Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,275 εγγεγραμμένα μέλη και 718,356 μηνύματα σε 22,593 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 316 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ο δολοφόνος με το αγγελικό πρόσωπο!

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,061 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 18:06, 02-04-10:

Με κεντρισε ο τιτλος και μπηκα σ αυτο το θεμα.
Βεβαια ,δε θα ελεγα ποτε τη γατα μου δολοφονο...με παγωνει η εννοια αυτης της λεξης.....παρ οτι στην κατηγορια των killers η γατα κατεχει την πρωτη θεση....
παρολο που και η δικια μου ,μου εχει φερει απο την βεραντα εναν σπουργο καταματωμενο απο τα δοντακια της τα κοφτερα.
Ομως η φυση της αυτη ειναι και δεν μπορει να αλλαξει....ενστικτο ειναι και ναι κυνηγανε για παιχνιδι και οχι για φαγητο( τοσο καλοταισμενες αλλωστε απο μας,σιγα μην θελανε να φανε το σπουργο η το ποντικι......).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

banned (Παναγιώτης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη banned
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O banned έγραψε στις 02:23, 03-04-10:

Καλησπέρα ,
το πιο απίστευτο `κυνήγι` το έχω δει από τον δεύτερο γάτο μου τον Μπουρμά .
Τον έβγαζα στην αυλή για να παίζει και κάποια μέρα τον χάνω από τα μάτια μου .
Φωνάζω , χτυπάω το πιατάκι του τίποτα .
Ξαφνικά κοιτάω προς τα πάνω και ο τύπος έχει σκαρφαλώσει σε ένα πεύκο
βρίσκετε περίπου στα 6-7 μέτρα ύψος και κοιτάει προς τα πάνω προσηλωμένος .
Εντελώς ακίνητος και κάθε λίγο να ανεβαίνει και ψηλότερα εντελώς αθόρυβα πάντα .
Τελικά μετά από λίγο κατέβασε μια δεκαοχτούρα στο μέγεθος του περίπου .
`Ηταν περίπου 4 μηνών τότε ακόμα δεν κατάλαβα πως τα κατάφερε . . .

Παναγιώτης .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tinkerbell21 (Χαρά)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tinkerbell21
H Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H tinkerbell21 έγραψε στις 00:27, 09-04-10:

καλησπέρα,
το δικό μου γατάκι μια και δεν βγαίνει έξω δεν έχει κάνει τέτοια. ωστόσο, είχε ένα μικρό κουκλάκι ποντικάκι που έκανε θόρυβο όταν του πίεζες την κοιλιά. ένα βράδυ, όταν γύρισα στην δουλειά άκουσα ένα συνεχή θόρυβο. πάω στην κουζίνα και τι να δω: η γατούλα είχε βγάλει τα χέρια από το ποντικάκι και το είχε ρίξει και μέσα στο μπολ με το νερό της. Το καημένο το κουκλάκι είχε κολλήσει και φώναζε!!

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσοςμή
Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 251 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 22:43, 07-11-11:

ξερω οτι εχει καιρο να παρει απαντησεις αυτο το θεμα,και ξερω οτι ειναι το πρωτο μου μυνημα πριν συστηθω...αλλα ψαχνοντας στο google λυση για τα κατορθωματα της κυρα-γατας μου επεσα πανω σ αυτο το θεμα..
μου χε φερει και παλιοτερα λαφυρα,ποντικακια,σπουργητια και μικρες σαυρες,κ εφερε και σημερα ενα ποντικακι...
μενω και σε εισογειο σε εξοχη και την αφηνω να μπαινοβγαινει..τον πιο πολυ καιρο μεσα ειναι,αλλα που εμαθε να κυνηγαει ετσι δε μπορω να καταλαβω.
που λετε λοιπον,εφερε ενα ποντικακι μια σταλια..την ακουγα που κοπανιοτανε απο κει και λεω κατσε να δω..και με το που γυρναει να με δει της φευγει το ατιμο και χωνεται πισω απο τα ντουλαπια της κουζινας..οσο κ αν ξυλωσα οτι μπορουσα μαζι μ αυτην..δεν καταφερα να το βρω..
σας εχει συμβει κατι τετοιο?και πως το αντιμετωπισατε?
ευχαριστω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ANNA KATΣΑΡΟΥ
H ANNA KATΣΑΡΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Τα αγαπημένα της γατιά Ψίνος,Τούντης,Ρόρης, και 4 άλλα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H ANNA KATΣΑΡΟΥ έγραψε στις 23:19, 07-11-11:

Αχ φίλε μου τα ίδια βάσανα έχω κι εγώ με τον δικό μου τον κουβαλητή..παλιότερα σαύρα είχε μπεί πίσω από τα ντουλάπια της κουζίνας και πέθανε εκεί η κακομοίρα.Το ποντικάκι προφανώς θα βγεί το βράδυ που όλα θα ησυχάσουν.από εκεί που μπήκε.Τώρα που θα το βρείς;Μπορεί να ανέβει παντού..(ακόμα και πάνω στον πάγκο είχα βρεί ποντικάκι ένα πρωί)εκτός και αν το περιμένει η άτιμη φονιάς να βγεί,και το πιάσει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,452 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:15, 08-11-11:

Βρε παιδια..ειναι η φυση της γατας να ειναι κυνηγος.Ειναι το στοιχειο της..πως να το κανουμε;Δεν υπαρχει τιποτα πιο φυσιολογικο απο αυτο..

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 251 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 00:34, 08-11-11:

δε ξερω..το βλεπω να μενει εκει μεσα παντως..αν κ αυτη δε νομιζω ν ασχοληθει μετα που θα σαπιζει στον υπνο...
εβαλα παλι τις ταυλες και εκλεισα οπου μπορουσα κανα 2 τρυπουλες(η μια που μπηκε)με αλουμινοχαρτο σφιχτα..
ας μεινει εκει μεσα.ηταν πραγματικα μια σταλια.ελπιζω να μη βρωμησει πολυ...γμτ!
το αλλο που σκεφτομαι ειναι μη τα φερνει την ωρα που κοιμαμαι πανω στο κρεβατι..αν και δεν εχω καταλαβει κατι τετοιο 2 χρονια τωρα..αλλα τη να την κανω τη ρουφιανα..ειναι η αδυναμια μου κ ας ειναι μουγκη(μουγκα τη λεω!!!)

Παράθεση

Sailor Moon

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sailor Moon
H Sailor Moon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

H Sailor Moon έγραψε στις 01:24, 08-11-11:

Τώρα θυμήθηκα την άτυχη την αδερφή μου που έχει τύχει να ξυπνάει κ να βλέπει πάνω της ψόφια κατσαρίδα κ την γάτα της να κοιτάει περήφανα Εμένα πάλι ο δικός μου όποτε βλέπει έντομο έχει το βίτσιο να το βασανίσει κανένα τέταρτο κ μετά να το κάνει μία χαψιά κ επειδή έχω μεγάλη εντομοφοβία, όποτε βλέπω κάτι στέλνω το yugi να αναλάβει τις ευθύνες του απέναντι στη φύση

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 01:50, 08-11-11:

μολις το ξετρυπωσα και δουλεψε παντοφλα..η Μουγκα κοιμοταν..δε πειραζει..το επομενο...
ησυχασα...
χαιρετισματα απο πατρα!

Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,106 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 13:22, 08-11-11:

όχι μωρέ το καημένο... δεν έπρεπε να το σκοτώσεις...κρίμα...
Αρχική Δημοσίευση από Sailor Moon
Τώρα θυμήθηκα την άτυχη την αδερφή μου που έχει τύχει να ξυπνάει κ να βλέπει πάνω της ψόφια κατσαρίδα κ την γάτα της να κοιτάει περήφανα Εμένα πάλι ο δικός μου όποτε βλέπει έντομο έχει το βίτσιο να το βασανίσει κανένα τέταρτο κ μετά να το κάνει μία χαψιά κ επειδή έχω μεγάλη εντομοφοβία, όποτε βλέπω κάτι στέλνω το yugi να αναλάβει τις ευθύνες του απέναντι στη φύση
αχαχαχαχαχαχααααααααααααααα είχε πάει τα λάφυρα στο κρεβάτι? πολλά γέλια!!!εγώ έχω το Μύτσα που τον φωνάζω και μυγοσκοτώνι, καταλαβαίνετε το λόγο! αχαχαχχαχαχα

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 14:53, 08-11-11:

εμάς μας είχε φέρει ένα πουλί που είχε λιποθυμήσει, αλλά εμείς νομιζάμε πως ήταν νεκρό, οπότε λέμε: θα το φέρει, θα το αφήσει και θα το πετάξυμε. αλλά αυτό άρχισε να πετά μες στο σπίτι και αυτός να πηδά πάνω κάτω να το πιάσει

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση - Από zouzounela
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-07-14 στις 16:50.
    • Ανήλικη δολοφόνος! - Από Γιάννης 7
      Το θέμα έχει λάβει 55 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-07-11 στις 12:50.
    • Δολοφόνος ή προγραμματιστής; - Από yasmin1gr
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-04-08 στις 20:17.
    • Γάτα - δολοφόνος;;; - Από Fotini
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-05-07 στις 12:30.
    • Δολοφόνος - κτηνίατρος - Από eleni
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-04-06 στις 23:37.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους