Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,117 εγγεγραμμένα μέλη και 718,314 μηνύματα σε 22,588 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 379 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Βοήθεια....Η γάτα μου κάνει σαν να πνίγεται!

Eleni-27f (Ελένη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Eleni-27f
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Eleni-27f έγραψε στις 00:37, 24-04-11:

κατα αρχιν χρονια πολλα και χρηστος ανεστη..........οπως καταλαβαινεται εγω με το που γυρρισα στο σπιτι παρατηρισα την γατα μου να κανει περιεργους θορυβους απο το στομα σαν να φτερνιζεται σαν να ρευεται,σαν να θελει να κανει μετο....δεν μπορω να καταλαβω και γω τι γινεται.........γιατρο τετοιες μερες που να βρω και θελω να τιν βοιθησω....δεν το κανει συνεχεια αλλα ανα τακτα χρονικα διαστιματα!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 24-04-11 στις 01:23. Αιτία: Κεφαλαια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,441 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 01:26, 24-04-11:

Καλημερα και χρονια πολλα. Ειναι πολυ πιθανο..να προσπαθει να βγαλει τριχομπαλλα.Παρακολουθησε τον.Εφαγε τιποτα διαφορετικο σημερα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eleni-27f (Ελένη)

Νεοφερμένος

H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Eleni-27f έγραψε στις 01:33, 24-04-11:

όχι τα ίδια όπως πάντα.........δεν ξέρω αλλα ανησυχώ λίγο......γιατί κάνει k εύκολα εμετό όταν τρώει παραπάνω γιατί είναι k λαίμαργη αλλα τώρα είναι σαν να την ενοχλεί κάτι στο λαιμό και δεν μπορεί να το ξεφορτωθεί....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 24-04-11 στις 01:44. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Eleni-27f (Ελένη)

Νεοφερμένος

H Eleni-27f έγραψε στις 01:35, 24-04-11:

Kαι "η πλακα" είναι ότι τρώει κανονικά παρόλο που κάνει έτσι......

"φτερνιζετια" κιόλας ........πρώτη φορα την βλέπω έτσι....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 24-04-11 στις 01:47. Αιτία: merge
Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 09:14, 24-04-11:

έτσι κάνουν οι γάτες όταν θάλουν να βγάλουν τριχόμπαλα. μπορεί να σου κάνει και κανένα εμετό

Παράθεση

Eleni-27f (Ελένη)

Νεοφερμένος

H Eleni-27f έγραψε στις 10:25, 24-04-11:

Σημερα δεν κανει ετσι αλλα δεν εχει διαθεσει για να βγει έξω στην αυλή ενω αλλες φορες με ξυπνούσε απο τα ξημερώματα.Εφαγε κανονικα και καθεται στην γωνια της και κοιμαται......Δεν ξέρω τι επαθε!!!! (((

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 10:29, 24-04-11:

μπορεί να μην έχει διάθεση...
όμως δε νομίζω να φταίει αυτό, κι εγώ το έχω πάθει και μια χαρά έβγαινε έξω

Παράθεση

Eleni-27f (Ελένη)

Νεοφερμένος

H Eleni-27f έγραψε στις 10:32, 24-04-11:

Το θεμα ειναι μην επαθε τιποτα καταλαβες.......δεν ξερω θα ακουστεί λιγο χαζό αλλα μηπως κρύωσε?δεν ξερω οι γατες παθαινουν γρίπη?

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,441 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 11:08, 24-04-11:

Σημερα πως ειναι; Ξαναεκανε προσπαθεια για εμετο;Αν δεν ειναι εμβολιασμενη..και βγαινει και εξω,παντα υπαρχει αυτη η πιθανοτητα...αλλαν σημασια εχει να δεις πως ειναι σημερα.

Παράθεση

Eleni-27f (Ελένη)

Νεοφερμένος

H Eleni-27f έγραψε στις 11:17, 24-04-11:

Σημερα ειναι ενταξει και μολις τωρα βγικε και εξω στην αυλη.....Ειναι εμβολιασμενη κανονικα......αλλα οπως και να χει την τριτη θα την παω στον γιατρο να χω το κεφαλι μου ησυχο.....

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 23:21, 17-12-11:

μηπως ξερει κανεις τι μπορουμε να κανουμε σε γατακι 2 μηνων που εφαγε κρεας με κοκαλο?ειναι σε φαση πνιγμου απ το απογευμα,βγαζει σαλια και απ το στομα κι απ τη μυτη,το γατακι ειναι της μαρως δεν ειναι δικο μου,αλλα το αγαπω σαν δικο μου,αν ξερει κανεις κατι παρακαλω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 23:47, 17-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από ρενακι 13
μηπως ξερει κανεις τι μπορουμε να κανουμε σε γατακι 2 μηνων που εφαγε κρεας με κοκαλο?ειναι σε φαση πνιγμου απ το απογευμα,βγαζει σαλια και απ το στομα κι απ τη μυτη,το γατακι ειναι της μαρως δεν ειναι δικο μου,αλλα το αγαπω σαν δικο μου,αν ξερει κανεις κατι παρακαλω!
Είναι σίγουρα κόκκαλο?
Δεν έχω εμπειρία από κάτι τέτοιο..
Γενικά, δύσκολη περίπτωση..Θέλει κτηνίατρο και απο όσο ξέρω επέμβαση εάν έχει κολλήσει.. Και ξέρω ότι στην Πάτμο δεν έχει άρα...Περιμένετε μήπως ξεκολλήσει ή πάρτε και ρωτήστε κάποιον γιατρό εάν έχει κανένα tip να σας δώσει..
Καλή τύχη εύχομαι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 10:06, 18-12-11:

Ο κτηνίατρος είναι ο μόνος που μπορεί να βοηθήσει χωρίς καθυστέρηση πρέπει να απευθυνθείτε σε κτηνίατρο

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,061 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 10:21, 18-12-11:

Ειναι σιγουρα κοκκαλο;....Πως αντεδρασε ολες αυτες τις ωρες...εφαγε παλι,κοιμηθηκε;.....Αν δεν βρειτε κτηνιατρο ,ρωτηστε το γιατρο του φορουμ,μηπως δωσει καποια λυση.Ευχομαι να το ξεπερασει ,οτι κι αν ειναι.

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 02:16, 19-12-11:

το καραβι με τη μαρω και το γατακι μολις εφυγε,το πηρε μαζι της τελικα ηταν να φυγει αθηνα ετσι κι αλλιως,πηγα και το ξαναειδα και σημερα,να πω την αληθεια δεν το ειδα και πολυ καλα,το θετικο ειναι οτι ακομα ζει,αλλα ουτε νερο εχει πιει,ουτε εφαγε απ την ωρα του ατυχηματος,η μανα του το εγλυφε και το συνεφερε καπως και τα σαλια και τα υγρα που εβγαζε εχουν σταματησει.ομως ειχε το βλεμα του θανατου κι ευχομαι να βγω λαθος.
ουφ γαμωτο,εχουν γινει τοσα πολλα φετος με γατουλες,δυσκολη χρονια και γενικα αυτο που θελω να πω σ οσους αγαπουν τα ζωακια τους,ειναι προσοχη,εχουμε να κανουμε με αιωνια ''παιδια''τα ζωακια μας χρειαζονται σ ολη τη ζωη τους,δεν ενηλικιωνονται οπως οι ανθρωποι,προσοχη σε ατυχηματα,σε μπαλκονια,σε πορτες,σε παραθυρα,σε κουβαδες ξεχασμενους με νερο-αποριπαντικο,σε φαρμακα,σε λουρακια,σε κοκαλα,σε ακαταλληλα παιχνιδια.
ισως να ακουγομαι υπερβολικη,αλλα προσεχω για να εχω,οπως κανω και με τα παιδια μου ετσι και με τα ζωακια μου.
καλη τυχη γατουλιτσα,πολυ με στεναχωρησες ψυχουλα μου κι ευχομαι να τα καταφερεις μεχρι το πρωι.

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 02:45, 19-12-11:

το καραβι με τη μαρω και το γατακι μολις εφυγε,το πηρε μαζι της τελικα ηταν να φυγει αθηνα ετσι κι αλλιως,πηγα και το ξαναειδα και σημερα,να πω την αληθεια δεν το ειδα και πολυ καλα,το θετικο ειναι οτι ακομα ζει,αλλα ουτε νερο εχει πιει,ουτε εφαγε απ την ωρα του ατυχηματος,η μανα του το εγλυφε και το συνεφερε καπως και τα σαλια και τα υγρα που εβγαζε εχουν σταματησει.ομως ειχε το βλεμα του θανατου κι ευχομαι να βγω λαθος.
ουφ γαμωτο,εχουν γινει τοσα πολλα φετος με γατουλες,δυσκολη χρονια και γενικα αυτο που θελω να πω σ οσους αγαπουν τα ζωακια τους,ειναι προσοχη,εχουμε να κανουμε με αιωνια ''παιδια''τα ζωακια μας χρειαζονται σ ολη τη ζωη τους,δεν ενηλικιωνονται οπως οι ανθρωποι,προσοχη σε ατυχηματα,σε μπαλκονια,σε πορτες,σε παραθυρα,σε κουβαδες ξεχασμενους με νερο-αποριπαντικο,σε φαρμακα,σε λουρακια,σε κοκαλα,σε ακαταλληλα παιχνιδια.
ισως να ακουγομαι υπερβολικη,αλλα προσεχω για να εχω,οπως κανω και με τα παιδια μου ετσι και με τα ζωακια μου.
καλη τυχη γατουλιτσα,πολυ με στεναχωρησες ψυχουλα μου κι ευχομαι να τα καταφερεις μεχρι το πρωι.
Καθόλου υπερβολική..Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες..
Καλή τύχη σας εύχομαι!

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 06:34, 19-12-11:

Ειλικρινά εύχομαι καλή τύχη στο μικρό...
Ρένα, όταν μάθεις νέα ενημέρωσε μας αν μπορείς!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 13:05, 19-12-11:

απ οτι μου ειπε απ το τηλ η μαρω η γκρετα δεν τα καταφερε,''εφυγε''μες στο καραβι,δεν εχω κοιμηθει ολη νυχτα,ποναω γιατι αυτο το γατακι το ειχα αναστησει πολλες φορες και δεν το περιμενα τετοιο τελος,πηγα σπιτι της και ταισα το αδελφακι και τη μαμα του,το εψαχναν.
ρε παιδια τι γκαντεμια ειναι αυτη φετος?στεναχωριεμαι παρα πολυ,και το εχω πει και θα το ξαναπω χιλιες φορες ΠΡΟΣΟΧΗ στα ατυχηματα μεσα στο σπιτι,ουτε νερα απο σφουγκαριστρες,ουτε σκληρες τροφες σε μικρα γατακια,ουτε απορυπαντικα,ουτε πορτες ανοιχτες,ουτε αιχμηρα αντικειμενα,γαμωτο,το ξερω ειναι να μη σου τυχει αλλα ποναω,καναμε τοσα για να το μεγαλωσουμε και...

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 13:12, 19-12-11:

Δεν έχω λόγια γ'αυτό το συμβάν...........

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 13:13, 19-12-11:

Κρίμα, Κρίμα. Χίλιες φορές κρίμα

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,061 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 13:22, 19-12-11:

Το θλιβεροτερο ειναι,η ελλειψη γιατρων στα νησια ,με αποτελεσμα να βασανιζονται και να χανονται ζωες αδικα.

Παράθεση

Πέγκυ Π.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Πέγκυ Π.
H Πέγκυ Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Αμετριτες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H Πέγκυ Π. έγραψε στις 13:41, 19-12-11:

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H mpoulaalekoula έγραψε στις 13:43, 19-12-11:

Πάρα πολύ κρίμα...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:02, 19-12-11:

απ οτι μου ειπε απ το τηλ η μαρω η γκρετα δεν τα καταφερε,''εφυγε''μες στο καραβι,δεν εχω κοιμηθει ολη νυχτα,ποναω γιατι αυτο το γατακι το ειχα αναστησει πολλες φορες και δεν το περιμενα τετοιο τελος,πηγα σπιτι της και ταισα το αδελφακι και τη μαμα του,το εψαχναν.
ρε παιδια τι γκαντεμια ειναι αυτη φετος?στεναχωριεμαι παρα πολυ,και το εχω πει και θα το ξαναπω χιλιες φορες ΠΡΟΣΟΧΗ στα ατυχηματα μεσα στο σπιτι,ουτε νερα απο σφουγκαριστρες,ουτε σκληρες τροφες σε μικρα γατακια,ουτε απορυπαντικα,ουτε πορτες ανοιχτες,ουτε αιχμηρα αντικειμενα,γαμωτο,το ξερω ειναι να μη σου τυχει αλλα ποναω,καναμε τοσα για να το μεγαλωσουμε και...
Δυστυχως δεν ειναι παντα γκαντεμια.Δεν κατηγορω κανεναν..αλλα οφειλουμε να ειμαστε προσεκτικοι.Καποια πραγματα μπορουν να προβλεφτουν.Σε μικρα γατακια δεν δινουμε κοκαλα.Ακομα και ψαχνο να δωσουμε θα πρεπει να ειναι κομμενο σε πολυ πολυ μικρα κοματακια.
Να εισαι καλα ψυχουλα μου εκει που πηγες τωρα..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Coolcat (Κωνσταντίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Coolcat
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Coolcat Toute méchanceté vient de faiblesse. έγραψε στις 18:27, 28-12-11:

Τώρα διάβασα όλο το ποστ! Πολύ λυπάμαι! Δεν ξέρω τι άλλο να πω!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους