Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,376 εγγεγραμμένα μέλη και 718,710 μηνύματα σε 22,694 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 371 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Χτυπημένος σκύλος στη Γλυφάδα

zweet_dreamz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zweet_dreamz
H zweet_dreamz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H zweet_dreamz έγραψε στις 16:49, 12-12-08:

ΧΤΥΠΗΜΈΝΟΣ ΣΚΎΛΟΣ ΓΛΥΦAΔΑ

από zweet_dreamz την 12 Δεκ 2008, 12:28

το πρωί είδα στη διασταύρωση αγίου νικολάου & ζέπου στην γλυφάδα , μέσα σε μια αγέλη σκύλων, ένα σκυλλάκο χτυπημένο άσχημα ο οποιος αιμορραγούσε, κούτσαινε το ένα ποδαράκι και λείπαν πολλά κομμάτια από το δέρμα του.
προσπάθησα να το πλησιάσω όμως ήταν πολύ φοβισμένο και κρύφτηκε μέσα στην οικοδομή που έχει εκεί.
γύρισα σπίτι και πήρα τα εξής τηλεφωνα:S.P.A.Z(ο αριθμός που καλείται μου είπε δεν υπάρχει)
φιλοζωική εταιρία(να πάρω τηλ στο δήμο μας)
δήμος γλυφάδας(να πάρω τηλ σε κάποιο άλλο νούμερο)
στο άλλο νούμερο του δήμου γλυφάδας ( ότι δεν υπάρχει πλέον υπηρεσία του δήμου για τα αδέσποτα καιπρέπει να πάμε ιδιωτικά...
εγώ δεν έχω καν τρόπο να μεταφέρω το σκυλάκι και δεν διαθέτω και τα χρήματα για να το πάω σε κάποιο γιατρό...
ελπίζω με τις πληροφορίες που σας έδωσα να ενδιαφερθεί κάποιος...
το σκυλάκι κινείται με την αγέλη 6-8 σκυλάκια και κρίνεται στην οικοδομή προφανώς αν φοβάται...
  • από zweet_dreamz την 12 Δεκ 2008, 12:39 ούτε να τον μεταφέρω μπορώ γιατί δεν έχω όχημα ούτε έχω τα χρήματα για το γιατρό ούτε και σπίτι μου μπορώ να τον πάρω γιατί έχω 3 gates και η μια χειρουργημένη μόλις χτες και δεν έχουν και πολύ καλές σχέσεις με σκύλους.
    το μονο που θα μπορούσα να προσφέρω είναι αν κάποιος βρει τρόπο για αυτά να βοηθήσω στην ανεύρεση και στο πιάσιμο του σκύλου αν μου ζητηθεί μιας και είμαι κοντά στην περιοχή αυτή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

irene_marga

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη irene_marga
H irene_marga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H irene_marga έγραψε στις 18:34, 12-12-08:

Μου πέφτεις μακρυά γαμώτο. Αλλά κι εγώ ούτε αμάξι έχω ούτε μηχανή ούτε τίποτα. Δεν μπορείς να πάρεις τηλ. σε κάποιο κτηνιατρείο να έρθουν αυτοί να το μεταφέρουν;; Είναι κρίμα. Χρειάζετε γιατρό.
Βρε παιδιά κάποιο εφημερεύον εκεί στην Γλυφάδα;;; Νομίζω ότι αυτοί θα ξέρουν πως να μεταχειριστούν το σκυλάκι.
Πες μας νέα σύντομα για την κατάσταση, και τι θα κάνεις. Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι έστω από μακρυά, δεν τίθεται ζήτημα, μου λες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 19:02, 12-12-08:

Αυτό το σκυλάκι πιάνεται?Είναι άγριο ήμερο? το βλέπεις συχνά?

Παράθεση

zweet_dreamz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zweet_dreamz
H zweet_dreamz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H zweet_dreamz έγραψε στις 15:46, 13-12-08:

βρέθηκαν άτομα από το ourdogs.gr να ψάξουν αλλα δυστυχώς αργήσαμε λίγο και η αγέλη μετακινήθηκε... ψάχνουμε να βρούμε το σκυλάκι τώρα. οποιος μπορεί να βοηθήσει στην ερευνα και αν το βρει να το δέσει κάπου μέχρι να μας στείλει pm να στείλουν κάποιον να πάει να το πάρει, οι πληροφορίες είναι ότι είναι μέλος μιας αγέλης σκύλων
μια καλή ιδέα είναι να ρωτάμε ποδηλάτες η άτομα που κάνουν διανομή μήπως έχουν δει κάτι που γυρνάνε πολλούς δρόμους..
τα σκυλάκια είναι περίπου 7-8 είναι μεγαλόσωμα σχετικά και είναι τα περισσότερα mpez - του χτυπημένου που είναι mpez -μαύρο

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 18:08, 13-12-08:

Αχ μπράβο θα ειδοποιήσω κι εγώ άτομα που μένουν στην Γλυφάδα να έχουν το νου τους

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους