Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,122 εγγεγραμμένα μέλη και 718,314 μηνύματα σε 22,588 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 309 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πού κοιμάται η γάτα σας;

Mariannioum

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mariannioum
H Mariannioum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H Mariannioum έγραψε στις 14:24, 30-01-08:

Εγώ περιμένω σε 15 μέρες 2 γάτες. Αλλά ο παππούς και η γιαγιά μου που έχουν 2, η μία καμια φορά κοιμάται στο κεφαλι του παππού(όχι στο πρόσωπο) Και η άλλη κανονικά σστο καλαθάκι της. Η παλιά μου γάτα η Λαίδη κοιμόμασταν αγκαλίτσα!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

natalo9

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη natalo9
H natalo9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 411 μηνύματα.

H natalo9 έγραψε στις 20:01, 03-02-08:

Ο Λαζαράκος πάλι οταν έχουμε αναμμένο τζάκι, διαλέγει το καλύτερο σημείο..μπροστα στην φωτιά και απέναντι απο το παράθυρο για να αγναντεύει..
Όταν βαρεθεί, ανεβαίνει στο κρεβάτι μου και κοιμάται στο πλάι..ακριβώς πίσω από την πλάτη μου. Το καλύτερο σημείο του κρεβατιού παιρνει ο άτιμος..αυτό που είναι μπροστα από το καλοριφέρ!! Ανα τακτα χρονικά διαστήματα μου κάνει και πατουσάκια..αν τον ενοχλώ μάλλον!
Οταν λειπω απο το Λιτόχωρο, δεν πλησιάζει το κρεβάτι μου..παρόλα αυτά κοιμάται στο πουφ που έχω στο δωμάτιο ανάμεσα στα λούτρινα αρκούδια..
Το μόνο σίγουρο είναι οτι το καθιστικό και το δωματιο μου είναι τα αγαπημένα του σημεία..τα άλλα δεν τα επισκέπτεται συχνά..!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mia_m
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.

H Mia_m έγραψε στις 21:31, 03-02-08:

Τώρα τελευταία το χουμε ρίξει στην τεμπελιά, ο πολυλατρεμένος μας καναπές είναι ο ιδανικότερος αφού φύγουμε απ'το καλοριφέρ

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη μαγισσα
H μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 και πιο παλια ολες τις αυλης έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

H μαγισσα έγραψε στις 22:19, 03-02-08:

Εμένα επιμένη στο καλαθάκι που είχε από όταν την πρωτοπήρα που είναι τόσο μικρό που ξεχιλίζει αλλά αυτή τιποτα εκεί!!!! Αφού τώρα που θα της πάρω ένα μεγαλύτερο σκέφτομε μήπως και δεν της αρέσει

Παράθεση

Niki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 22:31, 03-02-08:

Όταν κοιμόμαστε κι εμείς είναι στο κρεβάτι κι οι δυο. Κατά τη διάρκεια της ημέρας κοιμούνται ή πάνω στους θερμοσυσσωρευτές που κυριολεκτικά βράζουν ή στις κουβέρτες που μονίμως βρίσκονται στον καναπέ ή πάνω μας όταν κουκουλωνόμαστε στις κουβέρτες- πάνω στο θώρακα και οι δυο παρακαλώ!!! (είναι και 11,5 κιλά μαζί)

Όταν διαβάζουμε ο Νααμάν κοιμάται στα δεξιά μας πάνω στο γραφείο. Το καλοκαίρι την αράζουν πάνω στα ντουλάπια της κουζίνας. Οπότε, αν θέλω να αερίσω κάνω.. ορειβασία.

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Raisa
H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 09:36, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από μαγισσα
Εμένα επιμένη στο καλαθάκι που είχε από όταν την πρωτοπήρα που είναι τόσο μικρό που ξεχιλίζει αλλά αυτή τιποτα εκεί!!!! Αφού τώρα που θα της πάρω ένα μεγαλύτερο σκέφτομε μήπως και δεν της αρέσει
Καλά, εσένα το δεντράκι με το καλαθάκι της Κλειώς είναι τεεεελειοοοο:up:
Ζηλεύω, θέλω και γωωωωω
Εμένα η γάτα δεν έχει σταθερό μέρος. Εμείς οι βλάχοι όπου λάχει...

Παράθεση

Julian

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Julian
H Julian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (11 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H Julian in dubio pro reo έγραψε στις 15:27, 04-02-08:

Να'μαστε κι εμείς!
Το αγαπημένο μας μέρος είναι το φλις σε οποιαδήποτε μορφή και χρώμα, ενίοτε προτιμούμε τους καναπέδες, μόνο εφόσον δίπλα μας κάθεται η μαμά!
Το καλύτερο νάνι το κάνουμε όμως στις κρυψώνες μας - βλ.χαλάκι μπάνιου (δικού μας μπάνιου, όχι των γονιών μας), μέσα στις κουρτίνες, κάτω από τον καναπέ....
Αν κατ'εξαίρεση μας αφήσουν οι γονείς μας, τρυπώνουμε ανάμεσά τους, πάνω από το πάπλωμα, και ξεκινάμε γουργουρητό και "ΖΖΖZzzzzzz"

(Η εικόνα βρίσκεται στο τέλος του κειμένου)

Η Silky δεν είναι ίδια με τη γατούλα της Mia_m?????

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  nani.jpg
Εμφανίσεις:  80
Μέγεθος:  93,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  nani2.jpg
Εμφανίσεις:  80
Μέγεθος:  103,0 KB  
Παράθεση

Julian

Πολύ δραστήριο μέλος

H Julian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (11 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H Julian in dubio pro reo έγραψε στις 15:34, 04-02-08:

Ακόμη δύο πόζες για την ιστορία!

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  nani3.jpg
Εμφανίσεις:  85
Μέγεθος:  148,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  nani4.jpg
Εμφανίσεις:  78
Μέγεθος:  55,3 KB  
Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 15:46, 04-02-08:

Καλά η ομοιότητα ειναι φοβερή!!!!

Να....
και εμεις που την βγάζουμε την ημέρα ....

γιατι την νύχτα εχει πάπλωμα και αγκαλιά με την μαμά!!!

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 15:48, 04-02-08:

Τζούλια, τέλεια η "μούτζα" στην πρώτη φωτογραφία!!

Παράθεση

Julian

Πολύ δραστήριο μέλος

H Julian in dubio pro reo έγραψε στις 15:49, 04-02-08:

Αχ είναι πολύ γλυκό το γατάκι σου!!!!
Κι έχει πλάκα που στο avatar φαίνεται μικρουλάκι και βλέπουμε πώς έχει μεγαλώσει!
Γλύκα σκέτη!!!!!

Παράθεση

Niki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 15:53, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
Είναι ομολογουμένως τέλειες οι μούντζες!!!Ειδικά αν συνοδεύονται από ροζ πατουσάκια!!!!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 15:54, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
:up::up:

εχω και "πολλαπλές!!!" μούντζες!!!

σημ. προσοχη στο συστημα κουρτίνα!!!!

Παράθεση

Julian

Πολύ δραστήριο μέλος

H Julian in dubio pro reo έγραψε στις 15:57, 04-02-08:

Σοφό το σύστημα κουρτίνα, julia!!!
Εμάς οι λινές κουρτίνες μας των 600 ευρώ έχουν μετατραπεί στα.... εξ ων συνετέθησαν!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 16:06, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Julian
Σοφό το σύστημα κουρτίνα, julia!!!
Εμάς οι λινές κουρτίνες μας των 600 ευρώ έχουν μετατραπεί στα.... εξ ων συνετέθησαν!

Τι να κάνω....?????.
Λύσσαξε η μάνα μου να μου ράψει κουρτίνες!!!!

Και εγω τις έκανα ΚΟΜΠΟ!!! :up::up::up:

Παράθεση

Thea

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Thea
H Thea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H Thea έγραψε στις 20:46, 04-02-08:

έχουμε καινούριο κρεβάτι...το πρώτο ράφι της ντουλάπας...γριλίζει εάν δεν της ανοίξω το φύλο για να μπεί μέσα...τι να κάνω;

συγκεκριμένα την ντουλάπα με τα ρούχα του πατέρα μου!!!

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anima
H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,021 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 22:06, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από catlover
Julia όταν λες κοιμούνται πάνω σας εννοείς στην πλάτη σας? Γιατί κι η δικιά μου μας καβαλάει τα βράδυα, μια εμένα, μια τον Αριστείδη και μου φαίνεται πολύ περίεργο. Μάλλον βαρέθηκε να τρώει αδέσποτες που κοιμόταν στα πόδια μας και πήγε στα σίγουρα. Το κακό είναι πως με πονάει η πλάτη μου, αλλά δεν θέλω να τη διώξω.
Καλά είναι απίστευτη αυτή η γλυκουλίνα!!!
----------------------

Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mia_m
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.

H Mia_m έγραψε στις 00:28, 05-02-08:

Βλέπω οι αγελαδίτσες μας έχουν έρωτα με τους ανάσκελους ύπνους!!!

Μούτζα

και φυσικά λατρεμένη πλάτη του καναπέ

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 09:18, 05-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tinkerbell_20
έχουμε καινούριο κρεβάτι...το πρώτο ράφι της ντουλάπας...γριλίζει εάν δεν της ανοίξω το φύλο για να μπεί μέσα...τι να κάνω;

συγκεκριμένα την ντουλάπα με τα ρούχα του πατέρα μου!!!
:up::up::up: Κλασσική θέση.....

ΑΝ δεν τον πειράζει, τι να κάνουμε??? :up: (εγώ έχω βρει γεννητούρια μέσα στην ντουλάπα μου.....)

Και εμένα λυσσάει να μπει, αλλά τα καλά μου κουστουμάκια, και πουκαμισάκια για την δουλειά, ειναι κρίμα......

Αν πάλι τον ενοχλεί,
θα σου έλεγα απλά να κλείσεις την ντουλάπα και να το ξεχάσει! Άστον να κοπανιέτε.. και να φωνάζει.... θα το κανει μια - δυο.. και θα βρει άλλη θέση.

Παράθεση

alsthom

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alsthom
. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O alsthom έγραψε στις 08:30, 03-04-08:

Γεια σας και εδω:
Εμενα το πιο κουφο που κανει η Μιτση είναι να κοιμαται μεσα στη γλαστρα...αλλά όχι πάνω στο χωμα της γλαστρας! Πάνω στα κλαδια της γαρδενιας! Κανουν μια μεγαλη αγκαλια και φαίνεται εκει μεσα της αρεσει ,χώρια που έχει τον έλεγχο ποιος και τι περναει από κατω!

Αυτο το κανει τα απογευματα. Τα βραδυα κοιμαται οπου βρει , με αγαπημενη της θεση πάνω στο χαλί κατω απο ενα μικρο τραπεζακι.
Ενιοτε έρχεται και μας καβαλαει!

Παράθεση

georgia alex

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia alex
H georgia alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 619 μηνύματα.

H georgia alex έγραψε στις 13:24, 03-04-08:

Καλησπερα σε ολους!!
Ο Robertουλης μου θελει συνεχεια να σκαρφαλωνει πανω στο λαιμο και να κανουμε συνεχεια αγκαλιτσες..Ειδικα οταν παω να κοιμηθω,αγκαλιαζει το λαιμο μου με το σωμα του σαν κασκολ και μου δαγκωνει τρυφερα το αυτι....γαργαλιεμαι ομως και δεν τον αφηνω.
Συνηθως κοιμαται αναμεσα στα ποδια μου,πανω στο κεφαλι μου,διπλα στο μαγουλο μου cheek to cheek(και με κανει να λιωνω...),στην καρεκλα που του βαζω κολητα στο τζαμι της κουζινας(τρελαινεται να βλεπει εξω,ειδικα οταν βρεχει!!) και φαρδυς-πλατυς στο κρεββατι οποτε μπαινει ηλιος πολυς στο δωματιο...
Φανταζομαι δεν ειμαι η μονη που καθομαι και τον χαζευω οταν κοιμαται και κανω γκριματσες σαν χαζομαμα..!!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 13:30, 03-04-08:

Μην φοβάσαι δεν εισαι η μόνη!!!!

Καλωσήρθες κίολας και περιμένουμε φώτο!!!! :up:

Παράθεση

magdalena

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη magdalena
H magdalena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

H magdalena έγραψε στις 23:21, 05-04-08:

Ο Δον Ζουάν έχει επιλέξει ένα σακ -βουαγιάζ πάνω από τη δίφυλλη παιδική ντουλάπα,και το πάνω κρεβάτι από την κουκέτα που έχουμε στο παιδικό δωμάτιο..Αυτό τα πρωινά..Τα μεσημέρι στις πλάτες των καναπέδωντα απογεύματα στα πόδια της μαμάςκαι δεν την αφήνει να κοιμηθεί και το βράδυ το μικρό μας κοιμάται στο κλουβάκι του μέχρι τις 7 το πρωί..Τεμπέλάκος είναι ,σας το είπα

Παράθεση

Άννα Κ.

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Άννα Κ.
H Άννα Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 820 μηνύματα.

H Άννα Κ. έγραψε στις 01:23, 06-04-08:

Ανάλογα με την εποχή και ο ύπνος μας με την Estee. Αν είναι καλοκαίρι σε ένα μαξιλάρι δίπλα στα μούτρα μου, αν είναι χειμώνας πάντα μέσα από τα παπλώματα και με το κεφάλι να ακουμπάει πάνω στο μπράτσο μου..Οι άλλες δύο κοιμούνται σε άλλα δωμάτια. Η Shakira με τους γονείς μου και η Isabella με τον αδερφό μου,όταν έρχεται γαι διακοπές αλλιώς μαζί μου και αυτή αλλά στα πόδια μου

Παράθεση

Δαρμένη Γατούλα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Δαρμένη Γατούλα
H Δαρμένη Γατούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Δαρμένη Γατούλα έγραψε στις 01:35, 08-04-08:

Και εμένα ο Γατούλης μου κοιμάται σε διάφορα μέρη του σπιτιού (ακόμα και μέσα στην ντουζιέρα τον έχω πιάσει να ροχαλίζει... αχ και να άνοιγα τη βρύση). Άλλες φορές κοιμάται φαρδύς πλατύς επάνω στο μαξιλάρι μου και όταν τον βλέπω εκεί, τρελαίνομαι..."Τι λέει Γατούλη; Βολεύτηκες;"
Τα δικά του μαξιλάρια δεν τα εκτιμάει ιδιαίτερα. Αφού του πήρα από το ΙΚΕΑ και ένα μπλε αντισκηνάκι ειδικό για γατάκια, αλλά και πάλι ούτε μια φορά δεν μπήκε. Αν και μια μέρα τον έπιασα τον Γατούλη μου να μπαίνει μέσα στο αντισκηνάκι του: "Αχ, το γλυκούλι μου, επιτέλους το εκτίμησε και θα κοιμηθεί εκεί μέσα." Όμως ο Γατούλης δεν μπήκε για να κοιμηθεί, αλλά για να αφοδεύσει!
Αλλά δεν φταίει εκείνος...εγώ φταίω, που δεν προσέχω τί ξεστομίζω όταν γκρινιάζω:
"Τόσα μαξιλαράκια του πήρα και κρεβατάκια ειδικά, αλλά εκείνος ούτε να τα χέσει!"

Άλλη φορά, προσέχουμε τί λέμε.

Φιλιά σε όλους (έτσι κάνει ο Γατούλης μου όταν τον φιλάω)

Παράθεση

natalo9

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη natalo9
H natalo9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 411 μηνύματα.

H natalo9 έγραψε στις 11:13, 08-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Δαρμένη Γατούλα
Και εμένα ο Γατούλης μου κοιμάται σε διάφορα μέρη του σπιτιού (ακόμα και μέσα στην ντουζιέρα τον έχω πιάσει να ροχαλίζει... αχ και να άνοιγα τη βρύση). Άλλες φορές κοιμάται φαρδύς πλατύς επάνω στο μαξιλάρι μου και όταν τον βλέπω εκεί, τρελαίνομαι..."Τι λέει Γατούλη; Βολεύτηκες;"
Τα δικά του μαξιλάρια δεν τα εκτιμάει ιδιαίτερα. Αφού του πήρα από το ΙΚΕΑ και ένα μπλε αντισκηνάκι ειδικό για γατάκια, αλλά και πάλι ούτε μια φορά δεν μπήκε. Αν και μια μέρα τον έπιασα τον Γατούλη μου να μπαίνει μέσα στο αντισκηνάκι του: "Αχ, το γλυκούλι μου, επιτέλους το εκτίμησε και θα κοιμηθεί εκεί μέσα." Όμως ο Γατούλης δεν μπήκε για να κοιμηθεί, αλλά για να αφοδεύσει!
Αλλά δεν φταίει εκείνος...εγώ φταίω, που δεν προσέχω τί ξεστομίζω όταν γκρινιάζω:
"Τόσα μαξιλαράκια του πήρα και κρεβατάκια ειδικά, αλλά εκείνος ούτε να τα χέσει!"

Άλλη φορά, προσέχουμε τί λέμε.

Φιλιά σε όλους (έτσι κάνει ο Γατούλης μου όταν τον φιλάω)

Kαι έλεγα ότι μόνο ο Λαζαρούλης δεν εκτιμούσε το αντίσκηνο αυτό..Τελικά νομίζω ότι ήταν η πιο άχρηστη αγορά που έκανα για τον πασά μας..
Το αγαπημένο του μέρος εδω και καμια 10μέρες είναι πανω στη βιβλιοθήκη στο τελευταίο ράφι δίπλα στη Διπλωματία του Κίσινγκερ..
Τι άλλο θα δώ πιά ??

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:57, 08-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από natalo9
Kαι έλεγα ότι μόνο ο Λαζαρούλης δεν εκτιμούσε το αντίσκηνο αυτό..Τελικά νομίζω ότι ήταν η πιο άχρηστη αγορά που έκανα για τον πασά μας..
Το αγαπημένο του μέρος εδω και καμια 10μέρες είναι πανω στη βιβλιοθήκη στο τελευταίο ράφι δίπλα στη Διπλωματία του Κίσινγκερ..
Τι άλλο θα δώ πιά ??

Παράθεση

Ρεγγίνα (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ρεγγίνα
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H Ρεγγίνα έγραψε στις 19:00, 11-04-08:

Η Ρεγγίνα κοιμάται αγκαλιά μου μέχρι να με πάρει ο ύπνος. Με το που κοιμάμαι, με πλένει μέχρι να με ξυπνήσει και μετά πάει στα πόδια μου. Αν αργήσω να κοιμηθώ, ζορίζεται και πριν πάει στα πόδια μου, κατεβαίνει για ένα λεπτό από το κρεβάτι...
Η Κάρδο κοιμάται στη βαλίτσα μου και όταν η βαλίτσα είναι ανοιχτή στο κρεβάτι του αδερφού μου. Τη σιέστα της την παίρνει στη θήκη του μπουζουκιού του μπαμπά μου.

Παράθεση

Mariannioum

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mariannioum
H Mariannioum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H Mariannioum έγραψε στις 18:49, 13-04-08:

Τα μέρη που κοιμάτε ο Μίνωας

1. Στο καλάθι του
2. Στον καναπέ του γραφείου
3. Πάνω σε όποιο μαξιλάρι βρει
4. Πάνω στο laptop
5. Επιδή είναι πάρα πολύ μικρός ακόμα ιδιαίτερη προτίμηση δείχνει στο mouse pad

Παράθεση

CHRISTINA2008

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη CHRISTINA2008
H CHRISTINA2008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H CHRISTINA2008 έγραψε στις 22:25, 22-06-08:

στισ γατουλεσ μασ νομιζω οτι εχουμε βγαλει τα σοστοτερ ονοματα (χαδιαρησ,παιχνιδιαρησ,φοβιτσιαρησ)ο παιχνιδιαρησ κ ο φοφιτσιαρησ δεν ειναι κ για πολυ υπνο κ αγκαλιεσ αλλα ο χαδιαρησ ειαι μονο για να κοιμαται στην αγκαλια μου!οταν δεν μπορεισ ή δεν θελεισ να τον παρεισ αγκαλια αυτοσ αρχιζει:<<νιαου,νιαου...>>μεχρι να τον παρω αγκαλια!κ αν παλι κατσω καπου αφτοσ κλαπ πηδαει πανω μου κ μου τριβεται

Παράθεση

CHRISTINA2008

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη CHRISTINA2008
H CHRISTINA2008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H CHRISTINA2008 έγραψε στις 22:48, 22-06-08:

στις γατουλες μας νομιζω οτι εχουμε βγαλει τα σωστοτερα ονοματα (χαδιαρης,παιχνιδιαρης,φοβιτσιαρης)ο παιχνιδιαρης κ ο φοφιτσιαρης δεν ειναι κ για πολυ υπνο κ αγκαλιες αλλα ο χαδιαρης ειαι μονο για να κοιμαται στην αγκαλια μου!οταν δεν μπορω ή δεν θελω να τον παρω αγκαλια αυτος αρχιζει:<<νιαου,νιαου...>>μεχρι να τον παρω αγκαλια!κ αν παλι κατσω καπου αυτος κλαπ πηδαει πανω μου κ μου τριβεται
ειναι τωρα να μην τον παρω αγκαλια???
υ/γ :το ξαναεγραψα το κειμενο γιατι πριν πατησα ender χωρισ να το διωρθωσω κ να το τελειωσω!!!

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 17:31, 14-07-08:

Εμένα ο γατούλης μου μέχρι και πριν από τρεις μέρες κοιμόταν στο σαλόνι μόνος του και γώ δεν ξέρω που. Έχει τρείς μέρες τώρα που έρχεται στις 3 το πρωί στο κρεβάτι μου - στο διπλό μου κρεβάτι που προς το παρόν κοιμάμαι μόνη μου - και με δαγκώνει απαλά μέχρι να μετακινήσω όποιο χέρι ή πόδι τον ενοχλεί. Έπειτα βολεύται στο ζεστό εκείνο σημείο και ξεκινάει το γουργουριτό τόσο δυνατά που εγώ πλέον αδυνατό να κοιμηθώ. Έτσι και κάνω το λάθος και μετακινηθώ μετά από λίγο σηκώνεται και διεκδικεί άλλη θέση για την αφεντιά του, θέση η οποία είναι πάλι κατελημένη από κάποιο χέρι ή πόδι μου όπως καταλαβαίνετε. Όποτε πάλι μου δίνει μικρές δαγκωνιές μέχρι να πάρω ότι τον ενοχλεί από τη μέση. Και όλα αυτά σε ένα τεράστιο στρώμα... Δεν μπορώ να τον καταλάβω...

Παράθεση

georges12309

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georges12309
Ο georges12309 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O georges12309 έγραψε στις 19:57, 24-07-08:

Ο γάτος το καλοκαίρι κάτω από την αγαπημένη του πολυθρόνα σε σημείο με πολύ δροσιά ή στη βεράντα πάνω σε μια γλάστραπου είναι κρεμασμένη από την οροφή ...κάτι σαν αιώρα δηλαδή.Γενικά πρόκειται για ένα σκανδαλιάρικο "τέρας" το οποίο όταν κοιμηθεί ησυχάζει και το σπίτι.
Τον χειμώνα πάνω στο καλοριφέρ...
Η γάτα , συνήθως στην πολυθρόνα της στο σαλόνι ,τον χειμώνα όπου έχει ζέστη ή μαζί μου ...κάποτε αποφάσισε πως θέλει να κοιμηθεί στο πρόσωπο μου και παραλίγο να πάθω ασφυξία νυχτιάτικα!!

Παράθεση

kyka

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη kyka
H kyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (έχω χάσει τον λογαριασμό! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 451 μηνύματα.

H kyka έγραψε στις 12:43, 25-07-08:

Όλα το σπίτι είναι ένα τεράστιο κρεβάτι για την Κύκα..Οι καναπέδες,οι καρέκλες, τα τραπέζια, η μπανιέρα, ο νιπτήρας...Το αγαπημένο της μέρος όμως είναι πάνω στη σιδερώστρα..!!
Και κατά προτίμηση όταν σιδερώνω!!

Παράθεση

Vasiliki86

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vasiliki86
H Vasiliki86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,118 μηνύματα.

H Vasiliki86 έγραψε στις 20:17, 27-07-08:

Εμας, οι δυο περσικες μας γατουλες κοιμουνται στο δωματιο των γονιων μου.. Ο Τυμι μου μεχρι και πριν 3 χρονια κοιμοταν μαζι μου,μετα εφυγε απο εμενα και κοιμοταν στο κρεβατι του αδερφου μου(μαλλον επειδη ειναι κουκετα και προτιμα το υψος).Εκτως και αν ειμαι αρρωστη ή του εχω λειψει,οποτε ερχεται και κοιμαται μαζι μου στα ποδια του κρεβατιου... Ο Simba τωρα που τον φιλοξενουμε κοιμαται μαζι μου στα ποδια του κρεβατιου ή στο πατομα διπλα μου(επειδη ειναι καλοκαιρι και ζεσταινεται). Αλλιως,το χειμωνα κοιμαται διπλα μου στο κρεβατι(σαν ανθρωπος..)με το κεφαλι στο μαξιλαρι και το υπολοιπο σωμα στο στρωμα... :cool:

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,009 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 20:37, 28-07-08:

Ορίστε, η Μπασσέτ μου, ένα γατί, που δεν κοιμάται σε κρεβάτι, ακόμη και όταν κοιμόμαστε με ανοιχτές τις πόρτες!!!!Σπάνια, αλλά πολύ σπάνια να έρθει να κοιμηθεί ,παρόλο που είναι μόνο 4 μηνών. Ίσως αυτό οφείλεται στο ότι τα βράδυα κοιμάται πάντα έξω στη βεράντα από μωρό ,που ήρθε σπίτι. Όμως, μόλις τη βάλω μέσα το πρωί ακόμη και να νυστάξει, δεν πηγαίνει να κοιμηθεί στα παιδιά, πολύ σπάνια δηλαδή, ούτε το μεσημέρι, αν ξαπλώσω έρχεται μαζί μου. Προτιμά τις δικές της μεριές. Αντίθετα, και ξύπνια να είναι και να παίζει, άμα με δει να κάθομαι (π.χ. για να τηλεφωνήσω), γρήγορα γρήγορα, θα τα παρατήσει όλα και θα στρογγυλοκαθήσει γουργουρίζοντας στην αγκαλιά μου για να πάρει τον υπνάκο της. Τώρα το καλοκαίρι πάντως, εκτός από την αγκαλιά μου, που είναι ζεστή, βρίσκει τα πιο δροσερά σημεία του σπιτιού για να κοιμηθεί. Είμαι σίγουρη, το Χειμώνα θα βρίσκει τα πιο χουζούρικα.

Παράθεση

missas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη missas
H missas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H missas έγραψε στις 17:01, 16-08-08:

Μα φυσικά μαζί μου στο κρεββάτι μου

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anima
H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,021 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 22:21, 16-08-08:

Tα δικάμου, πάλι, από τις διακοπές και μετά πέρνουν τον υπνάκο τους το μεσημέρι μαζί μας στο κρεβάτι μας. Το βράδυ όμως στο δωμάτιό τους. Στη διάρκεια της μέρας στους "πύργους τους, στα κρεβάτια τους, πάνω στην τουαλέτα τους και όπου αλλού τους αρέσει. Αααα ναι! και στις μεγάλες γλάστρες της βεράντας μας.

Παράθεση

Giannis The Great

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giannis The Great
Ο Giannis The Great αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O Giannis The Great έγραψε στις 15:39, 17-08-08:

Εμένα ο γάτος που δεν κοιμάται μέσα στο σπίτι γιατί είναι κεραμιδόγατος.Αλλά απ' ότι ξέρω κοιμάται κάτω από το τραπέζι της βεράντας.Έχουμε στρώσει και μια παλιά ψάθα εκεί από κάτω και κάθεται εκεί πέρα.

Παράθεση

Alniyat

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alniyat
H Alniyat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Alniyat έγραψε στις 07:45, 21-08-08:

Χμμ ... την δικιά μου την κλείνω σε ένα δωμάτιο δυστηχώς. Την αφήσαμε μερικές φορές στο δωμάτιο αλλά πηδάει στο κρεβάτι, δαγκώνει πόδια, τραβάει μαλιά κτλ. Αν δεν την κλείσω στο δωμάτιο (έχει κρεβατάκι, άμμο και όλα τα παιχνίδια της εκεί) κάθεται έξω από την πόρτα της κρεβατοκάμαρας και νιαουρίζει ασταμάτητα. Τις τελευταίες μέρες πρωί πρωί νιαουρίζει και 'χτυπάει' την πόρτα της να την βγάλουμε έξω κάθε πρωί. Πώς 'χτυπάει' την πόρτα δεν έχω καταλάβει.

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 08:29, 21-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Alniyat
Την αφήσαμε μερικές φορές στο δωμάτιο αλλά πηδάει στο κρεβάτι, δαγκώνει πόδια, τραβάει μαλιά κτλ.

Έχω βάλει το κλουβί του Prince στην κρεβατοκάμαρα. Τελευταία φορά που ανέβηκε να με ξυπνήσει στο κρεβάτι και μου τράβηξε τα μαλλιά μπήκε για 10 λεπτά στο κλουβί. Έκ τοτε δεν το έχει ξανα επιχειρήσει. Μάλλον δεν του άρεσε το κλουβί στη μέση της νύχτας....

Παράθεση

Alniyat

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alniyat
H Alniyat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Alniyat έγραψε στις 10:24, 21-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από prince
Έχω βάλει το κλουβί του Prince στην κρεβατοκάμαρα. Τελευταία φορά που ανέβηκε να με ξυπνήσει στο κρεβάτι και μου τράβηξε τα μαλλιά μπήκε για 10 λεπτά στο κλουβί. Έκ τοτε δεν το έχει ξανα επιχειρήσει. Μάλλον δεν του άρεσε το κλουβί στη μέση της νύχτας....
Καλή ιδέα φαίνεται :cool: Θα το δοκιμάσω σε καμια βδομάδα γιατί χθες της πήρα κλουβί και ακόμα το μυρίζει. Θα σου πω και τα αποτελέσματα

Παράθεση

Eri_siam

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Eri_siam
H Eri_siam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Eri_siam έγραψε στις 00:02, 31-08-08:

Τωρα καλοκαιρι στις ραχες καναπεδων η πολυθρονας...Χειμωνα προτιμαει τα κρεβατια μας...Φυσικα κατα διαστηματα σε οποιο αλλο μερος βολευεται (δε θα ξεχασω μια μερα που τον ψαχναμε τρομοκρατημενοι μην επαθε τπτ κ ξαφνικα τον βλεπουμε να βγαινει αγουροξυπνημενος κ απορημενος απο την ντουλαπα)......

Παράθεση

Vasiliki86

Περιβόητο Μέλος

H Vasiliki86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,118 μηνύματα.

H Vasiliki86 έγραψε στις 13:46, 31-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Eri_siam
Τωρα καλοκαιρι στις ραχες καναπεδων η πολυθρονας...Χειμωνα προτιμαει τα κρεβατια μας...Φυσικα κατα διαστηματα σε οποιο αλλο μερος βολευεται (δε θα ξεχασω μια μερα που τον ψαχναμε τρομοκρατημενοι μην επαθε τπτ κ ξαφνικα τον βλεπουμε να βγαινει αγουροξυπνημενος κ απορημενος απο την ντουλαπα)......
Αυτο που κανουναι ειναι τρομερο...! Το κανει και η δικιας μας η γατα, η Ναλα. Μπορει να την φωναζουμε μια ωρα να την ψαχνουμε παντου και να μην την βρισκουμε...! Μεχρι που να λεμε, ενταξει κατι επαθε η γατα και κοιταμε κατω απο το μπαλκονι(μηπως μας εχει ξεφιγει και εχει ωγει εξω,γιατι δεν τιν αφηνουμε ποτε μονη της)... Και ξαφνικα να ανοιγουμε μια ντουλαπα που ειχαμε ξεχασει να ανοιξουμε και να την βλεπουμε να κοιμαται μεσα χαλαρη....! Παντως η συγκεκριμενη γατα καθε μερα βρισκει και διαφορετικη κρυψώνα...! Ενω ολοι οι αλλοι (και ο Simba μαζι) οπου και να ειναι, και να κοιμουνται ακομα,ερχονται αμεσως..!

Παράθεση

maroula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maroula
H maroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H maroula έγραψε στις 16:01, 31-08-08:

Ενας λόγος που τρελαίνομαι για τις γατούλες ειναι και αυτός... που τις χάνεις που τις βρισκεις δεν περιγράφεται στα πιο απίθανα μέρη.
Ο πρώτος μου γάτος κοιμότανε στις ντουλάπες, η δεύτερη γατούλα μου κάτω απο τα συρτάρια, μεχρι και μονόζυγο την ειχα δει να κανει απο τον πολυλελαιο και της άρεζε ήταν το παιχνίδι της..το τρίτο γατι μου ο Λήο κοιμόταν επάνω στα ντουλάπια της κουζίνας

Το γατουλινι που εχω τώρα το φοινικάκι μου κοιμάται πίσω απο τις κούκλες μου εκτος απο το κρεββάτι που κοιμόταν στην αρχη..αλλαξε συνήθειες με τον καιρο θα βρει και αλλα μέρη...

Ολο εκπλήξεις ειναι αυτα τα γατια για αυτο και μου αρέσουν πολύ..

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,009 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 22:53, 31-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Vasiliki86
Αυτο που κανουναι ειναι τρομερο...! Το κανει και η δικιας μας η γατα, η Ναλα. Μπορει να την φωναζουμε μια ωρα να την ψαχνουμε παντου και να μην την βρισκουμε...! Μεχρι που να λεμε, ενταξει κατι επαθε η γατα και κοιταμε κατω απο το μπαλκονι(μηπως μας εχει ξεφιγει και εχει ωγει εξω,γιατι δεν τιν αφηνουμε ποτε μονη της)... Και ξαφνικα να ανοιγουμε μια ντουλαπα που ειχαμε ξεχασει να ανοιξουμε και να την βλεπουμε να κοιμαται μεσα χαλαρη....! Παντως η συγκεκριμενη γατα καθε μερα βρισκει και διαφορετικη κρυψώνα...! Ενω ολοι οι αλλοι (και ο Simba μαζι) οπου και να ειναι, και να κοιμουνται ακομα,ερχονται αμεσως..!
ΧΑ! Μα, καλές μου φιληνάδες, δεν το ξέρετε, ότι αυτός είναι ένας β-α-σ-ι-κ-ό-τ-α-τ-ο-ς κανόνας, που έχουν θέσει οι γάτες στα αφεντικά τους; (Μόνο που αυτά, αργουν να πάρουν χαμπάρι,δηλ, "Στον ύπνο, κοιμόμαστε στα πιο απίθανα μέρη, αν μας ψάχνουν δεν βγαίνουμε ποτέ πριν περάσει κάνα δύωρο και εμφανιζόμαστε, όταν όλοι μας κλαίνε, οπότε μας γεμίζουν φιλιά και λιχουδιές"

Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo
H zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6-10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

H zoo έγραψε στις 23:09, 31-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από prince
Εγώ που του το έκανα γιατί με καταρίμαξε ( όλο γρατσουνιές είμαι),ξεσήκωσε τον κόσμο από το νιαουρητό και το κλάμα...και δεν το εμπέδωσε. Το ξανακάνει...Είναι πολύ πεισματάρικο γατί, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Παράθεση

spot22 (Δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spot22
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 188 μηνύματα.

H spot22 έγραψε στις 00:13, 01-09-08:

Μήπως τελικά δε πρέπει να τα αφήνουμε τα γατουλίνια μας να κοιμούνται μαζί μας;
Το γατουλίνο μου όταν κοιμάμαι τον αποχωρίζομαι..Προσ το παρόν..Δε ξέρω τι νακάνω.Η αλήθεια είναι πως με έχει ξεμυαλίσει ο μικρός μου.Τώρα που σας γράφω κοιμάται σε μία καρέκλα επάνω..Αλλά σκέφτομαι και το άλλο...Αν είναι amore στο δωμάτιο τι κάνεις?
Ο σκύλος μου πάντωσ είναι ζηλιάρης...Διαπιστωμένα!!!

Υ.Γ.Υπάρχουν συγκεκριμένοι λόγοι που ο καλτσάκιας μου δε μπορεί να κοιμάται στο δωμάτιο

Παράθεση

Nehalennia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nehalennia
H Nehalennia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 331 μηνύματα.

H Nehalennia έγραψε στις 00:20, 01-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από spot22
Μήπως τελικά δε πρέπει να τα αφήνουμε τα γατουλίνια μας να κοιμούνται μαζί μας;

Αλλά σκέφτομαι και το άλλο...Αν είναι amore στο δωμάτιο τι κάνεις?
Ο σκύλος μου πάντωσ είναι ζηλιάρης...Διαπιστωμένα!!!

Υ.Γ.Υπάρχουν συγκεκριμένοι λόγοι που ο καλτσάκιας μου δε μπορεί να κοιμάται στο δωμάτιο
Να σου πω την αλήθεια κι εγώ το σκευτόμουν το θέμα αυτό με τον άντρα το βράδυ στο κρεβάτι και το γατόνι τριγύρω. Αλλά δεν ξέρω

Παράθεση

Vasiliki86

Περιβόητο Μέλος

H Vasiliki86 έγραψε στις 01:48, 01-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ελένη Π
ΧΑ! Μα, καλές μου φιληνάδες, δεν το ξέρετε, ότι αυτός είναι ένας β-α-σ-ι-κ-ό-τ-α-τ-ο-ς κανόνας, που έχουν θέσει οι γάτες στα αφεντικά τους; (Μόνο που αυτά, αργουν να πάρουν χαμπάρι,δηλ, "Στον ύπνο, κοιμόμαστε στα πιο απίθανα μέρη, αν μας ψάχνουν δεν βγαίνουμε ποτέ πριν περάσει κάνα δύωρο και εμφανιζόμαστε, όταν όλοι μας κλαίνε, οπότε μας γεμίζουν φιλιά και λιχουδιές"
Πολύ σωστή πάντως η σκέψη τους...! Την παραδέχομαι...!:up::up: Γενικά το ξέρω για τις γάτες αυτό γιατί το κάνουν και ο Τύμι και Simba. Και οχι μονο σε ντουλεπες... Σε κούτες,συρτάρια,σακούλες... Ο δε Simba όλα αυτά είναι η αδυναμίες του... Με το που μας δει να ανοιγουμε την ντουλάπα τρέχει(κυριολεξία)για να προλλάβει να χωθεί όσο πιο μέσα γίνεται γιατι ξέρει πως θα τον βγάλουμε...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους