Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,736 εγγεγραμμένα μέλη και 714,494 μηνύματα σε 22,114 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 302 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Νέο γατί στο σπίτι. Θα μπορέσουν να συνυπάρξουν;

Jojika

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jojika
H Jojika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Jojika έγραψε στις 17:01, 02-09-18:

Δε γνωριζω το λογο που μου ειπε ετσι ο γιατρος....το μικρο ειναι εντελως στο κοσμο του δεν τον φοβαται καθολου τρεχει καταπανω του ...σημερα που τους εβαλα κοντα για λιγο ο μεγαλος καθονταν κ ο μικρος ετρεχε προς τα κει κ εγω τον τραβαγα πισω....να ρωτησω κ κατι αλλο ...ο μικρος εχει πολυ βρωμια στη μουσουδα κολλημενη...εβαλα νερο..χαμομηλι σε βαμβακι αλλα δεν βγαινει...τι αλλο να κανω;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,507 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 19:14, 02-09-18:

Για τον καθαρισμό της μουσούδας όχι βαμβάκι, αλλά καλύτερα με κομάτι γαζούλας που θα πάρεις από φαρμακείο και φυσιολογικό ορό που ερεθίζει λιγότερο από το χαμομήλι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vickysepe

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vickysepe
H Vickysepe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Vickysepe έγραψε στις 14:04, 06-09-18:

Εγώ είχα ένα γατάκι το οποίο είχε πολύ δύσκολο χαρακτήρα. Αποφασίσαμε να πάρουμε και δεύτερο και μόλις το φέραμε στο σπίτ, ακόμα κι αν δεν τα φέραμε σε επαφή, μόνο που μύριζε τη μυρωδιά του ο ο γατουλης μου αγριευε. Για κάποιες μέρες τα είχαμε χωριστά και τα φέρναμε για λίγο σε επαφή και πάντα με έλεγχο. Μέχρι που μια μέρα ο τσακωμός μετατράπηκε κατευθείαν σε παιχνίδι και από τότε τα γατάκια είναι αχώριστοι φίλοι. Να σημειωθεί ότι ήταν και τα δύο αρσενικά και κοντά στην ηλικία.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vickysepe : 06-09-18 στις 14:10.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lydiiiiiia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lydiiiiiia
H Lydiiiiiia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Lydiiiiiia έγραψε στις 20:48, 08-09-18:

Καλησπέρα! Εγώ έχω μια γατούλα εδω και 5 χρόνια η οποία είνα δύστροπη, αγαπάει μόνο εμένα, μαζί μου ήταν υπέροχη, αλλά χτυπάει οποινδήποτε άλλο και είναι επιθετική, το άγορι μου έκανε 1 χρόνο να τον συνηθίσει και να μην τσαντίζετε, ακόμα και τώρα μετά απο 3 χρόνια δεν μπορεί να της δώσει πάνω απο ένα γρήγορο κλεφτό χαδι χωρις να τις φαει είχαμε όμως την καθημερινοτητα μας, κοιμόμασταν αγκαλιά μου ζήταγε συνέχεια χαδάκια και ήταν πολύ ευτυχισμένη.
Τον ιούνιο βρήκα ένα μωρό γατούλη στο δρόμο σε άσχημη κατάσταση και αποφάσισα να τον πάρω. Τον γατούλη που τον πήρα πολύ μωρό, ούτε ενος μηνός δεν τον χτύπησε ποτέ, μια μέρα κράτησαν οι τσαμουκάδες και τώρα παίζουνε μαζί κοιμούνται κοντά (όχι αγκαλιά ακόμα) και μεταξύ τους είναι μια χαρά.
Αυτ΄΄ο που με στεναχωρεί όμως είναι οτι η γατούλα μου έχει αλλάξει συμπεριφορά απένατι σε εμένα, με αφηνει να την χαιδέψω αλλα δεν έρχετε για χάδια όπως πριν, δεν έρχεται να κοιμηθούμε μαζί κλπ. Πιστεύετε οτι αυτο θα της περάσει???? αλλα 3 μήνες είναι και αρκετοί δεν θα πρεπε να μου έχει ξεθυμώσει?
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,507 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:15, 08-09-18:

Καλησπέρα φίλη μου και καλωσόρισες.
Ύστερα από τόσο καιρό, ε δεν νομίζω να στο κρατάει "μανιάτικο" η γατούλα σου. Απλώς υποθέτω οτι ακόμα βρίσκεται στο στάδιο της προσαρμογής με τον νέο συγκάτοικό της τον οποίο δείχνει να συμπαθεί και να θέλει να τον γνωρίσει περισσότερο καθώς μεγαλώνει. Μωρούλι ο νεοφερμένος, ίσως σ'εκείνη να ξύπνησε κάποιο μητρικό ένστικτο και το ενδιαφέρον της έχει στραφεί προς αυτόν.
Για το αν θα είναι προσωρινό ή όχι, ή και το πώς θα εξελιχθεί από δω και πέρα κι αν θα επιστρέψει στις παλιές της συνήθειες, δεν μπορώ να ξέρω. Πάντως το θεωρώ αρκετά πιθανό να γίνει, αλλά με κάποιες...παραλλαγές.
Για παράδειγμα σε λίγους μήνες να τη δεις να έρχεται και πάλι να μοιραστεί το κρεβάτι μαζί σου, όχι μόνη πλέον αλλά με τον γατούλη μαζί.

Παράθεση

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 04:45, 22-09-18:

hello,

Το βρηκα το γατι αλλα η σιμπινα λογω της παρουσιας του μικρου το τελευατιο διαστημα παει στις σκαλες και τα κανει., σιγουρα το μικρο ειναι πολυ παιχνιδιαρικο και την πειρaζει αυτο.

δεν ξερω πως να την κανω να αλλαξει συμπεριφορα....
Παράθεση

nina22

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nina22
H nina22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H nina22 έγραψε στις 00:40, 05-10-18:

Γειά σας παιδιά, είμαι νέο μέλος και χρειαζομαι την βοήθεια σας!
Έχω μια γάτα, εδώ και 3 χρόνια. Είναι πολύ ήσυχη και χαδιάρα.
Την τελευταία εβδομάδα πήρα σπίτι ένα μικρό γατάκι που βρήκα στο δρόμο σχεδόν νεογέννητο.
Ξαφνικά η γάτα μου έχει κακή συμπεριφορά, όχι μονο με το γατάκι αλλα και γενικά. Είναι επιθετική και κάνει ζημιές στο σπίτι.
θέλω την βοήθειά σας!!! γιατί γίνεται αυτό? τι φταίει? λέτε να πρέπει να φύγει το γατάκι απο το σπίτι
?
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 08:06, 05-10-18:

Nina καλημέρα και καλωσόρισες στην παρέα μας

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις δεν είναι καθόλου σπάνιο, αντίθετα συμβαίνει σχεδόν πάντα όταν αποφασίζουμε να φέρουμε στη γατούλα μας ένα νέο γατο-συγκάτοικο. Και τότε είναι που βλέπουμε ένα μέχρι χθες ήσυχο πλασματάκι, να μεταμορφώνεται σε..μαινάδα!
Όμως από την άλλη, είναι φυσικό, να βλέπει το νεοφερμένο σαν εισβολέα και να αμύνεται ανάλογα, για τούτο κι εμείς κάνουμε ότι μπορούμε για να γίνει αυτή η προσαρμογή όσο το δυνατόν πιο ομαλά (και βέβαια σε καμιά περίπτωση δεν διώχνουμε το νέο γατί).
Αυτό που χρειάζεται εξ αρχής να γνωρίζεις, είναι οτι σε καμιά περίπτωση δεν τα φέρνουμε ΄άμεσα σε επαφή, αλλά η γνωριμία τους θα πρέπει να γίνεται σταδιακά: Βάζουμε το νέο γατί σε ξεχωριστό δωμάτιο και κλείνουμε την πόρτα. Η γάτα θα καταλάβει την αλλαγή και θα τριγυρίζει έξω, οσμίζοντας τον αέρα του....επισκέπτη. Μετά από λίγες μέρες, αφήνουμε την πόρτα μισάνοιχτη, ώστε να έχουν οπτική επαφή μεταξύ τους, όχι όμως και φυσική, Στην περίπτωση τη δική σου, θα πρέπει το μωράκι να μεγαλώσει λιγάκι να στέκεται καλά στα πόδια του. Σ'αυτή τη φάση μπορείς να πάρεις ένα ρούχο ή πανάκι που έχει τη μυρωδιά του γατιού και να το δώσεις να το μυρίσει η γατούλα, ώστε να αρχίσει να εξοικειώνεται με την παρουσία του. Κι όταν θα έρθει η στιγμή η πόρτα να ανοίξει οριστικά, θα πάρεις το μικρό στην αγκαλιά σου και θα της δείξεις οτι είναι "φίλος" χαϊδεύοντάς το και προτείνοντας το χέρι σου να οσμιστεί, άμεσα πλέον, η γατούλα σου τη μυρωδιά του. Όταν θα κρίνεις οτι έφτασε η ώρα, θα αφήσεις να το πλησιάσει, βρισκόμενη όμως πάντα σε επιφυλακή (αφού το νέο γατάκι είναι μωράκι και εντελώς απροστάτευτο), να το απομακρύνεις άμεσα όταν και άμα χρειαστεί.
Επιμονή και υπομονή χρειάζεται για να δεις στο τέλος με χαρά τις προσπάθειές σου να επιβραβεύονται.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γατόκαρδος
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 20:55, 05-10-18:

Καλησπέρα σε όλους σας...Είμαι καινούριος στη παρέα αλλά διαβάζω το σάιτ χρόνια...Από πέρυσι έχω το ίδιο πρόβλημα. Η Τσαρίνα μου, 5 ετών, δεν αποδέχτηκε ποτέ τη Σκούμπα που είναι 2. Πως προέκυψε η συγκατοίκηση είναι μεγάλη ιστορία..Σχεδόν μυθιστόρημα. Πάντως συγκατοικούμε από πέρυσι τον Σεπτέμβριο και δεν τα βρίσκουν με τίποτα... Απλά μοίρασαν το σπίτι σε ζώνες...Όταν κάποια μπει στο χώρο της άλλης γίνεται χαμός...Ευτυχώς δεν δαγκώνονται. Ούτε βγάζουν νύχια...Παίζουν όμως ξύλο. Κανονικό ξύλο...
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 21:20, 05-10-18:

Καλησπέρα Ορέστη και καλωσόρισες!
Το οτι μέχρι τώρα δεν κατάφεραν να συνυπάρχουν στον ίδιο χώρο είναι ένα θέμα. Τουλάχιστον οι συγκρούσεις μεταξύ τους είναι αναίμακτες.
Επίσης, το οτι βρήκαν τον τρόπο να μοιράσουν τα...κυρίαρχα εδάφη είναι, όσο και να πεις, μια πρόοδος.
Όποτε θελήσεις να μας τις γνωρίσεις, να διηγηθείς την ιστορία τους και να ανεβάσεις φωτογραφίες τους, μπορείς να ανοίξεις και δικό τους θέμα εδώ
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irene_f

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Irene_f
H Irene_f αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Irene_f έγραψε στις 22:06, 05-10-18:

Επανέρχομαι χαρούμενη και ήρεμη πλέον αφού Ηλέκτρα και Chubaca συνυπάρχουν αρμονικά. Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και το κουράγιο που μου δώσατε, ήθελε όντως πολύ Υπομονή αλλά το αποτέλεσμα μας αποζημιωσε, να είστε καλά
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 35,611 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:17, 05-10-18:

Χαιρομαι παρα πολυ καλη μου φιλη ! Να εισαι καλα και εσυ και τα ζουζουνακια σου!
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Νεοφερμένος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 22:31, 05-10-18:

Ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα... Με συντομία ,για να μην σας κουράζω. Η Τσαρίνα είναι η γάτα μου. Η ΓΑΤΑ μου...Όλοι μιλάμε την ίδια γλώσσα,οπότε καταλαβαίνετε τι εννοώ... Πριν 2 χρόνια, στο εξοχικό μου στα Γιάννενα, εμφανίζεται ένα μικρό. Ζητάει φαγητό...Του δίνω. Ζητάει χάδια. Τα έχει...Δε ξέρω το φύλο του και τον φωνάζω Σκούμπι...Ένα κυρίαρχο αρσενικό της γειτονιάς το τραυματίζει άσχημα... Μάλλον δεν είναι απόγονος του. Το περιθάλπω...Κοιμάται έξω από την πόρτα...Κάθε βράδυ. Σκέφτομαι να το φέρω στην Αθήνα. Και τότε η Τσαρίνα παθαίνει κατάθλιψη...Αρνείται να φάει. Δεν καθαρίζεται...Νομίζω πως θα πεθάνει...Τρελαίνομαι. Πετάω μια κονσέρβα στον Σκούμπι. Το εγκαταλείπω και γυρίζω στην Αθήνα. Περδίκι η Τσαρίνα. Ούτε γιατρό δεν χρειάστηκε. Μετά από ένα χρόνο γυρίζω στα Γιάννενα. Ένα σκελετωμένο γατί τρέχει στο αμάξι. Είναι το Σκουμπάκι που με αναγνωρίζει. Αλήθεια λέω.. Είναι θηλυκό. Μαθαίνω ότι έχει γεννήσει... Την πρώτη φορά γείτονες σκότωσαν τα μικρά της. Τη δεύτερη απέβαλλε. Μάλλον γιατί την χτύπησαν. Θεωρώ τον εαυτό μου υπεύθυνο. Αποφασίζω να την υιοθετήσω. Όμως αρρωσταίνει βαριά. Είναι 15Αύγουστος. Δεν βρίσκω κτηνίατρο. Ρωτάω τον αδερφό μου που είναι γιατρός. Μου λέει να το ζυγίσω και το αντιμετωπίζει σαν παιδί. Του δίνει Augmedin...Ξανακυλάει...Του δίνει claripen...Του τη δίνω με σύριγγα και το προσέχω. Γίνεται καλά και το παίρνω μαζί μου.. Όταν το εξετάζει ο γιατρός με κοιτάζει δύσπιστα. Είναι καθαρή εντελώς... Από Σκούμπι γίνεται Σκούμπα...Η Σκούμπα μου που κάθε βράδυ της ζητάω συγνώμη...Και δακρύζω...Αυτά.
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:32, 05-10-18:

Επανέρχομαι χαρούμενη και ήρεμη πλέον αφού Ηλέκτρα και Chubaca συνυπάρχουν αρμονικά. Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και το κουράγιο που μου δώσατε, ήθελε όντως πολύ Υπομονή αλλά το αποτέλεσμα μας αποζημιωσε, να είστε καλά ������

Irene μου, πολύ ευχάριστα τα νέα σας!
Είδες που τελικά ήταν θέμα υπομονής και χρόνου;

Δεν μένει παρά μαζί με τα φιλιά που σας στέλνουμε, να ευχηθούμε πάντα γερές και δυνατές να είστε κι εσύ και τα δυο γατο-κουκλιά σου.

Ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα... Με συντομία ,για να μην σας κουράζω. Η Τσαρίνα είναι η γάτα μου. Η ΓΑΤΑ μου...Όλοι μιλάμε την ίδια γλώσσα,οπότε καταλαβαίνετε τι εννοώ... Πριν 2 χρόνια, στο εξοχικό μου στα Γιάννενα, εμφανίζεται ένα μικρό. Ζητάει φαγητό...Του δίνω. Ζητάει χάδια. Τα έχει...Δε ξέρω το φύλο του και τον φωνάζω Σκούμπι...Ένα κυρίαρχο αρσενικό της γειτονιάς το τραυματίζει άσχημα... Μάλλον δεν είναι απόγονος του. Το περιθάλπω...Κοιμάται έξω από την πόρτα...Κάθε βράδυ. Σκέφτομαι να το φέρω στην Αθήνα. Και τότε η Τσαρίνα παθαίνει κατάθλιψη...Αρνείται να φάει. Δεν καθαρίζεται...Νομίζω πως θα πεθάνει...Τρελαίνομαι. Πετάω μια κονσέρβα στον Σκούμπι. Το εγκαταλείπω και γυρίζω στην Αθήνα. Περδίκι η Τσαρίνα. Ούτε γιατρό δεν χρειάστηκε. Μετά από ένα χρόνο γυρίζω στα Γιάννενα. Ένα σκελετωμένο γατί τρέχει στο αμάξι. Είναι το Σκουμπάκι που με αναγνωρίζει. Αλήθεια λέω.. Είναι θηλυκό. Μαθαίνω ότι έχει γεννήσει... Την πρώτη φορά γείτονες σκότωσαν τα μικρά της. Τη δεύτερη απέβαλλε. Μάλλον γιατί την χτύπησαν. Θεωρώ τον εαυτό μου υπεύθυνο. Αποφασίζω να την υιοθετήσω. Όμως αρρωσταίνει βαριά. Είναι 15Αύγουστος. Δεν βρίσκω κτηνίατρο. Ρωτάω τον αδερφό μου που είναι γιατρός. Μου λέει να το ζυγίσω και το αντιμετωπίζει σαν παιδί. Του δίνει Augmedin...Ξανακυλάει...Του δίνει claripen...Του τη δίνω με σύριγγα και το προσέχω. Γίνεται καλά και το παίρνω μαζί μου.. Όταν το εξετάζει ο γιατρός με κοιτάζει δύσπιστα. Είναι καθαρή εντελώς... Από Σκούμπι γίνεται Σκούμπα...Η Σκούμπα μου που κάθε βράδυ της ζητάω συγνώμη...Και δακρύζω...Αυτά.

Τι όμορφη ιστορία και πόσο συγκινητική...
Το Σκουμπάκι να σε περιμένει, λες κι ήταν γραφτό, ήξερε οτι θα ζήσετε μαζί. Μέσα από τόσα που πέρασε, επέζησε για να αποδείξει οτι η αγάπη όλα τα μπορεί, αυτή που δίνεις και στα δυο πλασματάκια,
Μπορεί η Τσαρίνα και η Σκούμπα μην είναι αυτό που λέμε φίλες κολλητές μεταξύ τους, όμως μοιράζονται ένα ευτυχισμένο σπίτι και τη δική σου ίδια μεγάλη κι ανεξάντλητη αγάπη.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 05-10-18 στις 22:47.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 35,611 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:23, 05-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από Γατόκαρδος

Ορεστη μου να εισαι καλα!
Λοιπον ακου κατι.Και εγω ,ειχα τα δυο πολυαγαπημενα μου πρωτα γατακια.Τον μπουκακο πρωτα,και μετα την πουπυ μου.Δυστυχως και τα δυο πια, εχουν φυγει απο την ζωη.
Πρωτα εβαλα σπιτι τον μπουκακο μου,και μετα απο 5 χρονια την πουπυ μου.
Ο μπουκακος ηταν ενα μικρο λιονταρακι,ονομα και πραγμα.ΚΑΙ απολυτος κυριαρχος.Βασικα ποτε δεν αποδεχτηκε απολυτα την πουπυ.Ομως...μετα απο κανα δυο βδομαδες που τους εφερα σε σταδιακη επαφη,αρχισε να την αποδεχεται.Απολυτα ομως ποτε.Δηλαδη..οκ συνυπηρχαν,η πουπυ τον ηθελε,αυτος αδιαφορια,που και που κανενα χαιδολογημα,αλλα και κυνηγητο και ζηλια.Ομως συνυπηρχαν.

Το προβλημα ειναι αν σκοτονωνται.Αν δεν σκοτωνονται και απλα ανεχεται το ενα το αλλο,ολα καλα.Σαφως θα θελαμε γουτσου γουτσου και αγκαλιτσες,αλλα σε καποιες προσωπικοτητες αυτο δεν γινεται,διοτι ναι..και τα ζωακια εχουν την προσωπικοτητα τους.
Εσενα,υπαρχει μεγαλο προβλημα με την συνυπαρξη τους,η απλα..δεν ειναι και το τελειο ζευγαρι;
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Νεοφερμένος

O Γατόκαρδος έγραψε στις 14:22, 06-10-18:

Δεν τραυματίζονται...Επίσης όταν γυρίζω σπίτι βρίσκονται σε διαφορετικούς χώρους. Η Τσαρίνα είναι μια αγγλική κοντότριχη. ΤΕΡΑΣΤΙΑ... Είναι 8(...και βάλε) κιλά. Το Σκουμπάκι είναι κεραμιδόγατο ασπρόμαυρο, τα μισά κιλά... Η' αλλιώς batwoman ,η΄ catwoman, η΄μασκοφόρος εκδικητής.. Είναι πιο πολύ άσπρη και η κορυφή του κεφαλιού με τα αυτιά μαύρα. Σαγόνι λευκό. Έτσι είναι σαν να φοράει μάσκα. Κι όμως αυτή στριμώχνει την μεγάλη. Της στήνει ενέδρες και την κατατρομάζει. Πιστεύω ότι το καταδιασκεδάζει. Είμααι σχεδόν βέβαιος ότι σπάει πλάκα. Η άλλη όμως φοβάται...Το καλοκαίρι στο χωριό πίστεψα πως θα τα βρουν. Μοιραζόμασταν ένα δωμάτιο και δεν είχαμε καυγάδες. Με το που γυρίσαμε, άρχισαν τα ίδια. Πια είναι μέρος της καθημερινότητας.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 16:05, 06-10-18:

Να τα χαιρεσαι και τα δυο φιλε μου!
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 20:43, 06-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από Γατόκαρδος
Δεν τραυματίζονται...Επίσης όταν γυρίζω σπίτι βρίσκονται σε διαφορετικούς χώρους. Η Τσαρίνα είναι μια αγγλική κοντότριχη. ΤΕΡΑΣΤΙΑ... Είναι 8(...και βάλε) κιλά. Το Σκουμπάκι είναι κεραμιδόγατο ασπρόμαυρο, τα μισά κιλά... Η' αλλιώς batwoman ,η΄ catwoman, η΄μασκοφόρος εκδικητής.. Είναι πιο πολύ άσπρη και η κορυφή του κεφαλιού με τα αυτιά μαύρα. Σαγόνι λευκό. Έτσι είναι σαν να φοράει μάσκα. Κι όμως αυτή στριμώχνει την μεγάλη. Της στήνει ενέδρες και την κατατρομάζει. Πιστεύω ότι το καταδιασκεδάζει. Είμααι σχεδόν βέβαιος ότι σπάει πλάκα. Η άλλη όμως φοβάται...Το καλοκαίρι στο χωριό πίστεψα πως θα τα βρουν. Μοιραζόμασταν ένα δωμάτιο και δεν είχαμε καυγάδες. Με το που γυρίσαμε, άρχισαν τα ίδια. Πια είναι μέρος της καθημερινότητας.

Άραγε ποια ήταν εκείνη η αλλαγή το καλοκαίρι και σου έδωσε ελπίδες οτι θα τα βρουν; Θα ήταν χρήσιμο να το εντοπίσεις, γιατί ίσως αποτελεί τη λύση στο στρες που προκαλείται στην Τσαρίνα από την bat-cat-woman Σκουμπίτσα η οποία εξελίχτηκε σε μεγάλο πειραχτήρι.
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Νεοφερμένος

O Γατόκαρδος έγραψε στις 23:24, 06-10-18:

Η φωτό είναι ακριβώς το Σκουμπίδιο... Εκεί είχαν πολύ χώρο...Μονοκατοικία με κήπο μεγάλο...Επίσης εκεί η Σκούμπα είναι στην πατρίδα της...Στον φυσικό της χώρο...Όπως κι εγώ άλλωστε.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους