Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,222 εγγεγραμμένα μέλη και 718,326 μηνύματα σε 22,589 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 374 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πού κοιμάται η γάτα σας;

tia (Tia)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tia
H Tia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πάρα πολλές! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H tia έγραψε στις 14:08, 22-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Elko
Πωπω!!!
Τι αρκούδια είναι αυτά!
Αμφιβάλλω αν χρειάζεσαι και πάπλωμα!

Τρελές αγκαλιές μυρίζομαι!...
χαχαχαχα!
η αλήθεια είναι οτι τωρα με τα πολλά κρυα την έχω καταβρεί !!
απο το κεφάλι μέχρι τα ποδια είμαι καλυμμένη και με το παραπάνω!!
όσο για τις αγκαλιες...και λίγα λες!!
βουτιές στα αφράτα χνουδωτά κοιλουμπίνια!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MarwΜew (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MarwΜew
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (ουυυυυυ...<3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H MarwΜew έγραψε στις 21:18, 01-02-13:

Ο Ρασπούτιν μου κοιμάτε παντού.....δεν έχει ιδιαίτερες προτιμήσεις.....μόνο το βράδυ το έχει να κοιμάτε δίπλα στην μητέρα μου....
Η μικρή κοιμάτε σε όλα τα καλά μέρη....απο μικρή είχε έρωτα με το μόντεμ του υπολογιστή....τότε όμως χώραγε....τώρα χωράει η κεφάλα της και το 1/3 του σώματός της.....κοιμάτε πάνω στο κεφάλι μου στην κοιλιά /πόδια/χέρια/αγκώνες/αστραγάλους/πατούσες(πάνω όχι δίπλα)..άμα κοιμάσε με την πλάτη πάνω θα έρθει στην πλάτη..άμα κοιμάσε πλάγια θα κάτσει στα πλευρά σου....κοιμάτε σαν κασκόλ κάτω απο τον λαιμό μου....μέσα και πάνω στα ρούχα του μπαμπά της- είτε τα φοράει είτε όχι (του έχουμε και αδυναμία) ....πάνω στην πλάτη μου ενώ κάνω δουλειές....πάνω στον απορροφητήρα, πάνω στο ποντίκι του υπολογιστή.....χμμμμ...δεν μου έρχονται άλλα....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ChazyChaz95

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ChazyChaz95
H ChazyChaz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ChazyChaz95 έγραψε στις 19:35, 23-02-13:

H δικιά μου κοιμάτε πανω στον πισινό μου....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 05:18, 26-02-13:

Εμένα πάλι κοιμούνται όπου βρουν, ανάλογα με την ώρα της ημέρας.
Την ημέρα ίσως κοιμούνται κοντά σε κάποια μπαλκονόπορτα ώστε να κόβουν κίνηση απ' έξω τι συμβαίνει και να μην χάνουν στιγμή.
Αργότερα θα κοιμηθούν στο δωμάτιο που κάθομαι κι επειδή κάθομαι κυρίως στο δωμάτιό μου, θα ξαπλάρουν είτε μπροστά από το θερμοσυσσωρευτή είτε στο κρεβάτι μου είτε στο γατόδεντρο.
Τη νύχτα με το που ξαπλώσω ο Απόλλωνας θα έρθει στο κεφάλι μου και θα αρχίσει το τρακτέρισμα () κι η Άρτεμις θα χωθεί κάτω από τα σκεπάσματα στην αγκαλιά μου κι απλώνεται σαν χταπόδι.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MarwΜew (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MarwΜew
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (ουυυυυυ...<3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H MarwΜew έγραψε στις 16:56, 04-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Lord Kratos
Εμένα πάλι κοιμούνται όπου βρουν, ανάλογα με την ώρα της ημέρας.
Την ημέρα ίσως κοιμούνται κοντά σε κάποια μπαλκονόπορτα ώστε να κόβουν κίνηση απ' έξω τι συμβαίνει και να μην χάνουν στιγμή.
Αργότερα θα κοιμηθούν στο δωμάτιο που κάθομαι κι επειδή κάθομαι κυρίως στο δωμάτιό μου, θα ξαπλάρουν είτε μπροστά από το θερμοσυσσωρευτή είτε στο κρεβάτι μου είτε στο γατόδεντρο.
Τη νύχτα με το που ξαπλώσω ο Απόλλωνας θα έρθει στο κεφάλι μου και θα αρχίσει το τρακτέρισμα () κι η Άρτεμις θα χωθεί κάτω από τα σκεπάσματα στην αγκαλιά μου κι απλώνεται σαν χταπόδι.
εμενα οχι απλα καθετε στο κεφλι μου , αλλα με ξυπναει κιολας για να κανω στην ακρη και να κοιμηθει και αυτη πανω στο μαξιλαρι....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Conan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Conan
H Conan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H Conan έγραψε στις 23:32, 19-06-13:

Εμενα ο Κοναν δεν ειναι πολυ της αγκαλιας,εως καθολου βασικα,αλλα ερχεται και κοιμαται διπλα μας,στο κομοδινο η πανω στο γρανιτη στο τζακι η στο καλαθι του,στην καλυτερη των περιπτωσεων.Τωρα με τις ζεστες τον πετυχαινω να κοιμαται και στα πλακακια στα πλαινα της μπανιερας.Θεοτρελο γατι!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

athinouli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 23:17, 02-06-14:

έξω σε ένα χαρτοκιβώτιο κοιμάται.. επειδή ο μπαμπάς φωνάζει και σιχαίνεται..
βέβαια όταν λείπει, κάνω τα γατιά τουρ στο σπίτι.. αλλά όχι δεν κοιμούνται μέσα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,637 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 00:21, 03-06-14:

Εμένα η Τέρψη, όπου βρει.. Στις καρέκλες, στον καναπέ,στα πόδια μου όταν κάθομαι και γράφω εδώ, στο τραπεζάκι στο μπαλκόνι (πάνω σ'ένα μαξιλάρι που έχω τοποθετήσει ειδικά γι'αυτό το σκοπό), πάνω στο καλάθι των απλύτων στο μάνιο, πάνω στον (χαλασμένο από μήνες)εκτυπωτή...
Κι όταν πηγαίνουμε για ύπνο, όπου και αν βρίσκεται έρχεται κι εκείνη στην κρεβατοκάμαρα και είτε ξαπλώνει στο δικό της κρεββατάκι που της έχω κάτω από ένα χαμηλό τραπεζάκι, είτε πάνω στο κρεβάτι μας, αλλά ποτέ πάνω στα μαξιλάρια κοντά στα κεφάλια μας..Δεν είναι που δεν της το επιτρέπω, αλλά ποτέ δεν έδειξε ενδιαφέρον, προτιμά να χώνεται είτε κάτω από τα σκεπάσματα όπου της αρέσει αν έχει κέφια να παίζει δαγκώνοντας τα πόδια μου, είτε να την αράζει στο κάτω μέρος του κρεββατιού και να ρίχνει τα υπνάκια της.

Τέτοια φαινόμενα πάντως, όπως η γάτα της φωτο, δεν έχουμε ακόμα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσοςμή
Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 251 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 12:15, 03-06-14:

απο τοτο που της πηραμε το νεο της λουτρινο κρεβατακι δε λεει να κοιμηθει αλλου..σε σημειο που να μας φενεται οτι μας"παραμελει" και δεν ξαναρθε στο κρεβατι να μας κανει ναζια οπως πρωτα..βεβαια εχει ξετρελαθει τοσο πολυ που δεν ξαναμπηκε ουτε στη ντουλαπα ουτε στον καναπε ουτε στο ραφι του υπολογιστη και πλεον πεφτει για υπνο απο τις 10 το βραδυ μεχρι το πρωι κυρια...τοσο πολυ...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 14:25, 03-06-14:

Ωωωωω μαγικό αυτό το κρεβατάκι λοιπόν!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 16:57, 03-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Τσοςμή
απο τοτο που της πηραμε το νεο της λουτρινο κρεβατακι δε λεει να κοιμηθει αλλου..σε σημειο που να μας φενεται οτι μας"παραμελει" και δεν ξαναρθε στο κρεβατι να μας κανει ναζια οπως πρωτα..βεβαια εχει ξετρελαθει τοσο πολυ που δεν ξαναμπηκε ουτε στη ντουλαπα ουτε στον καναπε ουτε στο ραφι του υπολογιστη και πλεον πεφτει για υπνο απο τις 10 το βραδυ μεχρι το πρωι κυρια...τοσο πολυ...

Πανέμορφο κρεβάτι! Πιθανόν να σας θυμηθεί όταν χειμωνιάσει αλλά δεν βάζω και το χέρι στη φωτιά.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,637 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:46, 03-06-14:

Βασίλισσα στο λούτρινο θρόνο της

Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη παμαμπου
H δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H παμαμπου έγραψε στις 06:38, 04-06-14:

παντού!πλέον με ξεπέρασε κ νομίζω πως ίσως δεν έρχεται καν στο κρεβάτι μου,παρόλο που περάσαμε μαύρες νύχτες κ ξημερώματα ως μπεμπέ για να με πείσει να της το επιτρέψω.(ξέρετε νιαρ νιαρ έξω από την πόρτα με κορυφώσεις σπαραγμού) έχει κ κρεβατάκι που επί το πλείστον αγνοεί,παρα μόνο όταν διαβάζω κ το έχω δίπλα μου.νομίζω πια τη βρίσκει στον καναπέ κ την πολυθρόνα κ κάποια στιγμή έρχεται στο υπμοδωμάτιο κ κοιμάται στα πόδια μου.αν της έχω λείψει(μετά από ταξίδι κτλ)κοιμάται κ πάνω στο κεφάλι μου.γενικά δικό της είναι το σπίτι..όπου θέλει κοιμάται.κλασικό κάθαρμα.

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 17:16, 04-06-14:

Τώρα που καλοκαίριασε αφήσαμε τους καναπέδες και το κρεβάτι και κοιμόμαστε κάτω στα πλακάκια που είναι δροσερά.
Ειδικά κατά τη διάρκεια της ημέρας καθόμαστε πίσω από τις μπαλκονόπορτες ώστε να κοζάρουμε τι γίνεται έξω και να ρίξουμε και κανέναν ύπνο αν νυστάξουμε.
Όταν βραδιάσει όμως αράζουμε στο κρεβάτι κι ο καημένος ο Γιώργος καταλήγει να γίνεται σαν σίγμα...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:08, 04-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Lord Kratos
Όταν βραδιάσει όμως αράζουμε στο κρεβάτι κι ο καημένος ο Γιώργος καταλήγει να γίνεται σαν σίγμα...
Φαντάσου λοιπόν εμένα που κοιμάμαι στον καναπέ με 3 γατιά, το σίγμα πλέον δεν με εκφράζει με τίποτα. Γαλλικό 8 πες καλύτερα και είσαι μέσα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

H δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H παμαμπου έγραψε στις 13:39, 05-06-14:

όσο διαβάζω αυτό το θέμα,τόσο περισσότερο συνειδητοποιώ πόσο αδίστακτα πλάσματα είναι αυτές οι γάτες προκειμένου να καταφέρουν να κοιμηθούν όπως και όπου θέλουν.κ τελικά δεν είναι το μόνο το που κοιμούνται...αλλά κ το πως.πχ δείτε τη δικιά μου κατάσταση!βασίλισσα στο διπλό κρεβάτι κ μάλιστα κάθετα να μην μπορεί να χωρέσει κανείς άλλος!

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  CAM00407.jpg
Εμφανίσεις:  230
Μέγεθος:  317,5 KB  
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 07:17, 06-06-14:

Το θηλυκό του "Πασάς στα Γιάννενα"!
Άψογη!!

Παράθεση

rouli726 (έφη)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη rouli726
H έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 772 μηνύματα.

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 13:29, 06-06-14:

χαχαχαχα και νόμιζα πως μόνο η δική μου είναι τρελή!

εμάς βασικά έχει προσαρμοστεί πλήρως στο χώρο, οπότε ανάλογα με τον καιρό κοιμάται ΠΑΝΤΟΥ!
το χειμώνα στο κρεβάτι μας(πάνω-κάτω-στα πόδια μας-κάτω από τα σκεπάσματα ανάμεσά μας), άλλοτε στη φωλιά που έχει το γατόδεντρο που της είχα πάρει, σε ένα κασκόλ πάνω στον καναπέ, στο σκαμπώ δίπλα στην μπαλκονόπορτα, και τώρα που κάνει ζέστη στο "κεφάλι" του καναπέ ή πάνω στο άδειο μικρό κρεβάτι που έχουμε στο γραφείο.
κατά καιρούς έχει κοιμηθεί και στο πάτωμα, στο ράφι του σύνθετου, στα ρούχα μου στη ντουλάπα, στα ασιδέρωτα, μπροστά στη μπαλκονόπορτα(δλδ πίσω από την κουρτίνα)...

είναι απίθανα ζώα! καταλαμβάνουν το χώρο κανονικά! σα να σου λένε "σπίτι μου είναι όπου γουστάρω θα κοιμηθώ"! χαχαχχαχαχαχα

Παράθεση

prrr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη prrr
H prrr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H prrr έγραψε στις 10:56, 21-07-14:

για τις δικές μου γατες το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά ειναι ενα: τζάμπα τα λεφτά που έδωσα σε κρεβατάκια....αφού και τα 5 καμάρια μου κοιμούντε οπουδήποτε αλλού εκτος απο εκεί...μα κανενα ομως??? προτιμουν να μας πετάνε απο το κρεβατι μας , τον πάγκο της κουζίνας και τους καναπέδες

Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Panagiotis849
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (Δύο Γατούλες έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O Panagiotis849 #Panos έγραψε στις 15:54, 21-07-14:

Το χειμώνα στο κρεβατάκι της και το καλοκαίρι πίσω απο το κρεβάτι (για απογευματινό ύπνο) και στο κρεβάτι (για τον βραδινό).

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rouli726 (έφη)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη rouli726
H έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 772 μηνύματα.

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 12:37, 22-07-14:

εμείς εδώ και μερικές μέρες έχουμε άλλα 2 τρελά μέρη που προτιμούμε να κοιμόμαστε.. τη γατοφόρο στο σαλόνι και μια μεγάλη σακούλα από ένα κατάστημα που έχουμε στην κρεβατοκάμαρα για να παίζουμε!

Παράθεση

Agiyi

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Agiyi
Ο Agiyi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O Agiyi έγραψε στις 16:01, 22-07-14:

Τον χειμώνα κοιμόταν ή στο κρεβάτι μου ή στο κρεβάτι της αδερφής μου. Τώρα το καλοκαίρι, έχει ξεκινήσει να κοιμάτε πάνω σε μια βιβλιοθήκη το χαζό μου... Στην αρχή την χάναμε, ψάχναμε το σπίτι και δεν την βρήσκαμε και το χαζό κοιμόταν πάνω στην βιβλιοθήκη.... Τώρα το έχουμε συνηθήσει

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 251 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 19:01, 16-08-14:

καποιες φορες οταν την ψαχνω εναγωνιως,ειναι που εχει μαθει κ ανοιγει τη συρομενη ντουλαπα και την πεφτει εκει..κακως βεβαια,αλλα πως να τη μαλωσεις μετα..

ενω σε ποιο κουλ καταστασεις την πεφτει εκει στην πλατη του καναπε να χει και θεα..

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:47, 16-08-14:

Πάντως έχω να πω οτι η παρουσία της δίνει μια "αίγλη" σε όλους τους χώρους, σε οποιοδήποτε γωνιά...
Πανέμορφη!

Παράθεση

lefteris14

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lefteris14
H lefteris14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αλλες γατες δεν έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H lefteris14 έγραψε στις 04:01, 17-08-14:

να ρωτησω, μιας και τωρα μαθαινω τη γλωσσα της γατας και βλεπω οτι και αλλα γατια κανουν αυτα που κανει το δικο μου, σφαλλιαρες στη μυτη, δαγκωμα τραβηγμα μαλλιων κτλ κτλ , οταν λετε φιλακια, εννοειται αυτα τα δαγκωματακια στα μουτρα οταν χουρχουριζει???? Οταν παιζει και εχει κεφια μου δαγκωνει τα χερια και τα ποδια αλλα πολλες φορες εκει που γουργουριζει και τον χαιδευω μου χωνει μια δαγκωσα σε πηγουνι/μαγουλο/χειλη τσιμπαει δερμα το ατιμο και δε με αφηνει!! Αυτα ειναι τα φιλακια τους? χμμ.. αν ναι, πονανε!!

και στο θεμα μας,εμας κοιμαται στην καλαθαρα του, με τα μαξιλαρια του και τα σεντονια του και ενα λαστιχο μασουλητηρι (απεγνωσμενες προσπαθειες να σωσουμε τα χερια μας και την ψυχικη μας ηρεμια!!) δεμενο για να μασουλαει οταν ξαπλωνει μεσα, βασιλικότερος του βασιλέως (υποσχομαι φωτο).

Κοιμαται διπλα μου στο κρεβατι ή μες στα μουτρα μου, ή αναμεσα σε λαιμο-ωμο, ή απλωμενος καθετα στη μουρη μου παραλληλα με το μαξιλαρι οποτε βρισκομαι με μια ή και δυο πατουσες στη μυτη μου, και στο κρεβατι της μανας μου οταν ειναι καλος γατουλης, όταν τον πιανει η φαση της μανιας σουμπιτος φευγει σε καλαθουνα. Επισης κοιμαται πανω στο τραπεζι της βεραντας, στο πρεβαζι της βεραντας, σε ενα αλλο καλαθι που ανακαλυψε στη βεραντα, στις καρεκλες της βεραντας, στις καρεκλες της τραπεζαριας, μεσα στη ντουλαπα μου (εχει μαθει και ανοιγει και τα σερταρια μου και βγαζει τις καλτσες μια μια εξω, σημερα ηταν αγκαλια με ενα σουτιεν ηταν για φωτογραφια), πισω απο τις κουρτινες, πισω απο την οθονη του υπολογιστη της μανας μου, και σε μυστικα μερη που δεν εχουμε ανακαλυψει ακομα καθως μπορει να τον ψαχνουμε σε ολο το σπιτι και να μην τον βλεπουμε πουθενα, να τον φωναζουμε και μετα απο λιγη ωρα να εμφανιζεται μυστηριωδως.. αυτα προς το παρον! στον καναπε ερχεται μονο αν ειμαστε εμεις αλλιως παραδοξως το συγκεκριμενο επιπλο τον αφηνει παγερα αδιαφορο!!

Να ρωτησω κατι αλλο, απο την τριχα της γατας αν της εισπνεεις αμα κοιμαστε αγκαλια μπορει να παθει κανεις τπτ???

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lefteris14 : 17-08-14 στις 04:15.
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 14:45, 17-08-14:

Χαχαχαχα! Αν πάθαινε κανείς κάτι από τις τρίχες, σίγουρα εγώ θα το είχα πάθει με τόσα γατούλια μέσα στα μούτρα μου συνέχεια!
Καμιά φορά ανησυχώ μήπως αρχίσω να φτύνω τριχόμπαλες αλλά ακόμα δε μου έχει προκύψει!
Μάλλον δαγκωνίτσες αγάπης είναι αυτά που περιγράφεις. Εμένα ο Τέσσερα μου δαγκώνει το λαιμό αλλά και το κρανίο γουργουρίζοντας όταν σκύβω και πηδάει στην πλάτη μου. Η αλήθεια είναι πως οι δοντάρες του πονάνε αλλά δεν ξέρουν τα δόλια πως δεν είμαστε γάτες!
Αυτό που κάπου κοιμούνται και τα φωνάζεις και δεν έρχονται και ψάχνεις με απελπισία, το κάνουν όλα! Και εμφανίζονται με το αγουροξυπνημένο ύφος "ωχου... τι θες και με ενοχλείς;;"

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:10, 17-08-14:

Αυτα ειναι τα φιλακια τους? χμμ.. αν ναι, πονανε!!

Όποιος αγαπάει..παιδεύει! Ή αλλιώς , καλωσορίσατε στο γατόκοσμό μας!

Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

H παμαμπου έγραψε στις 12:04, 18-08-14:

κλαίω...τέρατα κανονικά.

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 17:31, 21-09-14:

νεα βολικη καβατζα για την κυρια..
δεν περασαν 5 λεπτα απ οταν εφερα σπιτι την παλια σελα της βεσπας μου,τσουπ...αρχοντας!

Παράθεση

761

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 761
H 761 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

H 761 έγραψε στις 18:40, 21-09-14:

Ρε σεις, η δικιά μου αυτή τη στιγμή κοιμάται με το κεφάλι πάνω στο μετασχηματιστή του υπολογιστή, που είναι ζεστός. Είναι επικίνδυνο;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,443 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:36, 21-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από 761
Ρε σεις, η δικιά μου αυτή τη στιγμή κοιμάται με το κεφάλι πάνω στο μετασχηματιστή του υπολογιστή, που είναι ζεστός. Είναι επικίνδυνο;
Ναι..ειναι επικινδυνο.Οχι για μια φορα..αλλα σαν συνηθεια ειναι καταστροφικο διοτι παιρνει ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια και κινδυνευει απο καρκινο.Οπως και πισω απο την οθονη του λαπτοπ δεν πρεπει να καθονται,σαφως ουτε πισω απο τηλεοραση,επανω σε ηχεια κλπ.
Απομακρυνε την και μην την αφηνεις να κοιμαται εκει.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 01:10, 22-09-14:

Εμένα πάλι η Τέρψη, κάθε φορά που κοιμάται στο ειδικό μαξιλαράκι- κρεβατάκι της, έχει την ανάγκη από ένα διάφανο πέπλο-κουνουπιέρα.
Κι επειδή το κρεβάτι για γάτες δεν διαθέτει, περνάει μεταξύ τζαμιού και κουρτίνας και με γρήγορους ελιγμούς δημιουργεί ένα..αυτοσχέδιο!

Πραγματική πριγκηπέσσα !

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,442 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 12:43, 23-09-14:

Χαχα, φοβερή η πριγκήπισσα Τέρψη alcyone ! Κι η Φαντασία μας με την πρώτη ευκαιρία δημιουργεί κουνουπιέρα με την κουρτίνα..
Όμως ο Μίσσα τώρα τελευταία τη βρίσκει να κοιμάται.. ενημερωμένος...στη θήκη παρέα με τις εφημερίδες...

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC03241.JPG
Εμφανίσεις:  101
Μέγεθος:  208,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC03242.JPG
Εμφανίσεις:  141
Μέγεθος:  197,0 KB  
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 18:41, 23-09-14:

Χαχαχαχαχ!! Μα τι απίστευτα ζουζούνια όλα τους! Και πού να ανάψουμε και τη θέρμανση!

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 18:54, 23-09-14:

Και μπορεί οι μικρές μας να είναι και οι δυο πριγκηπέσσες
(τι γνώμη να έχουν επί του θέματος οι...κουρτίνες μας αναρωτιέμαι)
αλλά ο Μίσσα είναι εκείνος που δείχνει τόσο όμορφος, ευτυχισμένος και..ενήμερος στον ξύλινο θρόνο του!

Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 11:25, 24-09-14:

Απίστευτα πλασματακια. Και ειναι τοσο εφευρετικα. Εμενα το χειμώνα μπαινει στο αυτοκινητο και οτιδηποτε βρει μεσα κρύβεται απο κατω ενα καινουριο φιλαράκι που βρεθηκε κατω στην πολυκατοικια μας κοιμαται όπου βρει. Με το που το παρω αγκαλια γοργουριζει κλείνει τα ματιά και κοιμαται. Προχτες το χα φερει για λιγο πανω και ειχα καθίσει μαζι του στο πάτωμα και κοιμήθηκε πανω στο ποδι μου.

Παράθεση

761

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 761
H 761 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

H 761 έγραψε στις 13:47, 25-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Πουπουλίνα
Ναι..ειναι επικινδυνο.Οχι για μια φορα..αλλα σαν συνηθεια ειναι καταστροφικο διοτι παιρνει ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια και κινδυνευει απο καρκινο.Οπως και πισω απο την οθονη του λαπτοπ δεν πρεπει να καθονται,σαφως ουτε πισω απο τηλεοραση,επανω σε ηχεια κλπ.
Απομακρυνε την και μην την αφηνεις να κοιμαται εκει.
Τι μου λες τώρα... Όλο πίσω από την οθόνη του λατοπ κάθεται... Και πώς να την απομακρύνω; Θα ξανάρθει, είναι τσαούσα..

Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mia_m
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.

H Mia_m έγραψε στις 09:34, 22-10-14:

Πωπω, τι μου θυμίσατε τώρα με αυτό το τόπικ. Πριν από 7 χρόνια είχα γράψει εδώ, πως κοιμόμουν με την Ψιψί (το μανάρι μου, που έχω φωτό προφίλ), μας άφησε 10/08/2012 ύστερα από 15 χρόνια!!!

Ο Φρεντάκος κοιμάτε στον καναπέ, είτε πάνω σε μαξιλάρι, είτε πάνω στο κουβερτάκι που του έχω τοποθετήσει στον καναπέ, τώρα που άρχισε να δροσίζει λίγο. Το βράδυ κοιμάτε μαζί μας, αφού ξεσκίσει τα πόδια μου που κουνιούντε κάτω από τα σκεπάσματα. Έρχετε ανάμεσα μας και κουρνιάζει το χρυσό μου. Περιτό να τονίσω ότι ο καλός μου δεν ήθελε με τίποτα ζώα στο σπίτι, αλλά τον έφερα με το στανιό τον Φρέντυ, και τελικά τον αποδέχτηκε μια χαρά. Το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορώ να τον σταματήσω να του δίνει στα κλεφτά φαγητό. Τρώει κάτι και δίνει και μια μπουκίτσα στον Φρέντυ, στο τέλος θα μου τον παχύνει τον γατούλη μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 23:09, 22-10-14:

Το βράδυ κοιμάτε μαζί μας, αφού ξεσκίσει τα πόδια μου που κουνιούντε κάτω από τα σκεπάσματα
.
και δεν είναι ο μόνος!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mia_m
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.

H Mia_m έγραψε στις 08:49, 23-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
.
και δεν είναι ο μόνος!
Χαχαχα, το φαντάζομαι!!! Διαόλια παιδί μου

Παράθεση

Brittanycat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Brittanycat
H Brittanycat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Πέντε γατούλες(τρία κορίτσια-δύο αγόρια) έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H Brittanycat Κοιταξτε το θεμα:Xαθηκε γατακι! SOS! έγραψε στις 23:59, 23-01-16:

Βρε τα γατουλινια!Τρέλα που κουβαλάνε! Εμένα ο γατούλης μου, η αδυναμία μου κοιμάται συνήθως στην μηχανή μας και κάποιες φορές μέσα στην εργαλειοθήκη με τα κατσαβίδια και τις πένσες! Μάλιστα κάποιες φορές αυτός και ο αδερφός του κάνουν κατάληψη στο σπιτάκι του σκύλου και ο καημένος αναγκάζεται να κοιμάται έξω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 09:03, 24-01-16:

Ο παλιός εκτυπωτής παραμένει μια από τις σταθερές μας αγάπες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 22:46, 25-01-16:

κατα τη διαρκεια των καλοκαιρινων διακοπων στο κωριο..
μεσημεριανη σιεστα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους