Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,477 εγγεγραμμένα μέλη και 718,471 μηνύματα σε 22,632 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 424 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κρήτη: Τηλεφωνική γραμμή για τις δηλητηριάσεις ζώων

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,477 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:26, 06-09-11:

Τηλεφωνική γραμμή για τις δηλητηριάσεις ζώων

Δωρεάν τηλεφωνική γραμμή ενεργοποιεί το Πανεπιστήμιο Κρήτης-Μουσείο Φυσικής Ιστορίας...
στην οποία μπορούν οι πολίτες της Κρήτης να καλούν για να καταγγέλλουν, να δώσουν πληροφορίες ή να λαμβάνουν συμβουλές για κάθε περιστατικό παράνομης δηλητηρίασης ζώων.

Η δωρεάν τηλεφωνική γραμμή (κλήσεις από σταθερά τηλέφωνα) -800 11020202-είναι διαθέσιμη καθημερινά, Δευτέρα έως Παρασκευή, ώρες 09.00-15.00, για την παρακολούθηση των περιπτώσεων δηλητηρίασης ζώων.

Οι συνεργάτες του ΜΦΙΚ απαντούν σε οποιαδήποτε σχετική ερώτηση και παρέχουν πληροφορίες για τις πρώτες βοήθειες στα δηλητηριασμένα ζώα, για διαθέσιμους κτηνιάτρους και για τα κατάλληλα φάρμακα.

Στόχος της λειτουργίας της τηλεφωνικής γραμμής είναι η άμεση βοήθεια σε δηλητηριασμένα ζώα, αλλά και η ενθάρρυνση της τοπικής κοινωνίας για συμμετοχή στο έργο, έτσι ώστε να καταστεί αποτελεσματικότερη η δημιουργία και λειτουργία των προβλεπόμενων δικτύων του προγράμματος ενάντια στην χρήση δηλητηριασμένων δολωμάτων (δίκτυα δήμων, κτηνοτρόφων και κυνηγών).

http://www.newsit.gr/default.php?pna...93761&catid=21

Ας το έχουν αυτό υπόψην τους οι φίλοι μας απο την Κρήτη.

ΥΓ.Ευχαριστώ πολύ την DreamsRevenge που μου το έστειλε σε πμ για να το ανεβάσω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 21:21, 06-09-11:

είμαι τόσο χαρούμενη για αυτή την πρωτοβουlία!!
Μπράβο Κρήτη!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 20:29, 07-09-11:

Μακάρι ν' ακολουθήσουν κι' άλλοι το παράδειγμα της Κρήτης!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,477 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:08, 07-09-11:

'Οσον αφορά αυτό το κομμάτι πάντως..
Οι συνεργάτες του ΜΦΙΚ απαντούν σε οποιαδήποτε σχετική ερώτηση και παρέχουν πληροφορίες για τις πρώτες βοήθειες στα δηλητηριασμένα ζώα,
νομίζω ότι όλοι μας μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε.Τι στο καλό..αν δουν ότι παίρνω απο ζάκυνθο δηλαδή..δεν θα μου δώσουν οδηγίες για το τι να κάνω;Δεν νομίζω..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους