Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,097 εγγεγραμμένα μέλη και 718,656 μηνύματα σε 22,689 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 562 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Δαγκώνει πολύ!!!

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,778 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:53, 26-07-17:

Μπορεί να είναι και σε φάση που αλλάζει και τα δοντάκια της και λογικό είναι να θέλει κάπου να ανακουφιστεί.
Καλώς της έχεις το πάνινο παιχνιδάκι για να ξεσπάει εκεί.
Επίσης, ας έχεις υπ'όψη σου οτι δεν πρόκειται να σταματήσει εντελώς να δαγκώνει. Η δική μου είναι 5 χρόνων και πάνω στο παιχνίδι, της αρέσει που και που να μου ρίχνει και δαγκωνιές, παρότι από νηπιακή ηλικία που ήταν, προσπάθησα να την αποτρέψω από την συνήθεια αυτή.

Παίζουν, όπως θα έκαναν με τα αδερφάκια τους και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι όταν έχει διάθεση για παιχνίδι μαζί σου, να προτιμάς κάποιο ποντικάκι προσαρμοσμένο σε ραβδάκι, ώστε να τα δοντάκια να βρίσκουν άλλη διέξοδο.
Ή, ακόμα καλύτερα, φρόντισε να προμηθευτείς κάποιο παιχνίδι στενόμακρο, τύπου σχοινένια ή πάνινη πλεξούδα κι όποτε δείχνει οτι έχει ανάγκη να δαγκώσει, θα της το δίνεις: τότε θα τη δεις να το γραπώνει, να το δαγκώνει, ενώ συγχρόνως θα κλωτσάει και με τα πίσω ποδαράκια
Πίστεψέ με, το έχω δοκιμάσει και δουλεύει μια χαρά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,521 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:42, 26-07-17:

Αν προσεξεις φιλη μου,και μεταξυ τους δαγκωνονται.Για παιχνιδι το κανουν.Ε,..αλλα αδελφακια δεν εχει να το κανει,το κανει σε εσας.Ειναι απολυτα φυσιολογικο.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ.Δεν μπορουμε ουτε πρεπει να αλλαξουμε την φυση τους.Ετσι ειναι τα μικρα.Απλα βρισκουμε τροπους εμεις να μην ποναμε,και να δαγκωνουν κατι αλλο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους