Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,241 εγγεγραμμένα μέλη και 718,699 μηνύματα σε 22,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 522 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Περίφραξη μπαλκονιού

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 19:18, 06-06-11:

Εύχομαι να βρεις λύση!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,532 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:16, 06-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από SOFINK
Καλησπέρα !!!!
Και το Γ στο δίχτυ είναι απόλυτα ασφαλές?Και επιπλέον μέχρι ποιό υψος πρέπει να βάλω το δίχτυ έτσι ώστε να μην μπορεί να πηδήξει απευθείας στο Γ?Γιατί το μπαλκόνι μου είναι σχετικά κοντό!
χμ..τι να σου πω τωρα;..έχω την εντύπωση ότι το 1.50 μέτρο το θέλει.Το μπαλκόνι δεν έχει σημασία πόσο χαμηλό είναι,διότι θα μπούν στηρίγματα(βεργες ας πούμε),είτε ξύλινες ,είτε μεταλλικές σε σχλήμα Γ..και εκει θα στηριχτει το πλεγμα.Το τελείωμα του Γ..θα πρέπει να είναι πάντα απο τη μέσα μεριά του μπαλκονιού εννοείται

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SOFINK

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SOFINK
H SOFINK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H SOFINK έγραψε στις 20:18, 06-06-11:

Σε ευχαριστω πολυ!

Παράθεση

SOFINK

Νεοφερμένος

H SOFINK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H SOFINK έγραψε στις 22:04, 06-06-11:

Συγνώμη αλλά επειδή είμαι νέα στην γατοπαρέα και θέλω να ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες μήπως έχει κάποιος την καλοσύνη να μου πει πως ανεβαίνουν?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,532 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:15, 06-06-11:

Σου στέλνω πμ...

Παράθεση

SOFINK

Νεοφερμένος

H SOFINK έγραψε στις 23:21, 06-06-11:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ!!!
Σιγά σιγά θα τα μάθω όλα εδώ μέσα!!Υπομονή και θέληση να υπάρχει!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 09:39, 07-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από SOFINK
Εγώ εδώ που μένω δεν έχω παράθυρα παρα μόνο 2 μπαλκονόπορτες και αναγκαστικά αυτές ανοίγω!
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας!!!
Δεν γνωρίζω πως είναι φυσικά η διαμόρφωση του μπαλκονιού σας αλλά στο δικό μου επειδή από την πρώτη εβδομάδα που έφερα τη Χιονάτη μου, το έσκασε και πήγε επίσκεψη στη γειτόνισσα αναγκάστηκα να φέρω τις τέντες μέχρι τα κάγκελα και έδεσα πλέγμα στα σίδερα του μπαλκονιού. Το πλεονέκτημα σε μένα είναι πως για ένα μέτρο περίπου υπάρχει μπετόν και μετά είναι τα κάγκελα, το μειονέκτημα είναι πως ο ήλιος δεν βλέπει πια το μπαλκόνι κι ούτε κι εγώ μπορώ να θαυμάσω τη θέα. (Εννοώ τις ταράτσες με τις κεραίες) Κι εγώ έχω δύο μπαλκονόπορτες.
Οι φωτο που βάζω πιο κάτω είναι κατατοπιστικές της διαφοράς

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Overview 1.jpg
Εμφανίσεις:  967
Μέγεθος:  929,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  oxi plegma.jpg
Εμφανίσεις:  570
Μέγεθος:  995,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  me plegma.jpg
Εμφανίσεις:  4259
Μέγεθος:  1,10 MB  

Όνομα:  plegma overview.jpg
Εμφανίσεις:  1559
Μέγεθος:  1,00 MB  
Παράθεση

Cheetarah-papou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Cheetarah-papou
H Cheetarah-papou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Cheetarah-papou έγραψε στις 01:05, 13-12-11:

Καλησπέρα σε όλους!
Πώς μπορώ να φτιάξω το μπαλκόνι μου ασφαλές για τη γάτα μου;
Μένουμε σε πολυκατοικία στον 2ο όροφο, δεξιά και αριστερά υπάρχουν άλλα μπαλκόνια πολύ δελεαστικά για εξερεύνηση από την Cheetarah η οποία πλέον δεν έχει καμμιά πρόσβαση έξω.. Τα μπαλκόνια χωρίζονται με την κλασική κατασκευή από σίδερο μεχρι το ύψος του κάγκελου και γυαλί από κεί και πάνω. Τίποτα όμως δεν μπορεί να αντισταθεί στην περιέργεια της γάτας μας. Άν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα ίσως μπορεί να με βοηθήσει.
Πρόσεξα σε κάποιες φωτογραφίες οτι πολλοί χρησιμοποιούν το γνωστό πλαστικό "πλέγμα" για παιδιά, κάτι που έχω κι εγώ αλλά δυστυχώς δεν είναι αρκετό καθώς η δικιά μου ανεβαίνει πάνω στα κάγκελα και ακροβατεί! Μάλιστα μας την έχει σκαπουλάρει και κανα δυό φορές όταν ήταν μικρότερη...Ευτυχώς ήμασταν τυχεροί και την βρήκαμε αμέσως. Έχουμε τη γάτα 3 χρόνια και ό,τι και να δοκιμάσαμε δεν τη σταματάει τίποτα. Αναριχόμενα φυτά, πέργολες, καλαμιές..τα πάντα!! Είναι υπερβολικά ζωηρή και περίεργη και θα βρεί τρόπο να βγεί.. Το αποτέλεσμα είναι να μη μπορούμε να χαρούμε το μπαλκόνι μας γιατι ανοίγουμε την μπαλκονόπορτα μόνο σε σπάνιες περιπτώσεις. Αφήνω μόνο την ανάκλιση για να αερίζεται ο χώρος και όταν είναι να βγώ μπαλκόνι κλείνω πίσω μου την σίτα.
Μακάρι να έχει κάποιος κάποια ιδέα που δεν την έχω σκεφτεί γιατί αυτό το πρόβλημα με απασχολεί πολύ καιρό τώρα...

Παράθεση

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 01:29, 13-12-11:

Γεια σου! Καταρχην μπορεις να ριξεις μια ματια εδω κι εδω.
Το οτι εχετε σιτες ειναι πολυ θετικο, διοτι εσεις μπορειτε να χαρειτε το μπαλκονι χωρις τη μικρη σας ομως.
Προσφατα μετακομισα, το σπιτι εχει τρια μπαλκονια κι εφαρμοσα τρεις διαφορετικες λυσεις, πλεγμα, καλαμωτη και διχτυ για γατες.
Υπαρχουν λυσεις αναλογα με το χρονο και τα χρηματα που εχεις να διαθεσεις.
Ας πουμε η καλαμωτη που εβαλα ειναι 1.50 μετρο. Θα μπορουσαν ισως να σκαρφαλωσουν, αλλα δεν εχουν δειξει τετοιες διαθεσεις.
Το ειδικο διχτυ για γατες αν το στερεωσεις σωστα και εχει καλο υψος θεωρω οτι ειναι η πιο ασφαλης λυση.
Εχει ομως ενα κοστος και θελει αρκετη υπομονη για το στησιμο.
Επισης εχει περγκολες με μικρο "ματι" που λογικα δεν περναει ενηλικη γατα.
Να υποθεσω οτι η Cheetara ειναι στειρωμενη? Εαν οχι μηπως προσπαθει για αυτο το λογο να την κανει απο το μπαλκονι?

Παράθεση

Cheetarah-papou

Νεοφερμένος

H Cheetarah-papou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Cheetarah-papou έγραψε στις 05:22, 13-12-11:

Νικολίνα σ'ευχαριστώ, θα ρίξω μια ματιά στα λινκ. Το ειδικό δίχτυ για γάτες δεν το έχω υπόψιν μου.. Φαντάζομαι θα είναι κάτι σαν το "κοτετσόσυρμα" χαχααχαχαχα
Ναι! Είναι στειρωμένη, κοντεύει τριών ετών αλλά από ζωηράδα πάμε πολύ καλά. Τρέχει και πηδάει σαν τρελή, στα καλά καθούμενα κάνει άλματα 1,5 μέτρο στο επιτόπου!! Γατί - κατσίκι ένα πράγμα Νομίζαμε οτι με τη στείρωση θα ηρεμήσει αλλά φαίνεται οτι ο Δημιουργός είχε άλλα σχέδια.
Όσον αφορά τις πέργολες το πρόβλημα ήταν οτι περνούσε από δίπλα ακροβατώντας στο κάγκελο.
Μεγάλος μπελάς...Για να καθαρίσω το σπίτι κάνω την εξής πατέντα: την βάζω στη γατοφόρο και τη βγάζω στο μπαλκόνι, αυτή ρεμβάζει ανενόχλητη και 'γω κάνω τις δουλειές μου. Μάλιστα της αρέσει πολύ αν κρίνω από το οτι έρχεται μόνη της να μπεί μέσα. Ευτυχώς

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Cheetarah-papou : 13-12-11 στις 05:37. Αιτία: Συμπλήρωση κειμένου
Παράθεση

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 10:49, 13-12-11:

Το διχτυ για γατες δε μοιαζει με κοτετσοσυρμα, μοιαζει πολυ περισσοτερο με πλεγμα πετονιας.
Μπορεις να δεις εδω (στελνουν Ελλαδα) κι εδω (δε στελνουν αλλα εχει αρκετες φωτογραφιες απο χρηστες που αγορασαν διχτυ).
Αρκει να μη σε πειραζει που θα προσθεσεις "υψος" στο καγκελο.
Παντως δεν κρυβει το φως ουτε κοβει τον αερα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiss bill
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 12:04, 13-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Cheetarah-papou
.............. Αφήνω μόνο την ανάκλιση για να αερίζεται ο χώρος και όταν είναι να βγώ μπαλκόνι κλείνω πίσω μου την σίτα.
Μακάρι να έχει κάποιος κάποια ιδέα που δεν την έχω σκεφτεί γιατί αυτό το πρόβλημα με απασχολεί πολύ καιρό τώρα...
Καλημερα και απο μενα. Θελω να σου επιστησω την προσοχη στην ανακλιση των παραθυρων. Ποτε μα ποτε μη φυγεις και αφησεις μονη τη γατα με την ανακλιση ανοικτη. Στην προσπαθεια της να βγει απο κει, υπαρχει περιπτωση να παγιδευτει. Το βαρος του κορμιου της δε της επιτρεπει να ξεφυγει και εχουν σημειωθει αρκετοι θανατοι με αυτον τον τροπο. Προσεχε πολυ και ευχομαι να κανεις μια καλη περιφραξη για το αγριμι σου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 13:25, 13-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από kiss bill
προσοχη στην ανακλιση των παραθυρων. Το βαρος του κορμιου της δε της επιτρεπει να ξεφυγει και εχουν σημειωθει αρκετοι θανατοι με αυτον τον τροπο.
Σε αυτό το Φόρουμ πριν ένα χρόνο αν δεν κάνω λάθος μια φίλη έχασε το γατάκι της με αυτό τον τρόπο.

Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiss bill
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 13:33, 13-12-11:

Ετσι ακριβως ειναι. Κι εγω απο 'δω μεσα το εμαθα. Αν και εχω ανακλιση στο παραθυρο της κουζινας, δεν ειχα υποψιαστει το προβλημα και το αφηνα ανοικτο. Βεβαια ο δικος μου δεν ανεβαινει στους παγκους για να πηδηξει αλλα ποτε δεν ξερεις.

Παράθεση

Cheetarah-papou

Νεοφερμένος

H Cheetarah-papou έγραψε στις 19:30, 14-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από kiss bill
Καλημερα και απο μενα. Θελω να σου επιστησω την προσοχη στην ανακλιση των παραθυρων. Ποτε μα ποτε μη φυγεις και αφησεις μονη τη γατα με την ανακλιση ανοικτη. Στην προσπαθεια της να βγει απο κει, υπαρχει περιπτωση να παγιδευτει. Το βαρος του κορμιου της δε της επιτρεπει να ξεφυγει και εχουν σημειωθει αρκετοι θανατοι με αυτον τον τροπο. Προσεχε πολυ και ευχομαι να κανεις μια καλη περιφραξη για το αγριμι σου
Παιδιά και γω το έχω διαβάσει για το γατάκι που πέθανε έτσι, και ήμουν υποψιασμένη, οπότε όταν φεύγω πάντα τις κλείνω.
Μάλλον φέτος με βλέπω να βάζω το πλέγμα γάτας. απλά θα πρέπει να το σηκώσω αρκετά ψηλά με πάσσαλους για να μη πηδήξει από πάνω και πάει δίπλα.
Εγώ δε φοβάμαι τόσο την επίσκεψη στη γειτόνισσα, φοβάμαι μη πάει στο πιο δίπλα και μετά στο πιο δίπλα και μετά χαθεί και δε ξέρει να γυρίσει. Φυσικά έχει λουράκι με τηλέφωνο αλλά ποτέ δε ξέρεις που θα πέσει ή αν κάποιος την κρατήσει (είναι και κουκλάρα πανάθεμά την)
Όσον αφορά τις σίτες μας, είναι περίεργη κατασκευή. Είναι συρόμενες και ανοίγουν σαν ακορντεόν και από κάτω σηκώνεται αν το τσαλακώσεις, επομένως δε μπορώ να βασιστώ. Ας επενδύσουμε λίγα χρήματα παραπάνω και λίγο χρόνο για να έχουμε την ησυχία μας.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 13:29, 15-12-11:

Όντως, παιδιά!
Θέλει πολύ μεγάλη προσοχή η ανάκλιση στα παράθυρα γιατί μπορεί να έχει κάποιο μοιραίο ατύχημα ένα γατάκι...

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 11:55, 10-06-12:

Λοιπόν όλα άρχισαν τον Αύγουστο του 2009. Η μητέρα μου το Πάσχα της ίδιας χρονιάς μας ανακοίνωσε ότι η γατούλα μιας φίλης της ήταν έγκυος και ότι ένα απο τα μωράκια θα το πέρναμε εμείς. Σύμφωνα με την φίλη της θα μας έδινε το πιο ήσυχο και πιο παρδαλό της παρέας(μιας και η μητέρα μου τρελένεται για τα παρδαλά) και τελικά τον Αύγουστο μπήκε στην ζωή μας η Λόρελαϊ.

Μέχρι να προσαρμοστή στην νέα της οικογένεια πέρασε ο καιρός και ήρθε ο χειμώνας. Το επόμενο καλοκαίρι όμως όταν ανοίξαμε τις μπαλκονόπορτες η μικρή πλέον στειρωμένη και πολύ δραστήρια άρχισε σιγά-σιγά να εξερευνεί το μπαλκόνι. Δύο βδομάδες μετά έρχεται η γειτόνισσα και μας λέει πως η μικρή μας πάει και τις τρώει τα φυτά και ευγενικότατα μας ζήτησε να την περιωρισουμε στο δικό μας μπαλκόνι. Εμείς φυσικά και το κάναμε και φτιάξαμε αυτό

αλλά μετά αρχίσαμε να πηγαίνουμε στην άλλη γειτόνισα οπότε φτιάξαμε αυτο

αλλά και πάλι βρίσκει τρόπο και φεύγει. Οπότε γατομαμάδες και γατομπαμπάδες θέλω να σκεφτούμε όλοι μαζί για να δούμε αν μπορούμε τα το σταματίσουμε. Αν και η γειτόνισα απο τα δεξιά μας εχει πεί ότι δεν έχει πρόβλημα να πηγαίνει εκεί εγω δεν θέλω να πηγαίνει. Εχω σκεφτεί το ενδεχόμενο να ψεκάσω κάτι που να την αποθεί αλλά να μην ενοχλεί εμάς. Τι άλλο μπορώ να κάνω;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:27, 10-06-12:

Γεια σου Ιορδανη.
Εγω αυτο που βλεπω σαν μονη λύση,ειναι νακανεις μια ολοκληρωτικη περιφραξη.Ετσι δεν θα κινδυνευει να πεσει κιολας,και δυστυχως αυτο το εχουμε δει πολλες φορες.
Το καλυτερο ειναι να γινει περιφραξη με πασαλλους σε σχημα Γ,οπου η γωνια θα ειναι απο την μεσα μερια.Εκει..θα στερεωσεις το πλαστικο αυτο διχτυ.Οι πασαλλοι θα ξεκινουν απο το πατωμα και καλο ειναι να ανεβαινουν αρκετα ψηλα.Ετσι,ακομα και αν σκαρφαλωσει στο πλαστικο..ομως εκει που θα κανει ενα ν μικρο ουρανο το διχτυ,δεν θα μπορει να το περασει.Δες και το θεμα που ειμαστε τωρα..να παρεις ιδεες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 12:59, 10-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Γεια σου Ιορδανη.
Εγω αυτο που βλεπω σαν μονη λύση,ειναι νακανεις μια ολοκληρωτικη περιφραξη.Ετσι δεν θα κινδυνευει να πεσει κιολας,και δυστυχως αυτο το εχουμε δει πολλες φορες.
Το καλυτερο ειναι να γινει περιφραξη με πασαλλους σε σχημα Γ,οπου η γωνια θα ειναι απο την μεσα μερια.Εκει..θα στερεωσεις το πλαστικο αυτο διχτυ.Οι πασαλλοι θα ξεκινουν απο το πατωμα και καλο ειναι να ανεβαινουν αρκετα ψηλα.Ετσι,ακομα και αν σκαρφαλωσει στο πλαστικο..ομως εκει που θα κανει ενα ν μικρο ουρανο το διχτυ,δεν θα μπορει να το περασει.Δες και το θεμα που ειμαστε τωρα..να παρεις ιδεες.
Μία απο τις μεγαλύτερες μου ανυσηχίες είανι αθτό όι θα πέσει. Το θέμα είναι ότι το διαμερισμα δεν είναι δικό μας το ενοικιάζουμε οπότε δεν μπορώ να κάνω κάτι μόνιμο αλλά κάτι που θα μπορώ να το μεταφέρω μετα στο επόμενο σπίτι και δεύτερον μήπως μπορείς να μου πείς που μπορώ ναβρώ τέτοιους πασσάλους και πόσω πάει το μέτρο και τρίτον πόσο ψηλά να το κάνω 2 μέτρα είναι καλά;

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 13:43, 10-06-12:

Καταρχην απο οτι ειδα,εχεις τεντες.Δεν ξερω αν εχεις σο ολη την επιφανεια της βεραντας,μηπως ομως θα μπορουσες να στηριχτεις επανω στα σιδερα τους και να κανεις μια περιφραξη;
Οι πασαλλοι αυτοι...μπορει να ειναι ειτε απο ξυλο ειτε μεταλλικοι.Δεν ξερω..δεν εχω φτιαξει ποτε,γιατι και εμενα το σπιτι δεν ειναι δικο μου,δεν με αφηνει να χαλασω τη μοστρα ο ιδιοκτητης,οποτε αναγκαστικα δεν τα βγαζω στο μπαλκονι καθολου.

Δεν νομιζω οτι ειναι ακριβοι..βασικα θα μπορουσες να πας σε εναν ξυλουργο και να στα φτιαξει αυτος.Να τα στερεωνες πολυ καλα με συρμα στο μπαλκονι..και μετα..οταν φυγετε μπορειτε να τα παρετε.

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 14:06, 10-06-12:

Μια άλλη ιδέα είναι κι αυτή:

Μια ξύλινη κορνίζα η οποία περιβάλλει μια σιδερένια σίτα καρφώθηκε σε κάποια σημεία του μπαλκονιού

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 14:43, 10-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Καταρχην απο οτι ειδα,εχεις τεντες.Δεν ξερω αν εχεις σο ολη την επιφανεια της βεραντας,μηπως ομως θα μπορουσες να στηριχτεις επανω στα σιδερα τους και να κανεις μια περιφραξη;
Οι πασαλλοι αυτοι...μπορει να ειναι ειτε απο ξυλο ειτε μεταλλικοι.Δεν ξερω..δεν εχω φτιαξει ποτε,γιατι και εμενα το σπιτι δεν ειναι δικο μου,δεν με αφηνει να χαλασω τη μοστρα ο ιδιοκτητης,οποτε αναγκαστικα δεν τα βγαζω στο μπαλκονι καθολου.

Δεν νομιζω οτι ειναι ακριβοι..βασικα θα μπορουσες να πας σε εναν ξυλουργο και να στα φτιαξει αυτος.Να τα στερεωνες πολυ καλα με συρμα στο μπαλκονι..και μετα..οταν φυγετε μπορειτε να τα παρετε.
Κάτι θα δώ να κάνω αλλά δεν ξέρω τι.

Αρχική Δημοσίευση από Jejebel
Μια άλλη ιδέα είναι κι αυτή:

Μια ξύλινη κορνίζα η οποία περιβάλλει μια σιδερένια σίτα καρφώθηκε σε κάποια σημεία του μπαλκονιού
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι το μπαλκόνι μας είναι κοντά 15 μέτρα και παραπάνω.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:09, 09-08-12:

Αχ έχω μπερδευτεί. Έχετε αγοράσει τα δίχτυα της Trixie;

Έχουμε αυτό το παράθυρο που λατρεύει η Μπριάμ, μπετόν στο πλαίσιό του, και θέλω να πάρω τις δύο μπάρες (σαν του ντους) και να στερεώσω ανάμεσα το δίχτυ... κι εκεί μπλέκομαι.
Έχει δίχτυ ενισχυμένο, δίχτυ σε ρολό, δίχτυ ... γενικώς. Κανένα δεν είναι στις ακριβείς διαστάσεις του παραθύρου, άρα θα το κόψω και στερεώσω με κάποιο τρόπο στις μπάρες... κάπως...;

Έχει πάρει κανείς σας τα συγκεκριμένα;

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Spiderwoman
H Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (100; έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 13:49, 11-08-12:

Η Μπριάμ είναι κούκλα... νόστιμη σαν Μπριάμ... Σε συμβουλεύω να μην πάρεις τους στύλους, αλλά να μετρήσεις εξωτερικά το παράθυρο και κάποιος που πιάνουν τα χέρια του να σου φτιάξει ένα ξύλινο πλαίσιο, το οποίο να σφηνώσεις στο εσωτερικό του παραθύρου. Πριν το σφηνώσεις, κάρφωσε πάνω του το δίχτυ, κατά προτίμηση με συνδετήρες... Για να μην καταξοδευτείς, αντί για δίτυ μπορείς να βάλεις πλαστικό πλέγμα που βάζουμε στα μπαλκόνια για τα παιδάκια, κοτετσόσυρμα ή μεταλλική σίτα...Κάνουν όλα μια χαρά τη δουλειά τους...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:02, 11-08-12:

Αυτό με το πλαίσιο λέει ότι θα μου το κάνει ο μπαμπάς μου καιρό τώρα, και κοντεύει να περάσει το καλοκαίρι και τίποτα... Άσε που θα πρέπει κάπως να έρθει από Ελλάδα. Αν έπιαναν τα χέρια μου θα το έκανα μόνη μου, αλλά μέσα σ'όλα είναι και οι πρώτες ύλες πιο ακριβές εδώ... Αν πάρω όμως αυτό το γατόπλεγμα θα'ναι οκ, όχι;; Είτε σε πλαίσιο, μόλις βρω λύση, είτε στερεωμένο κάπως στις μπάρες...;

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

H Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (100; έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 15:06, 11-08-12:

Δεν ξέρω κι εγώ την προηγούμενη βδομάδα το αγόρασα... Λείπει ο Γιώργος εκτός Αθηνών και δεν μπορώ να το βάλω μόνη μου σε όλο το μπαλκόνι.. Θέλει τουλάιστον 2 άτομα.. Όταν το βάλουμε επιτέλους, θα σου πω... Πάντως γερό φαίνεται..

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:30, 11-08-12:

Οκ, θα το αγοράσω κατ'αρχήν το άλλο σκ, και θα δω κι εγώ πώς θα πορευτώ!
Θα κοιτάξω και αν έχει κάπου tutorials, μπας και... Έχεις πάρει το ενισχυμένο ή το απλό;

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 14:31, 14-08-12:

Το απλό έχω πάρει και κάθομαι και το κοιτάω. Πολύ βοηθητικές είναι οι φωτογραφίες του mrniceguy στο Τρόποι περίφραξης βεράντας ή αυλής.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:08, 14-08-12:

Όντως είναι, απλά εγώ θέλω να κλείσω παράθυρο μόνο, δεν μπορώ να κάνω τρύπες, και αναρωτιέμαι πώς να στερεώσω το δίχτυ στις μπάρες πάνω.
Αχ δεν ξέρω... άσε δε που δεν ξέρω αν οι μπάρες θα πιάνουν καλά...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:34, 14-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Όντως είναι, απλά εγώ θέλω να κλείσω παράθυρο μόνο, δεν μπορώ να κάνω τρύπες, και αναρωτιέμαι πώς να στερεώσω το δίχτυ στις μπάρες πάνω.
Αχ δεν ξέρω... άσε δε που δεν ξέρω αν οι μπάρες θα πιάνουν καλά...
Δεν θυμάμαι πως είναο το παράθυρό σου τώρα,αλλά για δες.Είναι εφικτο να φτιάξεις ενα ξύλινο πλαίσιο,και να την στερεώσεις εκεί;Νομίζω στο πρότεινε και η Λουκία.Είναι μια πολύ καλή λύση,αρκεί να έχεις πάρει πολύ σωστά τα μέτρα.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:35, 14-08-12:

Έχει ένα τσιμεντένιο περβάζι, που με ανησυχεί, γιατί η επιφάνειά του είναι τραχιά και λίγο κεκλιμένη...
Δε φαίνεται καλά εδώ, αλλά για μία εντύπωση:

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:48, 14-08-12:

Βρε συ,απο ότι βλέπω,άνετα χωράει μια ξύλινη κορνίζα που θα εχει καρφωμένη τη σίτα.Απλα,εννοείται δεν θα βγαίνει στο περβάζι η μπριαμίτσα,και για να κλείσεις το παντζούρι θα πρέπει να βγλάζεις το τελάρο.Πανεύκολο είναι!Εγω ,να φανταστείς αυτό,το έχω κάνει σε μπαλκονόπορτες.
ΥΓ.Εννοω να μπει στην εσοχη που κλείνει το παράθυρο,λεπτό θα πρέπει να είναι το ξύλο.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:56, 14-08-12:

Εδώ εννοώ να μπει το ξύλινο πλαίσιο,εκει που εχω σημαδέψει με μαύρο μαρκαδόρο

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  mpriam 2 (640x430).jpg
Εμφανίσεις:  571
Μέγεθος:  162,6 KB  
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:57, 14-08-12:

....μα της αρέσει τόσο το περβάζι...
Πρέπει να το κάνω επιτέλους το πλαίσιο, ξέρεις πόσο καιρό το λέω; Τι πλέγμα έχεις βάλει, κοτετσόσυρμα;
Λέω να δοκιμάσω με αυτό της Trixie

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:05, 14-08-12:

Της αρεσει το περβάζι,αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τόσο ασφαλές,για να στερεωθεί εκεί γμτ.Πρέπει να υπάρχει μια αντίσταση..αλλιώς το σύστημα θα πέσει κάτω.Τώρα,αν βγάλεις άκρη με αυτές τις μπάρες..δεν ξέρω.
ΥΓ.Εγώ έβαλα σίτα απλή,όμως απλά για να προστατέψω τις σίτες του ιδιοκτήτη.Εχει σίτες δηλαδή το σπίτι,αλλά επειδή η πούπυ δυστυχώς σκαρφάλωνε,εφτιαξα τα ξύλινα πλαίσια με τη σίτα για να σκαρφαλώνει στις πρόσθετες και όχι στου σπιτιου.Για σένα το καλύρερο νομίζω ότι ειναι το κοτετσόσυρμα ή αυτό που λες και εσύ.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:37, 14-08-12:

Άρα δε γλυτώνω το μαστοράδικο... Αχ βρε Μπριάμ... Πού με έχεις μπλέξει!!!
Θα αγοράσω, λέω, έτσι κι αλλιώς τις μπάρες κι ένα ρολό πλέγμα, μπας και πιάσει στο παράθυρο, αλλιώς θα τα έχω για το μπαλκονόπορτα (που έχει μεταλλικό πλαίσιο)

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lili.
H ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H lili. έγραψε στις 18:55, 28-08-12:

με την σειρα μου να ρωτησω και εγω κατι! Δεν μπορω να διαβασω ολες τις προηγουμενες απαντησεις και συμβουλες λογω περιορισμενου χρονου. λοιπον, εχω 9 γατες αυστηρα εντος σπιτιου διοτι μονο στην ιδεα να βγουν εξω, τρεμω παροτι οι μισες ειναι στειρωμενες και δεν το επιζητουν τοσο, παρόλα αυτα ο σιαμεζακος μου θελει παααρα πολυ το εξω. Το εχει σκασει 2 φορες και ωσπου να γυρισει ειχα αναστατωσει τον κοσμο. Ο γλυκουλης ξεροσταλιαζει καθε μερα στον καναπε και κοιταει εξω. Μενω σε μεζονετα, τα μπαλκονια ενωνονται με των γειτονων μας διοτι η δικη μας μεζονετα ειναι η μεσαια εκ των τριων. Το μπαλκονι του ισογειου, ας πουμε, επικοινωνει με κηπο ο οποιος δεν ειναι καλα περιφραγμενος διοτι αποτελειται μονο απο κατι φυλωσιες και θαμνους τα οποια δεν εχουν ιδιαιτερη συνοχη, κοινως αν βγει το γατι στο μπαλκονι, μετα θα βγει στον κηπο ο οποιος επικοινωνει με τον δρομο! Τι θα μπορουσα να κανω? σκεφτομουν να βαλω σε ολα τα μπαλκονια του σπιτιου (4) καλαμωτες των 2 μετρων. Υπαρχει καποια λυση για αυτο? τα λυπαμαι να θελουν τοσο πολυ να παρουν αερα και γω να τα χω κλειδωμενα στο σπιτι.!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:32, 30-08-12:

Δεν χρειάζεται να βάλεος και στα 4 μπαλκόνια περίφραξη.Βάλε έστω σε ένα ,και να βγαίνουν εκει.
Η καλαμωτή δεν είναι καλή λύση,την σκαρφαλώνουν πολύ εύκολα.Θα πάρεις πασαλλους μεταλλικούς ή ξύλινους σε σχήμα Γ,όπου η γωνία θα βλέπει στο εσωτερικό του μπαλκονιού,αρκετά ψηλοί να είναι Πχ..1.70,και εκεί θα στερεώσεις κοτετσόσυρμα.Το Γ ,είναι πολύ καλό,καθώς ακόμα και να σκαρφαλώσουν,βρίσκουν εμπόδιο στον "ουρανό" που σχηματίζεται,και έτσι δεν μπορουν να βγουν.Κάνε εναν κόπο και δες φωτό απο προηγούμενες σελίδες για να καταλαβεις ακριβώς.

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη catlin
H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αλλες δεν έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H catlin έγραψε στις 15:20, 19-09-12:

εγω μενω σε δωμα με μια ταρατσα 80 τ.μ.δεν ειχα τη δυνατοτητα να προστατευσω τοσο μεγαλο χωρο,ετσι τον εχω εκπαιδευσει να εχει προσβαση σε ενα συγκεκριμενο μερος της βεραντας.παντα τον επεβλεπα και οποτε πηγαινε να τα ξεπερασει τον τρομαζα με διαφορους ηχους η του εριχνα νερο με αποτελεσμα να μην περναει ποτε πλεον τα νοητα ορια.

Παράθεση

catandie (Αντυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη catandie
H Αντυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 444 μηνύματα.

H catandie μια γκρί ουρίτσα τρίβεται στα πόδια μου έγραψε στις 22:25, 12-12-12:

καλησπεεεεεεεεερα εχω πολυ καιρο να σας γραψω..... εχω μια απορια....
λογω οικονομικων δυσκολιων θα μετακομισω σε αλλη περιοχη, οπου το διμαερισμα εχει μια τεραστια βεραντα, η οποια σχεδον επικοινωνει με τις διπλα ταρατσες με αποτελεσμα να μπορει ταρατσα ταρατσα το γατουνι μου να το παει καλλιθεα πειραια

το προβλημα μου ειναι οτι το σπιτι ειναι στον 7ο οροφο και ουτε να διανοηθω να πεσουν απο κατω, το θεμα ειναι οτι το καγεκλο επειδη δεν υπαρχει απο πανω οροφος, δεν μπορει να στερεωθει κατι εκει οπως το διχτυ....δεν εχει που να πιασει.... αν βαλω μια πυκνη καλαμωτη εξω απο τα καγκελα, θα ειναι ασφαλες? τυπου.... http://www.google.gr/imgres?hl=el&sa...&tx=119&ty=154
χρειαζομαι βοηθεια! εχω διαβασει σχεδον ολα τα ποστ σας, δεν μπορω να καταληξω, η μετακομιση θα γινει πολυ αμεσα, κανω 2 δουλειες με αποτελεσμα ν εχω ελαχιστο χρονο και να μαζευω και το σπιτι.......

Βοηθειααααααααααααααααααααα!!!!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:50, 12-12-12:

Ετσι οπως περιγραφεις το σπιτι που θα μετακομισεις φοβαμαι πως δεν μπορεις να κανεις πολλα πραγματα, εκτος απο το να κρατας τη γατουλα σου μεσα και οταν θελεις να την βγαλεις εξω, το καλοκαιρι ας πουμε, να το κανεις μονο με λουρακι σαμαρακι. Δυστυχως οπως βλεπω τα πραγματα ειναι πολυ επικινδυνο για οτιδηποτε αλλο.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,786 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:09, 12-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Έχει ένα τσιμεντένιο περβάζι, που με ανησυχεί, γιατί η επιφάνειά του είναι τραχιά και λίγο κεκλιμένη...
Δε φαίνεται καλά εδώ, αλλά για μία εντύπωση:

ΑΑΑΑΑΑΧ!! Τι γατί είναι αυτό, τι Ε Ρ Ω Τ Α Σ!!!!

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,786 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:17, 12-12-12:

Κορίτσια, βάλτε πλέγμα, βάλτε λουράκια-σαμαράκια, αλλά, όπως πολύ σωστά είπαν οι προλαλήσασες Έφη και Βάσω, όχι καλαμωτές!
Οι καλαμωτές είναι σαν πρό(σ)κληση για σκαρφάλωμα, εξ αιτίας των συρμάτων που έχουν ενδιάμεσα για να δέσουν και διευκολύνουν τα γατιά
σε ριψοκίνδυνα πράγματα. Η δική μου σκαρφάλωσε την καλαμωτή (που είχα για άλλη περίσταση) με τη μια, και πήγε η ψυχή μου στην κούλουρη
παρότι την είχα "δεμένη" με λουράκι-σαμαράκι.

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 10:54, 13-12-12:

Αχ παιδιά πόσο σας καταλαβαίνω....η Κίρα καμμία σχέση με την Τζίντζερ...της αρέσει να ανεβαίνει στο περβάζει μισή μέσα μισή έξω και να "θαυμάζει" τον δρόμο από κάτω....έχουμε πάθει....δεν την αφήνουμε καθόλου έξω....φοβόμαστε πάρα πολύ...πρέπει και εμείς σύντομα να κάνουμε κάτι....είναι τελείως τρελό!!! εδώ στη φωτογραφία δεν έχει ανέβει ακόμα....

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 10:57, 13-12-12:

Ιιιι!! Κατερίνα μου, κινδυνεύει το μικρό! Πολύ καλά κάνετε που φοβάστε και δεν την αφήνετε να βγαίνει. Δεν θέλουμε άλλα περιστατικά πτώσης από μπαλκόνι

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 11:01, 13-12-12:

Nαι Ριάνα μου κινδυνεύει!! δεν ξέρω είναι τελείως τρελό και δεν καταλαβαίνει τον κίνδυνο....;; έχουμε σκάσει....η Τζίντζερ δεν ήταν έτσι...άφοβα κοιτούσε αλλά δεν ανέβαινε....ετούτη εδώ κάθεται κανονικότατα πάνω στο πεζούλι μισή απέξω μισή μέσα....και κοιτάζει!!! έχουμε τρομοκρατηθεί...τη χάνουμε από τα μάτια μας και πεθαίνουμε μέχρι να την βρούμε, μην μας ξέφυγε....καθόλου δεν της επιτρέπουμε να βγει έξω...άσε

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 11:07, 13-12-12:

Θα μπορούσατε να το περιφράξετε Κατερίνα μου, κάποια στιγμή. Έτσι θα λιάζεται άφοβα το μικρό σας

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 11:13, 13-12-12:

Το είχαμε χρόνια περιφραγμένο λόγω παιδιού...και το βγάλαμε!! τώρα ο άντρας μου δεν θέλει να το περιφράξουμε γιατί ήταν χάλια....αλλά του παει να όταν τη χάνει από τα μάτια του....ε το καλοκαίρι θα αναγκαστούμε να το κάνουμε.... γιατί δεν μπορούμε να κλείνουμε τις μπαλκονόπορτες συνέχεια...πάντως τώρα τρέμει η ψυχή μου κάθε φορά....

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 11:18, 13-12-12:

Το θέμα είναι να γίνει σωστή περίφραξη...για γάτες. Δηλαδή αν μπορούν να ενσωμετωθούν στα κάγκελα πάσαλοι σε σχήμα Γ, οι οποίοι στην συνέχεια θα "ντυθούν" με πλέγμα, αυτό θα ήταν το ιδανικό. Και μετά για να μην είναι άσχημο, μπορείτε να βάλετε κοντά γλάστρες με αναρριχητικά φυτά που θα φροντίσουν να κρύψουν το πλέγμα με το πιο όμορφο χρώμα.

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 12:34, 13-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Jejebel
Το θέμα είναι να γίνει σωστή περίφραξη...για γάτες. Δηλαδή αν μπορούν να ενσωμετωθούν στα κάγκελα πάσαλοι σε σχήμα Γ, οι οποίοι στην συνέχεια θα "ντυθούν" με πλέγμα, αυτό θα ήταν το ιδανικό. Και μετά για να μην είναι άσχημο, μπορείτε να βάλετε κοντά γλάστρες με αναρριχητικά φυτά που θα φροντίσουν να κρύψουν το πλέγμα με το πιο όμορφο χρώμα.
Δεν θέλει ούτε να ακούσει τέτοιο πράγμα.... το μόνο που μπορεί να δεχθεί να κάνουμε κι αυτό μετά από πολύ φαγούρα είναι το πλέγμα και να χει ένα γύρισμα εσωτερικά...οπότε να μην μπορεί η Κίρα να σκαρφαλώσει και να πηδήσει αν γυρίζει προς τα μέσα....αλλά και αυτό δεν το θέλει...αλλά φοβάται τρελα΄.... με πήρε πριν λίγο τρομοκρατημένος που την έχει χάσει... η μικρή ήταν κάτω από το κρεβάτι της κόρης μου και δεν έδινε καμμια σημασία...μέχρι να την βρει είχε τρελαθεί μην είχε βγει έξω χωρίς να την πάρει είδηση και είχε πέσει... να δούμε πότε θα καταλάβει ότι η μικρή είναι επικίνδυνο μωρό....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους