Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 86,307 εγγεγραμμένα μέλη και 719,078 μηνύματα σε 22,753 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 310 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Εμβόλια

βαλερι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη βαλερι
H βαλερι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H βαλερι έγραψε στις 15:15, 15-07-10:

Καλησπερα.Εχω 4 γατακια κ θελω να τα εμβολιασω αλλα θεωρω οτι το κοστος ειναι μεγαλο(θελω να παω και για στειρωση τη μανα και την κορουλα της),θα μπορουσα να τα εμβολιασω μονη μου?Εχω βρει φαρμακειο που πουλαει και κτηνιατρικα φαρμακα.Καποια ειναι ηδη λιγο αρρωστα (τσιμπλες και μυξουλες) θα υπαρχει προβλημα αν τους κανω εμβολιο?Μπορειτε να μου πειτε ποσες δοσεις ειναι και πως λεγονται τα εμβολια? τα μικρα ειναι 2,5 μηνων Ευχαριστω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,625 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:24, 15-07-10:

θεωρω οτι πρεπει να εχει πολες γνωσεις ο αλλος..και εμπειρια για να το κανει αυτο...εμενα ο δικος μου γιατρος...με εμβολια και επισκεψη,δεν μου παιρνει πανω απο 20 ευρω,,,τι να σου πω...ειναι δυσκολο αν δεν ξερεις να γτα κανεις μονη σου..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 15:36, 15-07-10:

καταρχην για να γινουν τ εμβολια πρεπει τα μικρα να ειναι πανω απο κιλο..και επειτα εφοσων ειναι αρρωστα με μυξες και τσιμπλες με το εμβολιο λογικα θα χειροτερεψουν..πρεπε πρωτα να γινουν καλα(ισως χρειαστει και αντιβιωση) και μετα να γινουν τα εμβολια..φυσικα για το αν και ποια αντιβιωση πρεπει να παρουν αυτο μονο ο γιατρος μπορει να το πει..μην κανεις τα εμβολια μονη σου..υπαρχουν αρκετοι κινδυνοι και οπως σου ειπε και η πουπουλινα ποιο πανω δεν ειναι τοσο απλο 8εμα και χρειαζονται γνωσεις..φιλοζωικη δεν εχετε να πας να τα κανεις εκει που το κοστος ειναι χαμηλοτερο?σε ποια περιοχη μενεις?

οκ τωρα ειδα οτι μενεις στην Κω..

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 15:37, 15-07-10:

Αν μπορούμε να γνωρίζουμε ότι ένα γατάκι είναι υγιές και μπορεί να κάνει εμβόλιο δε νομίζω πως χρειάζεται πολλές γνώσεις για να κάνεις μια ένεση. Υπομονή και δύναμη χρειάζεται γιατί το δέρμα της γάτας είναι αρκετά χοντρό κι αν δεν ακινητοποιήσουμε το ζωάκι μπορεί να μας φύγει πριν προλάβει να γίνει η ένεση. Νομίζω όμως πως δεν πρέπει να εμβολιάζονται ενώ πάσχουν από κάποια ασθένεια, δεν είμαι σίγουρη. Το λέω με επιφύλαξη.

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 15:54, 15-07-10:

βρηκα αυτα τα 2 τηλεφωνα απο μελη του φιλοζωικου συλλογου στην Κω..παρε ενα τηλεφωνο και ρωτα αν μπορουν να σου γινουν καλυτερες τιμες και στα εμβολια και στην στειρωση..
6944931749
6946901455

επισης η σελιδα στο facebook ειναι αυτηhttp://www.facebook.com/group.php?gi...8610231&v=info

αν και παλι δεν καταφερεις τιποτα τουλαχιστον ας σου δειξει καποιος τον τροπο που θα το κανεις..ειτε ειναι φαρμακοποιος ειτε κτηνιατρος ή καποιος που να γνωριζει τελοσπαντων

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 16:02, 15-07-10:

http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=34971

επισης μπες εδω και ρωτα και τον γιατρο του φορουμ..παντως σε καμια περιπτωση μην κανεις εμβολια αν τα γατακια εχουν μυξες και τσιμπλες..πρεπει πρωτα να γινουν καλα να δυναμωσουν και μετα..ελπιζω να βοηθησα αρκετα

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 17:02, 15-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από βαλερι
Καλησπερα.Εχω 4 γατακια κ θελω να τα εμβολιασω αλλα θεωρω οτι το κοστος ειναι μεγαλο(θελω να παω και για στειρωση τη μανα και την κορουλα της),θα μπορουσα να τα εμβολιασω μονη μου?Εχω βρει φαρμακειο που πουλαει και κτηνιατρικα φαρμακα.Καποια ειναι ηδη λιγο αρρωστα (τσιμπλες και μυξουλες) θα υπαρχει προβλημα αν τους κανω εμβολιο?Μπορειτε να μου πειτε ποσες δοσεις ειναι και πως λεγονται τα εμβολια? τα μικρα ειναι 2,5 μηνων Ευχαριστω.
Μαλλον θα πρεπει να τα πας στον κτηνιατρο να τα εξετασει και να σου δωσει την καταλληλη θεραπεια για τα αρρωστα γατια και αφου παρουσιαζουν συμπτωματα καποια απο αυτα μαλλον ολα θα ειναι φορεις, οποτε το να τους κανεις το εμβολιο μαλλον θα χειροτερεψει την κατασταση τους. Για αυτο τον λογο και τα εμβολια τα κανει κτηνιατρος ωστε να ελεγχει το γατι και κανει τα εμβολια αν ειναι απολυτως υγιες

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εμβόλια στα κουνέλια; - Από maria_lulu
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-10-10 στις 18:14.
    • Εμβόλια!!!! - Από koukou
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-11-08 στις 22:02.
    • Εμβόλια - Από eleni999
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-05-08 στις 23:54.
    • Εμβόλια και Μαντού - Από nena
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-06-06 στις 12:50.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους