Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,243 εγγεγραμμένα μέλη και 718,699 μηνύματα σε 22,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 456 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ζέρο, ο φουκαράς...

Giannis-Vivi (Βιβή)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giannis-Vivi
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 675 μηνύματα.

H Giannis-Vivi έγραψε στις 14:28, 16-12-08:

το 2004 που εμενα στο πατρικο μου ακομα εκανα παρεα με ενα φοιτητη που εμενε στη ποληκατοικια μας..ειχαμε ωρει ενα γατακι στο δρομο ενα υπεροχο κοκκινο κεραμιδογατουλι και του ειπα να το παρει σπιτι του και θα τον βοηθαω στα εξοδα του φαγειτου και αλλα για να τον κρατησει...ο ζερο ομως καθε φορα που τον εβλεπα ηταν ολο και ποιο αγριος..μετα απο 9 μηνες ανακαληψα το λογο...
οι φιλοι του παιδιου οποτε πηγαιναν σπιτι του βασανιζαν το ζερο με απεσιο τροπο...ετυχε να ειμαι μπροστα σε ενα απο αυτους..παιδια το ελουσαν με οινοπνευμα και πηγαν να του βαλουν φωτια..εριξα ξυλο σε αυτον που πηρε να το κανει αυτο αλλα και εφαγα..ετσι εσπασα τη μυτη μου..αμεσως πηρα τηλ το πατερα μου που ειρθε πηραμε το ζερο απο το σπιτι αυτο και την επομενη μερα με τη βοηθεια της κτηνιατρου μας καναμε μυνιση και στο παιδι αλλα και στο φιλο του ..ο ζερο ειναι εδω και 3 χρονια σε μια φιλη μου..τον αγαπαει πολυ και περναει υπεροχα..πρεπει να σαι πολυ κακος για να βαλεισ φωτια σε ενα ζωντανο πλασμα...α να μην ξεχασω του ειχαν βαψει τι γουνιτσα με κοκκινη μπογια για τα μαλια...μερικες φορες θα ηθελα να μουν αδρας να ειχα τη δυναμη να δειρω πολυ ασχημα αυτους που του κανανε τετεια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsitsini

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsini
H tsitsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H tsitsini έγραψε στις 14:43, 16-12-08:

Δεν το πιστεύω αυτό που μόλις διάβασα. Συγνώμη, ενήλικα παιδιά έλουσαν με οινόπνευμα το γατί και ήθελαν να του βάλουν φωτιά? τον είχαν βάψει με βαφή μαλλιών? έλεος δλδ!!! Θα μου πείς αυτός σου έσπασε τή μύτη, στο γατί θα κώλωνε.. Πάντως σου δίνω τα συγχαρητήριά μου που τον έδειρες αρχικά και μετά του έκανες και μήνυση!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Zbeebz
H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,753 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 15:00, 16-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Giannis-Vivi
και την επομενη μερα με τη βοηθεια της κτηνιατρου μας καναμε μυνιση και στο παιδι αλλα και στο φιλο του .
Και ποιο ήταν το αποτέλεσμα της μήνυσης;

Μια άλλη απορία είναι αφού δεν είσαι άντρας γιατί σε λένε Γιάννη;

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 15:18, 16-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Zbeebz
Και ποιο ήταν το αποτέλεσμα της μήνυσης;

Μια άλλη απορία είναι αφού δεν είσαι άντρας γιατί σε λένε Γιάννη;
Γιάννης Βιβή γράφει.

Όπως και να έχει δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτή τους την πράξη και απέναντι στο γατάκι και απέναντι σε εσένα αν έγιναν έτσι όπως μας τα έγραψες

Παράθεση

Giannis-Vivi (Βιβή)

Διάσημο Μέλος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 675 μηνύματα.

H Giannis-Vivi έγραψε στις 15:26, 16-12-08:

γραφω γιαννησ βιβη γιατι ειμαι εγω και ο αδρας μου...το αποτελεσμα της μυνησης ιταν μια τρυπα στο νερο.τα αρνιθηκαν ολα και με βγαλαν τρελη και καθως δεν υπηρχε μαρτηρας εκτος απο μενα..μετα του εκανα μυνηση για ξυλοδαρμο οπου το κερδισα μιας και υπηρχαν απο το νοσοκομειο οι ακτινογραφιες και οι καταθεσεις των γιατρων..πηρα τοτε κοντα 2.000 εωρο αποζημιοση για ηθηκη οδηνη και αυτος πληροσε αλλα 1.000 ευρω και αφεθικε ελευθερος..ολα τα λεφτα που πηρα απο την αποζημιοση τα εδωσα στη κτηνιατρο μου να εμβολιασει αδεσποτα σκυλακια και γενικα γιατα ζωακια...αυτο που μου την εδωσε ιταν οτι ουτε ο γνωστος μου που ιταν δικος του ο ζερο πηρε το μερος μου..

Παράθεση

ohimso

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ohimso
H ohimso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 270 μηνύματα.

H ohimso έγραψε στις 15:32, 16-12-08:

Τί καλά θα ήταν να είχαμε ένα ρουφιανο-forum να βγάζαμε και ονόματα μαζί με τις καταγγελίες τέτοιου τύπου...

Αυτός ο τύπος δεν κακοποίησε μόνο τον Zero, αλλά και σε ΧΤΥΠΗΣΕ όταν πήγες να τον υπερασπιστείς! Θα του άξιζε μία δημόσια ξεφτίλα.

Παράθεση

Giannis-Vivi (Βιβή)

Διάσημο Μέλος

H Giannis-Vivi έγραψε στις 15:40, 16-12-08:

δημοσιο ξυλο του αξιζει αλλα τελος παντων..το θεηκο ηταν οτι οταν κατεβηκε ο πατερας μου και με ειδε με τη μυτη μεσα στα αιματα του εδωσε μια γερη και μετα αυτος εφερε παρεα να δειρουν εμενα και το πατερα μου...και οταν ειπαμε στη παρεα του τι ειχε γινει μερικοι απο αυτους τον χλευαζανε γιατι τις εφαγε απο γυναικα και ειπε το αντιθετο..επονιμα δεν θυμαμε ονοματα ομως θυμαμε αν θελετε τα λεω..και αν βρω και τα χαρτια απο τα δηκαστιρια μπορω να σασ δωσω ολα τα στοιχεια του..

Παράθεση

Giannis-Vivi (Βιβή)

Διάσημο Μέλος

H Giannis-Vivi έγραψε στις 15:44, 16-12-08:

ενα μεγαλο ευχαριστω στη κυρια ταπουτη που μας βοηθισε παρα πολη (η κτηνιατρος μας)..και που φιλοξενισε το ζερο μεχρι να παει σε σπιτι χωρις να μασ ζητησει λεφτα για τα εξοδα του οσο καιρο το ειχε.....

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,009 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 22:52, 16-12-08:

Μου σηκώθηκε η τρίχα!!!Μπράβο, που προχώρησες το ζήτημα και με τη μύνηση και με την αγωγή. Μπορεί να αθωώθηκε ελλείψει αποδείξεων, αλλά, πίστεψέ με, η ψυχή του πήγε στην Κούλουρη και την αθώωσή του δεν την χάρηκε, γιατί Ο ΙΔΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ότι είναι ένοχος. Όχι ότι θα αλλάξει, αλλά, ξέρει, ότι κάποιοι ξέρουν τί κάθαρμα είναι και ότι ακόμη και οι Δικαστές που τον απάλλαξαν ξέρουν, και τον απάλλαξαν, όχι γιατί πίστεψαν ότι δεν έκανε τίποτα, αλλά, καθαρά για τεχνικούς λόγους.
Η ανοχή αποθρασύνει. Η αντίδραση , ακόμη κι αν δεν εμποδίζει την αρνητική συμπεριφορά, πάντως, δημιουργεί δισταγμό την επόμενη φορά .

Παράθεση

menia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη menia
H menia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 446 μηνύματα.

H menia έγραψε στις 12:46, 17-12-08:

Εχω πάθει σοκ. Τι είναι ετούτο πάλι? Καλά, πόση ανωμαλία πια υπάρχει γύρω μας? Μωρέ καλά έκανες και τον κοπάνησες, χίλια εύγε και για τη μήνυση, ως ποτε θα ανεχόμαστε αυτά τα παράσιτα? Εν πάσει περιπτώσει, αφού το κ...παιδο δεν ήθελε τον Ζέρο, δεν μπορούσε να στο πει ή έστω να τον αφήσει στο δρόμο, έπρεπε να φέρει και παρέα και να βγάλουν τις διαστροφές τους πάνω σ' ένα ανυπεράσπιστο πλάσμα? Μπουζούριασμα ήθελε και όχι να κυκλοφορεί ελεύθερος ανάμεσά μας.

Παράθεση

NiaR

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη NiaR
H NiaR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

H NiaR έγραψε στις 13:02, 17-12-08:

αυτοι δεν ειναι ανθρωποι.... καλα τους εκανες και αλλα τοσα τους αξιζουν

Παράθεση

senda990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη senda990
H senda990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H senda990 έγραψε στις 15:48, 17-12-08:

Πω πω, νευρίασα τώρα που το διάβασα!
Πήγε να βγει και από πάνω ο ξεφτίλας και να σε χτυπήσει. Που να του κοπεί το χέρι. Ό,τι κι αν πιάνει σκ@τ@ να γίνεται! (συγνώμη κιόλας, δεν άντεχα να μην ρίξω την κατάρα μου)
Εγώ εκείνο που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής:
Ο φίλος σου που το υιοθέτησε το αγαπούσε? Πως άφηνε τους φίλους του να το βασανίζουν με αυτόν τον τρόπο?

Παράθεση

Giannis-Vivi (Βιβή)

Διάσημο Μέλος

H Giannis-Vivi έγραψε στις 16:00, 17-12-08:

δεν ξερω ..ειληκρινα δεν ξερω..δεν νομιζω αν το αγαπουσε θα εκανε κατι....

Παράθεση

senda990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη senda990
H senda990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H senda990 έγραψε στις 16:15, 17-12-08:

Το βρίσκω αδιανόητο ο ιδιοκτήτης να αφήνει να κάνουν κάτι τέτοιο στο ζωάκι του! Τι αρρωστημένη κατάσταση αυτή!
Εδώ εγώ μια φορά είχα μια γατούλα και μια φίλη μου (που δεν τα αγαπούσε και πολύ) την κυνηγούσε, την τρόμαζε και γελούσε. Εγώ της φώναζα να την αφήσει αλλά δεν με άκουγε. Μέχρι που βίδωσα τόσο κι έτσι όπως έτρεχε πίσω από το γατί αρπάζω ένα στυλό και της τον καρφώνω στο πόδι.
I am bad, I know.

Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vickymoon
H vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,362 μηνύματα.

H vickymoon έγραψε στις 16:51, 17-12-08:

παιδια οταν εχεις κομπλεξ ξεσπας στον πιο αδυναμο. ευχομαι να παθει κακο αυτος ο ανθρωπος

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους