Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,255 εγγεγραμμένα μέλη και 718,334 μηνύματα σε 22,590 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 322 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα διατροφής και συμπεριφοράς.

pinelos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pinelos
Ο pinelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O pinelos έγραψε στις 16:29, 29-11-14:

Έχω ένα γατάκι θυληκό 4 ετών. Η αλήθεια είναι πως την ξέχασα αρκετό καιρό και δεν την ειχα εμβολιάσει ούτε στειρώσει, μαλιστα ολοι οι φιλοι με κορόιδευαν οτι το γατί μου ειναι ανέραστο διοτι δεν ειχε σχεδόν ποτέ οίστρους κι ετσι αφου δεν εδειχνε να ταλαιπωρείται ιδιαίτερα δεν την πήγαμε. Τον αυγουστο καποια στιγμή η γάτα έφυγε... γυρισε (την βρήκα λιγο πιο κάτω) πριν 5 μέρες, ήρθε ξυρισμένη λιγο στην κοιλίτσα οπότε υπέθεσα πως καποιος την στείρωσε, το γατι ηταν ησυχο ηρεμο μεσα στο σπιτι με τρομερή αναγκη για υπνο και φαγητό σχεδόν συνέχεια. επρεπε ομως να την παω στον γιατρο να την δει, την είδε και της έκανε τα εμβόλια και μία αμπουλιτσα. Απο τότε η γάτα νιώθω οτι γενικώς μου κρατάει κακία, ειναι σαν να πονάει οταν την ακουμπαω στην ράχη και οταν της βάζω να φάει τρώει μόνο το ζελέ της κονσέρβας και οχι το φαγητό....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,442 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 22:46, 30-11-14:

Καλησπέρα, ο γιατρός που την είδε δεν σου είπε αν όντως στειρώθηκε ή όχι; Εκτός από τη ξυρισμένη κοιλιά δε φαίνoνται και κάποια ίχνη τομής; Πιστεύω ότι αν στειρώθηκε πρόσφατα και σε συνδυασμό με το όλο σοκ που θα υπέστη έξω από το σπίτι χαμένη τόσο καιρό είναι ίσως λογικό να μην έχει πολλή όρεξη για φαγητό. Είσαι πολύ τυχερός πάντως που την ξαναβρήκες και φαντάζομαι ότι η περιπέτειά σας αυτή θα σ΄έκανε να καταλάβεις ότι θα έπρεπε να την είχες στειρώσει προ πολλού και να μη την έχεις ξεχασμένη, όπως είπες
Το ζήτημα είναι ότι αν συνεχίσει να μην τρώει θα πρέπει να την ξαναδεί ο κτηνίατρος το συντομότερο για να διαγνώσει την αιτία. Εύχομαι να πάνε όλα καλά στο εξής

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pinelos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pinelos
Ο pinelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O pinelos έγραψε στις 08:51, 01-12-14:

Όλα καλά με το καμαράκι μου, προτιμώ να μην εχω να φάω παρα να ξαναπεράσω το ίδιο... μαλλον ήταν παρενέργεια των εμβολίων το οτι δεν έτρωγε, της πέρασαν μαλλον και τα μουτρα που μου κρατούσε που την πήγα στον γιατρό. Κι έτσι είμαστε μία υπέροχη ατμοσφαιρα παλι... μας δίνει μπουνίτσες για να της βαλουμε να φαει το πρωι και είμαστε ικανοποιημένοι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους