Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,762 εγγεγραμμένα μέλη και 714,919 μηνύματα σε 22,163 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 275 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Αρσενικό γάτο ή θηλυκή γάτα;

Freya

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 924 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 00:11, 02-03-10:

Καταλαβαινω οτι εξαρτωνται ολα απο τον χαρακτηρα του ζωου- συμφωνα ομως για την εμπειρια σας τι διαφορετικα χαρακτηριστικα διακρινετε στα 2 φυλα?(μιλαμε παντα για στειρωμενα ζωα)
πχ εχω ακουσει:αρσενικα στειρωμενα-λιγο φλουφλιδες-δεν θελουν πολλα χαδια
θηλυκα στειρωμενα-λιγο πιο στριμμενα απο τα αρσενικα-πιο ζωηρα

τι να επιλεξω?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 02:03, 02-03-10:

Γεια
Δε νομίζω πως είμαι ο πιο κατάλληλος άνθρωπος να σου απαντήσει όχι γιατί δεν έχω πείρα από τις γάτες αλλά γιατί δεν είχα πάρα πολλές. Έχω την αίσθηση όμως πως ο χαρακτήρας της κάθε γάτας διαμορφώνεται ανάλογα με το περιβάλλον της.. Δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό με τη συμπεριφορά ανάλογα με το φύλο παρά μόνο για διαφορές στη σωματική διάπλαση. Επίσης έχω γνωρίσει γατάκια με ιδιοτροπίες αλλά νομίζω πως ανήκαν εξίσου και στα δύο φύλα. Ελπίζω να σε διαφωτίσουν οι πιο έμπειροι γατογονείς..!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 924 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 03:11, 02-03-10:

misskit ευχαριστω για την απαντηση σου
κι εγω μαλλον την ιδια αποψη εχω, αλλα ρωταω για να με βοηθησετε να επιλεξω αγορακι η κοριτσακι

Παράθεση

charis_kap

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη charis_kap
H charis_kap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H charis_kap έγραψε στις 09:25, 02-03-10:

Αγαπητή Luna Dark,

Σου προτείνω να μη δώσεις σημασία στις διαφοροποιήσεις ανάμεσα στο φύλο που μάλλον μας θυμίζουν σεξιστικές διακρίσεις που ισχύουν στη δική μας ανθρώπινη κοινωνία (αν ο άντρας δεν έχει αρχ***α τότε δεν είναι άντρας με τα "όλα" του και "βαρύς" αλλά ψιλογκέι-φλούφλης κ.λπ... και αν η γυναίκα δεν κάνει παιδιά και είναι πιο ανεξάρτητη π.χ. δεν έχει ανάγκη από άντρα, τότε είναι ψυχρή και σκύλα κ.λπ.) Να δεις πιο γατάκι σου αρέσει και αυτό να πάρεις! Ο χαρακτήρας ίσως...ΙΣΩΣ... επηρεάζεται από την ράτσα της γάτας λόγω του επιλεκτικού breeding γατών με παρόμοια χαρακτηριστικά. Αλλά γενικώς με ένα γατάκι έχεις το ευχάριστο στοιχείο της έκπληξης! Το καθένα έχει δικό του χαρακτήρα... άλλοτε πιο κοινωνικό, άλλοτε πιο ανεξάρτητο και άλλα πολλά!
Ο πιο καταλυτικός παράγοντας όσον αφορά τον υγιώς διαμορφωμένο χαρακτήρα και σωστά κοινωνικοποιημένο είναι να μην φύγει το γατάκι νωρίς από τη μαμά του και τα αδέρφια του. Καλό είναι ένα γατάκι να μένει τουλάχιστον μέχρι 9 εβδομάδων με τη μητέρα του. Από 9-12 εβδομάδων ξεκινά η διαδικασία της κοινωνικοποίησης μιας γάτας. Αν το γατάκι φύγει νωρίτερα από την μαμά του ενδέχεται να έχει προβλήματα ψυχολογικά στο μέλλον. Ένα τρικ για να δεις κατά πόσο είναι άνετο και καλά κοινωνικοποιημένο ένα γατάκι είναι όταν είναι ξαπλωμένο να αρχίσεις να χαϊδεύεις και να παίζεις με την κοιλίτσα του. Αν δε σε αφήσει ή και ακόμα επιτεθεί, τότε πιθανότατα δεν έχει μείνει αρκετό καιρό παίζοντας με τη μαμά και τα αδερφάκια του και μπορεί να εξελιχθεί σε απρόβλεπτο και νευρικό χαρακτήρα.
Αυτά για τώρα πρέπει να κλείσω εδώ! Ελπίζω να βοήθησα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ruko : 02-03-10 στις 11:20. Αιτία: greeklish
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 10:39, 02-03-10:

Αφού θα στειρωθεί δεν έχει καμία διαφορά.. Από εκεί και πέρα εσύ θα επιλέξεις! Εγώ για κοριτσάκι πήγαινα μέχρι που μου γνώρισαν το Ρωμαίο (εικονιζόμενος). Ποτέ δεν ξέρεις ποιο πλασματάκι θα σου κλέψει την καρδιά μέχρι να τα δεις!

Παράθεση

natalouko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη natalouko
H natalouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8,822 μηνύματα.

H natalouko έγραψε στις 11:39, 02-03-10:

Δεν παίζει ρόλο το φύλο ενός γατιού για τον χαρακτήρα του. Υπάρχουν εξίσου και στα δύο φύλα άγρια γατιά, ήμερα, τρυφερά, ανεξάρτητα. Το γατί που θα επιλέξεις να ζήσεις μαζί του, είμαι σίγουρη ότι θα το καταλάβεις με την πρώτη ματιά!!! Θα σου κάνει αυτό που λέμε ''κλικ''....

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 12:03, 02-03-10:

Απο τη στιγμη που θα στειρωθει το ζωο,δεν εχει σημασια αν ειναι θηλυκο ή αρσενικο,περισσοτερο εχει σημασια ο χαρακτηρας του ζωου,σε τι συνθηκες εχει μεγαλωσει,αν εχει μεινει αρκετα με τη μαμα και τα αδερφακια του κτλ.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 20:22, 02-03-10:

και εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια. Ο μονος λογος που παιζει ρολο το φυλο ειναι η εξωτερικη εμφανιση. Αν προτιμας μεγαλοσωμο γατι τοτε παρε αρσενικο (ακομα και αυτο ομως δεν ειναι απολυτο), επισης τα αρσενικα (οταν στειρωθουν αργα) τεινουν να εχουν μαγουλα και στρογυλλο κεφαλι. Απο προσωπικη εμπειρια εχω παρατηρησει οτι τα θηλυκα ειναι ισως λιγο πιο χαδιαρικα απο τα αρσενικα αλλα και παλι αυτο εξαρταται απο την γατα. Το πιο σημαντικο ρολο παιζει το χρωμα, αν ειναι μπλε τρεχα να κρυφτεις

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

H Freya έγραψε στις 20:41, 02-03-10:

μα καμια διαφορα?

πχ εγω πιστευω
αυτο που λεει η sakura-chan,οτι τα αρσενικα ειναι πιο μεγαλοσωμα κατα γενικη ομολογια.

Το πιο σημαντικο ρολο παιζει το χρωμα, αν ειναι μπλε τρεχα να κρυφτεις <-----τι εννοεις sakura-chan????

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:41, 02-03-10:

πλακιτσα εκανα Οι περισσοτερες γατομανες εδω στο φορουμ που εχουν μπλε γατακια (ειτε ειναι solid blue, ειτε με ασπρο ειτε tabby) εχουν παρατηρησει οτι τα μπλε ειναι λιιιιιιγο στριμενα

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 23:46, 02-03-10:

Sirius is watching you...

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

H Freya έγραψε στις 23:50, 02-03-10:

αληθεια?χοοχχοοχοχο!!!!
εγω παρατηρησα οτι τα μπλεδακια ειναι συνηθως αγορια-εκτος κι αν ειναι συμπτωση!!!!

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 23:57, 02-03-10:

παντως το αγορι μου που εχει μπλεδακι δεν ειναι καθολου στριμενο..ισα ισα που ειναι και καταπιεστικο αφου ζηταει ολη την ωρα χαδια και αγκαλιτσες και φιλακια

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 02:34, 03-03-10:

Εγώ πάλι έχω παρατηρήσει πως η θηλυκή γατούλα μας έχει πιο παράξενες απαιτήσεις από ό,τι είχε ο αρσενικός
π.χ. Η Versus (έτσι τη λένε) είναι με τις ώρες της και πάντα επιβάλλει αυτό που θέλει αυτή! Τι πάει να πει είναι 6 η ώρα το πρωί και θέλεις να κοιμηθείς;;; Αυτή τότε έχει όρεξη για παιχνίδι! Από την άλλη ο Ρωμαίος προσαρμοζόταν πάντα στο τι έκανα εγώ και έπραττε ανάλογα. Όσο για τα χάδια και τα δυο ήταν χαδιάρικα και τρυφερά με όλους..

Παράθεση

Dimitra98 (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dimitra98
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Dimitra98 έγραψε στις 16:45, 26-08-10:

Τι λετε?

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:50, 26-08-10:

http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=57904
http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=23532

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vavavoumakos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vavavoumakos
Ο vavavoumakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O vavavoumakos έγραψε στις 11:21, 27-08-10:

Στα ποστ που σου παραθετει το ψαχτηρι-Δωρα θα διαπιστωσεις και μονη πως η ερωτηση σου δεν μπορει να εχει σαφη απαντηση.

Ριξε τη ματια σου στο "χαριζονται" .
Πολλα γατακια ψαχνουν σπιτι, καποιο θα σου αρεσει και οποιος το χαριζει δεν θα σου αρνηθει ενα καφε και μια γνωριμια.
Οταν δεις απο κοντα ενα γατακι δεν θα σε νοιαξει το φυλο του αφου πιθανοτατα θα υποκυψεις στον "ερωτα με τη πρωτη ματια"....Εχουν τον τροπο τους αυτα

Παράθεση

Giwrgoscat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giwrgoscat
Ο Giwrgoscat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Giwrgoscat έγραψε στις 20:37, 07-04-13:

Εγώ θα έλεγα να διάλεγες θηλυκό κατα τη γνώμη μου είναι πιο ήσυχα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

KeepDreaming!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 20:30, 01-05-15:

Είδα σε αγγελία μιας φιλοζωικής ότι βρήκαν κάτι γατάκια πεταμένα στα σκουπίδια και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να "υιοθετήσω" ένα.
Γενικά ποτέ μου δεν είχα γάτα και η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία άρχισα να τις συμπαθώ.
Καθότι είμαι φοιτήτρια και μακριά από την οικογένεια μου θα ήθελα μια γατούλα να μου κρατάει συντροφιά.
Πιστεύετε ότι καλύτερες για "παρέα" είναι οι θηλυκές ή οι αρσενικές γατούλες;Ξέρω ότι οι αρσενικοί αν δεν τους στειρώσεις "ψεκάζουν" με αποτέλεσμα να μένει μια άσχημη μυρωδιά στο σπίτι.
Επίσης, κάτι ακόμα που με ανησυχεί είναι το αν θα γρατζουνάν και ξεσκίζουν έπιπλα, κουρτίνες κλπ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nelliel

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 07:40, 03-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Είδα σε αγγελία μιας φιλοζωικής ότι βρήκαν κάτι γατάκια πεταμένα στα σκουπίδια και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να "υιοθετήσω" ένα.
Γενικά ποτέ μου δεν είχα γάτα και η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία άρχισα να τις συμπαθώ.
Καθότι είμαι φοιτήτρια και μακριά από την οικογένεια μου θα ήθελα μια γατούλα να μου κρατάει συντροφιά.
Αν εχεις αρχισει να τις συμπαθεις, θα καταληξεις να τις λατρεψεις και σταδιακα να τις υπηρετεις, οπως φυσικα κανουν ολοι οι "ιδιοκτητες" γατων

Επειδη εισαι φοιτητρια, θα σου κανω μερικες ερωτησεις (οχι για να απαντησεις, αλλα για να σιγουρευτεις οτι τωρα ειναι η καταλληλη στιγμη να αποκτησεις γατα):

Οι γατες ζουν 15 χρονια, εισαι διατεθειμενη να την φροντιζεις για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα; Οταν θα λειπεις διακοπες που θα την αφηνεις; Ποιος θα την προσεχει;

Εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να την πηγαινεις στον κτηνιατρο για τα εμβολια της και για οτι αλλο χρειαζεται; Αν αρρωστησει ή χτυπησει θα μπορεσεις να πληρωσεις ολα της τα εξοδα, ακομα και αν υπερβαινουν τα 500 ευρω; (σπανια περιπτωση, αλλα μπορει να συμβει και γι' αυτο καλο ειναι να εχουμε λιγα χρηματα στην ακρη για τετοιες εκτακτες περιστασεις)

Γνωριζεις ποσο κοστιζει η φροντιδα μιας γατας (τροφη, αμμος, αξεσουαρ, παιχνιδια);

Να ξερεις οτι η αποφαση που θα παρεις ειναι πολυ σημαντικη και θα καθορισει τα επομενα 15 χρονια της ζωης σου. Αν εισαι σιγουρη γι' αυτο που θελεις να κανεις και νομιζεις οτι μπορεις να ανταπεξελθεις, υιοθετησε ενα απο αυτα τα μικρα και να εισαι σιγουρη οτι θα ανταμειφθεις απο την παρεα του!
Πιστεύετε ότι καλύτερες για "παρέα" είναι οι θηλυκές ή οι αρσενικές γατούλες;Ξέρω ότι οι αρσενικοί αν δεν τους στειρώσεις "ψεκάζουν" με αποτέλεσμα να μένει μια άσχημη μυρωδιά στο σπίτι.
Αν στειρωσεις το αρσενικο πριν τους 6 μηνες δεν θα εχεις προβλημα με μαρκαρισμα. Τα θηλυκα επισης μαρκαρουν αν μεινουν αστειρωτα (οχι παντα βεβαια). Εχω και αρσενικο και θηλυκο γατι και η διαφορα στον χαρακτηρα τους ειναι οπως η μερα με την νυχτα. Μιλαμε για 2 εντελως διαφορετικες και αντιθετες προσωπικοτητες. Δεν πιστευω οτι εχει να κανει τοσο με το φυλο ομως. Ειναι περισσοτερο τι θα σου τυχει. Καποιοι λενε οτι τα αρσενικα ειναι πιο χαδιαρικα και καποιοι αλλοι λενε οτι τα θηλυκα ειναι πιο τρυφερα και χαδιαρικα. Το αρσενικο μου δεν θελει πολλα χαδια και δεν καθεται ποτε στην αγκαλια μου ή στα ποδια μου για χαδια. Αν τον χαιδεψεις την ωρα που κοιμαται σηκωνεται και φευγει. Κατα τα αλλα ειναι αριστοκρατης. Δεν πηδαει σε παγκους, δεν κλεβει μεσα απο πιατα, δεν βουταει στην τουαλετα για να πιει νερο, δεν πλησιαζει τα σκουπιδια και δεν καταδεχεται να λερωθει. Το κοριτσακι μου ειναι μακραν πιο χαδιαρα και καθεται με τις ωρες να την χαιδευεις, αλλα ειναι εντελως αλητισσα σε ολα τα υπολοιπα. Ανοιγει βρυσες και πορτες, πινει νερο απο την τουαλετα, ψαχνει στα σκουπιδια, κλεβει φαγητα απο πιατα, ανεβαινει στον παγκο και δεν δισταζει να λερωθει. Και τα 2 ομως με αγαπανε το ιδιο, απλα το δειχνουν με διαφορετικο τροπο. Πχ το αρσενικο θα με αφησει να τον χαιδεψω μονο οταν θελησει αυτος ενω η αλλη γουργουριζει ολη την ωρα.

Επίσης, κάτι ακόμα που με ανησυχεί είναι το αν θα γρατζουνάν και ξεσκίζουν έπιπλα, κουρτίνες κλπ!
Εξαρταται απο το γατι και απο την διαθεση σου να το μαθεις να τα ξυνει εκει που πρεπει. Ο αρσενικος μου απο την φυση του δεν πειραξε ποτε κουρτινες και τον εμαθα να ξυνει τα νυχια του στο δεντρο του. Η θηλυκια εχει σκισει κουρτινες (τωρα εχω ρολλα και στορια τα οποια δεν πειραζει) και εξυνε τα νυχια της στον καναπε, αλλα εβαλα ταινια και σταματησε. Με το συχνο κοψιμο νυχιων και να θελει να καταστρεψει τον καναπε δεν μπορει. Να ξερεις οτι αν πεσεις σε δυσκολο γατι θα πρεπει να εχεις αρκετη υπομονη μεχρι να το μαθεις να τα ξυνει εκει που θελεις εσυ. Θα πρεπει να εισαι αυστηρη ωστε να καταλαβει οτι δεν πρεπει να κανει κατι που δεν θελεις να κανει. Θα πρεπει να μαθει σε καποιες βασικες εντολες και στην χειροτερη μπορεις να χρησιμοποιησεις νεροπιστολο ή να το κλεινεις στο μπανιο αμεσως οταν κανει κατι που δεν θελεις. Να ξερεις παντως οτι ολα ειναι στο προγραμμα. Αν πω οτι δεν θα σου καταστρεψει πραγματα θα ειναι ψεμματα. Επισης να ξερεις οτι θα υπαρξουν και περιστατικα με εμετους (οι εμετοι με τριχομπαλες ειναι συχνο φαινομενο στις γατες) και ισως σου λερωσει στις αρχες που θα ειναι μικρο εκτος λεκανης. Πολλες ενηλικες γατες κατουρανε σε αντικειμενα οταν στρεσσαρονται, οποτε υπολογιζε και τετοιου ειδους ατυχηματα, τα οποια φυσικα απευχομαι. Οι περισσοτερες γατες ανεβαινουν στον παγκο της κουζινας και πολλες γατες εχουν την ταση να κλεβουν φαγητο απο το πιατο. Καποιες αλλες γατες τεινουν να ειναι πολυ δραστηριες τις πρωινες ωρες και να σε ξυπνανε. Καποιες γατες μαδανε πολυ και θα σου γεμισει το σπιτι τριχα. Δεν θελω να σε αποθαρρυνω, αλλα τα αναφερω ολα αυτα για να εισαι προετοιμασμενη. Σε γενικες γραμμες οι περισσοτερες ανεπιθυμητες συμπεριφορες διορθωνονται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    british_short

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους