Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,763 εγγεγραμμένα μέλη και 714,938 μηνύματα σε 22,166 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 264 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η Φαίδρα και τα μπομπάκια της!

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 16:10, 14-03-14:

Σ'ευχαριστώ Πουπουλίνα μου για τις ευχές!
Το ξέρω, τα ζώα είναι πολύ καλύτερά μας σ'αυτό (και σε άλλα)... Θυμούνται δυσάρεστες εμπειρίες. Π.χ. τη φώναζα γλυκά, ήρθε και μετά την έχωσα στη γατοφόρο και την πήγα στο γιατρό!! Φυσιολογικό να "παθαίνει" μετά που της μιλούσα και να μη θέλει να βγει!!
Την άφησα ήσυχη και σήμερα είναι πιο ήρεμη. 'Εκατσε και για λίγα χαδάκια γουργουρίζοντας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,648 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:00, 14-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ειρήνη1234
Σ'ευχαριστώ Πουπουλίνα μου για τις ευχές!
Το ξέρω, τα ζώα είναι πολύ καλύτερά μας σ'αυτό (και σε άλλα)... Θυμούνται δυσάρεστες εμπειρίες. Π.χ. τη φώναζα γλυκά, ήρθε και μετά την έχωσα στη γατοφόρο και την πήγα στο γιατρό!! Φυσιολογικό να "παθαίνει" μετά που της μιλούσα και να μη θέλει να βγει!!
Την άφησα ήσυχη και σήμερα είναι πιο ήρεμη. 'Εκατσε και για λίγα χαδάκια γουργουρίζοντας.
Το καλό μου..
Μπράβο σου και πάλι Ειρήνη μου που την περιμάζεψες από το δρόμο
Και μεν το έκανες με την χρυσή σου την καρδιά, αλλά όταν, με το καλό, γεννήσει και σιγά-σιγά ηρεμίσει εντελώς και επανέλθει στους ρυθμούς της, να δεις με πόση τρυφερότητα η Φαίδρα θα σου ανταποδώσει το καλό που της έκανες..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 01:26, 15-03-14:

Σέυχαριστώ. Αλλά ανταπόδοση είναι που ξέρω ότι είναι ασφαλής και δεν έχω την έννοια και το άγχος "Γιατί σήμερα δε φάνηκε; Να είναι καλά; 'Αραγε γέννησε;".
Στην ουσία δηλαδή για τον εαυτό μου το έκανα αλλά τώρα έβαλα άλλες έννοιες οπότε δεν έπιασε!!

Υ.Γ. Πλάκα-πλάκα, τώρα έχω αγχωθεί και για το τι θα γίνει αν γεννήσει ώρα που κοιμάμαι και δεν την πάρω χαμπάρι...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 09:30, 15-03-14:

Θα την παρεις χαμπαρι πιστευω,αλλα να περιμενεις αρκετες νυχτες χωρις υπνο τις επομενες μερες,εγω πεταγομαι με το παραμικρο οταν περιμενω γεννα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 13:09, 15-03-14:

Είμαστε και δίπλα δίπλα οπότε δεν πιστεύω να μην την καταλάβω! Θα έχει και συμπτώματα πιο πριν, θα είμαι σε ετοιμότητα!
Αυτό δεν περίμενα να το πω αλλά ευτυχώς κοιμάμαι μόνο 4-5 ώρες... Πόσο αθόρυβη να είναι πια;;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 20:28, 15-03-14:

συμπτωματα ιδιαιτερα δεν εχουν απ οσο εχω δει. κατι συσπασεις κανουν βγαινουν τα πρωτα αιματα- βλεννες και αρχιζει η γεννα. ανετα δλδ μπορει να μην την παρεις χαμπαρι αν κοιμασαι και ειναι και αυτη ησυχη αλλα συνηθως δεν χρειαζονται κατι οποτε μην ανησυχεις, ξερει αυτη

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 23:20, 15-03-14:

"Συμπτώματα" εννοώ που δε θα έχει και πολύ όρεξη να φάει κάποιες ώρες πριν και θα είναι και πιο γκρινιάρα (να δω αν γίνεται αυτό ).
Την έχω έννοια συνεχώς, δε φαντάζομαι να μην καταλάβω. Φοβάμαι μην πάει κάτι στραβά (φτου φτου! μακριά από'μας! φτύνω κόρφο, τρώω γλώσσα και κουνιέμαι από τη θέση μου! ) και είναι μοναχούλα. Θα πεθάνω από τις τύψεις...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavrianna 1234

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stavrianna 1234
H stavrianna 1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (25 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H stavrianna 1234 έγραψε στις 15:14, 16-03-14:

εχω και εγω ένα παρομοιο θεμα. στο κηπο μου ηταν μια γατα μαυρη,αυτη η γατα χτυπηθηκε από αυτοκινητο και δεν μπορουσε να περπατησει (και ηταν και εγκυοσ) την εβαλα στο κατω οροφο από οπου μενω εγω (γιατι είναι αδειο),μετα ηρθε ο κτηνίατρος και την πηρε για να την φροντισει και να κανει στειρωση γιατι το μωρο ηταν ψωφιο και αν το γεννουσε θα παθαινε μελαγχολια και θα παιθενε.....μετα αφου την φροντισε και της εκανε στειρωση (την κρατησε 2 μηνες) μας ειπε να την ξαναβαλουμε στο κατω σπιτι για 20 μερες.το πρόβλημα είναι ότι θελει να βγει εξω και ουρλιαζει και το ένα ποδι της δεν το παταει καθολου !την εχουμε βαλει σε δωματιο που είναι τζαμαρια και βλεπει τα αλλα γατια εξω. η ερωτηση μου είναι τι να κανω για το ουρλιαχτο της (γιατι σου ραγιζει την καρδια)?επισης δεν μπορούμε να την βαλουμε στο δικο μας σπιτι γιατι εχουμε ειδη 2 γατες και δεν χωραει αλλη

Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ofilia
H ofilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (+5αστεγακια μονιμα στη πυλωτη,+2στη δουλεια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 22:11, 25-03-14:

βρε Ειρηνη μου ολο θελω να μπω να γραψω εδω αλλα δεν προλάβαινα ,στη δουλεια ειμαι και δυστυχως σημερα ακομα δεν εχει κοσμο,αλλα ειναι μια καλη ευκαιρια για βολτα εδω μεσα
λοιπον αυτο που ηθελα να πω γι αυτην την ιστορια σου

λόγια γιοκ,δεν εχω

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 22:32, 25-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από stavrianna 1234
εχω και εγω ένα παρομοιο θεμα. στο κηπο μου ηταν μια γατα μαυρη,αυτη η γατα χτυπηθηκε από αυτοκινητο και δεν μπορουσε να περπατησει (και ηταν και εγκυοσ) την εβαλα στο κατω οροφο από οπου μενω εγω (γιατι είναι αδειο),μετα ηρθε ο κτηνίατρος και την πηρε για να την φροντισει και να κανει στειρωση γιατι το μωρο ηταν ψωφιο και αν το γεννουσε θα παθαινε μελαγχολια και θα παιθενε.....μετα αφου την φροντισε και της εκανε στειρωση (την κρατησε 2 μηνες) μας ειπε να την ξαναβαλουμε στο κατω σπιτι για 20 μερες.το πρόβλημα είναι ότι θελει να βγει εξω και ουρλιαζει και το ένα ποδι της δεν το παταει καθολου !την εχουμε βαλει σε δωματιο που είναι τζαμαρια και βλεπει τα αλλα γατια εξω. η ερωτηση μου είναι τι να κανω για το ουρλιαχτο της (γιατι σου ραγιζει την καρδια)?επισης δεν μπορούμε να την βαλουμε στο δικο μας σπιτι γιατι εχουμε ειδη 2 γατες και δεν χωραει αλλη
Καλησπέρα! Συγνώμη που άργησα να απαντήσω.
Σ'αυτή την κατάσταση που είναι η γατούλα σου και μετά από όσα πέρασε, εγώ δε θα το σκεφτόμουν καθόλου το να την αφήσω έξω! Δεν πα να ούρλιαζε μέχρι βραχνιάσματος!! Θα έκανα την καρδιά μου πέτρα.
Πάντως, αν κρίνω από τη Φαίδρα που δεν είναι σε άσχημη κατάσταση υγείας, απλά έγκυος, και ακόμα κάποιες φορές φοβάται και πατάει φωνές, οι 20 μέρες δεν είναι πολλές που δεν έχει ηρεμήσει.
Περνάτε καθόλου ώρα μαζί της; 'Εχετε αφήσει μπιχλιμπίδια στυλ παιχνιδάκια για να ασχολείται; Εγώ αυτά θα έκανα και πιστεύω κάποια στιγμή θα ηρεμήσει... Λογικό να είναι κι αυτή απίστευτα στρεσαρισμένη.
Και επειδή τη λαϊκή ρήση "χίλιοι καλοί χωράνε" εμείς την τιμούμε και με το παραπάνω, εύχομαι να αναρρώσει σύντομα και κάποια στιγμή να καταφέρεις να την πάρεις σπίτι... Κι εκείνη θα έχει παρέα κι εσύ δε θα ανησυχείς για το ψυχουλάκι.

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 22:47, 25-03-14:

Ofilia μου, σ'ευχαριστώ πολύ.
Θα δείξει αν ήταν για καλό τελικά... Δυστυχώς, από αύριο μέχρι τη Δευτέρα θα λείπω 8 ώρες την ημέρα και πολύ φοβάμαι μη γεννήσει μοναχούλα...
Αν και έτσι που το πάει αυτή θα φτάσει τις ελεφαντίνες σε λίγο!!
Η κοιλιά της έχει γίνει υπερτεράστια και μωρά δε βλέπω! Είναι και σχετικά μικρόσωμη και μοιάζει σα μπαλίτσα!
Χθες το βράδυ, ξύπνησα κατά τις 5 και δεν κουνήθηκα. Είχε ξαπλώσει ακριβώς μπροστά στον καναπέ και είχε κάνει τις παντόφλες μου μαξιλάρι...!
Θέλω να ελπίζω ότι δεν αργεί η νύχτα που θα γίνει χαλαρό γατούλι και θα κοιμάται πάνω μου!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (+5αστεγακια μονιμα στη πυλωτη,+2στη δουλεια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 22:49, 25-03-14:

ολα θα πανε μια χαρα,αφου ειναι σε καλα χερια

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,648 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 00:54, 26-03-14:

Όπως ακριβώς το είπε η ofilia : Είναι σε καλά χέρια!
Λίγο αγχώδη βέβαια.., αλλά , πάντως, σε καλά

Αν δεν υπήρχαν οι δύσκολες οικονομικές συνθήκες που λίγο-πολύ όλοι βιώνουμε, θα σου έλεγα να προχωρούσες στην (ορισμένως ..εξτρήμ) λύση, της κατάλληλης κάμερας, ώστε να μπαίνεις πότε-πότε και να παρακολουθείς όσο απουσιάζεις στη δουλειά, πράγμα που, προσωπικά δεν βρίσκω και τόσο υπερβολικό, προκειμένου να καθησυχαστείς οτι όλα βαίνουν καλώς.
Προς το παρόν Ειρήνη μου, αναλογίσου πόσες και πόσες γατούλες γεννούν στους δρόμους και σε συνθήκες που ούτε κατά διάνοια συγκρίνονται με την θαλπωρή και την ασφάλεια ενός σπιτιού...
Και μάλιστα όχι οποιδήποτε σπιτού, ούτε, κυρίως, οποιουδήποτε "τυχαίου" ενοίκου!

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 20:37, 26-03-14:

Δε νιώθω καλά! Γεννάμε!! Γενάμε!! Γεννάμεεεεεε!!!!

Σήμερα ήταν μια τραγική μέρα. Θα τα γράψω κάποια στιγμή γιατί πνίγομαι με την κακία και την ψυχοπάθεια του κόσμου...

Αλλά τώρα... ΓΕΝΝΑΜΕ!!

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 20:54, 26-03-14:

Λίγο απότομο ήταν αυτό το μήνυμα,ε; Συγνώμη αλλά έχω αγχωθεί πάρα πολύ.
Λοιπόν, απ'την αρχή...
Γύρισα σπίτι πριν μια ώρα περίπου. 'Ετρεξα μη δω μωρά αλλά είδα βλέννες και αιματάκι. Είχε κάνει και λίγο διάρροια. Αλλά μόλις με είδε, ήρθε για χαδάκια και έφαγε και λίγο. Δεν ήξερα αν είναι το αίμα από τον ποπό της ή γεννάει... Και πάνω που θα έπαιρνα τον κτηνίατρο, με πήρε η αδερφή μου και μου είπε ότι στους ανθρώπους αυτά τα συμπτώματα σημαίνουν έρχεται μωρό! Και ο γιατρός το ίδιο μου είπε. Τώρα κάθεται, καθαρίζεται συνέχεια και έχει μισόκλειστα τα ματάκια της... Πονάει...αχχχ...Κάθεται στο κουτί της πίσω από τον καναπέ και τη χαϊδεύω συνέχεια και γουργουρίζει και με κάνει δαγκωνίτσες!!
Λες και με περίμενε βρε παιδιά! 'Ολη μέρα μόνη της στην ησυχία της, μόλις ήρθα άρχισε! Φοβερός συντονισμός!

Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη AnnieGr
H AnnieGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

H AnnieGr έγραψε στις 21:03, 26-03-14:

!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 21:18, 26-03-14:

ολα καλα -ολα καλα θα πανε,καλη τυχη!!!!περιμενουμε

Παράθεση

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη goldmoon
H goldmoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 425 μηνύματα.

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 21:53, 26-03-14:

Περιμενουμε νεα!!!

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:07, 26-03-14:

Προπάντων ψυχραιμία! Θα πάρει κάποιο χρόνο μέχρι να βγουν όλα τα νεογνά, να βγει και ο πλακούντας...΄
Έχεις τις ευχές όλων μας, όλα καλά να πάνε, να είναι γερά κι εκείνα και η μαμά τους, έτσι ώστε
στο επόμενο μήνυμά σου να μας περιγράψεις την πρωτόγνωρη εμπειρία που θα έχεις ζήσει και που θα είναι
μοναδική και υπέροχη

Παράθεση

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovekittens
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 22:28, 26-03-14:

Αχ τι συγκλονιστικο φοβερη μοναδικη εμπειρια Μαια Ειρηνη περιμενουμε τ α ευχαρισταααα..Α κ με το να χερι τα πανια μ ετ αλλο τον κτηνιατρο για συμβουλες χαχα Αντε αναμενουμε

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 23:30, 26-03-14:

Mε το καλο και ολα να πανε οπως πρεπει!!!!

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 00:10, 27-03-14:

Kαλή μου! Τώρα το είδα!! Με το καλό να σας έρθουν τα μπεμπέκια! Με έναν πόνο που λένε! Εύχομαι όλα να εξελιχθούν τέλεια!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 07:48, 27-03-14:

Eλπιζω να πηγαν ολα καλα,περιμενουμε νεα!Ειναι απεριγραπτο συναισθημα να το περνας αυτο με τη γατουλα σου,θα το καταλαβεις...

Παράθεση

kathy85 (Κατερίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kathy85
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 1,480 μηνύματα.

H kathy85 Κρρρρρρρρ έγραψε στις 09:23, 27-03-14:

Το εχω περασει κι εγω και σε καταλαβαινω. Με το καλο να βγουν ολα τα μωρακια.
Τι εγινε βγηκαν;;;

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 09:37, 27-03-14:

Πως πήγε η βραδιά....;;; ελπίζω πως όλα πήγαν καλά και θα μάθουμε όμορφα νέα...Ανεπανάληπτη εμπειρία πραγματικά....όλα να είναι μια χαρά εύχομαι!!

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 12:54, 27-03-14:

Καλημέρες!!
Όλη τη νύχτα περίμενα ώσπου με πήρε ο ύπνος να κρέμω πάνω από τον καναπέ κατά τις 7. Και στις 9 με ξύπνησε το Φαιδράκι γιατί επιτέλους ερχόταν το πρώτο μωρό!
Η εμπειρία όντως δεν περιγράφεται!!! ΣΟΚ.
Καλά, εννοείται κανόνισα να μη φύγω. Σε μισή ώρα είχε φέρει στη ζωή 3 αδιανόητα γλυκά μυξάκια!!! Εεεεμμμ...μωράκια εννοούσα!
Και μία ώρα αργότερα, με πολύ ζόρι και πόνο, ξεπρόβαλε ένα ακόμα φωνακλάδικο(ίδιο η μάνα του σ΄αυτό!) και ζωηρό.
Η Φαίδρα ήταν απίστευτα καλή, ήθελε χάδια συνέχεια και της μιλούσα για να είναι ήρεμη και με άφηνε να πιάνω τα νεογέννητα κανονικότατα!
Έχουμε με σειρά εμφάνισης: ένα calicάκι σαν τη μανούλα, ένα πορτοκαλάκι, ένα γκριζογατάκι και ένα ασπρόμαυράκι με χωρίστρα!

(Αν δεν προκύψουν κι άλλα δηλαδή!!)
Αααχχχχ...

Δυστυχώς, είχαμε και μία απώλεια καθώς το δεύτερο που γέννησε δεν ήταν ζωντανό. Το καθάρισε κανονικά για ώρα αλλά δεν πήρε ανασούλα ποτέ.
Εκεί τα είδα όλα και πήρα τον κτηνίατρο. Μου είπε ότι συμβαίνει συχνά και να της το πάρω μετά από ώρα που δε θα ασχολείται καθόλου μαζί του. Καταστεναχωρήθηκα...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 14:19, 27-03-14:

Eιρήνη μου πολύ όμορφα τα νέα σας!!! φαντάζομαι την αγωνία σου...ευτυχώς πήγαν όλα καλά - έστω κι αν το ένα δεν τα κατάφερε - τουλάχιστον γέννησε η μανούλα κοντά σου, σε ηρεμία και ασφάλεια....σπουδαίο Ειρήνη πολύ σπουδαίο....τις βλέπω τις γατούλες - έχω 2 που είναι έγκυες και τις ταίζω - τι αγωνία έχουν να κρυφτούν, να σώσουν τα μωράκια τους....μπράβο για όλα που της προσφέρεις και εύχομαι όλα να πάνε όπως πρέπει!
φιλάκια στα μωράκια και στη μανούλα και θα περιμένουμε φωτο να σας καμαρώσουμε!!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 15:20, 27-03-14:

Συγχαρητηρια,καλως τα δεχτηκατε!Λυπαμαι για αυτο που δεν τα καταφερε...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 16:28, 27-03-14:

Χριστούλη μου, μου έρχεται να ουρλιάξω!!! Να μας ζήσουν MyCatικώς!!!!! Ειρήνη εννοείται περιμένουμε να μας πεις τα πάντα όλα!!!!!!! (όχι, δεν ενθουσιάστηκα... )

Παράθεση

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovekittens
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 17:12, 27-03-14:

Αααααα τεεελειαααα εχουμε γεννητουριααα..Τι γλυκια σ αφησε να τα πιανειςΕ απ οτι καταλαβα αυτη θα ναι η πεντε;;;Α οχι την εβγαλες Φαιδρα..και συνολο τωρινο 8!!Ζωη να χουνΤο ασπρομαυρο με χωριστρα τ αγαπω απο τωρα

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 17:18, 27-03-14:

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τη βοήθεια, τη συμπαράσταση και τις ευχές!
'Οντως Φωτεινή μου...Να μας ζήσουν "ΜyCatικώς" !!!

Η Φαίδρα ξεράθηκε στον ύπνο με το που τέλειωσε τη φροντίδα και του τελευταίου. Πτώμα η ψυχούλα μου...
Ξυπνάει λίγο, τα ρίχνει ένα καθαρισματάκι και τουφ πάλι! Θέλει και χαδάκια όλο η καλή μου. Έγινε το πιο τρυφερό γατάκι από όταν ήρθε η ώρα. Βέβαια, δεν έχει καθαριστεί πολύ καλά. Είναι φυσιολογικό αυτό; Να την καθαρίσω λίγο ή θα ενοχληθεί; Κουτί να τους αλλάξω ή θα στρεσαριστεί; Η κοιλίτσα της εν τω μεταξύ, είναι ακόμα λίγο σκληρή χαμηλά και δεν είδα να βγαίνει ο πλακούντας. Παίζει να έχει κι άλλο;
Ουφ! Αγχώθηκα πάλι!!

Α, τα μπεμπάκια πρέπει να είναι 2 αγοράκια και 2 κοριτσάκια! Και αυτό με τη χωρίστρα που μου φάνηκε ασπρόμαυρο, μάλλον άσπρο-γκρι το λες...

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 17:41, 27-03-14:

Φαντάζομαι πως δε χρειάζεται να την καθαρίσεις, αλλά ας σου πει καλύτερα κάποιος με εμπειρία. Ε, αν κοιμήθηκε, λες να έχει κι άλλο; Ούτε για τον πλακούντα γνωρίζω. Ξέρω, σε φώτισα! Αααχ, δεν ξέρω, τα αγαπώ ήδη! Το καλικάκι και το ασπρογκριζάκι και το γκριζάκι και το πορτοκαλάκι.... Και το Φαιδράκι!

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 18:07, 27-03-14:

Κι εγώ τα αγαπώ... Δεν υπάρχουν τα φατσάκια τους!
Είναι νωρίς για να αρχίσω να τα φωνάζω με τα ονόματά τους;; Λέτε να έχω κάνει κανένα λάθος στο φύλο;
Μα είναι ήδη ξεχωριστές προσωπικότητες!! Ο πορτοκαλίνος είναι βολεψάκιας απίστευτος! Αράζει σε ένα συγκεκριμένο σημείο στη μαμά του και ούτε κουνιέται ούτε ακούγεται!! Ο μπέμπης με τη χωρίστρα είναι το πιο ζωηρό και μεγαλόσωμο! Φωνή κακό και σε μια μεριά δεν κάθεται! Η calicoύλα και η γκριζομπεμπούλα ήσυχα και τρυφερά κοριτσάκια, ανταλλάζουν θέσεις μεταξύ τους!
Μήπως τελικά έχασα κι εκείνο το λίγο που είχα;;;

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 19:31, 27-03-14:

Μόλις μίλησα με το γιατρό. Μου είπε ότι τον πλακούντα δύσκολα θα τον έβλεπα και ότι εφόσον σηκώθηκε, έφαγε και ήπιε και φροντίζει τα μωρά κανονικά, όλα είναι μια χαρά και φυσικά έχει τελειώσει το νταβαντούρι!
Για δεύτερη γέννα μικρόσωμης γάτας είναι λέει πολλά τα 5 μικρά και μάλλον γι'αυτό χάθηκε και το ένα. Πω...το σκέφτομαι και σφίγγεται η ψυχή μου.
Τέλοσπάντων, αφού όλα καλά ας σταματήσω κι εγώ να σας ζαλίζω!

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 19:33, 27-03-14:

Να μη σταματήσεις καθόλου, εδώ είμαστε και σε ακούμε (ασχέτως που δεν μπορώ προσωπικά ούτε μέσα από εδώ, ως άπειρη που είμαι, να σε βοηθήσω ). Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που ο γιατρός σας είναι αισιόδοξος! Τι δε θα έδινα να ήμουν εκεί σε μια γωνίτσα να σας βλέπω.... Και, παρέλειψα να πω, ότι το γεγονός πως η Φαιδρούλα αφέθηκε και σε εμπιστεύτηκε τόσο απόλυτα.... με έκανε να λιώσω... Να έχετε ένα ήσυχο και όμορφο βράδυ καλή μου!

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 19:54, 27-03-14:

Πόσα ευχαριστώ να πω;; Δε φτάνουν!
Και στο γιατρό έκανε εντύπωση που με αφήνει τόσο πολύ.Εδώ έκανε σε΄μένα γιατί μέχρι χθες ήθελε χάδια με τις ώρες της αλλά την περισσότερη μέρα την περνούσε πίσω από τον καναπέ. Μόνο το βράδυ κυκλοφορούσε.
Όταν πονούσε με το τελευταίο μωρό-χωρίστρα μόνο δεν ήθελε χάδια. Την ταλαιπώρησε ο γιόκας της!

Άσχετο, σκεφτόμουν αυτά που έλεγε η AnnieGr για τα μωρά μου που είναι όλα διαφορετικά... Και κοίτα που κι αυτά είναι πάλι τέσσερα όλα διαφορετικά!! Τελικά μπλέκω με μοιραία θηλυκά που καίνε παραπάνω από μία καρδιές!!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 20:01, 27-03-14:

Μην την καθαρισεις και μην αλλαξεις κουτι,μην την ενοχλησεις γενικα.Αν η πανα ή τα πανακια που της εστρωσες ειναι βρεγμενα,αλλαξε τα διακριτικα,μετακινησε δλδ τα μωρα στη μια μερια,στρωσε το καθαρο,μετακινησε τα στο καθαρο,και βγαλε το υπολοιπο.Το καθε μωρο εχει δικο του πλακουντα,ειναι ενα κομματι που βγαινει μαζι με το μωρο,μοιαζει λιγο με συκωτι στην οψη,δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω.Επισης ζυγισε τα και σημειωσε βαρη,μεσα στο πρωτο εικοσιτετραωρο πρεπει να εχουν παρει ολα εστω και λιγο,αν ολα πηγαινουν καλα.Γενικα το πρωτο δεκαημερο καλο ειναι να τα ζυγιζεις για να δεις αν ολα παιρνουν βαρος,η απωλεια βαρους ειναι ενα απο τα πρωτα πραγματα που μας βοηθουν να δουμε αν κατι πηγαινει στραβα.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 20:04, 27-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Μην την καθαρισεις και μην αλλαξεις κουτι,μην την ενοχλησεις γενικα.Αν η πανα ή τα πανακια που της εστρωσες ειναι βρεγμενα,αλλαξε τα διακριτικα,μετακινησε δλδ τα μωρα στη μια μερια,στρωσε το καθαρο,μετακινησε τα στο καθαρο,και βγαλε το υπολοιπο.Το καθε μωρο εχει δικο του πλακουντα,ειναι ενα κομματι που βγαινει μαζι με το μωρο,μοιαζει λιγο με συκωτι στην οψη,δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω.Επισης ζυγισε τα και σημειωσε βαρη,μεσα στο πρωτο εικοσιτετραωρο πρεπει να εχουν παρει ολα εστω και λιγο,αν ολα πηγαινουν καλα.Γενικα το πρωτο δεκαημερο καλο ειναι να τα ζυγιζεις για να δεις αν ολα παιρνουν βαρος,η απωλεια βαρους ειναι ενα απο τα πρωτα πραγματα που μας βοηθουν να δουμε αν κατι πηγαινει στραβα.
Η πολύτιμη Δώρα μας με τις σωτήριες γνώσεις της!

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 20:07, 27-03-14:

Ειρηνη δυο φιλες μου ειχαν στη γειτονια μια γατουλα απιστευτα αγρια που δεν τις πλησιαζε με τιποτα για να την στειρωσουν. Ζευγαρωσε, μου ελεγαν ποσο στενοχωριοντουσαν που δεν μπορεσαν να τη στειρωσουν, αλλα και παλι δεν πλησιαζοταν με τιποτα.
Κι ενα βραδυ ακουσαν νιαουρητα κατω απο το μπαλκονι τους και την ειδαν να γενναει και να εχουν μαζευτει οι αρσενικοι να τις σκοτωσουν τα μωρα. Μολις κατεβηκαν κατω αμεσως τους εμπιστευτηκε, τους γουργουριζε και τους εκανε πατουσακια κι ετσι την πηραν πανω στο σπιτι. Η γατα απο τοτε εχει γινει η πιο τρυφερη γατα στον κοσμο. Μου ελεγαν μαλιστα οτι γενναγε κι ετρωγε μανιωδως γουργουριζοντας.

Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα, μπραβο για την υπομονη σου και ευχομαι να εχουν τη καλυτερη τυχη τα μωρα! Περιμενουμε φωτος

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 20:28, 27-03-14:

Ειρήνη μου καλωςταδέχτηκες και να σου ζήσουν!!!
Όλα πήγαν καλά τελικά είδες? Υποθέτω εκτός από χαρούμενη, θα νιώθεις και αρκετά ανακουφισμένη.
Τόσο καιρό τη φροντίζεις.. Μαζί στην εγκυμοσύνη, μαζί στους τους πόνους της και τώρα είναι σαν να γεννήσατε και μαζί
Καταλαβαίνω οτι στενοχωρήθηκες για την απώλεια ενός από τα μικρά αλλά, όπως σου είπε κι ο γιατρός, δεν είναι σπάνιο φαινόμενο ειδικά στη περίπτωση που είναι μικρόσωμη η γατούλα.
Για το θέμα της καθαριότητας που ρωτάς, χωρίς βέβαια να είμαι κτηνίατρος, στη θέση σου δεν θα επενέβαινα ακόμα, άσε για λίγο την περήφανη νέα γατο-μαμά να συνέλθει και μετά ρώτα το γιατρό σχετικά. Επίσης να ρωτήσεις ποιά είναι η κατάλληλη τροφή που χρειάζεται η μανούλα, τώρα που οι διατροφικές ανάγκες της θα είναι αυξημένες λόγω του θηλασμού.
Για την ώρα, αρκέσου να απολαμβάνεις μαζί με το Φαιδράκι τη χαρά και να ξεκουράζεις το βλέμμα σου πάνω σ'αυτά τα τέσσερα μικρά θαύματα της φύσης που μόλις έσκασαν μύτη στον κόσμο

Όσο για τα ονόματα... Όχι ποτέ δεν είναι νωρίς να αρχίσεις να διαλέγεις...
"Χαζο-γιαγιά" τέλεια είσαι!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 20:34, 27-03-14:

Οι γατες γουργουριζουν κι οταν πονανε,ειναι λενε καποιες μελετες ο λογος για τον οποιο θεραπευονται τοσο γρηγορα μαλιστα.
Οσο για τις γνωσεις,εμαθα με το δυσκολο τροπο,η πρωτη μου γεννα ξεκινησε στις 3 και τελειωσε στις 11 το βραδυ,μετα απο τρεις ενεσεις οξυτοκινης και με μενα να βγαζω τα μωρα ενα ενα γιατι η μαμα δεν εσπρωχνε.Αξια επισης εχουν αυτα που ξερεις μονο οταν τα μοιραζεσαι,μονο να κερδισουμε εχουμε ολοι απο τετοιες εμπειριες.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 20:48, 27-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από aba
Η πολύτιμη Δώρα μας με τις σωτήριες γνώσεις της!
Πραγματικά πολύτιμη Δώρα μας, να΄σαι καλά!!
Ευτυχώς, έκανα αυτό ακριβώς η άσχετη. Άλλαξα μόνο το υποσέντονο με τον τρόπο που περιέγραψες, γιατί ήταν ψιλοχάλια και προσπαθούσε η καημένη μάταια να το καθαρίσει. Έτσι που το λες, λογικά βγήκαν οι πλακούντες. Μετά το κόψιμο του λώρου έτρωγε ό,τι υπήρχε. Νερό, μεμβράνη, αίμα και κάτι ματωμένα κομματάκια που έβλεπα.
Ζυγαριά έχω μια χάλια που δεν είναι ηλεκτρονική!
Τα ζύγισα -ας πούμε- και το πιο αδύνατο είναι 80γρ., δύο είναι 100γρ. και ο χοντρός με τη χωρίστρα είναι 110γρ. Ή τέλοσπάντων, έτσι έδειξε αυτό το παλιόπραμα! Στέκει σα βάρος; Πάντως, αν μας ενδιαφέρει η διαφορά, κάτι θα καταλάβω...

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
Ειρηνη δυο φιλες μου ειχαν στη γειτονια μια γατουλα απιστευτα αγρια που δεν τις πλησιαζε με τιποτα για να την στειρωσουν. Ζευγαρωσε, μου ελεγαν ποσο στενοχωριοντουσαν που δεν μπορεσαν να τη στειρωσουν, αλλα και παλι δεν πλησιαζοταν με τιποτα.
Κι ενα βραδυ ακουσαν νιαουρητα κατω απο το μπαλκονι τους και την ειδαν να γενναει και να εχουν μαζευτει οι αρσενικοι να τις σκοτωσουν τα μωρα. Μολις κατεβηκαν κατω αμεσως τους εμπιστευτηκε, τους γουργουριζε και τους εκανε πατουσακια κι ετσι την πηραν πανω στο σπιτι. Η γατα απο τοτε εχει γινει η πιο τρυφερη γατα στον κοσμο. Μου ελεγαν μαλιστα οτι γενναγε κι ετρωγε μανιωδως γουργουριζοντας.

Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα, μπραβο για την υπομονη σου και ευχομαι να εχουν τη καλυτερη τυχη τα μωρα! Περιμενουμε φωτος
Σέυχαριστώ για τις ευχές!
Είναι αλήθεια μαγικό το πως δείχνουν ευγνωμοσύνη όταν κάνεις κάτι γι'αυτά, παρά την ανεξαρτησία που θέλουν να διατηρούν!

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Ειρήνη μου καλωςταδέχτηκες και να σου ζήσουν!!!
Όλα πήγαν καλά τελικά είδες? Υποθέτω εκτός από χαρούμενη, θα νιώθεις και αρκετά ανακουφισμένη.
Τόσο καιρό τη φροντίζεις.. Μαζί στην εγκυμοσύνη, μαζί στους τους πόνους της και τώρα είναι σαν να γεννήσατε και μαζί
Καταλαβαίνω οτι στενοχωρήθηκες για την απώλεια ενός από τα μικρά αλλά, όπως σου είπε κι ο γιατρός, δεν είναι σπάνιο φαινόμενο ειδικά στη περίπτωση που είναι μικρόσωμη η γατούλα.
Για το θέμα της καθαριότητας που ρωτάς, χωρίς βέβαια να είμαι κτηνίατρος, στη θέση σου δεν θα επενέβαινα ακόμα, άσε για λίγο την περήφανη νέα γατο-μαμά να συνέλθει και μετά ρώτα το γιατρό σχετικά. Επίσης να ρωτήσεις ποιά είναι η κατάλληλη τροφή που χρειάζεται η μανούλα, τώρα που οι διατροφικές ανάγκες της θα είναι αυξημένες λόγω του θηλασμού.
Για την ώρα, αρκέσου να απολαμβάνεις μαζί με το Φαιδράκι τη χαρά και να ξεκουράζεις το βλέμμα σου πάνω σ'αυτά τα τέσσερα μικρά θαύματα της φύσης που μόλις έσκασαν μύτη στον κόσμο
Όσο για τα ονόματα... Όχι ποτέ δεν είναι νωρίς να αρχίσεις να διαλέγεις...
"Χαζο-γιαγιά" τέλεια είσαι!
Μόλις έσκασαν μύτη και ελπίζω οι ζωούλες τους να είναι γεμάτες αγάπη και καλοπέραση!
Σ'ευχαριστώ για τις ευχές! Και καλά που μου θύμισες να ρωτήσω για την τροφή!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 20:54, 27-03-14:

Οι γατες γουργουριζουν κι οταν πονανε,ειναι λενε καποιες μελετες ο λογος για τον οποιο θεραπευονται τοσο γρηγορα μαλιστα.
Οσο για τις γνωσεις,εμαθα με το δυσκολο τροπο,η πρωτη μου γεννα ξεκινησε στις 3 και τελειωσε στις 11 το βραδυ,μετα απο τρεις ενεσεις οξυτοκινης και με μενα να βγαζω τα μωρα ενα ενα γιατι η μαμα δεν εσπρωχνε.Αξια επισης εχουν αυτα που ξερεις μονο οταν τα μοιραζεσαι,μονο να κερδισουμε εχουμε ολοι απο τετοιες εμπειριες.

...αυτά τώρα μας τα λες!!
Ευτυχώς. Γιατί αν ν τα ήξερα, θα την είχα μετακομίσει στον κτηνίατρο!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:12, 27-03-14:

Στεκουν σαν βαρη,για φυσιολογικα γατακια,και ναι,μας ενδιαφερει να παιρνουν,οποτε θα τα ζυγιζεις καθε μερα την ιδια ωρα και θα σημειωνεις.Μην πανικοβληθεις αν μια μερα δεν εχουν παρει,απλα αν καποιο χανει σταθερα,ειναι καμπανακι.

Παράθεση

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη goldmoon
H goldmoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 425 μηνύματα.

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 21:25, 27-03-14:

Πωωωωωωω!!!! Καλως τα δεχτηκατε!!!! *_* Νομιζω ολοι εδω περα περιμενουμε φωτο. Δεν ξερω, εγω σιγουρα παντως!!! Τωρα που ειναι και σαν μικρα ποντικακια!!! Αχχχ ψιχουλες καλα να ειναι και καλα να ειναι και η μανουλα τους ΚΑΙ η γιαγιουλα τους ^_^

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 21:33, 27-03-14:

Στεκουν σαν βαρη,για φυσιολογικα γατακια,και ναι,μας ενδιαφερει να παιρνουν,οποτε θα τα ζυγιζεις καθε μερα την ιδια ωρα και θα σημειωνεις.Μην πανικοβληθεις αν μια μερα δεν εχουν παρει,απλα αν καποιο χανει σταθερα,ειναι καμπανακι.
Εντάξει. Χαρά που θα κάνει κάθε μέρα η Φαίδρα!!!
Τιναζόταν σαν ελατήριο κάθε φορά που έπαιρνα κάποιο!

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 21:57, 27-03-14:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Φωτογραφία0368.jpg
Εμφανίσεις:  65
Μέγεθος:  156,3 KB

Όνομα:  Φωτογραφία0370.jpg
Εμφανίσεις:  65
Μέγεθος:  111,2 KB

Όνομα:  Φωτογραφία0371.jpg
Εμφανίσεις:  54
Μέγεθος:  86,2 KB

Είναι λίγο χάλια η ποιότητα γιατί τις έβγαλα με το μπρίκι(κινητό). Η ψηφιακή τη φοβίζει ακόμα τη μαμά...
Το γενικό νόημα το βλέπετε πάντως...

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 21:58, 27-03-14:

Πτσυχούλια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 22:34, 27-03-14:

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

μαμωτο ειμαι στη δουλεια,θελω να πω θελω να γραψω θελω να δω
αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
εχασα τα λογια μου και με τα μωρα ,και με τη μαμα αλλα ρε Ειρηνη μου:
ααααααααααααααααααααααα θα μπω μετα να γραψω κατεβατοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:41, 27-03-14:

'Εχω μείνει...
Οι φωτογραφίες που ανέβασες, δεν είναι για λόγια, παρά μόνο για επιφωνήματα! Ιιιιιιιιχχχχχχχχχχχχ!!!! αχουταααααααααααααααααααα !!!!!
και...
Τι φατσάκια, τι μυτίτσες, τι πατουσίνια, ..σε μικρογραφίες. Ήδη τέλεια διαμορφωμένα γατούλια!!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φαίδρα, η τριχομπαλίτσα!! - Από vaso
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-04-10 στις 15:30.
    • Φαίδρα, η γυριστρούλα ... - Από MHTSI
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-06-08 στις 11:34.
    • Φαίδρα και Ιόλη - Από MHTSI
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-06-07 στις 20:49.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους