Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,467 εγγεγραμμένα μέλη και 718,465 μηνύματα σε 22,630 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 314 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η γατούλα μου είναι μόλις 5 μηνών και είναι έγκυος!

Νατασα_V

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Νατασα_V
H Νατασα_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H Νατασα_V έγραψε στις 08:16, 25-02-13:

Καλημέρα σε όλους.Η Sandy μου είναι έγκυος και θα γεννήσει σε λιγότερο από έναν μήνα.Αυτό που με προβληματίζει εκτός από την ηλικία της είναι ότι είναι πολύ μικρόσωμο γατάκι και φοβάμαι για τυχόν προβλήματα που μπορεί να αντιμετωπίσει,και το χειρότερο είναι ότι στο μέρος που μένω δεν υπάρχει κτηνίατρος για να μπορέσω να την μεταφέρω άμεσα,γεγονός που με έχει αγχώσει απίστευτα.Έχω διαβάσει πολλά άρθρα στο site και έχω ενημερωθεί αρκετά,παρόλα αυτά δε μπορώ να σταματήσω να ανησυχώ.Ίσως κάποιοι να με θεωρήσουν υπερβολική αλλά το καημένο μου φαίνεται πολύ μικρό για να γεννήσει.Θα με βοηθούσε πολύ η εμπειρία σας σε ανάλογο θέμα.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 10:54, 25-02-13:

Είναι όντως πάρα πολύ μικρή και δεν είσαι καθόλου υπερβολική. Πολύ συχνά οι τόσο μικρές σε ηλικία γατούλα, λόγω ανάπτυξης του οργανισμού τους, εμφανίζουν επιπλοκές στην γέννα. Μια αδεσποτούλα στην γειτονιά μας είχε ακριβώς το ίδιο θέμα και ήταν λίγο μεγαλύτερη. Περίπου 7 μηνών δηάδή, όταν γέννησε.
Είσαι σίγουρη ότι είναι μόλις 5 μηνών?Μήπως απλά μικροδείχνει ή την ξέρεις από γατάκι?
Δεν νομίζω ότι έχεις άλλη επιλογή, πέραν του να βρεις τρόπο να έχεις άμεση επαφή με κτηνίατρο, μόνη σου αν προκύψει κάτι, δεν μπορώ να φανταστώ με ποιον τρόπο θα μπορέσεις να το αντιμετωπίσεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νατασα_V

Νεοφερμένος

H Νατασα_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H Νατασα_V έγραψε στις 03:51, 26-02-13:

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, η γατούλα μου είναι καταδικασμένη;Το είπα από την αρχή ότι δεν υπάρχει δυνατότητα άμεσης μεταφοράς σε κτηνίατρο.Η αδέσποτη γάτα στη γειτονιά σου τι πρόβλημα αντιμετώπισε και τι έγινε τελικά;Τώρα η Sandy είναι 6 μηνών,5 ήταν όταν έμεινε έγκυος,την πήρα όταν ήταν δυο,το πολύ δυόμιση μηνών.

Παράθεση

Νατασα_V

Νεοφερμένος

H Νατασα_V έγραψε στις 15:40, 26-02-13:

Προφανώς δεν υπάρχει κάποιος άλλος που να γνωρίζει από εμπειρία τι κινδύνους επιφυλάσσει η εγκυμοσύνη μιας γάτας σε μικρή ηλικία.Μάλλον στάθηκα άτυχη...ειδικά μετά από μια άκρως ανησυχητική απάντηση,θα περίμενα ίσως να ακούσω και κάτι περισσότερο ενθαρρυντικό.Τέλος πάντων,ο,τι είναι να γίνει θα γίνει. Να είστε όλοι καλά και να χαίρεστε τις γατούλες σας

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 16:14, 26-02-13:

Η δική μου δεν μπορούσε να γεννησει και εμειναν τα γατακια μέσα της.Ξεκίνησε να παθαινει σηψαιμία και έγινε χειρουργείο. Σε μια τέτοια περιίπτωση για παραδειγμα ποιος θα μπορούσε να κάνει κάτι;Κοίτα να δεις,αυτό συνεβη στην γατούλα που ειχα βρει εγώ,δεν σημαινει οτι συμβαινει σε όλες τις γατες ή οτι θα συμβει κ στην δική σου. Δεν ειναι φαντάζομαι κ το πιο συνηθισμενο. Προσπαθησε να τις δωσεις βιταμινες για να ειναι τουλαχιστον ο οργανισμος της σε όσο το δυνατον πιο καλή κατάσταση.Επίσης αν δεν κάνω λάθος ειναι συνηθες οι μικρες σε ηλικια γατούλες να μην φροντίζουν τα μωρα του,οπότε εχε μπιμπερο κ ειδικό γαλα σε περίπτωση που χρειαστει να τα φροντίσεις εσυ..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νατασα_V

Νεοφερμένος

H Νατασα_V έγραψε στις 00:17, 27-02-13:

Μάλιστα.Σ'ευχαριστώ,και να ρωτήσω και κάτι ακόμα,αν στη χειρότερη περίπτωση μείνουν μέσα τα γατάκια θα πρέπει να μεταφερθεί την ίδια στιγμή?Τι χρονικό περιθώριο έχω,μήπως γνωρίζεις?

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 11:57, 27-02-13:

Το θέμα της δυστοκίας είναι πολύ λεπτό, μπορεί η γατούλα να αντέξει ας πούμε 12 ώρες (ενδεικτικός ο αριθμός) χωρίς να καταφέρνει να γεννάει και τα μικρά είτε να πεθάνουν μέσα της, είτε το 1ο να φράξει την "έξοδο" αν δεν μπορεί να βγει κι ένα σωρό ενδεχόμενα. Οπωσδήποτε θα ήταν προτιμότερο σε τέτοια περίπτωση να τη δει κτηνίατρος. Μήπως μπορείς να συνεννοηθείς εκ των προτέρων με κάποιον γιατρό από Σέρρες αν χρειαστεί να έρθει στο σπίτι σου να βοηθήσει τη γατούλα να γεννήσει; Βέβαια, από την άλλη, όπως λέει και η le chat noir δε σημαίνει πως το πιο πιθανό είναι να μην έχουν έναν φυσιολογικό τοκετό. Τόσες και τόσες αδέσποτες γατούλες γεννάνε από μικρές χωρίς προβλήματα. Γενικά πάντως είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι όλα αυτά, δε νομίζω πως μπορεί κάποιος από εμάς να σου δώσει τις σωστές απαντήσεις, παρά μόνο κάποιος ειδικός. Δε βοήθησα και πολύ, ε; Απλά κατανοώ το άγχος σου, από την άλλη νιώθω όμως πως ό,τι και να λέμε, αν προκύψει δυστοκία μάλλον μόνο ο κτηνίατρος μπορεί να βοηθήσει....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νατασα_V

Νεοφερμένος

H Νατασα_V έγραψε στις 19:10, 27-02-13:

Το γνωρίζω ότι δε μπορεί κανένας να με βοηθήσει πρακτικά.Δεν μπήκα εδώ μέσα για να ψάξω τις σωστές απαντήσεις αλλά μάλλον κάτι για να με καθησυχάσει.Λάθος μου Σ'ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση.Δυστυχώς δεν μένω στις Σέρρες αλλά στη Βουλγαρία,εδώ όχι γάτα,ακόμα και άνθρωπος να πάθει κάτι δεν υπάρχει τίποτα,είναι λίγο τραγική η κατάσταση Αν έμενα στην πόλη μου θα ήταν απλά τα πράγματα.

Παράθεση

Νατασα_V

Νεοφερμένος

H Νατασα_V έγραψε στις 17:37, 24-03-13:

Γεια σας και πάλι.Χθες το βράδυ η Σάντυ μου,ενώ κοιμόταν , ξύπνησε και άρχισε να κλαίει,έδειχνε να πονάει,την πήρα κατευθείαν και την μετέφερα στο μέρος που της έχω ετοιμάσει για να γεννήσει,άρχισε να στριφογυρνάει για να πάρει θέση,έκανε πως σκάβει με τα ποδαράκια της,για να μη τα πολυλογώ όλο αυτό κράτησε 20 λεπτά και μετά συνήλθε και σηκώθηκε σαν να μη συμβαίνει τίποτα.Είναι φυσιολογικό αυτό?Μου φάνηκε πολύ περίεργο.Με έχει κουράσει πολύ αυτή η αναμονή,για να την μεταφέρω Σέρρες από εδώ αν χρειαστεί είναι ολόκληρη διαδικασία,θα πρέπει με ταξί να περνάμε σύνορα κτλ,δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι. Έχει φτάσει στην 65η μέρα,δε θα έπρεπε να έχει γεννήσει μέχρι τώρα?Πόσο παραπάνω μπορεί να διαρκέσει η εγκυμοσύνη της,μήπως ξέρει κανείς?

Παράθεση

kelly425

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kelly425
H kelly425 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H kelly425 έγραψε στις 18:26, 24-03-13:

Αν δεν κάνω λάθος η εγκυμοσύνη στις γάτες διαρκεί 69-70 μέρες.Το σκάψιμο ο κτηνίατρος μου έχει πει ότι το κάνουν όταν είναι
αγχωμένα για να ξεαγχωθούν..οπότε μπορεί να είχε κάποια πονάκια που την τρόμαξαν.Να σου πω ότι από την εμπειρία μου
τόσο μικρή γατούλα μπορεί να τα γεννήσει νεκρά ή να τα παρατήσει καθώς δεν έχει αναπτύξει ακόμα το μητρικό φίλτρο.Μπορεί
βέβαια και όλα να πάνε μια χαρά,το έχω δει και αυτό!Καλό θα είναι να είσαι κοντά της εκείνη την ώρα να την ηρεμείς και να
φροντίσεις να τα γλύψει,μην τα πιάσεις όμως πριν βεβαιωθείς για τις προθέσεις της!Ευχομαι να πάνε όλα καλά

Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 19:23, 24-03-13:

Αυτό που περιγράφεις με το κλάμα και το σκάψιμο το έκαναν όλες οι γατούλες που είχα κατά καιρούς όταν ερχόταν η ώρα να γεννήσουν. Βέβαια, κάποιες το έκαναν επί δύο μέρες και γεννούσαν μετά. Οπότε, πρόσεξέ την όσο μπορείς και όσο σου επιτρέπει ο χρόνος σου βέβαια.

Ανάλογα με τη σχέση που έχετε μεταξύ σας, προετοιμάσου για πολλή ώρα παρέας και κανακέματος στη γατούλα ενώ γεννάει. Εμένα όλες οι γατούλες μου έτυχε να με θέλουν κοντά τους εκείνες τις ώρες, οι οποίες σε κάποιες περιπτώσεις ήταν κάμποσες. Μόνο μία φορά είχαμε κακό τέλος, λόγω δυστοκίας. Όλες οι υπόλοιπες κατέληξαν θετικά με τις γατούλες να κρατάνε αγκαλιά τα μωρά τους. Εύχομαι τα καλύτερα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νατασα_V

Νεοφερμένος

H Νατασα_V έγραψε στις 20:44, 24-03-13:

69-70 μέρες?Οπότε έχουμε ακόμα δρόμο.Και ήθελα να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό,το άγχος με κάνει πολύ ανυπόμονη.Αν και έχω προετοιμαστεί για όλες τις πιθανότητες,δεν ξέρω πόσο ψύχραιμη θα μπορέσω να παραμείνω αν κάτι πάει στραβά Τέλος πάντων,το μόνο που μπορώ να κάνω είναι υπομονή. Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου,να είσαι καλά.

koukimanster κι εμένα έδειξε εκείνη την ώρα που πονούσε ότι με θέλει δίπλα της συνέχεια,και αυτό θα κάνω φυσικά όταν έρθει η ώρα,για όσο χρειαστεί.Σ'ευχαριστώ πολύ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 25-03-13 στις 14:09. Αιτία: Συγχωνευση συνεχομενων μηνυματων
Παράθεση

Νατασα_V

Νεοφερμένος

H Νατασα_V έγραψε στις 12:22, 31-03-13:

Τέλος καλό,όλα καλά

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 12:44, 31-03-13:

Καλως τα δεχτηκατε!

Παράθεση

kathy85 (Κατερίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kathy85
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 1,480 μηνύματα.

H kathy85 Κρρρρρρρρ έγραψε στις 14:13, 31-03-13:

Αχου τα μωρε...ειναι τοσο γλυκουλια!!! Να σου ζησουν!!

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 16:33, 31-03-13:

Να σας ζήσουν τα μικρά!

Παράθεση

Νατασα_V

Νεοφερμένος

H Νατασα_V έγραψε στις 01:25, 02-04-13:

Σας ευχαριστώ πολύ

εδώ η περήφανη μανούλα http://forum.mycat.gr/gallery/file...9/p1050336.jpg

κι εδώ το μικρό μου φυστικάκι που θα μείνει στην οικογένεια http://forum.mycat.gr/gallery/file...9/p1050384.jpg

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νατασα_V : 02-04-13 στις 01:43.
Παράθεση

Νατασα_V

Νεοφερμένος

H Νατασα_V έγραψε στις 01:27, 02-04-13:

Κατι παίζει με τις εικόνες και μου δημοσιεύει τις ίδιες
Μόλις πατήσω όμως πάνω στην εικόνα μου εμφανίζει την κανονική..ξέρει κανείς τι μπορεί να κάνω λάθος?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νατασα_V : 02-04-13 στις 02:18.
Παράθεση

AperfectCircle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη AperfectCircle
Ο AperfectCircle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O AperfectCircle έγραψε στις 03:30, 02-04-13:

τα υπόλοιπα γατάκια τι θα απογίνουν,δεν έπρεπε αφού την άφησες να ζευγαρώσει να σκεφτείς ποιός θα τα πάρει?

εμένα το τρίχρωμο μου γέμισε το μάτι στην πρώτη φώτο.

Παράθεση

Νατασα_V

Νεοφερμένος

H Νατασα_V έγραψε στις 12:54, 02-04-13:

Και ποιός σου είπε εσένα ότι την άφησα να ζευγαρώσει?Χρειάστηκε να λείψω για μερικές μέρες και άφησα τη γάτα στο πατρικό μου να την προσέχουν. Για κακή μου τύχη την επόμενη μέρα εμφάνισε τον πρώτο της οίστρο,και οι γονείς μου επειδή δεν άντεχαν το επίμονο νιαούρισμα της,την πήγαν στην αυλή της γιαγιάς μου που είναι φουλ από γάτες και την άφησαν εκεί,χωρίς εγώ να έχω ιδέα.Γύρισα σπίτι και δε την βρήκα,πήγα τρέχοντας με τα πόδια να την πάρω αλλά φυσικά η ζημιά είχε γίνει ήδη.Κατάλαβες?Και έτσι τα υπόλοιπα γατάκια θα καταλήξουν στον δρόμο.Δεν περίμενα εσένα να μου πεις τι πρέπει και τι δεν πρέπει

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 13:11, 02-04-13:

Είναι πολύ όμορφη κι η γατούλα και τα μικρά, να τα χαίρεστε!
Σχετικά με τις φωτογραφίες, μπορείς να δεις στο θέμα Οδηγίες για ανέβασμα φωτογραφιών.

Παράθεση

Νατασα_V

Νεοφερμένος

H Νατασα_V έγραψε στις 15:35, 03-04-13:

Έκανα αυτό το ποστ για να εκφράσω την ανησυχία μου για το γεγονός ότι η γατούλα μου είναι πολύ μικρή για να γεννήσει,πως θα ήταν δυνατόν να την έχω αφήσει εγώ η ίδια να ζευγαρώσει ? Από τη στιγμή που βεβαιώθηκα ότι είναι έγκυος η μόνη μου σκέψη είναι τι θα απογίνουν τα γατάκια,δυστυχώς κανένας από τους φίλους,γνωστούς και συγγενείς μου δε συμπαθεί τις γάτες.Έχω απελπιστεί,είναι μόνο 7 ημερών και ήδη τα έχω αγαπήσει,πως θα μπορέσω να τα αφήσω έξω όταν μεγαλώσουν?Οπότε η προηγούμενη απάντηση με το αυθαίρετο συμπέρασμα με έκανε να χάσω λίγο την ψυχραιμία μου γιατί χτύπησε ευαίσθητο σημείο.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elko

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elko
H Elko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 305 μηνύματα.

H Elko έγραψε στις 15:42, 03-04-13:

Αγαπητή Νατάσα,
απλά η φιλη μας ανησύχησε, τόσα ακούμε κάθε μέρα, μην το παίρνεις προσωπικά κι ας πάμε παρακάτω.
Μπορείς να ξεκινήσεις ήδη τις διαδικασίες να βρεις σπίτι για τα γατάκια σου, ώστε να κερδίσεις χρόνο και προς Θεού κανένα να μην αφεθεί έξω όταν μεγαλώσει. Φτιάξε μια αγγελία, πληροφορήσου για τις προϋποθέσεις ώστε να δώσεις για υιοθεσία (τσιπ ( κλπ.) και προωθησέ την κι εδώ στο φόρουμ αλλά και φέισμπουκ κλπ. Θα την προωθήσουμε κι εμείς όλοι με χαρά όπου μπορούμε. Μόνο προς Θεού μην σκεφτόμαστε την πιθανότητα απλά να τα αφήσουμε στο δρόμο.. θα είναι σαν να τα καταδικάζουμε! Κι έχεις κάνει τόσο κόπο και έχει ήδη δώσει πολλή αγάπη στα μικρούλια.

Παράθεση

Νατασα_V

Νεοφερμένος

H Νατασα_V έγραψε στις 16:00, 03-04-13:

Φυσικά και θα φτιάξω αγγελία,απλά επειδή τις παρακολουθώ ξέρω πόσο δύσκολο είναι να βρουν οικογένεια,και ειδικά σε επαρχιακή πόλη.Αν έμενα μόνη μου θα τα κρατούσα και τα 5,αλλά ο σύντροφός μου δεν αγαπάει τα ζώα και ανέχεται τη γάτα μου μόνο για χάρη μου,οπότε στενεύει το χρονικό περιθώριο που έχω για να τους βρω σπίτι.Δε θα δεχτεί για πολύ καιρό 6 γάτες μέσα σε ένα σπίτι.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους