Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,465 εγγεγραμμένα μέλη και 718,465 μηνύματα σε 22,630 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 154 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ένα απόφθεγμα γεμάτο νόημα!

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 139 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 14:03, 28-11-14:

Μπορεί να θεωρηθεί λίγο εκτός θέματος όσον αφορά το site,άλλα θα'θελα να το μοιραστώ! Σήμερα λοιπόν στο μάθημα της βιολογίας, αναφέραμε το τοξόπλασμα που "κολλάμε" μεσω των κατοικιδιων ζώων και για τις αποβολες στις κυησεις των εγκυων λόγω αυτού. Μόλις τελείωσε η ώρα πήγα και έκατσα σε ένα παγκάκι. Στο σχολείο μας μαζεύονται συχνά πολλά αδέσποτα σκυλιά και αδέσποτες γάτες και αποτελούν μια ευχάριστη ατμόσφαιρα στα διαλειμματα.Όταν 'εκατσα στο παγκάκι λοιπόν μια γάτα και ένας σκύλος ήρθαν και έκατσαν δίπλα μου . Η βιολόγος που ηταν σε εφημερία,με το που το παρατηρησε ( γνωριζοντας το γεγονος οτι ειμαι φιλοζωος) μου είπε ότι
"Έχουν ένστικτο τα ζώα τελικά,αμεσως σε'σενα ήρθαν"
. Την ίδια στιγμή ένας συμμαθητής μου ρώτησε την βιολόγο "κυρία από αυτά τι θα κολλήσουμε;" Και εκείνη φεύγοντας του απάντησε " ΑΓΑΠΗ" Μπορώ να πω οτι με άγγιξαν τα λόγια της!!!
ΥΣ: Δεν βρήκα παρόμοιο θέμα γι'αυτο εφτιαξα αυτό.Ίσως ο τίτλος να μην ειναι εύστοχος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 16:18, 28-11-14:

Νομίζω θα μπορούσες να το εντάξεις στις ελπιδοφόρες εμπειρίες. ΄Οπως και να έχει, εμένα μου άρεσε πολύ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 19:07, 28-11-14:

Η βιολόγος σας βρίσκεται στο σωστό επάγγελμα. Αγάπη, μόνο αγάπη. Μόνο τέτοιοι άνθρωποι θα έπρεπε να βρίσκονται στα σχολεία. Να αναφέρω ότι η ξαδέρφη μου είναι κτηνίατρος. Εργάστηκε με γάτες κατά τη διάρκεια των σπουδών της, εξασκεί το επάγγελμά της και είχε δύο γάτες όταν έμεινε εγκυος. Το μόνο που άλλαξε στην ρουτίνα της ήταν να σταματήσει να καθαρίζει τις αμμολεκάνες των γάτων της, το άφησε στον σύντροφό της. Μάλιστα, όταν έκανε τεστ για τοξόπλασμα, το αποτέλεσμα έδειξε ότι δεν το πέρασε ποτέ. Είναι πιο εύκολο να κολλήσεις τοξόπλασμα από άπλυτα λαχανικά ή κάνοντας κηπουρική. Η δαιμονοποίηση της γάτας ανοίκει στον Μεσαίωνα. Είναι καλά να είμαστε πληροφορημένοι και να προσέχουμε, αλλά πάντα με μέτρο. Η γνώση είναι δύναμη.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους