Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,117 εγγεγραμμένα μέλη και 718,314 μηνύματα σε 22,588 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 278 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ζητούνται εθελοντές για στήριξη σε στειρώσεις με γιατρούς από την Αγγλία

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσαμπικος
H Νενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H Τσαμπικος έγραψε στις 21:55, 29-06-10:

Αγαπητοι γατομαμαδες και γατομπαμπαδες!!!!

Περιμενα πως και πως να γραψω και εγω 1 θεματακι εδω!!!! ΣΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ!!!!!!

Καταρχην θα ηθελα να ευχαριστησω το μελος gelly01 που μπορεσε να εξασφαλισει τους γιατρους για τις 19 Σεπτεμβριου απο το εξωτερικο, οι κτηνιατροι θα ερθουν να κανουν στειρωσεις στο Μ. Πευκο και εγω αυτο που ζηταω ειναι οποιος θελει να βοηθησει κυριως ψυχολογικα να μαζεψουμε γατουλες ειναι ευπροσδεκτος!!!!

Εχω ηδη μιλησει με την Προεδρο της φιλοζωικης της Ελευσινας και ειπε οτι θα μαζεψει και αυτη ανθρωπους για να γινει το πιασιμο των γατιων και να μπορεσουμε να στειρωσουμε οσο πιο πολλα μπορουμε.

Εγω απο πλευρας μου εχω βρει καποιους κατοικους που ταιζουν αδεσποτα και εχει ο καθενας του απο καμια 20 αρια που ταιζει και πιστευω οτι με καλη θεληση και τυχη θα μπορεσω να τα πιασω.

Χρειαζομαι βοηθεια ειτε με ανθρωπους εστω και 1 μερα απο τις 5 που θα κατσουν οι γιατροι να με βοηθησουν στο πιασιμο, ειτε με κλουβακια, παγιδες...με οτιδηποτε, ακομα και αν εχετε και εσεις γατουλες που θελετε να στειρωσετε καλως να τις φερετε, ξερω οτι το Μ. Πευκο ακουγεται καπως μακρια αλλα πιστεψτε με απο το χαλανδρι ειναι μολις 15 λεπτα!!! η αττικη οδος εχει σωσει πολυ κοσμο.

Οι γιατροι μπορουν να κανουν εως 20-25 στειρωσεις την ημερα και αμα τα καταφερουμε και δουν οτι ειμαστε οργανωμενοι και κανουμε καλη δουλεια θα ξαναερθουν και θα μπορεσουμε να τους ξαναεχουμε και σε καποια αλλη περιοχη!

περιμενω προτασεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! please?????????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 08:24, 30-06-10:

Εγώ είμαι μέσα, όσες περισσότερες μέρες μπορώ θα έρθω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SofiaV

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SofiaV
H SofiaV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.

H SofiaV έγραψε στις 08:33, 30-06-10:

Και εγώ μέσα, αν και είναι περίοδος εξεταστικής αλλά κάτι θα κάνουμε!!

Παράθεση

Ginger09

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ginger09
Ο Ginger09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O Ginger09 έγραψε στις 08:47, 30-06-10:

19 είναι Κυριακή, οπότε ίσως καταφέρω να είμαι εκεί. Όμως θα μπορούσα να προσφέρω κι αλλιώς βοήθεια; Με κάποιο χρηματικό ποσό, ή κάπως αλλιώς;

Παράθεση

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

H Νενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H Τσαμπικος έγραψε στις 14:24, 30-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ginger09
19 είναι Κυριακή, οπότε ίσως καταφέρω να είμαι εκεί. Όμως θα μπορούσα να προσφέρω κι αλλιώς βοήθεια; Με κάποιο χρηματικό ποσό, ή κάπως αλλιώς;
Eυχαριστω ολους, ετσω και μια μερα να μπορεσει να ερθει καποιος ειναι πολυ σημαντικο....ολες οι βοηθειες ειναι ευπροσδεκτες...προς το παρον οργανωνω τα διαδικαστικα, πλησιαζοντας ο καιρος θα ξερω ακριβως τι μπορει να χρειαστουμε.... οι γιατροι θα κατσουν 5 μερες αυτο που θελω ειναι να εχουν συνεχεια ζωακια οι ανθρωποι να στειρωνουν...ετσι ωστε να δουν οτι κανουμε καλη δουλεια και ειμαστε οργανωμενοι, για να ξανα ερθουν!!!!! απο οσο ξερω μπορουν να στειρωνουν 20-25 γατια την ημερα και αυτο που θελω ειναι να οργανωθουμε για να τα εχουν!!!!!! γι'αυτο και ζηταω εθελοντες!!!!

Παράθεση

ΞένιαΚ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΞένιαΚ
H ΞένιαΚ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 στο σπίτι και πάνω από 15 στην αυλή ή για προσωρινή φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H ΞένιαΚ έγραψε στις 14:31, 30-06-10:

Μπράβο για την προσπάθεια. Μακάρι να πιάσετε όσα περισσότερα ζώα μπορείτε και να επαναληφθεί πολλές πολλές φορές. Αν μπορούμε να κάνουμε κάτι για να βοηθήσουμε με κάποιο τρόπο κι εμείς απο μακρυά πες μας. Είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε ένθερμους υποστηρικτές και από ανθρώπους εκτός Αθηνών.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,269 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:47, 30-06-10:

Μπράβο μπράβο και ξανα μπραβο παιδια!
Εμενα πιάστηκε η ψυχη μου εχτες που πηγα να ψωνισω απο ενα περιπτερο και ο περιπτερας ειχε καμια δεκαρια γατες-τα περισσοτερα γατακια. Ηταν ξαπλαρωμενα αναμεσα στα ράφια,πισω απο το περιπτερο και τους ειχε αφησει ψωμια να φανε.
Ήταν κι ενα που ηταν περιπου 2 μηνων ολοιδιο με ragdoll (απο τα ξεβαμενα) ακομη και τα ματια του ηταν ανοιχτα γαλαζια,αλλα κοντοτριχο.Και μαλλον βγηκε απο μανα ταρταρουγα και τα αδερφακια του ηταν κοινα αδεσποτακια(μαυρα,μαυροασπρα κτλ)\
Μακαρι ο κοσμος να εδινε λιγα λεφτα για να στειρωσει....Αλλα μαλλον γι'αυτους ειναι πεταμενα λεφτα..

Παράθεση

xr1st1na (χριστινα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xr1st1na
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (παααρα πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.

H xr1st1na bartok the magnificent <3 έγραψε στις 15:00, 30-06-10:

μπραβο ρε νενα..μακαρι να πανε ολα καλα και να στειρωθουν ολα τα γατια..μπραβο και στην gelly..τι να πω μακαρι να ημουν αθηνα να ερθω και γω.

Παράθεση

Cloud and Snow

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Cloud and Snow
H Cloud and Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (...ζω με γάτες από τότε που γεννήθηκα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 583 μηνύματα.

H Cloud and Snow έγραψε στις 15:07, 30-06-10:

Θελω και γω να βοηθήσω

(πρώτα ο θεός, 19 Σεπτεμβριου ε?)

Δεν εχω καμια εμπειρία από αυτά (πιάσιμο γατων κλπ.) αλλα κατι θα υπάρχει που να μπορώ να το κάνω κι εγώ....

Παράθεση

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

H Τσαμπικος έγραψε στις 16:49, 30-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από xr1st1na
μπραβο ρε νενα..μακαρι να πανε ολα καλα και να στειρωθουν ολα τα γατια..μπραβο και στην gelly..τι να πω μακαρι να ημουν αθηνα να ερθω και γω.

καλε που χαθηκατε εσεις????? Βαλε καλε στο θεμα σας τις φωτο που εχεις βαλει στο facebook με την μπυρα ειναι απιστευτος!!!! και εσυ εχεις βοηθησει εχεις τον ενα γαταρο του Μ. Πευκου , οποτε ενας γαμβρος μειον......απο τους πολλους!!!!! και τωρα που το θυμηθηκα η μανα τσ....λα του επιτελους στειρωθηκε!!! η οποια ηταν μαλιστα ξανα εγκυος με 6 αυτη την φορα, ευτυχως την επιασα και τωρα πια ο Μπαρτοκ δεν θα αποκτησει ξανα αδερφια!!!!

Παράθεση

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

H Τσαμπικος έγραψε στις 16:52, 30-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από kounelaki
Μπράβο μπράβο και ξανα μπραβο παιδια!
Εμενα πιάστηκε η ψυχη μου εχτες που πηγα να ψωνισω απο ενα περιπτερο και ο περιπτερας ειχε καμια δεκαρια γατες-τα περισσοτερα γατακια. Ηταν ξαπλαρωμενα αναμεσα στα ράφια,πισω απο το περιπτερο και τους ειχε αφησει ψωμια να φανε.
Ήταν κι ενα που ηταν περιπου 2 μηνων ολοιδιο με ragdoll (απο τα ξεβαμενα) ακομη και τα ματια του ηταν ανοιχτα γαλαζια,αλλα κοντοτριχο.Και μαλλον βγηκε απο μανα ταρταρουγα και τα αδερφακια του ηταν κοινα αδεσποτακια(μαυρα,μαυροασπρα κτλ)\
Μακαρι ο κοσμος να εδινε λιγα λεφτα για να στειρωσει....Αλλα μαλλον γι'αυτους ειναι πεταμενα λεφτα..
αν τα καταφερουμε στην Αθηνα αυτη την φορα και δουν οτι ειμαστε οργανωμενοι, μπορεις να τους καλεσεις και εσυ για Κρητη να κανουν καμια μαζικη στειρωση!!!

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 00:09, 01-07-10:

Αν θελεις να εχουν γατες να στειρωσουν δωσε καποια στοιχεια επικοινωνιας να σου στειλω κοσμο που θα πιασει ο ιδιος τα αδεσποτα του

Παράθεση

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

H Τσαμπικος έγραψε στις 00:28, 01-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από yasmin1gr
Αν θελεις να εχουν γατες να στειρωσουν δωσε καποια στοιχεια επικοινωνιας να σου στειλω κοσμο που θα πιασει ο ιδιος τα αδεσποτα του
γυρω στις αρχες του Σεπτεμβρη που θα εχω ολα τα τελειωτικα, και θα ειναι ολα ετοιμα,ειναι αυτονοητο οτι θα δωσω στοιχεια και ακριβη τοποθεσια για να ερθει ο κοσμος με τις γατουλες!!!!! απλα εγω θα παω μες την βδομαδα να δω που ακριβως ειναι ο χωρος
που μας παραχωρει ο δημαρχος κτλ...

Παράθεση

gelly01

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gelly01
H gelly01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H gelly01 έγραψε στις 01:19, 01-07-10:

Μακαρι να μπορεσω να βρεθω κοντα σας εστω για τισ δυο πρωτες μερες και να σας βοηθησω στην οργανωση του χωρου και της ολης προσπαθειας.
Η χαρα μου και η συγκινηση μου για την συμμετοχη στο προγραμμα στειρωσεων που αποφασισε να οργανωσει η Νενα ειναι απεριγραπτα μεγαλη.
Απο εμενα θα εχετε την στηριξη σε οτι περισσοτερο μπορεσω να σας εξεσφαλισω για βοηθεια.
Μεσα απο την ψυχη μου ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ και ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΩΝ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΩΝ ΓΕΝΝΗΣΕΩΝ.
Μας χωριζουν καποιες εκατονταδες χιλιομετρα αλλα να ξερετε οτι θα ειμαι παντα διπλα σας σε οτι με χρειαστειτε.

Παράθεση

gelly01

Δραστήριο Μέλος

H gelly01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H gelly01 έγραψε στις 01:27, 01-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από ΞένιαΚ
Μπράβο για την προσπάθεια. Μακάρι να πιάσετε όσα περισσότερα ζώα μπορείτε και να επαναληφθεί πολλές πολλές φορές. Αν μπορούμε να κάνουμε κάτι για να βοηθήσουμε με κάποιο τρόπο κι εμείς απο μακρυά πες μας. Είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε ένθερμους υποστηρικτές και από ανθρώπους εκτός Αθηνών.
Ξενια αν μπορεις να βοηθησεις και θελεις να βοηθησεις και εμεις εδω στην Θεσσαλονικη εχουμε αναγκη απο εθελοντες που να στηριζουν τα συνεχομενα προγραμματα στειρωσεων.
Απο τις 26 Απριλιου και μεχρι τισ 26 Ιουνιου στιερωθηκαν στην πολη μας 348 αδεσποτα γατια με την υπερπροσπαθεια δυο ατομων και την υποστηριξη απο αλλα δυο ατομα επικουρικα. Γιαυτο η οποιαδηποτε βοηθεια μας ειναι πολυτιμη.

Παράθεση

gelly01

Δραστήριο Μέλος

H gelly01 έγραψε στις 01:31, 01-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από xr1st1na
Χριστινα αν θελεις να βοηθησεις σε προγραμματα στειρωσεων εχουμε αναγκη απο εθελοντες και στην Θεσσαλονικη.

Παράθεση

din@ (Κων/να)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη din@
H Κων/να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H din@ έγραψε στις 02:29, 01-07-10:

μπραβο σας παιδια!και εγω θελω να βοηθησω(αν δεν τυχει τιποτα απροοπτο μεχρι τοτε).δεν καταλαβα ομως:θα συγκεντρωθουμε ολοι καπου να μαζεψουμε τις αδεσποτες γατες?θα πιασει ο καθενας οσες μπορει και θα τις φερει?τι ακριβως?

Παράθεση

kitcat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kitcat
H kitcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.

H kitcat έγραψε στις 05:47, 01-07-10:

Και εγώ μέσα παιδιά, αρκεί να μου το θυμίσετε.....

Παράθεση

ΕΙΡΗΝΗ11729

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΕΙΡΗΝΗ11729
H ΕΙΡΗΝΗ11729 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (32 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H ΕΙΡΗΝΗ11729 έγραψε στις 13:34, 02-07-10:

Νομίζω χρειάζονται αρκετές διευκρινίσεις για να καταλάβουμε όλοι. Μπορούμε όλοι να φέρουμε γάτες? Στη γειτονιά μου είναι αστείρωτες πολλές. Μόνο θηλυκές ή και αρσενικές? Μετά θα υπάρχει χώρος να νοσηλευτούν οι γάτες? Γιατί απο τη νάρκωση αν επιστρέψουν στο δρόμο κατευθείαν δε θα έχουμε και πολύ καλά αποτελέσματα! Υπάρχουν παγίδες μπορούμε να δανειστούμε απο φιλοζωικές κτλ? (υπάρχουμε πολλοί που δεν έχουμε παγίδα να τις πιάσουμε) Κάποιο mail-τηλέφωνο να επικοινωνήσουμε (έστω και με πμ) σε όσους έχουμε ενδιαφερθεί και ζητάμε πληροφορίες στο θέμα εδώ υπάρχει ? Είναι πολύ καλή προσπάθεια αν γίνει και νομίζω οτι αν συντονιστούμε θα καταφέρουμε αρκετά!

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,573 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 13:42, 02-07-10:

κι εγω ειμαι μεσα για βοηθεια!!!

Παράθεση

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

H Τσαμπικος έγραψε στις 15:05, 02-07-10:

Λοιπον την επομενη βδομαδα θα παω να δω τον χωρο που μας παραχωρει ο Δημαρχος, οποτε θα δω αν υπαρχει χωρος φιλοξενειας κτλ. τωρα σε οτι αφορα τις στειρωσεις οτι μπορειτε να φερει ο καθενας ειναι ευπροσδεκτο και θηλυκα και αρσενικα!!!! επισης αν θελετε οσο θα περιμενετε τα δικα σας αδεσποτουλια να στειρωθουν ισως να μπορουσατε να βοηθησετε να πιασουμε και κανα αδεσποτουλι της συγκεκριμενης περιοχης....

Πιστευω και σας ευχαριστω ολους για την συμμετοχη σας οτι τελικα θα γινει καλη δουλεια, αν θελετε περισσοτερες πληροφοριες το μεηλ μου ειναι ververoglou@yahoo.co.uk και τηλ. 6949 125 858, αν και ακομα εγω δεν εχω κατι συγκεκριμενο, περιμενω ακομα μια λιστα για τα φαρμακα που θα χρειαστουν για περιπου 100-150 στειρωσεις, εργαλεια μεχρι στιγμης τα εχουμε εξασφαλισει, τωρα παγιδες ειμαστε μαζι με τον συλλογο της Ελευσινας και καποιυς αλλους που ειπαν οτι μπορουν μας προμηθευσουν!!!!

παντως οτι νεοτερο εχω θα σας το λεω και βεβαια παντα ειναι καλοδεχουμενες ιδεες οργανωσεις διοτι πιστευω οτι το αποτελεσμα ειναι να στειρωσουμε τα γατακια!!!!!!

Παράθεση

xr1st1na (χριστινα)

Δραστήριο Μέλος

H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (παααρα πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.

H xr1st1na bartok the magnificent <3 έγραψε στις 12:27, 11-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από gelly01
Χριστινα αν θελεις να βοηθησεις σε προγραμματα στειρωσεων εχουμε αναγκη απο εθελοντες και στην Θεσσαλονικη.
gelly σου εστειλα μην στο προφιλ σου.

Παράθεση

xr1st1na (χριστινα)

Δραστήριο Μέλος

H xr1st1na bartok the magnificent <3 έγραψε στις 12:28, 11-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Τσαμπικος
Λοιπον την επομενη βδομαδα θα παω να δω τον χωρο που μας παραχωρει ο Δημαρχος, οποτε θα δω αν υπαρχει χωρος φιλοξενειας κτλ. τωρα σε οτι αφορα τις στειρωσεις οτι μπορειτε να φερει ο καθενας ειναι ευπροσδεκτο και θηλυκα και αρσενικα!!!! επισης αν θελετε οσο θα περιμενετε τα δικα σας αδεσποτουλια να στειρωθουν ισως να μπορουσατε να βοηθησετε να πιασουμε και κανα αδεσποτουλι της συγκεκριμενης περιοχης....

Πιστευω και σας ευχαριστω ολους για την συμμετοχη σας οτι τελικα θα γινει καλη δουλεια, αν θελετε περισσοτερες πληροφοριες το μεηλ μου ειναι ververoglou@yahoo.co.uk και τηλ. 6949 125 858, αν και ακομα εγω δεν εχω κατι συγκεκριμενο, περιμενω ακομα μια λιστα για τα φαρμακα που θα χρειαστουν για περιπου 100-150 στειρωσεις, εργαλεια μεχρι στιγμης τα εχουμε εξασφαλισει, τωρα παγιδες ειμαστε μαζι με τον συλλογο της Ελευσινας και καποιυς αλλους που ειπαν οτι μπορουν μας προμηθευσουν!!!!

παντως οτι νεοτερο εχω θα σας το λεω και βεβαια παντα ειναι καλοδεχουμενες ιδεες οργανωσεις διοτι πιστευω οτι το αποτελεσμα ειναι να στειρωσουμε τα γατακια!!!!!!

Παράθεση

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

H Τσαμπικος έγραψε στις 08:19, 23-07-10:

Αγαπητοι γατογονεις !!!!! Καλημερα
Τελικα οτι αρχισε σαν ιδεα για να γινουν γυρω στις 100-150 στειρωσεις με μεγαλη χαρα βλεπω οτι εξελισεται σε κατι αρκετα καλο!!!

τα νεοτερα ειναι τα εξης¨!!!! Ο κτηνιατρος θα ερθει στις 20 Σεπτεμβριου για 2 βδομαδες!!!!!! ναι 2 βδομαδες την δευτερη βδομαδα μαλιστα θα ειναι 2 οι κτηνιατροι ( περισσοτερες στειρωσεις)!!!!!!!!

Λοιπον απο τις 20/9 εως τις 25/9 ο κτηνιατρος θα κανει στειρωσεις στην περιοχη του Μ. Πευκου ( εξω απο την Ελευσινα) , ο χωρος που θα γινονται οι στειρωσεις ειναι τα αποδυτηρια του δημοτικου γηπεδου της περιοχης!

την επομενη βδομαδα, δηλαδη απο της 27/9 οι 2 κτηνιατροι θα στειρωνουν στο Χαλανδρι, το μερος θα σας το πω μολις το εχουμε επιβεβαιωσει, διοτι περιμενω απαντηση απο τον Δημο Χαλανδριου αν θα μας δωσουν καποιο χωρο και που!

Με εναν πολυ προχειρο υπολογισμο του κοστους για τα φαρμακα και τα αναλωσιμα που χρειαζονται για να γινουν ολα αυτα ειναι περιπου στα 2000 ευρω, το αναφερω με επιφυλαξη, διοτι περιμενω προσφορες και απο καποιες αλλες πηγες φαρμακων για χονδρικες τιμες κτλ..... την διαμονη των γιατρων και την διατροφη την εχω αναλαβει εγω!!!

Τι χρειαζομαστε!!!!!! Βοηθεια σε οποια μορφη μπορει ο καθενας!!!!! αναλυτικα αναφερω! ανθρωπους να μαζευουν τα ψιψινια! ανθρωπους με εμπειρια να βοηθουν την γιατρο και την νοσοκομα , εφημεριδες, φαρμακα, χρηματα ανθρωπους να εχουν το ιδιο οραμα και αγαπη για τα γατουνια, κλουβακια μεταφορας, παγιδες, κτλ!!!!!

Χαλανδραιοι, Βρηλισσιωτες Ψυχικιωτες, Φιλοθεατες αλλα και ολες οι αλλες περιοχες της Αθηνας, τα αδεσποτουλια δεν εχουν συνορα!!!! ειναι μοναδικη ευκαιρια τον Σεπτεμβριο να στειρωσουμε τα αδεσποτουλια μας

επικοινωνηστε μαζι μου για να δουμε πως θα μπορεσουμε να το κανουμε Νενα 6949 125 858, η αν θελετε και την Βιβη απο το αδεσποτολογιο στο 6972 315 140

αν τα 2000 ευρω φαινονται πολλα ( εγω οταν εκανα την προσθεση επαθα ενα ψιλο σοκ) καντε μια διαιρεση με ενα μεσο ορο 35 ευρω την στειρωση που χρεωνει ο κτηνιατρος μας για να μας κανει την επεμβαση στο αδεσποτουλι μας βγαινουν γυρω στα 57 γατουνια, με αυτο το ποσο μιλαμε για 250- 300 γατουνια, ειναι μια καλη ευκαιρια να στειρωσουμε τα αδεσποτουλια της γειτονιας μας, !!!!! αρσενικα και θυληκα!!!!!

Περιμενω προτασεις!!!!!!!!!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 09:08, 23-07-10:

Μπραβο!
Δε βαζετε ενα λογαριασμο μηπως μπορουμε να βαλουμε κι εμεις το κατιτις μας που ειμαστε μακρια;

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,269 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 15:23, 25-07-10:

Kριμα να μην ειμαι Αθηνα,θα βοηθουσα σιγουρα!

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,009 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 00:10, 26-07-10:

Δεν ξέρω τί γίνεται στο Μεγάλο πεύκο, αλλά, στο Χαλάνδρι τριγυρνάνε ελεύθερες πολλές δεσποζόμενες γατούλες και γατούληδες, και ουαί και αλλίμονό σας , έτσι και πιάσετε και στειρώσετε καμμιά δεσποζόμενη. Επίσης, οι μαζικές στειρώσεις, έτσι όπως προαναγγέλονται στο θέμα αυτό, κάτι σαν Άουσβιτς μου θυμίζουν. Εξάλλου, οι στειρώσεις και η συλλογή αδέσποτων ζώων συντροφιάς έχει από το νόμο ανατεθεί στους Δήμους, οι οποίοι συνεργάζονται με φιλοζωικά σωματεία της περιοχής τους. Θεωρώ ότι δεν μπορεί ο οποιοσδήποτε, όσο καλές προθέσεις και να έχει, να βρίσκει έναν υπάλληλο Δήμου και να οργανώνει στειρώσεις, για τις οποίες μάλιστα "εισάγονται" κτηνίατροι και μαζευονται διαδικτυακώς χρήματα. Το ότι οι Δήμοι δεν ασχολούνται αρκετά ενεργά με τα αδέσποτα, δεν σημαίνει ότι ο καθένας μας μπορεί να αναλαμβάνει δράση σε τέτοια κλίμακα και να υποκαθιστά το Δήμο και τα σωματεία της περιοχής του. Πρέπει να υπάρχει ένα μίνιμουμ διαφάνειας και δυνατότητας ελέγχου των διαδικασιών. Έπειτα, επί της ουσίας, εγώ έχω πάρα πολλές επιφυλάξεις για την επιβίωση αυτών των ζώων. Ποιός θα δώσει αντιβίωση στα γατάκια; Ποιός θα κόψει τα ράμματα; Με μια-δυό μέρες παρακολούθησή τους, ποιός πείθεται ότι λύθηκε το ζήτημα και ότι θα γυρίσουν υγιή στους δρόμους; (Φυσικά είναι αδιανόητο να δοθεί σε τόσα αδέσποτα πανάκριβη ενέσιμη αντιβίωση μακράς διάρκειας και να μπουν απορροφήσιμα ράματα)Τα 300 τόσα που αναφέρθηκε από μέλος ότι στειρώθηκαν, τα παρακολούθησε τάχα κανείς, να δει , αν σήμερα είναι ζωντανά; Και από ειδικές τροφές; Εδώ μιλάμε για αποφράξεις ουρήθρας, για πέτρες κλπ κλπ από τα οποία κινδυνεύπουν τα λατρευτά μας, τα αδέσποτα δεν έχουν τέτοιους κινδύνους τάχα; Ή διατρέφονται πολύ ισορροπημένα και δεν τους χρειάζεται ειδική τροφή; ................
Αυτό το οποίο εγώ αδυνατώ να συλλάβω με το φτωχό μου το μυαλό, είναι: Πώς προστατεύω κάποιον, με το να τον εξαφανίζω; Όλο και πυκνώνουν οι πρωτοβουλίες για στειρώσεις αδέσποτων αλλά, ούτε μια πρωτοβουλία είδα σε αυτό το σάιτ, ή από τα περιλάλητα σωματεία, για διοργανώσεις μέσω Δήμων προγραμμάτων για την προαγωγή της ζωοφιλίας (και εννοώ ενέργειες σε σχολεία, συλλόγους κλπ, όχι bazzaar και τα τοιαύτα). " Η συμπεριφορά μας απέναντι στα ζώα είναι μέτρο της δικής μας ηθικής ποιότητας", όπως είπε ο Γεώργιος Κουμάντος. Η ηθική ποιότητα δεν εξασφαλίζεται έτσι εύκολα , πού να τρέχουμε τώρα, ενώ μια στείρωση εξασφαλίζεται απείρως ευκολότερα ,θα μου πείτε

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gelly01

Δραστήριο Μέλος

H gelly01 έγραψε στις 00:42, 26-07-10:

Αγαπητη Ελενη μαλλον δεν εχεις καμια μα καμια εμπειρια απο το Θεμα στειρωσης σε αδεσποτο η οικοσιτο ζωο και πολυ περισσοτερο σε προγραμματα στειρωσεων αδεσποτων ζωων.
Οργανωνω πολυ συχνα προγραμματα στειρωσεων αδεσποτων γατιων τοσο με εθελοντες κτηνιατρους απο το εξωτερικο οσο και με Ελληνες κτηνιατρους. Τα φαρμακα και ολα τα υλικα που χρησιμοποιουνται ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΑ για τον λογο οτι αφορουν αδεσποτα ζωα και οχι οικοσιτα. Τα ραμματα ειναι τα καλυτερα που κυκλοφορουν στην αγορα (Vicryl) και απορροφησιμα σαφως. Η αντιβιωση ειναι η καλυτερη LA που ο κτηνιατρος σου μαLλον δεν μπαινει καν στον κοπο να το σκεφθει για να την χρησιμοποιησει.Τα φαρμακα που χορηγουνται στα ζωα ειναι τα πιο αποτελεσματικα και τα πιο ακριβα στην αγορα. (Metacam, Dronsit. Stronghold)
Σχετικα με το τι γινονται τα ζωακια που χειρουργηθηκαν σε ολα αυτα τα προγραμματα εχουμε παντοτε ενημερωση απο τους ανθρωπους που φροντιζουνε τα ζωα καθημερινα και ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΜΑ ΟΥΔΕΠΟΤΕ δεν αναφερθηκε περιστατικο θανατου ζωου απο την στειρωση αντιθετα με πολλες περιπτωσεις ξεκοιλιασμενων ζωων που στειρωθηκαν σε καποια κτηνιατρεια η ζωα που πεθαναν απο περιτονιτιδα η μολυνση απο τα προγραμματα που διοργανωννουν οι Δημοι οι οποιοι και πληρωνουν τους κτηνιατρους μετα απο 5 χρονια και σαφως οι υπηρεσιες που παρεχονται ειναι σαφως πολυ κατω του μετριου. Σε προγραμμα καποιου Δημου της πολης μου ο κτηνιατρος δεν χρησιμοποιουσε ραμματα αποροφησιμα και δεν εκανε αντιβιωση στα ζωα γιατι ανεβαζε το κοστος της επεμβασης.( Ονοματα διαθεσιμα σε οποιον ενδιαφερεται)
Σχετικα με τις δεσποζομενες γατουλες που κυκλοφορουν ελευθερες στον δρομο, Θα προτεινα να τις μαζεψετε αν ειναι δεσποζομενες γιατι ο νομος οριζει οτι ενα οικοσιτο ζωο πρεπει να εχει μικροτσιπ και βιβλιαριο υγειας. Θα γινεται λοιπον ελεγχος του ζωου για μικροτσιπ και σαφως αν δεν φερει μικροτσιπ θα στειρωνεται. Επισης ο νομος οριζει οτι ενα οικοσιτο ζωο δεν επιτρεπεται να κυκλοφορει ελευθερο στον δρομο.
Εαν δεν εμπιστευεσαι τα προγραμματα κανενας δεν σε υποχρεωνει να φερεις ζωα για στειρωση αλλα δεν εχεις κανενα μα κανενα δικαιωμα να εκφραζεις κριτικη για αυτα τα προγραμματα οταν δεν εχεις εμπειρια και συγκεκριμενα στοιχεια για να καταγειλεις για τετοια προγραμματα.
Μαλλον σου ειναι πολυ περισσοτερο αρεστη η εικονα των χιλιαδων αδεσποτων γατιων στισ πολεις με τις φρικτες συνηθως εικονες ταλαιπωριας τους απο τα λοιμωδη νοσηματα, με τα κομματιασμενα πτωματα στους δρομους με τα φολιασμενα ζωα και ολες αυτες τισ πανεμορφες και τραγελαφικες καταστασεις.

Επισης αγαπητη Ελενη θα ηθελα να σου πω οτι για το αν αυτα τα προγραμματα με τους εθελοντες κτηνιατρους θυμιζουν Αουσβιτς, ασε να εκφερουν την γνωμη τους οι Ελληνες κτηνιατροι που παρευρισκονται και συνεργαζονται στα προγραμματα αυτα και οχι ειδημονες της φρασεολογιας.
Σχετικα με τα χρηματα που μαζευονται διαδικτυακα εχω να σου πω οτι πολλακις κληθηκαμε να καταβαλουμε χρηματα ειτε για περιστατικα ειτε για στειρωσεις γατοαποικιων και ουδεποτε αμφισβητησα τον σκοπο για τον οποιο μου ζητηθηκαν τα χρηματα ουτε ζητησα να γινει καποιος οικονομικος απολογισμος για το ποσα χρηματα μαζευτηκαν και αν ολα αυτα τα χρηματα διατεθηκαν για το σκοπο που μαζευτηκαν. Το θεωρω τελειως εξευτελιστικο να σκεφθω οτι καποιος θα ζητησει χρηματα για τα αδεσποτα και θα τα οικειοποιηθει.
Μηπως δηλαδη προτεινεις οτι θα πρεπει να παψουμε να εχουμε εμπιστοσυνη σε οποιον ζητα την οικονομικη βοηθεια για να προσφερει κατι σε καποιο αδεσποτο η σε καποια γατοαποικια???????????????????
Η στειρωση σε Ελληνες κτηνιατρους στοιχιζει στην καλυτερη των περιπτωσεων 40 ευρω γιατι δεν θελουν να προσφερουν αφιλοκερδως την εργασια τους. Η στειρωση με εθελοντες κτηνιατρους στοιχιζει περιπου 10 ευρω γιατι επελεξαν να προσφερουν εθελοντικη εργασια για να ανακουφισουν την χωρα μας απο το προβλημα.
Κοινως Ελενη αντι να στειρωσεις 1 ζωο εχεις την δυνατοτητα με την ιδια ποιοτικη δουλεια και ισως και πιο προσεγμενη να στειρωσεις 4.
Ειναι τουλαχιστον ΝΤΡΟΠΗ να βγαινουμε και να μαυριζουμε τετοιες Εθελοντικες πρωτοβουλιες οταν δεν εχουμε επισημα στοιχεια.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ceres Victoria : 26-07-10 στις 07:46.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 01:05, 26-07-10:

Ουαι κι αλίμονο που θα κάνουν τέτοιο λειτούργημα για τα αδέσποτα; Από τη
στιγμή που οι γάτες αυτές δε φέρουν microchip δεν ανήκουν σε κανέναν και
εφόσον οι δήμοι αγνοούν παντελώς το ζήτημα των αδέσποτων έχουν κάθε δικαίωμα
να επέμβουν εθελοντές. Οι γάτες του Φλοίσβου κυριολεκτικά αναστήθηκαν από τους
εθελοντές ενώ η φιλοζωϊκή της περιοχής δεν είχε δώσει την παραμικρή σημασία. Όταν
οι αρμόδιοι αδιαφορούν τότε κάποιος πρέπει να δράσει.Το να μένουμε
και να βλέπουμε αδέσποτα να υποφέρουν και να αναπαράγονται ανεξέλεγκτα έχοντας
εμπιστοσύνη στην ανύπαρκτη δράση των φορέων που είναι υπεύθυνοι είναι
μόνο τρόπος να εφησυχαζόμαστε και σε τίποτα δε βοηθάει τα αδέσποτα. ουτε να αναπαραγονται ανεγξελεγκτα και οι κατοικοι οχι μονο να φωναζουν για φολες αλλα να τις ριχνουν κι ολας..οσο για τα αδεσποτα του χαλανδριου πραγματικα με το που διαβασα την προσπαθεια που θα γινει το μυαλο μου πηγε πρωτα να παω εκει να παρω γατες να στειρωθουν παρα απο την περιοχη μου..ειναι τοσες πολλες και καθε χρονο γινονται και περισσοτερες..οπου και να γυρισεις βλεπεις γατακια..Τα έξοδα για
τα ράμματα και τις αντιβιώσεις δεν είναι όσο υψηλα νομίζετε αλλά από όσο βλέπω
η Νένα ζήτησε ΚΑΙ οικονομική βοήθεια που σημαίνει ότι συμπεριλαμβάνονται αυτά τα έξοδα.
Τέλος, αν οι εθελοντές κτηνίατροι πίστευαν πως με αυτή τη δράση τα γατάκια
διατρέχουν μεγαλύτερο κίνδυνο να πάθουν κακό, απλώς δε θα αναλάμβαναν.
Όταν το ποσοστό θνησιμότητας των αδέσποτων είναι τόσο υψηλό, το τελευταίο
που πρέπει να μας απασχολεί είναι οι ουρολιθιάσεις.Τα άλλα τόσα
μωρά γατάκια που θα έχουν την ίδια μοίρα με τους γονείς τους και θα ζουν
στο δρόμο με κίνδυνο να χτυπηθούν από αμάξι ή έναν ακόμη ανώμαλο δεν το σκέφτεστε άραγε;
πιστευα οτι μονο αρνητικες σκεψεις δεν χωραγε η ολη προσπαθεια αλλα μαλλον κανω λαθος

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gelly01

Δραστήριο Μέλος

H gelly01 έγραψε στις 01:17, 26-07-10:

Συγνωμη αλλα εχω παθει ενα Black Out. Το μονο που δεν περιμενα ποτε ειναι μελος ενος Forum για γατες να εχει αυτες τις αποψεις. Αλλα βλεπετε οσοι απο εμας ειμαστε οι φιλοζωοι του δρομου και χτυπιομαστε με την πραγματικοτητα και τις καθημερινες εικονες μπορουμε να εκτιμησουμε τετοιες κινησεις και τετοιες πρωτοβουλιες.
Καποιοι απο εμας δεν επιλεγουν διακοπες και βολτιτσες αλλα χτυπιομαστε στον δρομο για να ακουμε και την κριτικη οτι στελνουμε για στειρωση τα ζωα με συνθηκες Αουσβιτς.
Ομως τοσο βαθια νυκτωμενοι ειναι καποιοι που μιλαν για ουρολιθιασεις και δεν γνωριζουν οτι το φαινομενο αυτο δεν ειναι και το συχνοτερο στα αδεσποτα. Ανοιξαν ποτε στατιστικες για θανατους αδεσποτων γατιων απο AIDS ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ ΛΟΙΜΩΔΗ ΠΕΡΙΤΟΝΙΤΙΔΑ για να δουν με τι ιλλιγιοδη ταχυτητα ανεβαινουν καθε χρονο τα νουμερα.
Και παλι θα κλεισω το μηνυμα με το
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

H Τσαμπικος έγραψε στις 07:01, 26-07-10:

Καταρχην οπως ειπε και η Gellyo1 τα φαρμακα και τα ραματα ειναι τα παραπανω για αυτο τον λογο και το παραπανω ποσο ειναι τοσο υψηλο! επισης τα ζωακια ειναι καλυμενα με 48 αντιβιωση και αυτη την στιγμη πρισπαθω να βρω αντιβιωση 15 ημερων!

Δεν νομιζω να ειπε κανεις να παρουμε καμια δεσποζομενη γατουλα και να την στειρωσουμε, ως Χαλανδραια τουλαχιστων 30 χρονια ξερω πολλες περιοχες στο Χαλανδρι ( νεκροταφειο, ρεμα, κατω χαλανδρι περιοχη κιτσουλα, περιοχη αβανας κτλ) οπου υπαρχουν παρα πολλες αποικιες γατιων , μωρα αρρωστα με τσιμπιλιασμενα ματια, πατημενα απο αυτοκινητα, μικρους ταλαιπωρημενους σκελετους διοτι δεν βρισκουν ολα να φανε, και επισης παρα πολλους Χαλανδραιους να τους ενοχλουν οι γατουλες που κανουν τις αναγκες τους στους κηπουν και να ριχνουν φολες! Ελενη μου! δεν ξερω σε ποιο χαλανδρι εισαι εσυ, εγω παντως δεν αντεχω να βλεπω πτωματα! ουτε γατια στα σκουπιδια νεογεννητα.

Και υστερα νομιζω οτι ολα αυτα θα γινουν με ενημερωση του Δημου, κανεις δεν αρνηθηκε σε κανενα σωματειο να βοηθησει νομιζω οτι αυτο ζητησα εδω, βοηθεια οποιασδηποτε μορφης! εχω στειρωσει μονη αρκετα γατακια και ειναι ολα μια χαρα! τωρα αυτο που λες για ειδiκη τροφη....συμφωνω...αλλα ποια γατουλα αδεσποτη που τρωει απο τα σκουπιδια τρωει τροφη ειδικη ουτε καν whiskas!!!! και ποσο νομιζεις ειναι ο μεσος ορος ζωης της γατας της αδεσποτης???? ουτε 2 χρονια δεν νομιζω οτι η γατα η στειρωμενη θα φτασει σε τετοια ηλικια να κανει πετρα κτλ.

τωρα σε οτι αφορα την ενημερωση κανεις ποτε δεν την αρνηθηκε και ειμαι παντα υπερ αλλα μεχρι το ελληνικο κρατος και να οργανωθει σε αυτο τον βαθμο θα εχουμε πολλες γεννησεις μεχρι τοτε.....και οταν μεσα σε 1 χρονο εχω δωσει περιπου 2000 ευρω να στειρωσω περιπου στα 30 θηλυκα γατουνια και να βλεπω τα αρσενικα να χανονται αλλα να μην εχω την δυνατοτητα να κανω κατι και για αυτα....με συγχωρεις και ειλικρινα αν σε ενοχλει η λεξη μαζικη διοτι σου θυμιζει Αουσβιτσ.....η στειρωση ειναι ζωη!!!! και οχι θανατος......σε οτι αφορα το οικονομικο, τα χρηματα θα καλυφθουν, αν διαβαζες ποιο προσεχτικα η βοηθεια ειχε και αλλα σκελη, εφημεριδες, φαρμακα κτλ... και οσο αφορα τα bazaar θα γινετε ενημερωση με φυλαδια απο τον Συλλογο ελευσινας.

Λυπαμαι διοτι εχοντας ζησει 14 χρονια στην Αγγλια πιστευω οτι η μοναδικη λυση για να μην βλεπουμε αδεσποτα ειναι η στειρωση...και αυτο θα συνεχιζω να κανω! σεβομαι τις αποψεις σας αλλα δεν συμφωνω~!!!

Και ενα τελευταιο διοτι πραγματικα εχω να παω στο γραφειο ειναι οτι εκει που βρισκονται αυτες οι αποικιες ζητηθηκε βοηθεια απο τους ανθρωπους που τις ταιζουν και τις φροντιζουν αλλα οι ανθρωποι αυτοι δεν εχουν την δυνατοτητα ουτε αυτοι οι ιδιοι να φανε......δεν ανηκουν στους Χαλανδρι της μεζονετας και οταν σε συλλογους και φιλοζωικες δεν ειχαν καμια βοηθεια!!!!! νομιζω οτι οσοι μενουν στο Χαλανδρι μπορει να ξερουν αυτους τους ανθρωπους!!!!! Αυτα!!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ceres Victoria : 26-07-10 στις 07:43.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,441 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 08:02, 26-07-10:

εγω θα πω ενα πραγμα.....οχι μονο δεν κανουν οι δημοι στειρωσεις...αλλα φολιαζουν κιολας...εδω,στη ζακυνθο επιασαν τον αντιδημαρχο με τα τσιρακια του ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΦΟΛΕΣ ΣΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΖΑΚΥΝΘΙΩΝ....υπαρχουν μαρτυρες,εχει γινει καρταγγελια και μυνηση..αλλα εννοειταιν οτι ουδεις θα πληρωσει για αυτο το εγκλημα...ειναι γνωστη η υποθεση και απο το φεεις...Ελενη λυπαμαι...αλλα τα βλεπεις εντελως ρομαντικα τα πραγματα..και ζεις εκτος πραγματικοτητας...και μην μου πει παλι κανεις οτι αφου εγω δεν στειρωνω αδεσποτα,γιατι μιλαω...καταρχην κανεις δεν ξερει τι κανει ο καθενας μας,διοτι δεν καθομαστε ολοι να τα γραφουμε εδω..και καταδευτερον ολοι μπορουμε να εχουμε αποψη πανω σε αυτο το θεμα...εγω θα πω ενα τεραστιο μπραβο,σε αυτους που βοηθανε στις στειρωσεις αδεσποτων,εννοειται βεβαια με την προυποθεση να γινονται σωστα τα πραγματα...ειναι κριμα ανθρωποι ,που βλεπουν τι γινεται με τις υιοθεσιες και τον χαμο των αγγεκλιων,να εχουν τετοιες αποψεις,που ομωσ εχουν δικαιωμα να τις εχουνε,...

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 09:47, 26-07-10:

Ότι έχω κατηγορηθεί πάμπολλες φορές για τις απόψεις μου (δηλώνω φανατική υπέρμαχος της στείρωσης σε ότι έχει 4 πόδια!), είναι γνωστό αλλά ποσώς με ενδιαφέρει.
Αυτό που με ενδιαφέρει ΜΟΝΟ είναι να προσφέρω στα αδέσποτα ζώα όσο λιγότερο πόνο γίνεται, όπως μπορεί και γίνεται.
Το ότι κάποιοι δεν συμφωνούν επίσης δεν με ενδιαφέρει γιατί αλλοίμονο αν όλοι συμφωνούσαμε σε όλα.
Θάπρεπε όμως αυτοί που έχουν αντίθετη άποψη, να περάσουν μια μέρα, ένα απόγευμα, μια ώρα σε μια αποικία αδέσποτων ζώων, εκεί να δουν την δυστυχία σε όλο της το μεγαλείο και μετά να αποφανθούν αν κάνουμε σωστά ή όχι
Νένα, gelly, εσείς απλά GO ON !

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:29, 26-07-10:

Επαναλαμβανω,εμεις οι υπολοιποι "πειραγμενοι" που θελουμε να υποστηριξουμε τις στειρωσεις με συνθηκες "στρατοπεδων συγκεντρωσεως" μπορουμε να εχουμε ενα λογαριασμο ωστε να βοηθησουμε οσο μπορουμε;Εμενα προσωπικα δε με απασχολει αν ειναι λογαριασμος σωματειου,δεν εχω καμια αμφιβολια σχετικα με το που θα πανε τα χρηματα,οποτε ακομα κι ενας προσωπικος λογαριασμος τραπεζας μου αρκει.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

H Τσαμπικος έγραψε στις 20:33, 26-07-10:

Καλησπερα,

τα φαρμακα που χρειαζονται για να γινει αυτο το προγραμμα ειναι τα εξης

Imalgene ketamine 13 μπουκαλια τιμη 10 ευρο το ενα
Clamoxyl LA 1 μπουκαλι 11 ευρω
Droncit 10 μπουκαλια 28 ευρω το ενα
Metacam 6 μπουκαλια 38 ευρω το ενα
Xylapan 4 μπουκαλια 44 ευρω το 1
Antisedan 4 μπουκαλια 60 ευρω το 1
Stronghold 60 αμπουλες\
φυσιολογικα δακρυα 2 μπουκαλια
Dolethal 1 μπουκαλι 29 ευρο
Γαζες αποστειρωμενες 20 κουτια κοστος 23 ευρω
Γαζες 10χ10 6 κουτια κοστος 17 ευρο
Γαζες 10χ20 6 κουτια κοστος 26 ευρο
χειρουργικα πεδια 100 κοματια κοστος 176 ευρω
Συριγγες 1ml 200 - κοστος 33,21
Συριγγες 2 ml 200- κοστος 33,21
Βελονες 21 G 17, 21 euro
Βελονες 23 G 8,31 euro
Λεπιδες 15 32 ευρο
Ραματα Catgut 3/0 και 2/0 100 μετρα 200 euro και για ΤΑ 2
Βαμβακι
Hibitane
Γαντια απλα και χειρουργικα
εφημεριδες
κλουβακια
παγιδες
οινοπνευμα
υποσεντονα
χυτρα ταχυτητος για την αποστειρωση των εργαλειων

αυτα τα γραφω διοτι σαν ατομο δεν θα επετρεπα ποτε σε κανεναν γιατρο να σφαξει κανενα ζωακι , ολα τα ζωακια που θα στειρωθουν θα εχουν την καλυτερη και αποστειρωμενη θεραπεια. Ψαχνω να βρω την αντιβιωση Convenia που ειναι για 15 μερες καλυψη απλα ψαχνω την καλυτερη τιμη απο 150 ευρω το μπουκαλακι!

Εγραψα εδω διοτι πιστεψα οτι ο κοσμος θα χαιροτανε και ισως να ηθελε να βοηθησει .....το κοστος ειναι κατι που θα καλυφθει (πιστευω ) ενα μερος του απο τους συναδελφους μου στους οποιους τα 7 χρονια που ειμαι μαζι τους εχω πληρωσει πολλα βαφτησια, γαμους, επετειους, δωρα συνατξης , αποχωρισης κτλ...και γενικως τους υποχρεωσα να συμβαλλουν στον θεσμο της αστειρωτης γατας! το υπολοιπο απο μενα διοτι καθησα και το φιλοσοφησα πιο φθηνα μου ερχεται....καθε χρονο ενα μεσο ορο 6 στειρωσεων τις κανω που τις κανω.....!!!!!

αν καποιος θελει να βοηθησει...οχι εμενα αλλα τα γατακια που δεν θα γεννηθουν και δεν θα γεμιζουμε αγγελιες στα χαριζεται αυτες ειναι οι αναγκες!

Ευχαριστω πολυ

αν και για μενα οι ανθρωποι να βοηθησουν και να φερουν τα γατακια για στειρωση ειναι ανεκτιμιτο!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 21:12, 26-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ελένη Άνση
Δεν ξέρω τί γίνεται στο Μεγάλο πεύκο, αλλά, στο Χαλάνδρι τριγυρνάνε ελεύθερες πολλές δεσποζόμενες γατούλες και γατούληδες, και ουαί και αλλίμονό σας , έτσι και πιάσετε και στειρώσετε καμμιά δεσποζόμενη. Επίσης, οι μαζικές στειρώσεις, έτσι όπως προαναγγέλονται στο θέμα αυτό, κάτι σαν Άουσβιτς μου θυμίζουν. Εξάλλου, οι στειρώσεις και η συλλογή αδέσποτων ζώων συντροφιάς έχει από το νόμο ανατεθεί στους Δήμους, οι οποίοι συνεργάζονται με φιλοζωικά σωματεία της περιοχής τους. Θεωρώ ότι δεν μπορεί ο οποιοσδήποτε, όσο καλές προθέσεις και να έχει, να βρίσκει έναν υπάλληλο Δήμου και να οργανώνει στειρώσεις, για τις οποίες μάλιστα "εισάγονται" κτηνίατροι και μαζευονται διαδικτυακώς χρήματα. Το ότι οι Δήμοι δεν ασχολούνται αρκετά ενεργά με τα αδέσποτα, δεν σημαίνει ότι ο καθένας μας μπορεί να αναλαμβάνει δράση σε τέτοια κλίμακα και να υποκαθιστά το Δήμο και τα σωματεία της περιοχής του. Πρέπει να υπάρχει ένα μίνιμουμ διαφάνειας και δυνατότητας ελέγχου των διαδικασιών. Έπειτα, επί της ουσίας, εγώ έχω πάρα πολλές επιφυλάξεις για την επιβίωση αυτών των ζώων. Ποιός θα δώσει αντιβίωση στα γατάκια; Ποιός θα κόψει τα ράμματα; Με μια-δυό μέρες παρακολούθησή τους, ποιός πείθεται ότι λύθηκε το ζήτημα και ότι θα γυρίσουν υγιή στους δρόμους; (Φυσικά είναι αδιανόητο να δοθεί σε τόσα αδέσποτα πανάκριβη ενέσιμη αντιβίωση μακράς διάρκειας και να μπουν απορροφήσιμα ράματα)Τα 300 τόσα που αναφέρθηκε από μέλος ότι στειρώθηκαν, τα παρακολούθησε τάχα κανείς, να δει , αν σήμερα είναι ζωντανά; Και από ειδικές τροφές; Εδώ μιλάμε για αποφράξεις ουρήθρας, για πέτρες κλπ κλπ από τα οποία κινδυνεύπουν τα λατρευτά μας, τα αδέσποτα δεν έχουν τέτοιους κινδύνους τάχα; Ή διατρέφονται πολύ ισορροπημένα και δεν τους χρειάζεται ειδική τροφή; ................
Αυτό το οποίο εγώ αδυνατώ να συλλάβω με το φτωχό μου το μυαλό, είναι: Πώς προστατεύω κάποιον, με το να τον εξαφανίζω; Όλο και πυκνώνουν οι πρωτοβουλίες για στειρώσεις αδέσποτων αλλά, ούτε μια πρωτοβουλία είδα σε αυτό το σάιτ, ή από τα περιλάλητα σωματεία, για διοργανώσεις μέσω Δήμων προγραμμάτων για την προαγωγή της ζωοφιλίας (και εννοώ ενέργειες σε σχολεία, συλλόγους κλπ, όχι bazzaar και τα τοιαύτα). " Η συμπεριφορά μας απέναντι στα ζώα είναι μέτρο της δικής μας ηθικής ποιότητας", όπως είπε ο Γεώργιος Κουμάντος. Η ηθική ποιότητα δεν εξασφαλίζεται έτσι εύκολα , πού να τρέχουμε τώρα, ενώ μια στείρωση εξασφαλίζεται απείρως ευκολότερα ,θα μου πείτε

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 21:19, 26-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από gelly01
Συγνωμη αλλα εχω παθει ενα Black Out. Το μονο που δεν περιμενα ποτε ειναι μελος ενος Forum για γατες να εχει αυτες τις αποψεις. Αλλα βλεπετε οσοι απο εμας ειμαστε οι φιλοζωοι του δρομου και χτυπιομαστε με την πραγματικοτητα και τις καθημερινες εικονες μπορουμε να εκτιμησουμε τετοιες κινησεις και τετοιες πρωτοβουλιες.
Καποιοι απο εμας δεν επιλεγουν διακοπες και βολτιτσες αλλα χτυπιομαστε στον δρομο για να ακουμε και την κριτικη οτι στελνουμε για στειρωση τα ζωα με συνθηκες Αουσβιτς.
Ομως τοσο βαθια νυκτωμενοι ειναι καποιοι που μιλαν για ουρολιθιασεις και δεν γνωριζουν οτι το φαινομενο αυτο δεν ειναι και το συχνοτερο στα αδεσποτα. Ανοιξαν ποτε στατιστικες για θανατους αδεσποτων γατιων απο AIDS ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ ΛΟΙΜΩΔΗ ΠΕΡΙΤΟΝΙΤΙΔΑ για να δουν με τι ιλλιγιοδη ταχυτητα ανεβαινουν καθε χρονο τα νουμερα.
Και παλι θα κλεισω το μηνυμα με το
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ
H στειρωση δεν ειναι τοσο συνδεδεμενη με την ουρολιθιαση οπως πολλοι νομιζουν! Καπου ειχα διαβασει και σχετικη μελετη... Ξερω πολλες γατουλες που στειρωθηκαν και δεν φαγαν ποτε ειδικη κροκετα και δεν παθανε τιποτα τετοιο,αλλα και γατουλες που ηταν αστειρωτες και παθαν ουρολιθιαση. Σε λιγο θα μας πουνε οτι κινδυνευουν και απο παχυσαρκια τα στειρωμενα αδεσποτα!
Ωστοσο,μονο το 10% των αδεσποτων θα φτασει σε ηλικια που θα πεθανει απο γηρατεια. Ο μεσος ορος ζωης των αδεσποτων ειναι 2 χρονια συμφωνα με μελετες. Η στειρωση σαφως και θα τους προσθεσει χρονια (μιας και δεν θα εχουν να ανυσηχουν για σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα) αλλα τα αμαξια και οι φολες παραμονευουν. Η ουλοθιαση ειναι το τελευταιο που απασχολει.

Παράθεση

gelly01

Δραστήριο Μέλος

H gelly01 έγραψε στις 12:31, 27-07-10:

Καλησπερα,

τα φαρμακα που χρειαζονται για να γινει αυτο το προγραμμα ειναι τα εξης

Imalgene ketamine 13 μπουκαλια τιμη 10 ευρο το ενα
Clamoxyl LA 1 μπουκαλι 11 ευρω
Droncit 10 μπουκαλια 28 ευρω το ενα
Metacam 6 μπουκαλια 38 ευρω το ενα
Xylapan 4 μπουκαλια 44 ευρω το 1
Antisedan 4 μπουκαλια 60 ευρω το 1
Stronghold 60 αμπουλες\
φυσιολογικα δακρυα 2 μπουκαλια
Dolethal 1 μπουκαλι 29 ευρο
Γαζες αποστειρωμενες 20 κουτια κοστος 23 ευρω
Γαζες 10χ10 6 κουτια κοστος 17 ευρο
Γαζες 10χ20 6 κουτια κοστος 26 ευρο
χειρουργικα πεδια 100 κοματια κοστος 176 ευρω
Συριγγες 1ml 200 - κοστος 33,21
Συριγγες 2 ml 200- κοστος 33,21
Βελονες 21 G 17, 21 euro
Βελονες 23 G 8,31 euro
Λεπιδες 15 32 ευρο
Ραματα Catgut 3/0 και 2/0 100 μετρα 200 euro και για ΤΑ 2
Βαμβακι
Hibitane
Γαντια απλα και χειρουργικα
εφημεριδες
κλουβακια
παγιδες
οινοπνευμα
υποσεντονα
χυτρα ταχυτητος για την αποστειρωση των εργαλειων

αυτα τα γραφω διοτι σαν ατομο δεν θα επετρεπα ποτε σε κανεναν γιατρο να σφαξει κανενα ζωακι , ολα τα ζωακια που θα στειρωθουν θα εχουν την καλυτερη και αποστειρωμενη θεραπεια. Ψαχνω να βρω την αντιβιωση Convenia που ειναι για 15 μερες καλυψη απλα ψαχνω την καλυτερη τιμη απο 150 ευρω το μπουκαλακι!

Εγραψα εδω διοτι πιστεψα οτι ο κοσμος θα χαιροτανε και ισως να ηθελε να βοηθησει .....το κοστος ειναι κατι που θα καλυφθει (πιστευω ) ενα μερος του απο τους συναδελφους μου στους οποιους τα 7 χρονια που ειμαι μαζι τους εχω πληρωσει πολλα βαφτησια, γαμους, επετειους, δωρα συνατξης , αποχωρισης κτλ...και γενικως τους υποχρεωσα να συμβαλλουν στον θεσμο της αστειρωτης γατας! το υπολοιπο απο μενα διοτι καθησα και το φιλοσοφησα πιο φθηνα μου ερχεται....καθε χρονο ενα μεσο ορο 6 στειρωσεων τις κανω που τις κανω.....!!!!!

αν καποιος θελει να βοηθησει...οχι εμενα αλλα τα γατακια που δεν θα γεννηθουν και δεν θα γεμιζουμε αγγελιες στα χαριζεται αυτες ειναι οι αναγκες!

Ευχαριστω πολυ

αν και για μενα οι ανθρωποι να βοηθησουν και να φερουν τα γατακια για στειρωση ειναι ανεκτιμιτο!!!!!!!!!!!!!!!!!
Νενα

Η λιστα αφορα φαρμακα και αναλωσιμα για 200 περιπου ζωα. Σε καμια περιπτωση δεν καλυπτονται τα 250 η 300 ζωα με την ποσοτητα που αναφερεις.
Επισης ακομη και στα 200 ζωα τα μπουκαλια της αντιβιωσης ειναι τουλαχιστον 2 εκτος αν βρηκες συσκευασια των 100ml
Τα χειρουργικα πεδια πρεπει να υπολογιζεις τουλαχιστον 150 για τα 200 ζωα γιατι καποιοι κτηνιατροι χρησιμοποιουν χειρουργικο πεδιο ακομη και στα αρσενικα. Σαυτην την περιπτωση για τα 200 ζωα θα πρεπει να υπολογιζεις 200 χειρουργικα πεδια. Απλα στα αρσενικα μπορει να χρησιμοποιηθει το μικρο μεγεθος. Φυσιολογικα δακρυα θα χρειαστεις τουλαχιστον 4 μπουκλακια.
Θα σου στειλω αναλυτικη λιστα με την προοπτικη των 250 με 300 γατιων.
Η προσφορα μου στα γατουνια θα ειναι
3 μπουκαλια αντιβιωση Glamoxyl LA των 50 ml
Ενα μεγαλο πακετο βαμβακι 2,5 κιλα
300 χειρουργικες λεπιδες
Ολα τα ραμματα Vicryl 3/0 και 2/0.
Αν δεν καλυψετε τις αναγκες σας σε κλουβια και παγιδες στην διαθεση σας οι 3 παγιδες και 25 κλουβια για να τρεξετε το προγραμμα. Επισης στην διαθεση σας τα τρια σετ χειρουργικων εργαλειων.

σου ευχομαι ολοψυχα καλο κουραγιο

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 17:01, 27-07-10:

Εγώ θέλω να πω μόνο ευχαριστώ για το κουράγιο που έχετε και για το τσαγανό σας

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 20:51, 28-07-10:

Αντε παιδια μακαρι να βγει κατι πολυ καλο! Βοηθηστε βοηθηστε οσοι ειστε Αθηνα!

Παράθεση

kiki808

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiki808
H kiki808 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αμέτρητες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 271 μηνύματα.

H kiki808 έγραψε στις 21:10, 28-07-10:

Γεια σας γεια σας...παιδιά καλύτερα δε είνι να συγκεντρωθούν χρήματα?κι εγώ θαθελα αριθμο λογαριασμου... καλό κουράγιο...και πιθανό να βηθήσω κ εθελοντικά αν είμαι αθήνα!!

Παράθεση

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

H Τσαμπικος έγραψε στις 21:03, 29-07-10:

Λοιπον για οσους θελουν να βοηθησουν με οποιοδηποτε τροπο σας δινω τον αριθμο λογαριασμου του Ζωοφιλικου Συλλογου Ελευσινας και Εθελοντων. Ο λογος που δινω λογαριασμο Σωματιου και οχι δικο μου ειναι για ευνοητους λογους.

Αν καποιος απο σας θελει να βοηθησει με χρηματικο ποσο των ευχαριστω εκ των προτερων

Eurobank

Αριθμος λογαριασμου¨- 0026- 0056-01-0101240559 και το ΙΒΑΝ ειναι GR 510 2600 560 0000 1010 1240 559 οποιος κανει καταθεση θα πρεπει να το βαζει το σχολιο για τις ΓΑΤΕΣ και ο λογος ειναι να μην μπερδευτουν με τα εσοδα του Συλλογου. ειναι σημαντικο αυτο! επισης αν ειναι ευκολο να εχω και εγω ενα ΠΜ για να μπορω να εχω εναν ελεγχο και να ενημερωνω την Προεδρο του Συλλογου.

Σας ευχαριστω ολους και μακαρι αυτο το προγραμμα να παει καλα και στο μελλον να εχουμε συχνοτερα τετοια προγραμματα

Μεχρι τα μεσα αυγουστου θα σας ενημερωσω και την ακριβη τοποθεσια των στειρωσεων στο Χαλανδρι.

Παράθεση

gelly01

Δραστήριο Μέλος

H gelly01 έγραψε στις 02:57, 30-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από kounelaki
Αντε παιδια μακαρι να βγει κατι πολυ καλο! Βοηθηστε βοηθηστε οσοι ειστε Αθηνα!
Ελενα ειμαι σιγουρη οτι κατι καλο ηδη εχει βγει. Βλεπω μια καινουρια εποχη με καινουρια ξεκινηματα και καινουριες πρωτοβουλιες . Βλεπω εθελοντες αποφασισμενους να αναλαβουν και να καλυψουν κενα. Βλεπω πρωτοβουλιες να στηριζονται σε υγιεις βασεις.
Ενα αποτελεσμα κρινεται απο το συνολο του και οχι μονο απο τους αριθμους.!!!!!!!! Ειμαι πραγματικα πολυ χαρουμενη για την πρωτοβουλια της Νενας και την στελεχωση της στην πρωτοβουλια της απο πολλους και δοκιμασμενους στον χωρο εθελοντες.

Νενα GO ON και μην αγχωνεσαι για τιποτα. Ειμαστε διπλα σου σε οτι μας χρειαστεις.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,441 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 08:26, 30-07-10:

Νενα,να σε ρωτησω...υπαρχει χρονικο περιθωριο για να βαλουμε λεφτα στο λογαριασμο;;..

Παράθεση

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

H Τσαμπικος έγραψε στις 15:41, 30-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Νενα,να σε ρωτησω...υπαρχει χρονικο περιθωριο για να βαλουμε λεφτα στο λογαριασμο;;..
Εφη η παραγγελια θα γινει γυρω στις 10 /09/10 διοτι ακομα παιρνω προσφορες απο τις φαρμακευτικες και αλλωστε δεν υπαρχει λογος να εχουμε τα φαρμακα 2 μηνες πριν τις στειρωσεις, ασε που αρχες Σεπτεμβριου προβλεπονται και αλλες μειωσεις τιμων στα φαρμακα

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 23:16, 30-07-10:

Νένα ένα μεγάλο μπράβο και από μένα στην εκπληκτική προσπάθεια που ξεκινάς.
Καλή δύναμη και κουράγιο.
Θα συμβάλω και εγώ οικονομικά μετά το 15αύγουστο.
Πάντως παιδιά στις όσες προσπάθειες γίνονται πέρα από τα πρόσωπα, κρύβονται γατάκια που μας έχουν ανάγκη.
Ακόμη και αν διαφωνούμε ή έχουμε ενδοιασμούς με χειρισμούς ή συμπεριφορές.... όλα τα αδέσποτα μας έχουν το ίδιο ανάγκη.

Παράθεση

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

H Τσαμπικος έγραψε στις 20:07, 04-08-10:

Αγαπητοι γατογονεις ,

επισημα μπορω πια να αναφερω οτι το προγραμμα δωρεαν στειρωσεων για τα αδεσποτα γατουνια " Καροτινος"θα τρεξει ως εξης

20 ( Δευτερα) Σεπτεμβριου, εως και τις 24 ( Παρασκευη) Σεππτεμβριου στον Δημο Νεα Περαμου ( Μ. Πευκο) στα αποδυτηρια του δημοτικου γηπεδου.

27 Σεπτεμβριου εως και 1 Οκτωβριου στον Δημο Χαλανδριου στα Λουτρα του Δημου ( κατω απο την κεντρικη πλατεια τπου Χαλανδριου)

ευχαριστω και τους δυο Δημαρχους , τον Κυριο Φωτιου και τον Κυριο Ζαφειροπουλο για την παραχωρηση των χωρων.

Οσοι εχετε αδεσποτακια που θελετε να στειρωσετε ειστε καλοδεχουμενοι, οσοι θελετε να ερθετε να βοηθησετε σε αυτην την προσπαθεια για το πιασιμο γατιων απο συγκεκριμενες αποικιες ειστε επισης καλοδεχουμενοι!!! Απο μενα και ολους τους ανθρωπους που εχουν βοηθησει για να πραγματοποιηθει αυτο το προγραμμα καθε βοηθεια ειναι πολυτιμη!!!!!

Εγω απλα ελπιζω οτι απο αυτο το προγραμμα οσα ζωακια στειρωθουν, τα διπλασια θα ειναι αυτα που δεν θα γεννηθουν.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,573 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 20:25, 04-08-10:

Αγαπητοι γατογονεις ,

επισημα μπορω πια να αναφερω οτι το προγραμμα δωρεαν στειρωσεων για τα αδεσποτα γατουνια " Καροτινος"θα τρεξει ως εξης

20 ( Δευτερα) Σεπτεμβριου, εως και τις 24 ( Παρασκευη) Σεππτεμβριου στον Δημο Νεα Περαμου ( Μ. Πευκο) στα αποδυτηρια του δημοτικου γηπεδου.

27 Σεπτεμβριου εως και 1 Οκτωβριου στον Δημο Χαλανδριου στα Λουτρα του Δημου ( κατω απο την κεντρικη πλατεια τπου Χαλανδριου)

ευχαριστω και τους δυο Δημαρχους , τον Κυριο Φωτιου και τον Κυριο Ζαφειροπουλο για την παραχωρηση των χωρων.

Οσοι εχετε αδεσποτακια που θελετε να στειρωσετε ειστε καλοδεχουμενοι, οσοι θελετε να ερθετε να βοηθησετε σε αυτην την προσπαθεια για το πιασιμο γατιων απο συγκεκριμενες αποικιες ειστε επισης καλοδεχουμενοι!!! Απο μενα και ολους τους ανθρωπους που εχουν βοηθησει για να πραγματοποιηθει αυτο το προγραμμα καθε βοηθεια ειναι πολυτιμη!!!!!

Εγω απλα ελπιζω οτι απο αυτο το προγραμμα οσα ζωακια στειρωθουν, τα διπλασια θα ειναι αυτα που δεν θα γεννηθουν.

Παράθεση

christina.maria (Χριστινα-Μαρια)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη christina.maria
H Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

H christina.maria Καλό Καλοκαίρι!! έγραψε στις 21:24, 18-08-10:

Mόλις βρήκα αυτό το ελπιδοφόρο κείμενο και επειδή δεν ήξερα που αλλού να το παραθέσω , σκέφτηκα να το βάλω εδώ
http://tacoalatipota.blogspot.com/2010/08/20-30.html

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 21:44, 18-08-10:

αυτη την προσπαθεια την οργανωσε η Τσαμπικος που ειναι μελος του φορουμ και ειναι πραγματικα υπεροχουπαρχει και αντιστοιχο θεμα στις ελπιδοφορες εμπειριες νομιζω

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους