Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,275 εγγεγραμμένα μέλη και 718,356 μηνύματα σε 22,593 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 303 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πράσινες κενώσεις σε γατάκι μιας εβδομάδας

raccoon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη raccoon
H raccoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H raccoon έγραψε στις 12:20, 08-08-16:

Εγω είμαι πάλι με τους Τικ κ Τελα!
Ή Τελα ετρωγε πιο καλά κ λίγο πιο δραστήρια από τον Τικ. Χθες κ σήμερα έκανε πράσινες(λαδί κυπαρισισσί) δυσοσμες κενώσεις.

Πηρα τηλ την 1η κτηνιατρο που μας είχε δει γιατί είδα είναι κ στη λίστα της ομάδας αλλ είναι κλειστά έως 17/8!!
Πηρα στη 2η κτηνιατρο κ μου ειπε να δίνω απλά πιο αραιωμένο λίγο το γαλα. Σε συζήτηση με γνωστή μου έμπειρη σχετικά με γατια μου είπε δεν είναι λύση αυτη θα υποσιτιστουν . Μου έδωσε να πάρω τη δική της κτηνιατρο η οποία δεν με εξυπηρετησε μιας κ ειναι μακρυά μου το κτηνιατρείο της μου είπε να το πάω σε κάποιο πιο κοντά γιατί έχει ελεύθερο από την Πέμπτη για να μας δει. Αν κ της εξηγησα την απάντηση της κτηνιάτρου για το αραιωμα .

Κ ουφ ναμαστε τώρα πάλι εδώ! Σημείο 0!
Τι κάνω? Μένω στο αραιωμένο γάλα? Παίρνω αβερτα τηλ άλλους γιατρούς που είναι στις γύρω περιοχες?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,452 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:48, 08-08-16:

Καλημερα.Για να καταλαβω,τι γαλα τους δινεις;Αγελαδινο,δηλαδη αυτο που πινουμε και εμεις;ή ειδικο για γατες;Αν ΔΕΝ τους δινεις ειδικο για γατες,απλα ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΤΩΡΑ,με ειδικο για γατες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

raccoon

Νεοφερμένος

H raccoon έγραψε στις 13:04, 08-08-16:

Οχι καλε ούτε καν απτη πρώτη μέρα εδωσα σκονη για γατάκια. Τα έχω από την Τετάρτη όπου κ έπεσε ο λώρος οπότε υποθέτουμε τώρα πρέπει να είναι 1εβδομαδας +- .
Δίνω με μπιμπερο κάθε 2ωρες κάνανε διάρροια 2-3μερες κ τωρα από Παρασκευή είχαν φτιάξει. Ο Τικ δεν έκανε για 24ωρες αλλά έκανε τελικά.
Κ τωρα εχω την Τελα με πράσινες κενώσεις.
Πηρα τηλ από τη λίστα άλλη κτηνιατρο κ θα τα παμε το απόγευμα που θα εχω αυτοκίνητο .
Αυτή είναι ή 3η κτηνίατρος που θα πάνε τα γατάκια από την Τετάρτη. Νομιζω οτι με αυτήν θα κατάληξω κ σε κτηνιατρο τουλάχιστον έτσι όπως μου μίλησε στο τηλέφωνο .

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:08, 08-08-16:

Εγώ θα έλεγα να επιμείνεις στο να μιλήσεις με κάποιους κτηνίατρους εκτός του δικού σου.
Από εκεί και πέρα, δεν έχει τύχει να ακούσω ξανά για πράσινες κενώσεις, παρ' όλα αυτά το έψαξα στο ίντερνετ στην σελίδα του αίλουρου και βρήκα πως τα πράσινα κακάκια σημαίνουν μόλυνση, οπότε ο κτηνίατρος είναι απαραίτητος όπως καταλαβαίνεις.

Παράθεση

raccoon

Νεοφερμένος

H raccoon έγραψε στις 14:09, 08-08-16:

Ναι ναι! Θα πάω σίγουρα σήμερα κιόλας απλά δεν έχω τώρα αυτοκίνητο.
Τώρα βέβαια είδα στη πάνα που έχω μέσα ότι είχε κάνει λίγο πιο μπυσταρδι οπότε μάλλον έτυχε?! Κ γω για μόλυνση διάβασα κ εκεί είναι που εκνευριζομαι ακόμα πιο πολύ που με ξεπεταξε έτσι η άλλη κτηνίατρος.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 18:11, 08-08-16:

Μόλις επιστρέψεις γράψε μας τι είπε η άλλη κτηνίατρος και πως πάει το μωράκι. Φυσικά και είναι καλό που είναι διαφορετικά τώρα τα κακάκια του, μάλιστα μουσταρδί όπως λες, ας ελπίσουμε να μην έχει τίποτα το γλυκούλι.

Παράθεση

raccoon

Νεοφερμένος

H raccoon έγραψε στις 18:25, 08-08-16:

Μου πε πως είναι πολύ μωρα για αντιβιωση.
Να παρακολουθώ κ να την πάρω τηλ αν συνεχίσει.
Σύστησε επίσης αντί για νερό να βαζω χαμομήλι ή γλυκάνισο (πράγμα που με προβληματίζει κ δεν ξέρω αν θα το ακολούθησω , ο λόγος που με προβληματίζει είναι ότι έρευνες κ ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας στα ανθρώπινα βρέφη απαγορεύει τέτοια ροφήματα γιατί έχει αποδειχθεί πως δεσμεύουν στοιχεία κ ιχνοστοιχεία από τον οργανισμό οπότε λογικά δεν θα γίνεται το ίδιο κ σε μωρα γατια?!)
Μου είπε επίσης μετά από 2-3μερες να πάρω βρεφιξες σταγόνες βιταμίνες κ να βαζω μία στο γάλα τους!

Όπως κ ναχει χαρηκα παρά πολύ γιατί η γυναίκα έδειξε όντως να ενδιαφέρεται κ μου έδωσε να την παιρνω κ κάθε μέρα τηλ κ ανάλογως της κατάστασης κάθε φορά θα κινούμαστε!

Αααα κ τα μωρακια κ τα 2 είναι μέσα στην ενέργεια κ εχωωω την αίσθηση ότι το κοριτσάκι πάει σιγά σιγά να ανοίξει ματάκια. Δηλ στο φως βλεπω 2 γραμμουλες που γυαλιζουν σε αντίθεση με το αγοράκι που είναι τελείως κλειστά!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 08-08-16 στις 18:51. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 18:54, 08-08-16:

Μπράβο, χαίρομαι πάρα πολύ που έπεσες σε σωστή κτηνίατρο αλλά και που είναι καλά τα μωρούλια.
Για τα ματάκια που λες, τα κοριτσάκια έχω παρατηρήσει πως τα ανοίγουν συνήθως νωρίτερα από τα αγοράκια που μάλλον είναι πιο μπουνταλάδικα.
Για το χαμομήλι δεν έχει τύχει να ακούσω κάτι, το γλυκάνισο όμως μου έκανε εντύπωση. Δεν έχει τύχει να ξανακούσω να συστήνουν γλυκάνισο, θα έλεγα αν κάποιο είναι πιο αδύναμο από το άλλο, ή αρρωστούλι ελαφρά ή απλά θέλεις να βοηθήσεις να αναπτυχθούν σωστά, πρόσθεσε καλύτερα ζαχαρίτσα (λίγη) στο γαλατάκι τους και αυτό για ελάχιστες μόνο μέρες, μην χαλάσουμε και τα δοντάκια τους. Επίσης υπάρχουν ειδικές παστούλες στα μαγαζιά με είδη για τα ζωάκια.

Παράθεση

raccoon

Νεοφερμένος

H raccoon έγραψε στις 20:20, 08-08-16:

Ισως στο αγοράκι προσθέσω λίγους κόκκους ζάχαρη που δεν πίνει κ πολύ κ είναι πιο μικροκαμωμένο .
Είναι κ κατσιασμενος οπότε τον πετύχει η Τελα να ψάχνει γάλα κ μοιάζει με ποντικάκι . Αλλά χαιρομαι γιατί έχει καλές κενώσεις αυτός κ ας μην πινει πολύ σημαίνει πως κάτι παίρνει

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους