Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,224 εγγεγραμμένα μέλη και 718,326 μηνύματα σε 22,589 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 366 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Λεχώνα γάτα στο μπαλκόνι μου! Τι να κάνω;

daniel alves

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη daniel alves
Ο daniel alves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O daniel alves έγραψε στις 14:57, 20-06-13:

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα και χρειάζομαι τις γνώσεις σας .μένω σε ισόγειο πολυκατοικίας και ο ακάλυπτος είναι γεμάτος γάτες .στο μπαλκονάκι που έχω υπάρχει μια αλουμινένια ντουλάπα και χτες το βράδυ χωρίς να ακούσω κάτι η γάτα χώθηκε από κάτω και γέννησε. σήμερα το πρωί βγήκα έξω γιατί με ξύπνησαν τα κλάματα και η γάτα μου επιτέθηκε .τι πρέπει να κάνω για να φύγει ομαλά η γάτα από το μπαλκόνι μου και πώς να την προστατέψω από επιθέσεις άλλων γάτων?[/B]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη goldmoon
H goldmoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 425 μηνύματα.

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 23:13, 20-06-13:

Χωρις να εχω και τις καλυτερες γνωσεις σε αυτο το κομματι στην θεση σου εγω θα αφηνα τη γατα εκει μεχρι να μεγαλωσουν τα μικρα της. Γεννησε εκει γιατι νιωθει ασφαλεια. Θα της εβαζα επισης τροφη και νερο διπλα της για να μην απομακρυνεται απο τα μικρα της μια υπαρχουν αλλες γατες που πιθανον να της και τους κανουν κακο
Τωρα αν υπαρχει καποιος να προτεινει κατι αλλο καλυτερο και για εσενα και για τη γατα ας πει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,637 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:37, 20-06-13:

Θα σου πρότεινα, όπως και η goldmoon πριν, να την αφήσεις όπως είναι για την ώρα. Μη την πολυ-πλησιάζεις, είναι φυσικό να έχει λίγο αγριέψει στην προσπάθεια να προστατέψει τα μικρά της νεογέννητα. Παράλληλα και για να φύγει ομαλά καθώς λες από το κάτω μέρος της ντουλάπας,
βρες σε άλλο σημείο του μπαλκονιού (αν είναι αρκετά μεγάλο δεν μπορώ να ξέρω) κάποιο προστατευμένο χώρο ή φτιάξε εσύ ένα αυτοσχέδιο πρόχειρο
"καταφύγιο" είτε από χαρτόκουτο, είτε από καφάσια λαχανικών που μπορείς να βρεις σε καλή κατάσταση και στο δρόμο, βάλε ένα μαλακό παλιό μαξιλάρι, ξηρή τροφή και νεράκι και άσε τη λεχώνα γατούλα να το "ανακαλύψει" . Αφού το τσεκάρει ως ασφαλές, φαντάζομαι θα μεταφέρει εκεί τα μικρά της. Αρκεί,επαναλαμβάνω, να είναι κάπως κρυμμένο από τη θέα άλλων ζωντανών. Αυτό αρκεί πιστεύω για αρχή.
Εύχομαι όλα καλά να πάνε

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους