαλισμένο μάτι σταματάει ό , τι κάνει και τρέχει προς το μέρος μου . Πραγματικά θα ήθελα ένα πιο ήρεμο γατάκι αλλά δεν ξέρω γιατί έγινε έτσι παρόλο που παίζω πολύ μαζί του!! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το ''ξετρελάνω'' ??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,638 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 19:23, 21-07-16:

Καλησπέρα.
Βρε Μαράκι, γιατί εμένα η συμπεριφορά του μου φαίνεται φυσιολογικότατη? Αν ήταν υποτονικός και ληθαργικός, θα είχε πρόβλημα με την υγεία του. Αντίθετα, είναι ένας νεαρός γατούλης, που όχι μόνο έχει διάθεση για παιχνίδια, αλλά σου δείχνει και μια ξεχωριστή αγάπη, ζηλευτή.
Χαλάρωσε λοιπόν και απόλαυσε τη συντροφιά του (εντάξει, εκτός από τα "δωράκια"-ποντικάκια, που κι αυτά στα κάνει για να δείξει την ευγνωμοσύνη του)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Maraki.gr

Νεοφερμένος

H Maraki.gr My cat My world♥ έγραψε στις 19:34, 21-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Καλησπέρα.
Βρε Μαράκι, γιατί εμένα η συμπεριφορά του μου φαίνεται φυσιολογικότατη? Αν ήταν υποτονικός και ληθαργικός, θα είχε πρόβλημα με την υγεία του. Αντίθετα, είναι ένας νεαρός γατούλης, που όχι μόνο έχει διάθεση για παιχνίδια, αλλά σου δείχνει και μια ξεχωριστή αγάπη, ζηλευτή.
Χαλάρωσε λοιπόν και απόλαυσε τη συντροφιά του (εντάξει, εκτός από τα "δωράκια"-ποντικάκια, που κι αυτά στα κάνει για να δείξει την ευγνωμοσύνη του)
Δηλαδή είναι φυσιολικό!! Ευτυχώς!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,638 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 19:45, 21-07-16:

Φυσιολογικότατος και αγαπησιάρης!
Αλλά αν κι εσύ τον αγαπάς πολύ και θες να είναι και να παραμείνει ασφαλής, θα σου συνιστούσα να μην τον αφήνεις να τριγυρίζει μακριά από το σπίτι και να τον στειρώσεις -αν δεν το έχεις κάνει ήδη. Αυτό και θα τον ηρεμίσει παραπάνω αλλά και θα τον απαλλάξει από πολλούς ενδεχόμενους κινδύνους.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Maraki.gr

Νεοφερμένος

H Maraki.gr My cat My world♥ έγραψε στις 11:00, 22-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Φυσιολογικότατος και αγαπησιάρης!
Αλλά αν κι εσύ τον αγαπάς πολύ και θες να είναι και να παραμείνει ασφαλής, θα σου συνιστούσα να μην τον αφήνεις να τριγυρίζει μακριά από το σπίτι και να τον στειρώσεις -αν δεν το έχεις κάνει ήδη. Αυτό και θα τον ηρεμίσει παραπάνω αλλά και θα τον απαλλάξει από πολλούς ενδεχόμενους κινδύνους.
Σε ευχαριστώ πολύ και θα το κάνω!!

Παράθεση

Sissy-Lousy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sissy-Lousy
H Sissy-Lousy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Sissy-Lousy έγραψε στις 16:36, 04-10-16:

Καλησπέρα και από μενα..
Χρειάζομαι οπωσδήποτε τις συμβουλές σας..εχω 2 γατάκια αιγυπτιακα περίπου 5-6 μηνων τα φροντίζουμε μαζι με τον άντρα κ τα έχουμε μεσα στο σπίτι αλλα έχουμε μεγάλο πρόβλημα γιατι έχουν καταστρέψει ολο το σπίτι... τις κουρτίνες τις έχω βγάλει γιατί σκαρφαλώνουν μέχρι πανω.. τραπεζομαντιλα δεν υπάρχουν πια στα τραπεζια...χθες μου ρίξανε κ την τηλεόραση. ..δε ξερω τι άλλο να κανω... έχουν ένα σορό παιχνίδια δεν τους λείπει τίποτα γιατί ολα αυτα...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 35,714 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 17:24, 04-10-16:

Καλησπερα φιλη μου.Η συμπεριφορα που λες ειναι απολυτα φυσιολογικη για την ηλικια τους.Ειναι ακριβως σε αυτην την ηλικια που εχουν την μεγαλυτερη ζωηραδα.Τωρα ανακαλυπτουν τις δυνατοτητες τους και τον κοσμο,και ετσι τα ανακαλυπτουν.Θα επρεπε να σε ανησυχει αν δεν ειναι ζωηρα σε αυτην την ηλικια.
Απο εκει και περα,προστατεψε ότι ειναι να προστατεψεις απο επιπλα,κουρτινες κλπ,στερεωσε καλα τα επιπλα σου,βάζα,τηλεορασεις κλπ (αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον γατακια να ριξουν τηλεοραση αλλα τεσπα,)και υπομονη..σιγα σιγα θα ηρεμησουν.
Παιχνιδια εσεις μπορει να τους εχετε παρει,αλλα αυτα δεν το ξερουν αυτο.Παιχνιδι αντιλαμβανονται πχ το σκαρφαλωμα στην κουρτινα κλπ.
Επισης τα παιχνιδια στο πατωμα δεν λενε κατι.Πρεπει και να παιζετε μαζι τους,χωρις βεβαια να ξερω οτι δεν το κανετε,απλα το αναφερω.

Οταν παιρνουμε ζωακια σπιτι,πρεπει και εμεις να κανουμε υποχωρισεις,ειναι σαν παιδια κατα μια εννοια,τουλαχιστον στην αρχη .Ξερουμε οτι τετοια πραγματα θα συμβουν.
Οποτε και προσαρμοζουμε και εμεις καποια πραγματα.Δεν μιλαμε για λουτρινα,αλλα για ζωντανα πλασματα,που μαλιστα ειναι και πανω στην ζωηροτερη ηλικια τους.
Ειναι σιγουρο παντως οτι θα ηρεμησουν με τον καιρο.
Σας ευχομαι τα καλυτερα και να τα χαιρεστε.

Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 17:30, 04-10-16:

Σίσσυ είναι ακόμα μικρά, σε λίγους μήνες θα ηρεμήσουν. Μέχρι τότε υπομονή και μάζεψε ότι μπορεί να καταστραφεί. Βέβαια και μετά δεν θα λείψουν οι ζημιές εδώ κι εκεί, αλλά θα είναι περιορισμένες.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sissy-Lousy

Νεοφερμένος

H Sissy-Lousy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Sissy-Lousy έγραψε στις 23:31, 18-01-17:

Ζητώ την βοήθειά σας για την μια απο τις δυο γατούλες μου... ειναι τοσο ζωηρη που νιωθω οτι εχω χάσει την μπαλα μαζι της...οσο και να την μαλωνω και να την βαζω τιμωρία ειναι σαν να μην εγινε τπτ... προσπαθεί να σκαρφαλώσει στη κρυσταλιερα στο ψυγείο και οπου αλλου μπορειτε να φανταστείτε. ..σε καθε της προσπάθεια την βαζω στο κλουβακι μεσα και οταν την βγαζω μετα παλι τα ιδια... ενω η αδερφή της ειναι τοσο ήσυχη ουτε που ακουγεται...
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 00:02, 19-01-17:

Αυτό που λες με την τιμωρία, πώς το κάνεις, με ποιον τρόπο εννοώ. Γιατί, ειδικά η γάτα και η "τιμωρία", είναι έννοιες ασύμβατες.
Η γάτα είναι ανεξάρτητο πλάσμα και κάθε προσπάθεια επιβολής με τη βία, είναι καταδικασμένη σε αποτυχία. Το μόνο που θα καταφέρεις ίσως, είναι να την εκνευρίσεις ακόμα περισσότερο.
Αντίθετα, θα πρέπει να την προσεγγίσεις, να την παρατηρήσεις περισσότερο. Είναι κάτι που πυροδοτεί κάτα κάποιο τρόπο, αυτή την υπερ-δραστηριότητά της; Μήπως δεν παίζετε αρκετά μαζί της και κάπου χρειάζεται να διοχετευτεί όλη αυτή η συσσωρευμένη ενέργεια;
Μη ξεχνάς οτι όπως σε όλα τα όντα, κάθε ένα έχει τον χαρακτήρα του. Μπορεί η άλλη σου γατούλα να είναι ήσυχη από ιδιοσυκρασία, η συγκεκριμένη όμως διαφέρει. Δέξου επίσης, οτι άπαξ κι έχεις "γατική" παρουσία στο σπίτι, θα κάνεις και τα στραβά μάτια σε ορισμένα θέματα (όχι φυσικά σε όλα). Είναι αιλουροειδή, κι έχουν την τάση να σκαρφαλώνουν.
Να χαίρεσαι και τα δυο που είναι υγιή και, αν δεν το'χεις κάνει ήδη, να φροντίσεις για τη στείρωσή τους, γιατί οι γενετήσιες ορμές είναι ένας αρκετά υπολογίσιμος παράγοντας υπερβολικής ανησυχίας.
Παράθεση

Sissy-Lousy

Νεοφερμένος

H Sissy-Lousy έγραψε στις 00:42, 19-01-17:

Παίζω το ίδιο και με τις δυο μάλιστα με την lousy λιγο παραπάνω γτ καθεται πιο πολυ στο χωρο που βρισκόμαστε και οτι οταν ήταν 4 μηνων έπεσε απο το 3 όροφο και εσπασε το χέρι της...οποτε δεν πήγα στη δουλειά για αρκετές μέρες για να μπορώ να την φροντισω. Η sissy είναι πιο ανεξάρτητη. Οσο για την τιμωρία ειχα διαβασει οτι αυτο με το κλουβι ειναι ο μονος τροπος αλλα δε βλεπω να γίνεται τπτ... τον αλλον μηνα ειναι να τις στειρωσουμε.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 07:44, 19-01-17:

Λίγο ακόμα υπομονή λοιπόν, μέχρι τον άλλο μήνα. Πιστεύω οτι η στείρωση θα βοηθήσει, ώστε τα "πνεύματα" να ηρεμήσουν αρκετά.
Παράθεση

tammy (Δημητρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tammy
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

O tammy έγραψε στις 19:28, 22-01-17:

Με τη στείρωση θα ηρεμήσουν σίγουρα. Όπως σίγουρα θα συνεχίσουν να είναι τιγράκια τσέπης. Γάτες και ζημιές πάνε παρέα. Καναπέδες, κουρτίνες, τραπεζομάντιλα... Σε μένα μου έσχιζε όλα τα ρούχα. Και ειδικά τα δικά μου...Τώρα απλά ανοίγει τη ντουλάπα και κοιμάται πάνω. Καταλαβαίνει. Ολα τα τραπέζια είναι γεμάτα μπιμπελό και γυάλινα. Δε σπάει κανένα. Τώρα...Το πριν ας το ξεχάσουμε. Αυτό που δε θα ξεχάσω είναι τους γύρους του θανάτου στα κάγκελα. Μου κόβοταν το αίμα...Έκλεινα τα μάτια. Μένουμε στον 4ο και σε μια χαμηλή ταράτσα υπάρχει και ντόπερμαν. Έχω και πρόσθετα λόγω του παιδιού. Περπατούσε στη κουπαστή και έκανε και φιδακι ανάμεσα στα κενά. Φρίκη. Μετά το χρόνο σταμάτησε να κάνει τον κασκαντέρ. Ζημιές δε κάνει ΚΑΜΜΙΑ. Μόνο κρύβει αντικείμενα. Με αγάπη και υπομονή, όλα γίνονται. Στο μέτρο του δυνατού πάντα. Σε τιμωρίες δε πιστεύω.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariamitrrr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariamitrrr
H mariamitrrr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H mariamitrrr έγραψε στις 10:58, 27-12-17:

Παιδια καλημερα!Το site σας ειναι πολυ καλο και ετσι θελω και εγω να ρωτησω κατι εσας που εχετ περισσοτερη εμπειρια στα γατουδια!
Εχω ενα γατακι περιπου 4-5 μηνων.Το βρηκαμε στο σπιτι της μητερας μου και το σωσαμε απο βεβαιο θανατο... Ειναι θυληκο (ονοματι Vi) και γενικα ειναι παρα πολυ καλη.Μας ακουει οταν την φωναζουμε και ερχεται,ειναι πολυ χαδιαρα και ειναι υπερβολικα δεμενη μαζι μου.αλλα...υπαρχουν 1-2 φορες μεσα στην ημερα που την πιανει η τρελα και κορδελα οπως λεω και εγω.Αλωνιζει ολο το σπιτι,πεφτει πανω στα τζαμια... Ομως εχει αρχισει να κανει και κατι αλλο που φοβαμαι μηπως εξελιχθει σε κατι πιο επιθετικο.Οταν ειναι στη τρελα της καποια στιγμη αρπαζει το χερι μου ή το ποδι για κλασματα δευτερολεπτου και μετα τρεχει...Εχει καταλαβει το ΠΣΣΣΣΤΤΤ ως μαλωμα οποτε σταματαει.Αλλα παρολα αυτα το ξανακανει...πρεπει να με ανησυχησει;
Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,416 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 11:10, 27-12-17:

Οχι να μην σε ανησυχει. Το καθε γατι εχει τον χαρακτηρα του αλλα στην πλειοψηφια οσο μεγαλωνουν ηρεμουν. Οταν στειρωθουν κιολας ηρεμουν σε αρκετα μεγαλο βαθμο. Προς το παρον δινε του να καταλαβει οτι δεν κανει κατι σωστο ειτε με το πσσς ειτε λεγοντας του «οχι» με θυμωμενο τονο στη φωνη. Ειναι μικρουλι ακομα και ειναι ζωηρο
Παράθεση

mariamitrrr

Νεοφερμένος

H mariamitrrr έγραψε στις 11:41, 27-12-17:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Θεωρεις πως ειναι αναγκαια η στειρωση;Ειναι ολοκληρη διαδικασια η εγχειριση και ταλαιπωρια για το γατι...οποτε...δεν ξερω..
Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,416 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 11:57, 27-12-17:

Ναι ειναι αναγκαια κατα την αποψη μου και πολλων αλλων φιλοζωων. Και γω καποτε δεν ειχα την ιδια γνωμη αλλα στην πορεια αλλαξα. Καταρχας η γατα θα εχει τασεις φυγης γιατι θα θελει να ζευγαρωσει. Δεν ξερω κιολας αν ειναι μονιμα μεσα στο σπιτι. Αν αρχισει να γενναει θα ταλαιπωρειται και υπαρχει και ο κινδυνος της πυομητρας. Αν μιλησεις με τον κτηνιατρο σου σιγουρα θα σου εξηγησει καποια πραγματα. Οταν στειρωνονται ηρεμουν πολυ παντως στην πλειοψηφια τους.
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 15:06, 27-12-17:

Υπάρχει περίπτωση να βλέπει κάτι να πετάει μέσα ή έξω από το σπίτι και τρέχει να το πιάσει με αποτέλεσμα να πέφτει στα τζάμια.Εμένα θα με ανησυχούσε αν δεν έκανε τίποτα από αυτά που περιγράφεις.Είναι πολύ φυσιολογικά όσα μας περιγράφεις.
Περί στειρώσεως είμαι κάθετη αν αγαπάς το γατάκι σου και θέλεις και να το προστατεύσεις αλλά και να ζήσει πολλά χρόνια.Η στείρωση είναι απαραίτητη και μάλιστα επιβεβλημένη σε χώρες του εξωτερικού.
Καλή συνέχεια με το νέο σου παιδάκι
Παράθεση

mariamitrrr

Νεοφερμένος

H mariamitrrr έγραψε στις 18:08, 27-12-17:

Ευχαριστώ πολύ.Θα συζητήσω και με το γιατρό για την καταλληλη ηλικια στείρωσης.Μπραβο σας που εχετε φτιαξει ενα τετοιο forum!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  26132831_10215626369441665_1208666105_o.jpg
Εμφανίσεις:  22
Μέγεθος:  158,9 KB  
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 21:12, 27-12-17:

Η Vi είναι σκέτη γλύκα!
Μην ανησυχείς για τη ζωηράδα της, είναι φυσιολογικότατη! Σ'αυτή την ηλικία, είναι όλα τους αεικίνητα, όπως και τα ανθρώπινα παιδάκια.
Είναι όμως και τρισχαριτωμένα, γι αυτό σου συνιστώ να τραβάς όσες περισσότερες φωτογραφίες της μπορείς!

Η κατάλληλη ηλικία για στείρωση είναι για τα θηλυκά γύρω στους 6-7 μήνες, που το αναπαραγωγικό τους σύστημα ολοκληρώνεται. Δες εδώ γιατί η στείρωση είναι απαραίτητη και μην ανησυχείς καθόλου για τη διαδικασία.
Μόνο για την ταλαιπωρία της γάτας από τις συνέπειες της μη στείρωσής της να ανησυχείς.

Να σου ζήσει η μικρή σου, πανέμορφη ζουζουνίτσα και να τη χαίρεσαι για πολλά πολλά χρόνια
Παράθεση

mariamitrrr

Νεοφερμένος

H mariamitrrr έγραψε στις 09:57, 28-12-17:

Ευχαριστω πολυ!Μας εχει παρει το μυαλο,ολο αγκαλιες και φωτογραφιες ειμαστε!
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 18:35, 28-12-17:

Ειναι και φιλόμουση η μουσίτσα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους