Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,229 εγγεγραμμένα μέλη και 718,328 μηνύματα σε 22,590 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 376 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Λιώνω όταν... Εξοργίζομαι όταν...

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 09:59, 26-09-09:

Disney

Λυώνω όταν..

1. Τον φιλάω και μυρίζομαι τη γουνίτσα του
2. Του θυμώνω κι εκείνος μου μισοκλείνει τα μάτια για να με καλοπιάσει
3. Επιστρέφω από διακοπές και πάω να τον πάρω από το ξενοδοχείο γάτων που είναι κατσουφιασμένος και να τον φέρω στο σπίτι μας και από τη χαρά του δεν ξεκολλάει από πάνω μου
4. Τον βγάζω βόλτα και επιτήθεται σε όλα τα γατιά που συναντάμε
5. Κουρνιάζει μέσα στην αγκαλλιά μου το βράδυ για να κοιμηθούμε και πάλλεται από το γουργουριτό.. (η μυρωδιά του πάλι)

Εξοργίζομαι όταν..
1. Μου κατουράει πάνω στο ριχτάρι του καναπέ
2. Ξύνει τα νύχια του στο καινούριο καναπέ ενώ τα πάει μια χαρά και με το ονυχοδρόμιό του

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CuteKitty
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 618 μηνύματα.

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 10:10, 26-09-09:

Louxor

Λιώνω όταν:

1. Παρπατάει με το περήφανο περπάτημά του.
2. Κάθεται στην αγκαλιά μου γουργουρίζοντας.

Εξοργίζομαι όταν:

Ρίχνει κάτω την κονσέρβα απ' το ράφι.
Μου ξεφεύγει όταν πάω να τον πιάσω..

Lucky (ο αγαπημένος μου )

Λιώνω όταν:
Με κοιτάει με αυτό το εξτατικό του βλέμμα!!
Γουργούρίζει την ώρα που τον χαϊδεύω ανάμεσα στα αυτιά.

Εξοργίζομαι όταν:

Πηδάει μέσα στο μπολ με το νερό!
Σκαρφαλώνει στα πόδια μου όταν είμαι όρθια και ξετιλύγω κάτι..

Lily

Λιώνω όταν:

Με κοιτά στα μάτια.
Μου χαρίζει ένα απ' τα γατίσια χαμόγελά της :cool:.

Εξοργίζομαι όταν:
Την πιάνω απ' το σβέρκο και τις ανοίγω το στόμα για να της δώσω το χάπι κι εκείνη αρχίζει να χτυπιέται!

ΌΠως και να χει τα αγαπώ πάααρα πολύ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 22:17, 13-03-12:

Γεια σας!!!Γραφω με αφορμη επειδη τα δυο γατουνια μου σημερα γινονται 1 ετους!!!Ποτε μεγαλωσαν....αχ!Τελος παντων...Εχω τεσσερα γατουνια.Τον Τακη και τον Παναγιωτη(8,5 μηνων) και τον Πορτοκαλινο και τον Καφετουλη(1 ετους).Εχω ξαναδημοσιευση διαφορα θεματα για τα γατουνια μου αλλα ξεχωριστα!!!Τωρα ειναι ολα μαζι αδελφακια!!!!Αν θελετε να ακουσετε τηνιστορια μας θα σας την πω περιπληπτικα.Ο Τακης και ο Παναγιωτης ζουσαν σε ενα κοτετσι κοντα στη γειτονια μου τα βρηκα τα λυπηθηκα που ηταν 1 μηνος και τα πηρα.Οσον αφορα τοτν Πορτοκαλινο και τον Καφετουλη...καποιες γατες βρηκαν κρυσφυγετο στην αποθηκη του σχολειου μου και γεννησαν.Οταν μεγαλωσαν ο Πορτοκαλινος και Ο καφετουλης τα πηρα......Κανονικα το καθε ενα γατακι εχει την δικη του συναρπαστικη αλλα και βαρετη ιστορια...Αλλα αν ανρχισω να μιλαω δεν θα σταματησω ποτε.Επειδη πρεπει να παω για υπνο(εχω σχολειο αυριο)ο καθενας θα λεει την συμαρπαστικη ιστορια 'η την χειροτερη στιγμη που εχει ζησει με το γατουνι του.....οτιδηποτε θυμαται!!!!!Θα ελεγα εγω μια αλλα οπως ειπα παω για υπνο!!!!!Καληνυχτα!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fideloudi
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,667 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 22:25, 13-03-12:

Happy birthday γατούνια! Να τα περνάτε πολύ όμορφα και να έχετε πολλάαααα ακόμη ευτυχισμένα γενέθλια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

houlieta (Μαρία)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη houlieta
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 730 μηνύματα.

H houlieta έγραψε στις 01:58, 15-03-12:

Ωραίο θέμα αυτό μωρέ!
Δεν το είχα δει...

Λοιπόν, για να δω...

Χούλιο
Λιώνω όταν:
-Το πρωί που ξυπνάμε έρχεται γουργουρίζοντας και χώνει την μούρη του στην δική μου..
- Για να ασχοληθω μαζί του περπατάει αργά αργά πάνω στο πληκτρολόγιο του υπολογιστη και μου κρύβει την οθόνη...
- Καταλαβαίνει από πριν το κάνω αυτό που θα κάνω και παίρνει την ανάλογη θέση στο σπίτι για να με προλάβει...
- Μελαγχολει όταν φτιάχνω βαλίτσα για καπου και μπαίνει μέσα και με κοιταει παραπονιάρικα..
Εξοργίζομαι όταν:
- Κατουράει στα παπούτσια μας ή σε χαλάκι ή σε ότι του "μυρίζει" κάπως...
- Γκρινιάζει ασταμάτητα την ώρα που τρώω, ό,τι και να τρώω για να του δώσω...
- Κρύβεται και δεν μου απαντάει όταν τον φωνάζω πανικόβλητη επειδή δεν τον βρίσκω, ενώ γενικά είναι ομιλητικός...
- Δαγκώνει όποιον ξένο πάει να τον χαϊδέψει..

Σιέλ
Λιωνω όταν:
- Κουρνιάζει στην αγκαλιά μου μπροστα στον υπολογιστη και γουργουρίζει...
- Μου μιλάει ασταμάτητα με κάτι ακαταλαβίστικους ήχους που δεν είναι νιάου...
- Χαίρεται που της πετάω το μπαλάκι και τρέχει και μου το φέρνει για να της το ξαναρίξω...
- Με ακολουθεί παντού και παρακολουθεί κάθε μου κίνηση...
Εξοργίζομαι όταν:
- Προσπαθεί να βγει από το παραθυρο αν το ανοίξω για καποιο λόγο...
- Με ξυπνάει τις νύχτες επειδή κοιμάται πάνω μου και με βαραίνει... ( με αυτό λιώνω κιόλας... μπλέξιμο.. )
- Πριν την στείρωση, όταν είχε οίστρο δεν με άφηνε να κοιμηθω ούτε 10 λεπτα όλη νύχτα, ενω εκείνη όοοοολη μέρα κοιμόταν σαν πουλάκι...
- Πηγαίνει στην άμμο της και δίνει κυριολεκτικά ΜΑΧΗ πετώντας την σε όοολο το σπίτι με την μανία της...

( μπορω να γραψω δεκάδες ακόμη αλλά προσπαθω να κρατήσω ένα μέτρο... )

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:53, 15-03-12:

Λιώνω όταν...
Χαλαρώνει στα μπράτσα μου όταν τη σηκώνω στην αγκαλιά μου, πάντα τείνοντας το ροζαλί πατουσάκι της στο σαγόνι μου!
Με κοιτάει απορημένη κάθε μα κάθε φορά που θα βγω από το σπίτι, σε πόζα στρατιωτάκι και με κουταβίσιο βλέμμα...
Ροχαλίζει δίπλα μου, με το κεφαλάκι στο μπούτι μου.

Εξοργίζομαι όταν...
Κάνει τα νυχάκια της στον καναπέ.
Ξαπλώνει ανάσκελα κάτω από τον καναπέ και τσουλάει το σώμα της, τραβώντας με τα χεράκια που έχει γατζώσει καλά καλά στον καναπέ.
Προσγειώνει το μπαλάκι της μες στο πιάτο με το νερό της, στέλνοντας ένα τσουνάμι παντού...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 18:45, 15-03-12:

Λοιπον...

ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΝΟΣ
ΛΙΩΝΩ ΟΤΑΝ:
Τον φωναζω και μου ''απαντα'' με ενα ωραιοτατο νιαουρισμα
Με κοιταει με τα ολοστρογγυλα καταπρασινα ματακια του
Με παρηγορει οταν τον εχω αναγκη
Ειναι ο αντρας και προστατευει τα μικρα
Μου δειχνει την κοιλιτσα του για χαδακια

ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ:
Με νυχιαζει οταν τον παιρνω αγκαλιτσα
Εξαφανιζεται

ΚΑΦΕΤΟΥΛΗΣ
ΛΙΩΝΩ ΟΤΑΝ:
Μου ζηταει χαδακια
Οταν προστατευει τα γατακια και τα βαζει ολα στην ταξη
Δεν φευγει ΠΟΤΕ απο διπλα μου
Τριβεται στα ποδαρακια μου
Ερχεται οταν τον φωναζω

ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ:
Ξυνει τα νυχια του στον καναπε

ΤΑΚΗΣ
ΛΙΩΝΩ ΟΤΑΝ:
Με ''ζυμωνει''
Με παρακαλει για ενα χαδι
Ερχεται οταν τον φωναζω
Πινει νερο
Με κοιταει με τα ΟΛΟΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ματακια του
Παιζει με τα ποντικακια του

ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ:
Αρνειται τα χαδια μου
Παλευει με τον αδερφο του

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΛΙΩΝΩ ΟΤΑΝ:
Παιζει με τα ποντικακαι του
Μου δειχνει την κοιλιτσα του για χαδακια
Με την γουνα του
Με το βλεμα του
Οταν με ''ζημωνει''
Οταν μου δειχνει τα πατουσακια του

ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ:
Μμμμ....ποτε

Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiss bill
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 20:19, 15-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
[/INDENT]Εξοργίζομαι όταν...

.....Ξαπλώνει ανάσκελα κάτω από τον καναπέ και τσουλάει το σώμα της, τραβώντας με τα χεράκια που έχει γατζώσει καλά καλά στον καναπέ.
[/INDENT]
Καλε εσυ εχεις λυσει το προβλημα του καθαρισματος στα δυσκολα σημεια και εξοργιζεσαι;
Αφησε πλεον τις σκουπες. Η Μπριαμ τα αναλαμβανει ολα!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:43, 15-03-12:

Έχεις δίκιο!!!
Λέω να της εφαρμόσω κάτι τέτοιο:

Αρχική Δημοσίευση από goth

ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ:
Μμμμ....ποτε
Να στείλω τη Μπριάμ του Παναγιώτη να τη στρώσει;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiss bill
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 23:01, 15-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Έχεις δίκιο!!!
Λέω να της εφαρμόσω κάτι τέτοιο:

Να στείλω τη Μπριάμ του Παναγιώτη να τη στρώσει;
Kαλα μου γατακια ελατε σπιτι μου!
Κολλαω και ΙΚΑ.

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pasiphae
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 18:36, 08-05-12:

Βίκτωρας

Λιώνω:
- που κάθε βράδυ κοιμάται δίπλα μου
- όταν με δει να ξυπνάω έρχετα δίπλα μου γουργουρίζοντας
- όταν ξαπλώνει στο πάτωμα και μου δείχνει την κοιλουμπίτσα του
- που με ακολουθεί σε όλο το σπίτι
- όταν τεντώνεται μετά από ύπνο
- άμα κλειστώ σε ένα δωμάτιο κάθεται απ'έξω υπομονετικά και με περιμένει

Εξοργίζομαι:
- όταν απαξιεί και θάβει την πανάκριβη κονσέρβα που του έβαλα
- με το που ανοίγω την πόρτα ορμάει έξω στις σκάλες
- δεν παίζει με τα παιχνίδια που του έχω πάρει, αλλά παθαίνει παράκρουση άμα πέσει κάτω ένα κομμάτι αλουμινόχαρτο ή ένα καπάκι μπύρας

Τσουρέκι

Λιώνω:
- όταν με ζυμώνει
- που γουργουρίζει με το που με δει
- που γουργουριζει τόσο δυνατά (ακούγεται σε διπλανό δωμάτιο)
- που παίζει με τα πάντα
- όταν με κοιτάει στα μάτια
- που με ακολουθεί σε όλο το σπίτι

Εξοργίζομαι:
παρ'όλο που είναι αγγελούδι
- όταν ανεβαίνει στο ψυγείο και ρίχνει κάτω τα πάντα (στυλό, κουμπαρά, μαγνήτες, βαζάκια, κλπ)
- που δε με αφήνει να τη φιλήσω στο μουσούδι

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 20:21, 08-05-12:

Εγώ λιώνω όταν βλέπω την Άρτεμη να έρχεται κάθε πρωί και να τρίβεται επάνω μου για να με καλημερίσει.
Λιώνω όταν σκαρφαλώνει στο γραφείο κι "απαγάγει" το χέρι μου για να κοιμηθεί επάνω του.
Λιώνω όταν θέλει να παίξει και φουντώνει σαν το κουνάβι.
Λιώνω όταν έρχεται και με γλύφει ή όταν ξαπλώνει στα πόδια μου για να κοιμηθεί.
Υπάρχουν αμέτρητες στιγμές που με κάνουν να λιώνω μαζί της.

Εξοργίζομαι όταν έχει ρίξει επίτηδες το νερό έξω από το μπολάκι της (ένα "παιχνίδι" το οποίο ανακάλυψε τελευταία αλλά της το έκοψα αγοράζοντας μια μεγάλη ποτίστρα )

Παράθεση

billio

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη billio
H billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 958 μηνύματα.

H billio zbeez έγραψε στις 21:28, 08-05-12:

Mπήλιω

Λιώνω
- όταν έρχεται στην αγκαλια μου την ωρα που κοιμάμαι για ζυμαρακια, αγκαλιτσες και νανι
- Οταν πεφτει στο πατωμα ανασκελα ξεροντας περιμενοντας το χάδι της. ξερει η σκατουλα οτι δεν μπορω να μην υποκύψω στον πειρασμο.
- Όταν την ακουω να ερχεται τρεχοντας από την ταρατσα και μιαουρίζοντας για να με προϋπαντήσει.

Εξοργιζομαι:
- Το χειμωνα που με ξυπναει απο τις 4 με τα καμωματα της.
- με το μαδημα της.

Αρχική Δημοσίευση από George82

Εξοργίζομαι όταν έχει ρίξει επίτηδες το νερό έξω από το μπολάκι της (ένα "παιχνίδι" το οποίο ανακάλυψε τελευταία αλλά της το έκοψα αγοράζοντας μια μεγάλη ποτίστρα )
Αυτο το παιχνιδι το κανει και η δικια μου και δεν καταλαβαινω γιατί. Βρησκω καθε φορα λιμνες μεσα στο σπιτι. Και με την ποτιστρα γεματη παλι την μετακινεί. Και την τροφή της παει βολτα. Αφου επειδη καθε φορα που σερνει την τροφη της κανει φασαρια και αναγκάστηκα να βαλω απο κατω αυτα που βαζουν στις καρεκλες απο κατω για να μην κανουν θορυβο και γδερνουν το πατωμα οταν τις σερνουμε. Μιλαμε το γεμησα παντου!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Selina Kyle : 01-06-12 στις 08:45. Αιτία: merge
Παράθεση

*metal fairy* (Εύη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη *metal fairy*
H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H *metal fairy* έγραψε στις 11:14, 17-05-12:

πινελα κανελα (εχει και επιθετο...)

λιωνω οταν=

-μου κανει αγαπουλες για να της κανω το χατιρι...
-τρελενεται και αρχιζει να παλευει με οτι βρει (κυριος το χαλι)...
-ανεβενει πανω μου και με παιρνει αγκαλια (αλλα μετα αρχιζει να με ζημωνει και η χαρα μου βγενει απο την μυτη )

εξοργιζομαι οταν=

-θελει να κανει την κομωτρια και κανει το κεφαλι μου σουροτιρι
-πριν φαω κατι πρεπει να της δοσω να δοκιμασει, αλλιως....θα φαω γκρινια ολλη μερα!
-γκρινιαζει, συνεχεια!!

Παράθεση

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Gianduia7
H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 1,997 μηνύματα.

H Gianduia7 έγραψε στις 23:01, 25-05-12:

Elvis :

Λιώνω ..

..κάθε βράδυ και κάθε πρωι που χώνεται κάτω από τα σκεπάσματα ,βυζαίνει την κουβέρτα και μας κάνει πατουσάκια
..όταν πλένω πιάτα η' κάνω δουλειά στον πάγκο της κουζίνας και έρχεται και τρίβει το κεφάλι του και το μουσούδι του στα δάχτυλα των ποδιών μου και στους αστραγάλους μου
..όταν τον βλέπω να κάθεται στο παράθυρο με τις ώρες σε μια πολύ ανθρώπινη πόζα (δεν μπορω να την περιγράψω)και βλέπει έξω
..όταν "κροταλίζει" και φουσκώνει το μουσουδι μόλις δει έντομο η' πουλί να πετάει
..όταν ξυπναει που είναι τόσο φουσκωμενο το κεφαλάκι του και το κορμάκι του που είναι για ζούληγμα
..όταν κοιμάται στο κρεβάτι του και παίρνει τη πόζα του superman η' έχει τα ποδαράκια του στον αέρα με τα πατούσια του στη φόρα

εξοργίζομαι..

..όταν κάνει επίθεση στον Freddie που κοιμάται η' είναι ήσυχος και αραχτός
..όταν βγαίνω έξω στην αυλή γκρινιάζει για να βγει και αυτός
..όταν παραφυλάει πίσω από τη πόρτα της αυλής και με το που την ανοίξω να μπω στο σπίτι προσπαθεί να βγεί,κάποιες φορές με επιτυχία
--όταν παίζουν κυνηγητό και τα ρίχνουν όλα κάτω
..που δεν θέλει πάντα να καθεται στην αγκαλιά μου και γκρινιάζει να τον αφήσω
..που προσπαθεί να μπεί στο πιάτο όποτε τρώμε
..που προσπαθει να μπει στο ψυγείο όταν το ανοίγω

Freddie

λιώνω..

..όταν με όδηγει εκείνος ώπου θέλει να αράξει με ένα γλυκό νιαούρισμα και όταν κάτσει γυρνάει ανάσκελα για χάδια
..όταν κάθεται πάνω σε οτιδηποτε μπει στο σπίτι που δεν υπήρχε πριν,από σωλήνες,σακούλες,καλώδια,παντόφλες,γάντι κουζίνας,κουτιά δημητριακών και οτι μπορείς να φανταστείς
..με το βλέμμα του
..όταν αγκαλιάζει τον Elvis όταν κοιμούνται
..με το τρόπο που ζητά το ψάρι που του ψήνω
..όταν κοιμάται ανάσκελα με όλα τα πόδια στον αέρα
..που όταν είναι αραχτός και πάω δίπλα του γυρνάει αμέσως ανάσκελα πριν καν τον αγγίξω

Εξοργίζομαι..

..που φοβάται με τα πάντα
..που δεν μας αφήνει να τον πάρουμε αγκαλιά
..που κάνει ζημιες όταν τρομάξει και προσπαθει να διαφύγει και τα ρίχνει όλα στο πέρασμα του

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lydia.Nataly

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lydia.Nataly
H Lydia.Nataly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Lydia.Nataly έγραψε στις 11:12, 10-05-13:

ΕΝΖΟ
Λιωνω οταν:

-με ζυμωνει
-γυριζει αναποδα για τον χαιδεψω
-κοιμαται παντα επανω μου οσο και να τον φωναζει και η αδερφη μου
-ερχεται κοντα μου οταν ειμαι στενοχωρημενη
-πλησιαζει γουργουριζοντας

Εξοργιζομαι οταν:
-δαγκωνει και γρατζουναει οταν παω να τον χαιδεψω
-ειναι επιθετικος χωρις λογο
-ριχνει το φαγητο του κατω
-αναποδογυριζει το νερο του
-με αποφευγει
-προσπαθει να βγει εξω σε καθε ευκαιρια

ΤΖΙΝΙ

Λιωνω οταν:

-με κοιταει με τις πρασινες ματαρες της
-ερχεται για χαδια συνεχεια
-με ακολουθει παντου οταν παω καπου με τα ποδια
-με περιμενει εξω απο το super market να ψωνισω
-μου απανταει οταν τη φωναζω
-μου μιλαει με κατι υπεροχα μουρμουρητα

ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Alex_3

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μας αρέσει όταν η γάτα μας... - Από Aleksa
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-11-15 στις 14:22.
    • Όταν οι γάτες μας βαριούνται.. - Από τακις
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-02-12 στις 01:49.
    • Τι να κάνεις όταν βαριέσαι... - Από georgia alex
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-07-08 στις 10:40.
    • Όταν η ζωή... - Από giota
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-10-06 στις 19:24.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους