Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,186 εγγεγραμμένα μέλη και 718,680 μηνύματα σε 22,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 467 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κολλάνε οι γάτες από τους ανθρώπους;

kelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kelly
H kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H kelly έγραψε στις 00:52, 14-02-07:

Εχω μια ερωτηση για τους κτηνιατρους του site και για οποιον γνωριζει φυσικα.. Οταν ο ανθρωπος ειναι αρρωστος, μπορει να κολλησει μια γατα? Π.χ. ειμαι αρρωστη τωρα, ιωση, και με τις ψιψινες μου κοιμομαστε αγκαλια. Ειναι εμβολιασμενα, αλλα τα καλυπτει σε μια τετοια περιπτωση? Μηπως θα ηταν καλυτερο να μην τα αφηνω να με πλησιαζουν πολυ τωρα που ειμαι αρρωστη? Στην περιπτωση που θα φανε -κατα λαθος- κατι που ετρωγα εγω πριν, υπαρχει περιπτωση να κολλησουν?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 08:12, 14-02-07:

εγω ξερω πως δεν κολλανε απο τους ανθρωπους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mel

Δρ Παθολογίας Ζώων Συντροφιάς

Το avatar του χρήστη mel
H mel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

H mel έγραψε στις 09:23, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από AGGELIKI
εγω ξερω πως δεν κολλανε απο τους ανθρωπους.
Πολύ καλά ξέρεις !!!
Οι ιοί που προκαλούν το "κοινό κρυολόγημα" στους ανθρώπους, δε μεταδίδονται στις γάτες.

Παράθεση

kelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kelly
H kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H kelly έγραψε στις 13:40, 14-02-07:

Ωραια, παω ν'αγκαλιασω τα μωρα μου σφιχτα- σφιχτα! Ευχαριστω!

Αλλα στην περιπτωση ας πουμε πνευμονιας? παλι το ιδιο ειναι ε?
Οκ, οκ, θα σταματησω ν'ανησυχω...

Παράθεση

Niki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 15:26, 14-02-07:

Κι εγώ είμαι 4 μέρες βαριά άρρωστη αλλά ξέρω ότι δεν μπορώ να τους κολλήσω κι έτσι τους αγκαλιάζω και τους φιλάω . Βέβαια δε με πολυλατρεύουν γιατί βήχω συνεχώς

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 16:38, 14-02-07:

Εμένα πάλι ο γλυκός μου την προηγούμενη εβδομάδα που την πέρασα στο κρεββάτι με 38,8 πυρετό, ήταν όλη την ώρα ξαπλωμένος στην κοιλιά μου και κάθε φορά που έβηχα και τρανταζόταν πήγαινε στα πόδια μου κι έκανε την θερμοφόρα! Που και που ερχλοταν και κόλλαγε την μουσουδίτσα του στην μύτη μου και μ'έγλυφε όπου έβρισκε μάλλον για να μου δείξει ότι καταλαβαίνει ότι δεν είμαι καλά Με το που σηκώθηκα από το κρεββάτι και είδε ότι είμαι καλύτερα, ξανάγινε το τρελλοκομείο που ήταν, άρχισε να κρύβεται πίσω από κουρτίνες και κάτω από καρέκλες και να μου επιτίθεται σε κάθε ευκαιρία! Καλά τον λέει ο άνδρας μου Δρκαουμέλ και βαμπιράκι!!!

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 21:20, 14-02-07:

και μενα ασπασια ο δικος μου το ιδιο οταν ημουν αρρωστη... συνεχεια διπλα μου το μωρο μου...οταν εβηχα βεβαια τρομαζε και εφευγε αλλα αυτο που ειχα δεν ηταν βηχας σαν φορτηγο εκανα!!!αλλα το μωρο μου δεν με αφησε ουτε παιχνιδια εκανε...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους