Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,130 εγγεγραμμένα μέλη και 718,664 μηνύματα σε 22,691 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 267 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μια ιστορία ελληνονορβηγικής γατοαγάπης

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη παμαμπου
H δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H παμαμπου έγραψε στις 11:37, 23-11-13:

μία κούτα με 4 μικρά,ουτε καν απογαλακτισμένα,παρατημένη σε στενάκι των χανίων..
με τα μικρά τρελαμένα κ αποσυντονισμένα να κυνηγούν από πίσω,όποιον άνθρωπο περνούσε.ήμουν απελπισμένη..τι να έκανα;ο δρόμος ήταν σίγουρος θάνατος γι αυτά..ήθελαν μπιμπερό.ήθελαν ζεστασιά κ κυρίως ασφάλεια.να πάρω 4 μικρά στο σπίτι;τι θα τα έκανα μετά που θα είχαν μάθει αποκλειστικά με ανθρώπους;χώρια που έπρεπε να λείπω συχνά εκείνη την περίοδο.
κ μες την απελπισία μου..2 από μηχανής θεές.δύο νορβηγίδες που μόλις είχαν φτάσει για διακοπές από την πατρίδα τους.είδαν τα μικρά και ξετρελάθηκαν.tα περιμάζεψαν χωρίς δεύτερη σκέψη στο νοικιαζόμενό τους.άλλαξαν όλο το πρόγραμμά τους και αφοσιώθηκαν σχεδόν αποκλειστικά σε αυτά.''τα χανιά δε χάνονται..μου είπαν..αυτά τα μικρά μπορεί όμως να χαθούν''.τα τάιζαν,τα ζέσταναν και κυρίως τους πρόσφεραν ασφάλεια.
στο ενδιάμεσο (αυτά τα διαβολάκια ήταν σταλήθεια τυχερά) βρήκα έναν ζωόφιλο,που χρειάζόταν γάτες για το κτήμα του!
όμως..επειδή ήταν πολύ μικρά δε γινόταν να πάνε άμεσα στο κτήμα.και οι νορβηγίδες θα έφευγαν..εκ των πραγμάτων τα μικρά κατέληξαν για ένα μήνα στο μπαλκόνι μου..
σουσουρο στη γειτονιά..οι ιδιοκτήτες του σπιτιού να γκρινιάζουν μέσα από τα δόντια τους.δε με ένοιαξε καθόλου.
ήταν ο πιο παιχνιδιάρης..ο πιο απίθανος και ο πιο υπέροχα κουραστικός μήνας της ζωής μου..
συνηθισμένα στους ανθρώπους αυτά τα διαολάκια..με το που άνοιγα την πόρτα ορμούσαν μέσα.άντε να βρεις 4 γατάκια κρυμμένα μες στο σπίτι.ευτυχως τα ξετρύπωνε η παμαμπου.
δε σας λέω δε,τι γινόταν εκεί γύρω στις 6 το πρωί όταν ξύπναγαν κ τα 5 μαζί κ ήθελαν φαγητό!
δε μετανιώνω λεπτό όμως.
τώρα είναι ευτυχισμένα στην άπλα και την ασφάλεια του κτήματος..χαρούμενα κ πια απαλλαγμένα από τη βλακεία κ την κακία του κόσμου που τα παράτησε σε αργό θάνατο αλλά κ τυχερά από την αγάπη δυο νορβηγίδων κι ενός φιλόζωου έλληνα που τα προστάτευσαν.
takk νορβηγίδες..όπως λέτε εκεί στο μακρινό βορρα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  CAM00017.jpg
Εμφανίσεις:  104
Μέγεθος:  503,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  CAM00018.jpg
Εμφανίσεις:  90
Μέγεθος:  634,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  CAM00016.jpg
Εμφανίσεις:  96
Μέγεθος:  649,6 KB  

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  CAM00014.jpg
Εμφανίσεις:  112
Μέγεθος:  517,8 KB  
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:41, 23-11-13:

Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμη άνθρωποι...Μπραβο και στις τρεις σας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

value_char (Βάλια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη value_char
H Βάλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 μικρούλια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H value_char Σπίθας ο τρομερός! έγραψε στις 12:31, 23-11-13:

Μπραβο σας! Μακαρι να υπηρχαν μονο τετοιοι ανθρωποι με αγαπη για τα μικρουλια!!! Ειναι πολυ γλυκα και πανεμορφα !!! Ευχομαι να τρεχουν και να παιζουν σαν τρελα στο νεο τους κτημα!!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Κανελλής και Σταχτοπούτα μια ιστορία γατοαγάπης - Από κατιουλινι
      Το θέμα έχει λάβει 42 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-07-12 στις 16:56.
    • Η ιστορία του Ρούμπυ - Από elli-anna
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-03-12 στις 16:20.
    • Η ιστορία μας - Από mariaxanthi
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-10-08 στις 23:29.
    • Ιστορία... - Από Γωγω
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-11-06 στις 12:01.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους