Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,062 εγγεγραμμένα μέλη και 718,625 μηνύματα σε 22,686 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 449 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Αδέσποτη γάτα και γέννα

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη omorfoula
Ο omorfoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O omorfoula έγραψε στις 15:10, 23-04-11:

καλη ανασταση και καλο πασχα να εχουμε!!να σας ρωτήσω Μια αδεσποτη γατουλα γεννησε στο μπαλκονι του εξοχικου μου πως μπορω να μεταφερω μανα και παιδια σε ποιο ασφαλη μερος???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Manolis samos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Manolis samos
Ο Manolis samos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O Manolis samos έγραψε στις 15:38, 23-04-11:

θα ελεγα να τα αφησεις εκει που ειναι αν δεν ειστε πολυ δεμενοι με τη γατα γιατι διαφορετικα υπαρχουν πιθανοτητες να τα παρατησει....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο omorfoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O omorfoula έγραψε στις 15:42, 23-04-11:

το προβλημα ειναι οτι απο εκει μπορουν να μπουν και σκυλια + οτι αυριο θα εχουμε κοσμο και θα ερθει και ο σκυλος οποτε??τι να κανω?? ευχαριστω για την βοηθεια!!

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Spiderwoman
H Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (100; έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 14:42, 26-04-11:

Ελπίζω όλα να πήγαν καλά! Σαφώς και μητέρα και μωρά έπρεπε να προστατευθούν υπό αυτές τις συνθήκες!! Δε μας είπες αν η γατούλα αφήνει να τη χαϊδέψετε! Το καλύτερο θα ήταν να της βάλεις ένα μεγάλο ζεστό κουτί με αρκετά ψηλά τοιχώματα εκεί δίπλα και να δεις αν θα το χρησιμοποιήσει! Μετά θα μπορούσες σιγά σιγά να τη μεταφέρεις μέσα σε αυτό μαζί με τα μωρά της σε πιο ασφαλές σημείο, όχι πολύ μακριά και με πολύ απαλές κινήσεις! Αν πάλι είναι σκέτο αγρίμι, κάνε το χώρο γύρω της προστατευμένο, πιθανώς περιφράσσοντάς τον, αλλά μόνο αυτή να μπορεί να μπαινοβγαίνει!

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 19:56, 06-05-11:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά με υγεία !! συγνώμη για την τόση καθυστέρηση ναι δόξα το θεό όλα πήγαν καλά η γατούλα έχει τρομερή εμπιστοσύνη σε εμένα και στην μάνα μου !! μας αφήνει να την χαϊδέψουμε και αυτήν κ τα γατιά αν και δεν το δοκιμάζουμε μην γίνει καμιά στραβή !! αυτό που κάναμε είναι να ειδοποιήσουμε να μην έρθει ο σκύλος και της βάλαμε μια κουτα με εφημερίδες και ένα κλουβί μεταφοράς διάλεξε το κλουβί μεταφοράς και την βάλαμε δίπλα στη πόρτα του σπιτιού να ελέγχουμε κάθε τόσο απλά τρομοκρατήθηκα διότι μεγάλη πέμπτη έφτασα στο εξοχικό και μεγάλη παρασκευή παραλίγο να γεννήσει κάτω από το ηλεκτροκίνητο μου καρότσι καθότι είμαι Α.Μ.Ε.Α η γατούλα με αγαπάει πολύ και με εμπιστεύεται απίστευτα αφού με πάει συνέχεια στα γατάκια . συγνώμη για το μεγάλο θέμα ελπίζω να μην σας κούρασα !!
Μία ερώτηση έχουν περάσει 14 μέρες κ τώρα αρχίζουν να ανοίγουν τα μάτια να ανησυχώ ? συγνώμη που ρωτώ πολλά αλλά δεν μου έχει ξανά συμβεί.

1Υ.Γ Σας ευχαριστώ όλους για της άμεσες απαντήσεις
2Υ.Γ επειδή είμαι νέο μέλος υπάρχει ανάλογο θέμα που συστήνονται νέα μέλη??

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,514 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:03, 06-05-11:

Συνηθως τα γατακια ανοιγουν τα ματια τους στις 10 μερες,πανω κατω.Τα βλεπεις να ειναι καλα;Εχουν τσιμπλες..δυσκολευονται;Δες και εδω.
Ναι..υπαρχει θεμα για τα νεα μελη..εδω..Θα εισαι και η πρωτη που θα γραψεις,διοτι ειναι σχετικα καινουργιο θεμα.
Καλωσηρθες.

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 20:09, 06-05-11:

Σε ευχαριστώ Έφη το νικ μου είναι από την βασίλισσα μου όπου θα γράψω στα νέα μέλη σε λίγο αν προλάβω δόξα το θεό όχι ούτε τσίμπλες είναι και έχουν πάρει τα πάνω τους αλλά τόσο μικρά πρώτη φορά έχω κ αγχώνομαι !

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,514 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:18, 06-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από omorfoula
Σε ευχαριστώ Έφη το νικ μου είναι από την βασίλισσα μου όπου θα γράψω στα νέα μέλη σε λίγο αν προλάβω δόξα το θεό όχι ούτε τσίμπλες είναι και έχουν πάρει τα πάνω τους αλλά τόσο μικρά πρώτη φορά έχω κ αγχώνομαι !
Επισης αν θες να ανοιξεις θεμα για την ομορφουλα σου..μπορεις να γραψεις σε αυτην την κατηγορια.

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 11:18, 07-05-11:

Καλημέρα άλλη μια απορία σε πια ηλικία μπορώ να δώσω τα μικρά στης 60 μέρες είναι καλά ? λογικά θα έχουν σταματήσει να θηλάζουν ε ? και θα έχουν κάτσει κ αρκετό καιρό με την μητέρα τους κ τα αδέλφια τους ε ?

Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 11:31, 07-05-11:

Kαλως ηρθες και απο εμενα!!!Συνηθως θα διαβασεις και σε διαφορα θεματα πως γυρω στους 2,5 μηνες.Αλλα αν θες μπορεις και να τα δωσεις λιγο πιο νωρις ωστε να εχουν καλα-καλα απογαλακτιστουν και επειτα να εχουν ''χορτασει'' την μητερα τους.Ευχομαι να μας ανεβασεις και φωτογραφιες οποτε και αν μπορεσεις για να τα δουμε τα μικρουλια.Να σου ζησουν!!!!

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 11:39, 07-05-11:

Βασικά έχω μια φωτογραφία μετά από 24 ώρες αφού γεννηθήκαν αν θα μπορέσω θα βγάλω και πιο καινούργιες

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 14:45, 11-05-11:

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 14:53, 11-05-11:

Ορίστε και η φωτογραφία με τα γεννητούρια!! βεβαία είναι κάτι ώρες αφού γεννήθηκαν αλλά δεν έχω άλλες τώρα το Σάββατο να είμαστε καλά θα έχω άλλες καινούργιες!! Παιδιά έχω μια απορία μια ταΐστρα και μια ποτίστρα αν τα βάλω στον κήπο έχουν πρόβλημα ? επίσης την μανούλα την ονόμασα ψιψινελ πότε μπορώ να την στειρώσω ?

Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiss bill
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 15:17, 11-05-11:

Υπεροχη φωτο. Ευχομαι τα μικρα να ειναι καλοτυχα. Κοιτα αν γινεται, καλυτερα να βαλεις ταιστρα κ ποτιστρα κοντα στη γατομαμα. Τωρα για τη στειρωση νομιζω αφου απογαλακτιστουν τα μικρα. Ας πουν και καποιοι που ξερουν σιγουρα

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 15:32, 11-05-11:

Ευχαριστώ Kiss bill ελπίζω να μου τύχουν καλές οικογένειες !! για αυτήν τη στιγμή έχω προνοήσει πάει ένας φίλος και τα κοιτάζει και πάω και εγώ όσο μπορώ γιατί είναι κοντά ! ταΐστρα κ ποτίστρα θέλω να βάλω για χειμώνα που πάω μόνο πσκ!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:45, 11-05-11:

Οχι δεν υπαρχει προβλημα με ποτιστρα και ταιστρα.Το ειχα κανει και εγω στο παλιο σπιτι.Αρκει να μην υπαρχει κανενας "καλος" γειτονας..καταλαβαινεις τι εννοω.
Οσον αφορα τη στειρωση.Οσο πιο πολυ θηλασουν τα μικρα τοσο το καλυτερο.Ομως αν κυκλοφορουν αρσενικοι γατοι εκει...ειναι δυσκολα τα πραγματα.Παντως σιγουρα τα μικρα θα πρεπει να αρχισουν να τρωνε κανονικη τροφη,για να στειρωσεις τη μαμα...
ΥΓ...πανεμορφη εικονα πραγματικα!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 21:12, 11-05-11:

Ναι είναι πολύ όμορφη εικόνα !! θέλω να πιστεύω δεν έχω κακούς γείτονες !! και για αυτό θέλω να την στειρώσω για να μην έχω πρόβλημα με την γειτονιά και γιατί δεν είμαι σύμφωνος με ανεξέλεγκτες γέννες !! ναι όσο είμαι εκεί προσέχω και άλλα που είναι αρσενικά .. και αυτά θα σπειρωθούνε !! όταν πάνε 2 μηνών θα μπορώ να δώσω τα γατιά ? η πρέπει να κάτσουν και άλλο με την μάνα τους ?

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:17, 11-05-11:

2μιση μηνων ειναι τελεια...αλλα σε περιπτωση αναγκης,και 2 οκ ειναι μου φαινεται.

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 22:28, 11-05-11:

Οκ σε ευχαριστώ πολύ πουπουλένια !!

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 13:42, 12-05-11:

απο την στιγμη που ειναι εξω η γατα μην περιμενεις να πανε 2,5 μηνων για να στειρωσεις την μανα..υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες να μεινει ξανα εγγυος. Εγω πιστευω οτι καλυτερα ειναι να στειρωθει οταν τα μικρα θα ειναι 1,5 μηνα, που ετσι κ αλλιως θα μπορουν να φανε μονα τους, κ αμα θες τα δινεις 2,5 μηνων τα μικρα που ειναι ιδανικη ηλικια..

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 15:35, 12-05-11:

Ευχαριστώ πολύ evelynkar δηλαδή τα γατάκια απογαλακτίζονται στον 1,5 ? συγγνώμη αν ρωτώ πολλά αλλά πρώτη φορά ( έχω γεννητούρια ) και δεν ξέρω οπότε 2 μηνών να τα δώσω ?

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 15:48, 12-05-11:

τα μωρα ξεκινανε να κοβουνε το γαλα περιπου στις 20-30 μερες, αλλα μπορει να θηλαζουν μεχρι τριων μηνων. το θεμα ειναι οτι η γατουλα ειναι αδεσποτη, οποτε μπορει να ζευγαρωσει πολυ πιο ευκολα και γρηγορα απο μια γατουλα που μενει αποκλειστικα μεσα στο σπιτι. την Ταρτα πχ η μικρη μου γατουλα, την πηρα 22 περιπου ημερων και ηδη της ειχαμε κοψει το γαλα και ετρωγε στερεα τροφη (ή κονσερβα ή ξηρη τροφη για γατακια μουλιασμενη με νερο).
Τα γατακια δινονται καλυτερα 2-2,5 μηνων για να κοινωνικοποιηθουν καλυτερα με τα αδερφακια τους οχι για τον θηλασμο. Γι αυτο θεωρω οτι ειναι καλυτερο να στειρωθει η μανουλα οταν κλεισουν 1,5 μηνα για να μην εχετε το φοβο μηπως ζευγαρωσει και δινεις τα γατακια λιγο πιο μετα. Εμεις την μια την γατουλα που ειχαμε στην στειρωσαμε ετσι. Να πειτε στο γιατρο ομως οτι εχει ακομη γαλα για να αποφυγετε την μαστιτιδα( αν και σε πολλες περιπτωσεις και μετα την στειρωση η μανουλα θηλαζει τα μικρα, αλλα δεν θεωρω οτι ειναι απαραιτητο ).

ο λογος που στειρωσαμε την γατουλα μας τοσο νωρις ηταν επειδη λογω του οτι εμενε εξω μεχρι να γινουν τα μωρα 2 μηνων ξεκινουσε να ζευγαρωνει παλι..

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 15:58, 12-05-11:

Οκ!! Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ οπότε πρέπει να βρω καλό κτηνίατρο κοντά στο εξοχικό τώρα !

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar έγραψε στις 16:05, 12-05-11:

μην αγχωνεσαι, ειναι μια επεμβαση ρουτινας, ολα θα πανε καλα!

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 16:14, 12-05-11:

Ναι όμως δεν παυει να είναι επεμβαση!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:09, 12-05-11:

Εχεις δικιο..μην λεμε και οτι θελουμε..και εγω θα ανησυχουσα.καθοτι δυστυχως ειμαι και πολυ αγχωδης τυπος.
edit:...χμ..νομισα οτι λεγατε για εγχειρηση της ομορφουλας,εξου και το σχολιο...

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 23:41, 12-05-11:

Όχι δόξα το θεώ η στειρώσει της ομορφούλας ήταν σε πολύ καλά χέρια έχουμε κτηνίατρο μάλαμα και πολύ καλή στην αδεσποτουλα έλεγα που το εξοχικό είναι αλλού και πρέπει να δω κάποιον να είναι οκ !

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

H Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (100; έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 10:26, 13-05-11:

Δε θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες!! Τα γατάκια καλά είναι να δοθούν 2-2,5 μηνών, αλλά η μαμά δεν είναι καλό να στειρωθεί όταν αυτά θα είναι 1,5 μηνών!!!! 1ον: ΘΑ είναι πολύ μικρά για να μείνουν έξω χωρίς τη μαμά τους τις μέρες που θα αναρρώνει! Μετά την επέμβαση και για 2-3 μέρες τουλάχιστον θα ήταν καλό να έχει ηρεμία και οπωσδήποτε να μην είναι έξω και μολυνθεί ή να ζουλάνε τα μικρά την κοιλιά της. Εκτός αν τα πάρετε όλα μέσα για εκείνες τις μέρες!!
2ον: Μέχρι τους 2-2,5 μήνες το γάλα είναι απαραίτητο για γατάκια που ζουν έξω και όχι στο προστατευμένο περιβάλλον του σπιτιού: παίρνουν αντισώματα!!
3ον: Μετά τη στείρωση πολλές μαμάδες γάτες τα απαρνιούνται οριστικά! 1,5 μηνών είναι πολύ μικρά για να μην έχουν την προστασία της μαμάς τους στο εξωτερικό περιβάλλον!
Το καλύτερο είναι να τη στειρώσετε μόλις δοθεί και το τελευταίο γατάκι!!! Αν δεν έχετε καταφέρει να τα δώσετε μέχρι την ηλικία των 2,5 μηνών, τότε στειρώστε την και κρατήστε τα γατάκι σε προστατευμένο περιβάλλον για τις μέρες της στείρωσης!!! Ακόμη και έγκυος να είναι, τα έμβρυα θα είναι πολύ μικρά, ασχημάτιστα ακόμα, δε θα είναι αληθινά μωρά , αλλά ωάρια που μόλις γονιμοποιήθηκαν και η γατούλα δεν κινδυνεύει σ΄αυτήν την περίπτωση! Στο κάτω κάτω θα καταλάβετε ότι ξαναέμεινε έγκυος, γιατί θα της κοπεί το γάλα!!!!
Μπορεί να μείνει έγκυος όσο θηλάζει, αλλά μόλις μείνει , δε θα έχει πια γάλα!!

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 10:57, 13-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Spiderwoman
Δε θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες!! Τα γατάκια καλά είναι να δοθούν 2-2,5 μηνών, αλλά η μαμά δεν είναι καλό να στειρωθεί όταν αυτά θα είναι 1,5 μηνών!!!! 1ον: ΘΑ είναι πολύ μικρά για να μείνουν έξω χωρίς τη μαμά τους τις μέρες που θα αναρρώνει! Μετά την επέμβαση και για 2-3 μέρες τουλάχιστον θα ήταν καλό να έχει ηρεμία και οπωσδήποτε να μην είναι έξω και μολυνθεί ή να ζουλάνε τα μικρά την κοιλιά της. Εκτός αν τα πάρετε όλα μέσα για εκείνες τις μέρες!!
2ον: Μέχρι τους 2-2,5 μήνες το γάλα είναι απαραίτητο για γατάκια που ζουν έξω και όχι στο προστατευμένο περιβάλλον του σπιτιού: παίρνουν αντισώματα!!
3ον: Μετά τη στείρωση πολλές μαμάδες γάτες τα απαρνιούνται οριστικά! 1,5 μηνών είναι πολύ μικρά για να μην έχουν την προστασία της μαμάς τους στο εξωτερικό περιβάλλον!
Το καλύτερο είναι να τη στειρώσετε μόλις δοθεί και το τελευταίο γατάκι!!! Αν δεν έχετε καταφέρει να τα δώσετε μέχρι την ηλικία των 2,5 μηνών, τότε στειρώστε την και κρατήστε τα γατάκι σε προστατευμένο περιβάλλον για τις μέρες της στείρωσης!!! Ακόμη και έγκυος να είναι, τα έμβρυα θα είναι πολύ μικρά, ασχημάτιστα ακόμα, δε θα είναι αληθινά μωρά , αλλά ωάρια που μόλις γονιμοποιήθηκαν και η γατούλα δεν κινδυνεύει σ΄αυτήν την περίπτωση! Στο κάτω κάτω θα καταλάβετε ότι ξαναέμεινε έγκυος, γιατί θα της κοπεί το γάλα!!!!
Μπορεί να μείνει έγκυος όσο θηλάζει, αλλά μόλις μείνει , δε θα έχει πια γάλα!!
Σε ευχαριστώ πολύ το θέμα με την συγκεκριμένη γάτα είναι ότι είναι στο εξοχικό και απλά έτυχε και γέννησε στο μπαλκόνι μας το άλλο θέμα δοκίμασα να την βάλω στο σπίτι αλλά έπαθε αμόκ και αγρίεψε άσχημα οπότε της έβαλα το κλουβί μεταφοράς στο μπαλκόνι και εκεί την βγάζει γιατί νιώθει ασφάλεια ! βεβαία πριν την στειρώσω θα μιλήσω και με κτηνίατρο !

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 13:17, 13-05-11:

Ξέρω ότι θα κάνεις το καλύτερο, μάλλον σε άγχωσα! Ρώτα το γιατρό μήπως την κρατήσει 2-3 μέρες και κρατήσει και τα γατάκια μαζί, αλλιώς κρατήστε τα εσείς όσο θα είναι η μανούλα στο γιατρό, αν δεν τα έχετε δώσει ακόμα! Τις 2-3 επόμενες μέρες μετά τη στείρωση η γατούλα θα αναρρώνει! Δε θα την πειράξει ο εσωτερικός χώρος! Στη χειρότερη περίπτωση που θα κάνει σαν τρελή για έξω, βάλτε τη σε ζεστό καθαρό μέρος με τα παιδάκια της.

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar έγραψε στις 13:55, 13-05-11:

εννοειται οτι ειναι καλυτερο να μεινουν τα γατακια με την μαμα τους μεχρι 2,5 μηνων, αλλα αν ζευγαρωσει τοτε τι γινεται? σου λεω ειχα γατα (εξωτερικη) που μεχρι να γινουν τα γατακια 2 μηνων ξαναζευγαρωνε...και δεν ειναι το θεμα οτι θα στειρωθει καθως ειναι εγγυος αλλα αν αρχισει το ζευγαρωμα μπορει να εξαφανιστει.

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 15:07, 14-05-11:

Δεν το πιστεύω ! χθες ήρθα στο εξοχικό να κάτσω πσκ και να χαζέψω τα γατονια όλα ήταν οκ μάλιστα το ένα είχε αρχίσει να βγαίνει και από το κλουβί σήμερα ξυπνάμε πουθενά τα γατιά ! αυτή ήρθε χαϊδεύτηκε έφαγε ήπιε νεράκι έκατσε λίγο και μετά έφυγε πήγαμε από πίσω μέχρι ένα σημείο και μετά την χάσαμε και ρωτώ καμία ιδέα γιατί τα πηρέ αφού ήμασταν οκ μήπως γιατί βλέπει ότι αρχίζουν παίρνουν τα πάνω τους τα μετέφερε κάπου πιο ασφαλή θα σκάσω !!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:41, 14-05-11:

Ναι....πολλές φορές το κάνουν αυτό,προσπαθούν να αλλάζουν συχνά φωλιά..για μεγαλύτερη ασφάλεια.Το έχω δει πολλές φορές να γίνεται.Ακόμα και αν κάθεται να την χαιδέψεις.Ας ελπίσουμε ότι τα έχει βάλει σε σωστό σημείο..κια θα πάνε όλα καλα.Κάποια στιγμή πάντως θα σας τα εμφανίσει.Ειδικά αν την ταίζετε.Εμένα πάντα μου το έκαναν αυτό οι εξωτερικές γατούλες που φρόντιζα.Τσουπ....να σου η καλή..με τα μικρουλάκια απο πίσω..για να αρχίσουμε να τα ταίζουμε και αυτά..

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 21:49, 14-05-11:

Εννοείτε ότι θα την ταΐζω και θα την φροντίζω απλά ήθελα τα μωρά να είναι ήμερα γιατί έχω βρει οικογένειες οπότε να μην μάζευα και άλλα διότι στα μικρά μέρη ξέρετε πως λειτουργούν ..

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 10:25, 16-05-11:

Έχε το νου σου, μήπως τα βρεις, ψάξε παντού, παρακολούθησέ την! Μπορεί το επόμενο ΣΚ να τα δείτε πάλι βέβαια! Και να κοιτάτε τις θηλές της!! Αν για κάποιο λόγο της πεθάνουν ή τα χάσει, θα το καταλάβετε από τις θηλές! Ελπίζω να μη συμβεί κάτι τέτοιο, αλλά τότε αμέσως για στείρωση!!

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 19:53, 26-05-11:

Καλησπέρα και συγγνώμη για την απουσία τόσων ημερών αλλά λόγων κάποιον προβλημάτων δεν είχα χρόνο .. σε ευχαριστώ πολύ spiderwoman για της συμβουλές !!! να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα τι εννοείς να κοιτάξω της θηλές της πως θα το καταλάβω ?

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 12:09, 27-05-11:

Θα κοιτάξεις, αν οι θηλές είναι φουσκωμένες ή το τρίχωμα εκεί είναι παραμερισμένο και κολλημένο από το στόμα του μωρού γατιού ή και τα δύο, τότε υπάρχουν μωρά και τα θηλάζει! Αν οι θηλές έχουν αρχίσει να χάνονται μέσα στο τρίχωμα, τότε πιθανόν να μην υπάρχουν πια μωρά!!

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 15:49, 17-07-11:

Καλησπέρα και από εδώ λοιπόν τελικά από τα 4 μωράκια επέζησαν τα 3 και αν είδα καλά τα 2 είναι ολόλευκα το 1 με μπλε ματάκια και το άλλο το ένα μελή ματάκι και το άλλο με μπλε το τρίτο είναι γκρίζο με άσπρο με πράσινο μελί ματάκια!! και τώρα ξεκινάνε οι απορίες της 23 γίνονται 3 μηνών και ακόμα τα θηλάζει πότε μπορώ να την στειρώσω χωρίς πρόβλημα το καλό είναι ότι είναι μόνιμα στην αυλή και δεν πολύ φεύγει !! επίσης πως μπορώ να πλησιάσω τα μικρά να μάθουν το ανθρώπινο χάδι ? διότι πρέπει να τα δώσω έχουν ξεκινήσει να πλησιάζουν αλλά φοβούνται ...

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 16:13, 17-07-11:

καλώς τα δεχτήκατε τα ζουζούνια! Νομίζω πως καλό θα ήταν να στειρωθεί η γατούλα αφού σταματήσει να θηλάζει...

Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O omorfoula έγραψε στις 21:06, 17-07-11:

Bijoux μήπως ξέρεις πότε θα σταματήσει ο θηλασμός ? επίσης φοβάμαι με το που σταματήσει να τα θηλάζει και μου φύγει και δεν προλάβω να την στειρώσω ουφ πάλι αγχώθηκα..

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:13, 17-07-11:

Η βιβλιογραφια λεει βασικα οταν σταματησει ο θηλασμος,και προφανως καθε γατα δεν το σταματαει ακριβως τον ιδιο χρονο με μια αλλη.Φανταζομαι παντως πως καπου τωρα κοντα,κια οταν αυτη δει οτι τα μικρα εχουν παρει τα μαθηματα τους απο την ιδια.
Δεν μου λες..τρωνε ξηρη τροφη τα μικρα; Τους βαζεις εννοω; Την τρωνε;
Ρωτα και τον κτηνιατρο παντως διοτι δεν ξερω με το γαλα τι γινεται..αν δηλαδη δεν της εχει κοπει..και της δημιουργησει προβλημα.
ΥΓ.Δεν γνωριζω αν ισχυει αυτο,δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο γεννες.Παντως σε καθε περιπτωση καλυτερα να ρωτησεις γιατρο..και να τον ρωτησεις και με το γαλα τι γινεται.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 12:51, 20-07-11:

Στείρωσε τη μανούλα τώρα!!!! Κινδυνεύει άμεσα να ξαναμείνει έγκυος! Τα παιδάκια της πρέπει να περιοριστούν όμως για τις 3-4 μέρες που θα λείπει η μανούλα και να είναι υπό την επίβλεψή σας, γιατί κινδυνεύουν πιο πολύ όσο θα λείπει η μαμά τους! Αυτές τις μέρες θα είναι και πιο ευάλωτα στο να σας δεχτούν εσάς και τα χάδια σας! Και φυσικά να έουν φαγητό και νερό για μικρά γατάκια! Εγώ για να στειρώσω μια μανούλα με μωρά 2,5 μηνών, τα έπιασα όλα και τα περιόρισα στο μπάνιο! Τώρα η μανούλα είναι για στείρωση! Δε θα ρίσκαρα να στειρώσω τη μανούλα και τα μωρά να τα αφήσω έξω στο δρόμο εκτεθειμένα! Σιγά σιγά με συνηθίζουν τώρα! Το κακό είναι ότι τη μαμά θα την ξαναφήσω σε λίγες μέρες στο δρόμο! Δεν μπορώ να την κρατήσω!

Παράθεση

mairou (Μαίρη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mairou
H Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (7-8 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H mairou έγραψε στις 12:49, 13-03-15:

Γεια σας. Έχω ξαναγράψει και με έχετε βοηθήσει και στο παρελθόν με το θέμα του αδέσποτου αγριόγατου Πορτοκάλη, που βέβαια τώρα έγινε .. αρνάκι. Έχω 3 γατούλες στο σπίτι που δεν βγαίνουν καθόλου έξω και φροντίζουμε ιδιαίτερα τον άρρωστο Πορτοκάλη καθώς και την μικρούλα Κάρμεν που μας πέταξαν μικράκι στην αυλή μας και μεγαλώνουμε (και στειρώσαμε πρόσφατα). Αυτά αλητεύουν έξω και τις νύχτες κυρίως ή όταν κάνει κρύο, βρέχει. τα κλείνουμε στη βιοτεχνία του αδελφού μουγια να τα προστατεύουμε όσο μπορούμε. Αυτά ως πρόλογος για να σας δώσω το "στίγμα" μου .
Το θέμα μου είναι πως μια απο τις αδεσποτούλες που απλά έρχεται και ταϊζουμε , γέννησε προχθές. Την παρακολούθησα και είδα πως τα μωρά της τα έχει μέσα σε μια μεγάλη ζαντινιέρα μπροστά σ΄ένα κομμωτήριο παραδίπλα απο το σπίτι μας. Μας ακούει λοιπόν όταν πηγαίνουμε στην αυλή και έρχεται και την ταϊζουμε.Είμαι σε δίλημμα για το αν πρέπει να πάρουμε τα μωρά και τη μανούλα εννοείται ,να τα κλείσουμε σε κάποιο χώρο για να τα προστατεύσουμε ή όχι.
Το ένα θέμα είναι το αν πρέπει να την ανασταστώσουμε έτσι ή όχι. Τηλεφώνησα στον κτηνίατρο και μου είπε να το κάνω και πως δεν ισχύει αυτό που λένε να μην τα πιάνουμε τα μωρά. Άλλωστε μπορώ να βάλω γάντια ή να τα πιάσω με κάποιο πανί -λέω εγώ- και να το κάνω. Το άλλο θέμα β έβαια είναι πως αν τα κλείσω κάπου δημιουργώ και μεγάλη δέσμευση και υποχρέωση απέναντι σ΄αυτήν και τα μωρά της . Για πόσο καιρό θα είναι κλεισμένη-α? Τι γίνεται μετά? Ήδη ζοριζόμαστε πολύ οικονομικά με αυτά που έχουμε αναλάβει και ο αδελφός μου και εγώ.Από την άλλη ανησυχώ για τα μωράκια. Δεν κινδυνεύουν από τα αρσενικά ή από άλλους παράγοντες εκεί? θα ήθελα τα σχόλιά σας -όπως πάντα-!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:29, 14-03-15:

Καλησπερα Μαιρη.
Οσον αφορα αυτο εδω
Το άλλο θέμα β έβαια είναι πως αν τα κλείσω κάπου δημιουργώ και μεγάλη δέσμευση και υποχρέωση απέναντι σ΄αυτήν και τα μωρά της . Για πόσο καιρό θα είναι κλεισμένη-α? Τι γίνεται μετά? Ήδη ζοριζόμαστε πολύ οικονομικά με αυτά που έχουμε αναλάβει και ο αδελφός μου και εγώ.
οκ,δεν μπορω να σου απαντησω..με την εννοια οτι αν ζοριζοσαστε οικονομικα,ειναι ενα προβλημα,αν και θα ελεγα οτι δεν θα σας δημιουργισει καποιο μεγαλο οικονομικο προβλημα,αφου η γατουλα θα θηλαζει τα γατακια της.Βεβαια στην φαση του απογαλακτισμου οκ,θα χρειαστει λιγη ξηρη τροφη.
Τωρα για ποσο θα ειναι κλεισμενη;Εχμ...λογικα οσο να απογαλακτισοτυν τα μικρα,αλλα σιγουρα συνεχως κλεισμενη δεν μπορει να ειναι,βεβαια δεν ξερω τον χωρο που λες..πχ θα πρεπει να κανει την αναγκη της,επισης απο καποια φαση και μετα θα πρεπει να φερνει κυνηγι στα μικρα για να τα μαθει να κυνηγανε...
Παντως εκει που τα εχει σιγουρα κινδυνευουν και δεν νομιζω να εχουν πολυ ζωη..,διοτι ,εκτος των αλλων,οταν αρχισουν να περπατανε..θα πατηθιυν απο αυτοκινητα,ειναι σιγουρο αυτο..
Καμια αυλη τουλαχιστον κατι πιο προστατευμενο αν υπαρχει,θα ηταν καλυτερα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mairou (Μαίρη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mairou
H Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (7-8 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H mairou έγραψε στις 11:03, 16-03-15:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Πουπουλίνα. Αγχώθηκα πολύ είναι η αλήθεια γιατί όλο λέω πως δεν αντέχω άλλο δουλειά, υποχρεώσεις, παιδιά, οικονομικά, τρεις γάτες μέσα στο σπίτι , δυο γάτες που μπαινοβγάζουμε κάτω στη βιοτεχνία, 6-7 αδέσποτες και όσες άλλες μαζεύονται με το φαγητό και είπα στον εαυτό μου "μακρυά από κακοτοπιές" να μην προσθέσω κι άλλες ευθύνες και τρεχάματα. Αλλά ... δεν περίμενα την απάντησή σου. Δεν άντεξα έτσι κι αλλιώς. Το μόνο που φοβήθηκα ήταν να μην πιάσω τα μωράκια και δεν τα ταϊζει η μαμά τους μετά. Δεν ξέρω αν ισχύει, ήρθε ο αδελφός μου για βοήθεια, απασχόλησε τη μανούλα, έπιασα με γάντια τα μωράκια και τα πήγαμε σε μια χαρτόκουτα γυρισμένη στο πλάϊ στην είσοδο του υπογείου που έχουμε σε ένα μικρό δωματιάκι πρώην WC . Κουβερτούλες φαγητό και νερό και αμμολεκάνη. Ευτυχώς πήγαμε τη μαμά εκεί και μπήκε αμέσως στη χαρτόκουτα και άρχισε να θηλάζει τα μωρά της χουρχουρίζοντας. Από την ώρα εκείνη όλα πάνε μια χαρά !!! Η Δάφνη -σε όλες έχουμε δώσει ονόματα έτσι κι αλλιώς- βγαίνει έξω όποτε θέλει γιατί μόνη της ανακάλυψε πως κατεβαίνοντας τις σκάλες προς το υπόγειο και σκαρφαλώνοντας μετά σε κάτι παλιοέπιπλα, μπορεί και βγαίνει στην αυλή και ξαναμπαίνει όποτε θέλει. Δεν χρησιμοποιεί την αμμολεκάνη -καλύτερα οικονομία- και βγαίνει έξω και δεν περιμένει εμάς . Τρώει πολύ. Ξηρή τροφή και της ψήνω κοτοπουλάκι και συκωτάκια πουλιών που πήρα από την αγορά. Είναι νωρίς ακόμα αλλά δείχνουν μια χαρά τα γατάκια. Χάρηκα πολύ, τσάμπα ο προβληματισμός, αφού δεν θα μπορούσα να κάνω διαφορετικά! Τώρα το τι θα γίνει μετά δεν ξέρω. Πρέπει να στειρώσω και τη Δάφνη, αλλά είναι τόσες πολλές, δεν τα βγάζουμε πέρα. Θα δούμε. Προς το παρόν είναι όλα καλά και η μαμά με τα μωράκια της ασφαλή Αυτό έχει σημασία

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AntzelaRu (Αγγελική)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη AntzelaRu
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

H AntzelaRu o Tom ο γατουλης μας! έγραψε στις 23:11, 21-05-16:

Καλησπερα, δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο θεμα αυτο αλλα το θεμα που θελω να συζητησω ειναι για μια αδεσποτη γατουλα που προσεχω χρονια στην γειτονια μου η οποια γεννησε. Λοιπον, στη γειτονια μου εδω και 4 χρονια προσεχα 3 γατουλες και ενα γατο, ο γατος σε περιοδους αναπαραγωγης εφυγε η μια απο τις 3 γατουλες 5+ χρονων μετα απο πολλες γεννες κιολας εφυγε και αυτη και μαλλον για παντα αφου εδω και μηνες την εχω χασει. πλεον προσεχω τις 2 αλλες γατουλες, η μια παρατημενη στειρωμενη και η αλλη πιο μικρη η οποια εμεινε εγκυος πρωτη φορα, χθες δεν την ειδα καθολου και σημερα το βραδυ την ειδα οταν εριξα φαγητο να φανε και φανηκε οτι εχει γεννησει, με ανησυχει ομως που δεν ξερω που τα εχει τα μικρα για να βοηθησω παραπανω, τι να κανω; η γειτονια ειναι ησυχη, αυτοκινητα περνανε λιγα και εχει μπολικο πρασινο! επισης συνηθως παει κοιματε στο μπαλκονι ενος συμμαθητη μου που ειναι στον 1 οροφο. Εποσης σκεφτομαι να βαλω αγγελιες για τα μικρα για υιοθεσια, με το καλο μολις τα δω οτι ειναι καλα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,770 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:50, 21-05-16:

Το πιθανότερο είναι τα μικρά της να είναι καλά και να τα κρύβει η νέα-γατομανούλα εξίσου καλά, προκειμένου να τα προστατέψει.
Προς το παρόν, την κρυψώνα της μόνο από διαρκή παρακολούθηση και αρκετή τύχη θα ανακαλύψεις.
Πιστεύω αν περιμένεις λίγες μέρες ακόμα, θα φανερωθούν.

Πολύ σωστά, και μπράβο σου, που σκέφτηκες ήδη να βρεις οικογένειες για τα μωράκια, όταν με το καλό απογαλακτιστούν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 23:50, 21-05-16:

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να την παρακολουθήσεις να δεις που παει. Αν σε παρει χαμπάρι ομως ειναι πιθανόν να αλλαξει παλι την κρυψώνα της. Βεβαια δυστυχως αν δεν στειρωθει πιο μετα ισως και αυτή να χαθεί καποια στιγμη και να μην την ξαναδείς.

Παράθεση

AntzelaRu (Αγγελική)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη AntzelaRu
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

H AntzelaRu o Tom ο γατουλης μας! έγραψε στις 11:11, 22-05-16:

Λοιπον, συμφωνω απολυτα οτι αμα δεν στειρωθει δεν θα εχει καλο τελος αλλα δεν ξερω που να την παω... μου λενε η φιλοζωικη κανει δωρεαν στειρωσεις για αδεσποτα αλλα δεν ξερω ποια περιοδο γινονται, να πληρωσω δεν γινεται Παντως η γατουλα ειναι δεμενη μαζι μας ακομα και να τα βρω δεν νομιζω να εχει προβλημα ακομα και να τα ακουμπησω. μακαρι να πανε ολα καλα και με το καλο θα ανεβασω και φωτογραφιες

Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 11:52, 22-05-16:

Πρεπει να μεγαλωσουν τα μωρα της να μπορουν να φανε μονα τους. Το θεμα ειναι πως ειναι δυσκολο γιατι μενει εξω και ισως δεν την προλαβεις και μεινει ξανα εγκυος

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους