Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,736 εγγεγραμμένα μέλη και 714,494 μηνύματα σε 22,114 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 303 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ηλεκτρονικό κατάστημα zooplus

ΝΟΝΗ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΝΟΝΗ
H ΝΟΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (50 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H ΝΟΝΗ έγραψε στις 15:03, 29-08-18:

γειά σας
θα ήθελα τη γνώμη σας για το ηλεκτρονικό κατάστημα zooplus.gr
πως βρίσκετε τις τιμές , την εξυπηρέτηση ;
Είμαι πελάτισσα εδώ και ένα χρόνο αλλά παρατήρησα ότι έχουν αυξήσει τις τιμές και έχουν κόψει προνόμια όπως η αγορά εκπτωτικών προγράμματος 2 και 4% . Περιμένω τις απόψεις σας
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 513 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 15:28, 29-08-18:

Καλησπέρα... Έχω ψωνίσει και εγώ 2 - 3 φορές από το zooplus... Παρατηρώ πως σε κάποια προϊόντα οι τιμές στο ελληνικό και international διαφέρουν λίγο... Για τα κουπόνια δεν ξέρω αν και το τώρα που το λες την τελευταία φορά που παράγγειλα δεν έβαλαν!!!! Αυτό που με ενοχλεί - προσωπικά εμένα - είναι πως έρχονται γύρω στις 15 - 20 μέρες και θα ήθελα να είναι πιο γρήγορη η αποστολή τους.... Κατά τα άλλα είμαι ικανοποιημένη...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΝΟΝΗ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ΝΟΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (50 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H ΝΟΝΗ έγραψε στις 16:18, 29-08-18:

εμένα στην Αθήνα κάνουν 12- 14 ημέρες . Το καλό είναι ότι το zooplus δεν χρεώνει έξοδα αποστολής όπως το amazon η το zoofast .Για Κρήτη που κάνουν επιπλέον ταξίδι με το καράβι είναι καλό που δεν επιβαρύνεσαι με άλλα έξοδα .Πιστεύω ότι οι μεγάλες συσκευασίες είναι που έχουν τις πιο συμφέρουσες τιμές και φθάνουν να στοιχίζουν το κιλό όσο μία πολύ μέτρια μάρκα στα πετ σοπ. Μεγάλη διαφορά συναντώ και στις κονσέρβες whiskas αν και κάθε λίγο και λιγάκι τους ανεβάζουν την τιμή
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

3lbereth

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη 3lbereth
H 3lbereth αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Καμιά εικοσαριά έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H 3lbereth έγραψε στις 21:11, 29-08-18:

Ψωνίζω από το zooplus από το 2015 και εκπτωτικά προγράμματα δεν έχω δει. Έχω καταφέρει όμως να μαζέψω αρκετούς πόντους ώστε να πάρω δωρεάν 1kgr κροκέτες Smilla, 12 κονσερβάκια Gourmet Gold και διάφορα treats για το Μπαχάρι μου. Στην επόμενη παραγγελία θα τσιμπήσω δωρεάν 6 φακελάκια Cosma (μιαμμμ...).

Όμως, ειδικά τώρα που οι RC ακρίβυναν 30%:
Sterilized, από 24,00 εδώ, 16,50 στο zooplus.
Fit, 23 εδώ, 14 εκεί! Οι δε τετράκιλες έχουν 14 ολόκληρα ευρώ παραπάνω στην Ελλάδα. Μιλάμε για τεράστιες διαφορές!
Αγοράζω την άμμο Cat's Best Oko Plus 13 ευρώ τα 10 λίτρα όταν στο zooplus έχουν 15,50 τα 20 λίτρα.
Βρίσκω τις Orijen από 3 μέχρι 8 ευρώ φτηνότερα.
Applaws/Schesir επίσης φτηνότερα.

Πρόσφατα, έφεραν ξηρά τροφή Wild Freedom με 50% έκπτωση -που είναι και grain free- και μου βγαίνει 11 ευρώ το δίκιλο. Τα αδεσποτάκια μου τις έχουν τσακίσει! Σφαγή! Έ, γιατί να δώσω τόσο για Whiskas φουλ στο καλαμπόκι;

Επιπλέον, έχουν τεράστια ποικιλία για όλα τα βαλάντια, τόσες παραγγελίες δεν έχουν κάνει ποτέ λάθος, πληρώνω με κάρτα ή paypal (ακόμα και με έμβασμα) κι παραλαμβάνω με tracking. Πλέον, πηγαίνω σε petshops μόνο για πιπέτες και χάπια ή αν ξεμείνω από τροφές μέχρι να έρθει η κούτα μου - αλλιώς θα με φάνε ζωντανή δεσποζόμενα και μη!
Παράθεση

k@lypso

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη k@lypso
H k@lypso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H k@lypso έγραψε στις 13:16, 30-08-18:

Ψωνίζω από το zooplus τους τελευταίους μήνες, που ανακάλυψα κάποιες super premium wet food τροφές που δεν βρίσκω στην αθήνα.

Μου φαίνεται μια χαρά, αν και ούτε εγώ έχω δει εκπτωτικά προγράμματα.

Τώρα λέω να δοκιμάσω και το petsexpert
Παράθεση

ΝΟΝΗ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ΝΟΝΗ έγραψε στις 14:30, 30-08-18:

το zooplus είχε μέχρι τον Ιούλιο 2018 την τακτική να προσφέρει εκπτωτικά προγράμματα εξοικονόμησης για ένα έτος 2 ή 4% στους πελάτες του στη τιμή των 10 €. Εντελώς ξαφνικά τα έκοψε για την Ελλάδα ενώ τα συνεχίζει στα άλλα κράτη όπως πχ στην Αγγλία . Το βρίσκω άδικο για τους Έλληνες πελάτες της να της διακόψει τα εκπτωτικά προγράμματα . Στέλνω εμαιλ αλλά είναι ανένδοτοι . Καλό θα ήταν να στέλνατε κι εσείς γιατί χωρίς την έκπτωση σε κάθε αγορά προιόντων + το φιλοφώρημα στους οδηγούς του DHL παύουν να είναι συμφέρουσες οι τιμές τους . Με στεναχωρεί πολύ η διακοπή των προγραμμάτων γιατί θα αναγκαστώ να επιστρέψω στα ηλεκτρονικά πετ σοπ της Ελλάδας που είναι φωτιά και λαύρα οι τιμές τους
Παράθεση

ΝΟΝΗ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ΝΟΝΗ έγραψε στις 14:33, 30-08-18:

το pet expert δεν το γνώριζα θα επισκεφτώ την ιστοσελίδα του μήπως έχει καλές τιμές
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 19:02, 30-08-18:

Ψωνίζω χρόνια από το zooplus,δεν εχω κανενα παραπονο.Μια φορα εγινε λαθος δικο τους με την παραγγελια,και με αποζημιωσαν στο ακεραιο.
Βρισκω την αναμονη για την παραλαβη λογικη,γιατι τα πραγματα ερχονται απο Γερμανια,και εφοσον τα μεταφορικα ειναι δωρεαν,κι εχω και tracking,καταλαβαινω οτι δε γινεται να τα εχω στην πορτα μου την επομενη μερα,ειδικά στην επαρχία ή σε νησιά,μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    k@lypso, MariaEchelon, vagsfyr

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους