Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,174 εγγεγραμμένα μέλη και 718,674 μηνύματα σε 22,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 542 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ομοφυλοφιλία στα ζώα;

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 21:25, 02-02-12:

Θα μπω κατευθειαν στο θεμα,ο πατερας μου νομιζει οτι τα γατακια μου ειναι ομωφιλοφιλα.Αυτο το συμπερασμα το εβγαλε οταν πηγαμε χθες στον κτηνιατρο,μας ειπε οτι εχουν κατι εξανθηματα πισω συο λαιμο και οτι αυτο μπορει να εγινε απο τσακωμο ή απο το ζευγαρωμα.Ο μπαμπας μου μετα μου ειπε οτι τα μεγαλα γατακια(11 μηνων)εχουν μια σχεση μαζι τους(το κανουν)και οτι αυτα τα σημαδια ειναι απο το ζευγρωμα κι επειδη δεν εχουν βρει καμια θυληκια το κανουν μεταξυ τους.Το ανεφερε με πολυ σιγουρια και οτι τα γατακια μου ειναι ομωφιλοφιλα.Δεν τα χω στειρωσει γιατι1)ειμαι κατα της στειρωσης(γνωριζοντας τις επιπτωσεις και 2)δεν εχω χρηματα(γνωριζοντας οτι καποιοι κτηνιατροι στειρωνουν δωρεαν αλλα αυτο παραπεμπει στο 1).Οποτε...εχει δικιο ο μπαμπας μου???Ανησυχω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!Συγγνωμη αν σας βομβαρδισα!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 22:33, 02-02-12:

Κατερίνα, δεν νομίζω δίχως να αποκλείω τίποτα. Γενικά εγώ ξέρω πως στα αιλουροειδή δεν έχει αποδειχτεί για τέτοιες τάσεις. Μπορεί κάποιος να ισχυριστεί πως εφ όσον υπάρχει στους σκύλους, στους παμπουίνους, στα δελφίνια, στα χταπόδια ακόμα και στα δελφίνια κτλ γιατί να μη υπάρχει και στους γάτους.
Πάντως αν υπάρχουν σημάδια στο πίσω μέρος του λαιμού δεν είναι απαραίτητο πως υπάρχει ομοφυλοφιλία. Έχω δει στη Σαλαμίνα να παλεύουν δύο γάτοι κι ο ένας τον δάγκωνε στο λαιμό κι έμειναν για αρκετή ώρα ακίνητοι μέχρι που τους χώρισα. Περισσότερες λεπτομέρειες δεν μπορώ να σου περιγράψω λόγω της ηλικίας σου. το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να διαβάσεις το μικρό παρακάτω θέμα που αναφέρεται σε μια γραμμή στο τέλος του κειμένου

http://www.petcity.gr/pages/index.ph...ng=el&artID=25

Μπορεί κάποιος να επανελθει που θα γνωρίζει περισότερα για το θέμα αυτό..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chatte_blanche (Ραφαέλα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chatte_blanche
H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H chatte_blanche έγραψε στις 06:06, 04-02-12:

Πιτσιρίκα όταν ήμουν, στον κήπο του σπιτιού μου, σύχναζαν πολλές γάτες, μια απ' αυτές ήταν κ ο Τζέρι!
Ένας μακρύτριχος κούκλος! Ένα απόγευμα, που πήγαμε με τη μητέρα μου να τον ταίσουμε, είδαμε να τον έχει ''καβαλήσει'' ένας γάτος κανονικότατα..κανονικότατα όμως! !
Αμέσως μετά την σεξουαλική επαφή, έκανε την ανάγκη του κ μάλιστα διάρροια..Συχνά -πυκνά επαναλαμβανόταν αυτό το σκηνικό.
Τα συμπεράσματα δικά σας..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νίκος Π.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νίκος Π.
Ο Νίκος Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες (20+ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O Νίκος Π. έγραψε στις 18:02, 09-06-13:

Ομοφυλοφιλία στα ζώα δεν υπάρχει, και αυτό γιατί δεν υπάρχει η έννοια της σχέσης από έρωτα μεταξύ ζώων κατώτερης νοημοσύνης, όπως οι γάτες.

Αυτή η κατάσταση έχει επέλθει μόνο στον άνθρωπο όπου έχει απαλλαχτεί από τα ένστικτα και λειτουργεί με λογική και συναισθήματα, έχοντας "απομυθοποιήσει" την έννοια του αρσενικού και του θηλυκού στην σεξουαλική συμπεριφορά του, κοιτώντας μόνο την ψυχή και όχι το σώμα.

Τα ζώα υψηλότερης νοημοσύνης όπως οι πίθηκοι και τα δελφίνια μπορεί να παρουσιάζουν κάποιες ομοφυλοφιλικές συμπεριφορές, χωρίς όμως να το κάνουν συνειδητά. Απλά λόγω της υψηλής νοημοσύνης τους, έχουν βρει τρόπο να ικανοποιούν τα όργανά τους όταν έχουν όρεξη και δεν βρίσκουν σύντροφο, όπως πχ οι πίθηκοι που χαϊδεύει ο ένας τα απαυτά του άλλου
Δεν πάει να πει όμως πως είναι ομοφυλόφιλοι!! Ούτε καν καταλαβαίνουν τι κάνουν. Απλά είναι χύμα γιατί δεν έχουν τα δικά μας ταμπού, λόγω της άγνοιάς τους περί ηθικής (που προέρχεται από την απουσία λογικής).

Όσο για τα γατιά? Εκεί και αν δεν ξέρουν τι κάνουν. Οι γάτες λειτουργούν αποκλειστικά με ορμόνες, και δεν "ανάβουν" αν δεν μυρίσουν τις ανάλογες ορμόνες αναπαραγωγής. Δεν κάνουν σεξ για ευχαρίστηση αλλά μόνο για αναπαραγωγή και όλα αυτά γιατί δεν έχουν την νοημοσύνη να συνδυάσουν το σεξ με την ηδονή.
Και τα δικά μου αρσενικά καμιά φορά καβαλιούνταν μεταξύ τους. Αυτό γινόταν είτε για να δείξει ο ένας στον άλλον την κυριαρχία στον χώρο ( δεν γίνεται επαφή σεξουαλική, απλά προσπαθεί να επιτευχθεί ακινητοποίηση προς επιβολή εξουσίας, μαστερ του αντικειμένου ήταν ο γάτος μου ο Λεωνίδας που καβάλαγε τον αδερφό του όταν άρχισε να γίνεται άντρας και του μύριζε) ή πολλές φορές, όταν ο ένας πήγαινε με θηλυκό, κουβάλαγε τις οσμές της και ο άλλος μπερδευόταν και έκανε ότι έκανε, χωρίς βέβαια να υπάρξει επαφή.
"Αεράτο" που λέμε.

Όλα αυτά περί συνειδητής ομοφυλοφιλίας στα ζώα είναι κουραφέξαλα και όλα αυτά που ακούγονται έχουν διαδοθεί από ομοφυλόφιλους που προσπαθούν να δικαιολογήσουν την κατάστασή τους (ότι είναι κάτι φυσικό). Στην πραγματικότητα όμως δεν χρειάζεται καν να δικαιολογούνται γιατί εφ'όσον έχουμε επιλέξει τη λογική από τα ένστικτα, ο καθένας κάνει ότι θέλει για να την βρει σεξουαλικά, χωρίς να ψάχνει δικαιολογίες. Γι αυτό θεωρώ τα επιχειρήματά τους αυτά αστεία. Δεν μπορείς να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα (ανθρώπινη λογική με νοημοσύνη ζώων) για να δικαιολογήσεις κάτι που δεν χρειάζεται δικαιολογία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CatLover09
H CatLover09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H CatLover09 έγραψε στις 18:55, 09-06-13:

Ενταξει βρε παιδια και να υπαρχει ομοφυλοφιλια στα ζωα τι μας ενοχλει? Θα τα αγαπαμε λιγοτερο μηπως?Εδω εχει "αποδεχτει" ολοκληρη κοινωνια γεματη ταμπου τους ομοφυλοφιλους συνανθρωπους μας,στα ζωα θα κολλησουμε?
Ασε που προσωπικα δεν πιστευω οτι υπαρχει ομοφυλοφιλια στα αιλουροειδη.Οι γατοι καμια φορα καβαλανε ο ενας τον αλλον ως ενδειξη κυριαρχιας.Οποτε μην τρελαινεστε οτι κι αν ειναι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους