Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,189 εγγεγραμμένα μέλη και 718,319 μηνύματα σε 22,589 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 345 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η τρυφερότητα της αδέσποτης γατας

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 01:21, 04-05-07:

.. και μετα σου λενε οτι μοναχα οι σκυλοι ειναι υπακουοι...

Σημερα το βραδυ βγηκα βολτα να παω να ψωνίσω και περασα τυχαια απο το διπλανο δρομο, που κρυβονται οι γατες των δυο πολυκατοικιών... Με το που με μυρισανε μοναχα, βγήκανε ολες εξω απο τα αυτοκινητα κι αρχισανε τα ναζια. Ποιο θα πρωτοχαιδεψω μαλωνανε ετσι στειρωμενα που ειναι...
Μια γατουλα που αφου γενησε ενα μικρο (που απο τοτε εξαφανισμένο ειναι)την στειρωσα στην δευτερη εγκυμοσυνη επανω, και ειχα τεραστιες ενοχες.. αρχισε να δειχνει ιδιαιτερη τρυφεροτητα απο τοτε, λες και η στειρωση ηταν μια ανακουφιση τελικα απο το να γενναει και να πεθαινουν...

Αυτη που λετε, αρχισε να με συνοδευει και να κανει μιαου και να θελει χαδια. Της ελεγα ελα κι ερχοτανε, της ελεγα σταματα εχει σκυλο η αυτοκινητο.. σταματουσε.. με τα πολλα με συνόδεψε μεχρι το μικρο παντοπωλειο οπου σκεφτηκα να της παρω κονσερβα για γατες (δεν το χω ξανακανει δε το ηξερε δεν το κανε απο κοιλιοδουλη διαθεση) με περιμενε που λετε εξω κρυμενη και μολις βγηκα εκανε μιαου και ηρθε..

Με πηγε μεχρι το σπιτι παιδια και περιμενε υπομονετικα με χιλια ναζια και χαδια να την ταισω απο την κονσερβα. Γενικα αυτο μου χει ξανασυμβει με γατουλες που με συμπαθουν κα τις συμπαθω.. εν;ας γαταρος ο μητσος ερχονταν αργα το βραδυ και μ επαιρνε απο εκει που μαφηνε το ταξι και με συνοδευε σπιτι.. οριστε συνοδος.. ευπρεπης παντα στην ωρα του, οχι φορτικος χεχεχε... Η τρυφεροτητα η εξυπναδα και η διαθεση τους να σε συνοδευουν γιατι απλα σε γουσταρουν ειναι φανταστική:up:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

purina

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη purina
H purina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.

H purina έγραψε στις 05:21, 04-05-07:

ειναι τελεια τα γατια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 11:29, 04-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από purina
ειναι τελεια τα γατια!
Οντως!!!
Παντως εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε με γατα αυτο! Να με συνοδευσει εννοω. Αλλα με τα σκυλια συμβαινει και χωρις να τους μιλαω!

Παράθεση

chrisidor

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη chrisidor
H chrisidor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 582 μηνύματα.

H chrisidor έγραψε στις 11:43, 04-05-07:

Σε εμένα έχει τύχει! Μια γατούλα μου η Πίνκυ με συνόδευε μέχρι το φροντιστήριο των Αγγλικών και με περίμενε. Εγώ όμως δεν ήθελα και της μιλούσα απότομα για να γυρίσει σπίτι. Φοβόμουν μη τη χτυπήσει κάποιο αυτοκίνητο. Με τον καιρό το έκοψε ευτυχώς!

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 11:49, 04-05-07:

Εμένα ο Χιόνης έτσι με έριξε! Κάθε απόγευμα στην γωνία του σπιτιού μου με περίμενε ένα κοκκαλιάρικο βρωμιαρούλη γατάκι και με ακολουθούσε ως το σπίτι και κάθε πρωί με παραλάμβανε από την είσοδο του σπιτιού και με συνόδευε μέχρι τη στάση του λεωφορείου, παρόλο που σε όλη τη διαδρομή 3-4 τετράγωνα, το μάλωνα να γυρίσει πίσω για να μην το πατήσει κανένα αυτοκίνητο...

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη chouzouris
H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,923 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 11:55, 04-05-07:

Έτσι είναι παιδιά. Οι γάτες μας διαλέγουν κι όχι εμείς τις γάτες!!!

Παράθεση

Κίττυ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κίττυ
H Κίττυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H Κίττυ έγραψε στις 12:20, 04-05-07:

Ούτε εμένα μου έχει τύχει να με συνοδεύει μια γάτα αδέσποτη ή δική μου. Ωστόσο, όποτε γυρνάω σπίτι, ξέρω ποιος με περιμένει πίσω από την πόρτα και έχω παρακολουθήσει, όταν είμαι εγώ μέσα και έρχεται το άλλο μέλος της οικογένειας στο σπίτι, αυτές το καταλαβαίνουν προτού εγώ ακούσω οτιδήποτε και σηκώνονται και πάνε στην πόρτα...
Είναι φανταστικά ζώα, αν και πιστεύω ότι σε αυτό το θέμα, τα σκυλιά δεν παίζονται...Αν οι γάτες καταλαβαίνουν πότε έρχεται κάποιος με το που θα μπει στην αυλή, τα σκυλιά ακούνε το αμάξι από πριν στρίψει ακόμα τη στροφή για να φτάσει στο σπίτι!!!

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 12:27, 04-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κίττυ
Αν οι γάτες καταλαβαίνουν πότε έρχεται κάποιος με το που θα μπει στην αυλή, τα σκυλιά ακούνε το αμάξι από πριν στρίψει ακόμα τη στροφή για να φτάσει στο σπίτι!!!
Nαι πιστευω κι εγω οτι τα σκυλια ειναι πιο εκδηλωτικά.
Δεν θα ξεχάσω ποτέ τι χαρες μου εκανε η σκυλιτσα του πρωην γειτονα μας οταν με ξανασυνάντησε.
Περνουσα μπροστα απο το πρωην σπιτι μας και ξαφνικα ηρθε απο πισω μου, επεσε πανω μου...και ακολουθησαν τρελες χαρες! Και ουτε καν δικη μας δεν ειναι!!!
Αλλο περιεργο ειναι οτι ενω γενικα με τους ξενους ηταν πολυ επιθετικη, τους φιλους μας ( τους εβλεπε για πρωτη φορα) δεν τους γαυγιζε και τους συνοδευε και μεχρι την πορτα μας!
*Αλλα προτιμω τις γατες! Ισως επειδη τις "ξερω" περισσοτερο.

Παράθεση

μελινάκι

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη μελινάκι
H μελινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,163 μηνύματα.

H μελινάκι έγραψε στις 13:39, 04-05-07:

εμενα με σκυλο δεν μου εχει συμβει με γατο ναι τον δικο μου οταν ητανε μικρουλης τωρα που μεγαλωσε χαλασε φαινετε (πλακα κανω φυσικα ειναι ενας πολυ τρυφερος γατουλης μονο που δεν υπολογιζει τις νυχαρες στα ακρα των δακτυλων του )

Παράθεση

popi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη popi
H popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,373 μηνύματα.

H popi έγραψε στις 19:47, 04-05-07:

:up: :up: Και σε μένα έχει τύχει αυτό με τις αδεσποτούλες της γειτονιάς,αλλά εκεί που θα διαφωνίσω είναι ότι καταλαβένουν πότε ερχόμαστε,5 μέρες τώρα με το που κατεβαίνω από το λεωφορείο γύρω στα 200μ-300μ από το σπίτια ακούω τον Όμορφο να νιαουρίζει,το ίδιο κάνει και όταν γυρίζουν τα παιδιά πριν καν στρίψουν στο στενό αυτός τρέχει στην πόρτα.:up: :up: :up: Γάτα ο Γάτος

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 20:13, 07-05-07:

Nαι πιστευω κι εγω οτι τα σκυλια ειναι πιο εκδηλωτικά.
Δεν ειναι πιο εδηλωτικα ειναι διαφορετικά εκδηλωτικα και πολλες γατες ειναισ ε ιδια ενταση εκδηλωτικες αλλα με αλλο τροπο

Παράθεση

jasmine

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη jasmine
H jasmine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πολλές αδέσποτες-όλες όσες έβρισκα κατά διαστήματα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 552 μηνύματα.

H jasmine έγραψε στις 20:38, 07-05-07:

Εχω τρια αδέσποτα σε διαφορετικά μέρη που με συνοδεύουν. Κ όχι μόνο με περιμένουν και επιστρέφουμε μαζί, αλλά και από τον ήχο της μηχανής του δικού μου αυτοκινήτου τρέχουν σαν κατσικάκια. Ειδικά τη μια την έχω 10 χρόνια στην αυλή έξω από το γραφείο και ακόμα και τώρα και πριν από λίγο η γεροφαφούτα άφησε το γάλα που της έβαλα και με συνόδεψε λίγο παρακάτω. Τί να πεις? Αβυσσος η ψυχή της γάτας!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους