Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,221 εγγεγραμμένα μέλη και 718,325 μηνύματα σε 22,589 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 336 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η ουρά της πιάστηκε στην πόρτα!

miumiu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη miumiu
H miumiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H miumiu έγραψε στις 12:17, 26-09-11:

Καλημέρα σε όλες τις γατομάνες
Ανοίγω αυτό το θέμα, διότι όσο κ αν έψαξα στο φόρουμ, δεν βρήκα κάτι σχετικό. Χτες το βράδυ πήγα να κλείσω την πόρτα και πιάστηκε η ουρά του κοριτσιού μου! δεν έχω κοιμηθεί όλο το βράδυ από την στεναχώρια και τον φόβο μην έπαθε τίποτα σοβαρό και προσπαθώ να βρω την γιατρό μας και δεν απαντάει. Σκέφτηκα ότι μέχρι να την βρω μπορεί απο την πείρα σας να γνωρίζετε κάτι και θα σας είμαι ευγνώμων...
ήταν φρικτό. ήμουν μαζί της στο δωμάτιο και πάω να κλείσω την πόρτα και δεν ξέρω πώς της ήρθε, πετάχτηκε να βγει έξω. αλλά γύρω στα 5 εκατοστά από το τέλος της ουράς της πιάστηκαν στην πόρτα! κ το κακόμοιρο ούρλιαξε, έτσι όπως δεν το έχω ξαναακούσει, και πετάχτηκε να φύγει. δεν έκλεισα εντελώς την πόρτα, αλλά την έσπρωξα με δύναμη μεχρι που ένιωσα να "βρίσκει" την ουρίτσα της (στιγμιαία όμως).... μετά βρήκα μια μεγάλη τούφα τρίχες από την ρίζα...

την πρόσεξα προσεκτικά, δεν είχε αίμα, μόνο κενό εκεί που έφυγαν οι τρίχες. φαίνεται το δέρμα.είναι ένα πολύ μικρό κομμάτι, σαν γραμμή. παραδόξως, αν και είναι πολύ άγριο γατί (καμιά σχέση με τις κλασικές γάτες που τρίβονται όλη την ώρα), όταν την βρήκαμε κρυμμένη, μας άφησε να την χαιδέψουμε. φυσικά, όμως, ήταν πολύ τρομαγμένη. της βάλαμε να φάει, έφαγε κανονικά, έπαιξε κανονικά (έτρεχε, πήδαγε κτλ), αλλά χωρίς ιδιαίτερο κέφι (άδικα?). στην αρχή η ουρίτσα της έμοιαζε σαν να έχει τσακίσει στο σημείο που μάγκωσε, αλλά μετά που πέρασε λίγη ώρα την κουνούσε κανονικά σε όλο το μήκος της. και μας αφήνει να την ακουμπάμε, παρόλο που μας δαγκώνει (αλλά αυτό το κάνει σχεδόν πάντα). το μόνο που δεν την είδαμε να κάνει είναι να γυρνάει μια από την μια πλευρά και μια από την άλλη όταν κάθεται ανάσκελα στο πάτωμα(που ως τώρα το έκανε όλη μέρα). σαν να μην θέλει, να μην μπορεί, δεν ξέρω...

έγλειψε την ουρίτσα της λίγο χτες το βράδυ, αλλά δεν έδωσε και ιδιαίτερη σημασία (δεν την δάγκωνε ας πούμε). κοίταξα το χώμα της, όλα καλά, αλλά δεν ξέρω αν τα "κατορθώματα" της προηγήθηκαν του ατυχήματος. σήμερα συμπεριφέρεται κανονικά. φαινομενικά τουλάχιστον.

έχετε κάποια εμπειρία σχετική? τι πρέπει να κοιτάω? τι με συμβουλεύετε? και πού στο καλό είναι η γιατρός μας??! γκρρρρρρ
σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 12:23, 26-09-11:

καλύτερα πάρε την σε γιατρό. εδώ είναι μι λίστα κτηνιάτρων:http://forum.mycat.gr/%CF%80%CF%81...1/#post2612353

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miumiu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη miumiu
H miumiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H miumiu έγραψε στις 12:45, 26-09-11:

mavrouli, μου έφερες γούρι. μόλις βρήκα την γιατρό και μου λέει ότι αφού κουνάει την ουρά και με αφήνει να την πιάνω, όλα είναι οκ πιθανότατα. αααααν θέλω, να την πάω να την δει. πάντως, παιδιά μου, πολύ προσοχή. το κακό γίνεται εκεί που δεν το περιμένεις.
σας φιλώ και σας ευχαριστώ

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους