Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,252 εγγεγραμμένα μέλη και 718,331 μηνύματα σε 22,590 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 385 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κουράζεται εύκολα

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mauros Gatos
H Lina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

H Mauros Gatos έγραψε στις 21:21, 13-09-11:

καλησπερα παιδια.Ο γατουλης μου εδω και μερες οταν παιζει εστω και λιγο του βγαινει η γλωσσιτσα εξω σαν τα σκυλακια και αναπνεει πολυ γρηγορα.
Ειναι 4 μιση μηνων περιπου και με ανησυχει γιατι ειναι πολυ νεαρο για να κουραζεται τοσο. Τα κιλα του ειναι περιπου 5(ισως και λιγο παραπανω).
Δεν ειναι χοντρος,λιγο στρουμπουλος ομως και πολυ μεγαλοσωμος.Υπαρχει περιπτωση να ναι απο την ζεστη?
Εχετε παρατηρησει τις γατουλες σας να κρεμανε την γλωσσα τους και να τα παιζουν τοσο ευκολα? Πρωτη φορα το βλεπω σε γατακι αυτο. Μου θυμιζει σκυλακι οταν κουραζεται και λαχανιαζει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 21:37, 13-09-11:

Το κανουνε οι γατες μου αυτο στην πολυ ζεστη και κυριως οταν αυτο συνδυαζεται με αγχος.
Δηλαδη οταν μπαινουνε στο αυτοκινητο (παντα), την πρωτη μερα της μετακομισης κτλ.
Συμβαινει συχνα στο γατο σου αυτο?
Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ μικρο σε ηλικια για να κουραζεται τοσο, στη θεση σου θα επικοινωνουσα με τον/την κτηνιατρο μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 21:40, 13-09-11:

Ναι. Το ίδιο σχεδόν πρόβλημα έχει κι η Χιονάτη μου. Το παρατήρησα το καλοκαίρι με τις ζέστες που έπαιζε με το Λέιζερ. Κουραζόταν γρήγορα και βαριανάσαινε. Την πήγα στο γιατρό που δεν της βρήκε τίποτα λέγοντάς μου ότι οι ζέστες τις επηρεάζουν. Να προσέξω την επόμενη φορά την γλώσσα της κι αν μαυρίζει να την πάρω πάλι σ΄αυτόν. Η Χιονάτη τον Ιούλιο ήταν 11 μηνών και 3.5 κιλά
Ελπίζω και άλλοι να γράψουν τυχόν εμπειρίες τους για το θέμα αυτό γιατί πολύ το σκέπτομαι με τη Χιονάτη

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Lina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

H Mauros Gatos έγραψε στις 21:59, 13-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από nikolll
Το κανουνε οι γατες μου αυτο στην πολυ ζεστη και κυριως οταν αυτο συνδυαζεται με αγχος.
Δηλαδη οταν μπαινουνε στο αυτοκινητο (παντα), την πρωτη μερα της μετακομισης κτλ.
Συμβαινει συχνα στο γατο σου αυτο?
Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ μικρο σε ηλικια για να κουραζεται τοσο, στη θεση σου θα επικοινωνουσα με τον/την κτηνιατρο μου
καθε μερα σχεδον το κανει οταν παιζουμε και κυνηγαει τα ποντικια του,μπαλακια κτλ.

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 22:03, 13-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από YNL
Ναι. Το ίδιο σχεδόν πρόβλημα έχει κι η Χιονάτη μου. Το παρατήρησα το καλοκαίρι με τις ζέστες που έπαιζε με το Λέιζερ. Κουραζόταν γρήγορα και βαριανάσαινε. Την πήγα στο γιατρό που δεν της βρήκε τίποτα λέγοντάς μου ότι οι ζέστες τις επηρεάζουν. Να προσέξω την επόμενη φορά την γλώσσα της κι αν μαυρίζει να την πάρω πάλι σ΄αυτόν. Η Χιονάτη τον Ιούλιο ήταν 11 μηνών και 3.5 κιλά
Ελπίζω και άλλοι να γράψουν τυχόν εμπειρίες τους για το θέμα αυτό γιατί πολύ το σκέπτομαι με τη Χιονάτη
οχι η γλωσσιτσα του ειναι κανονικη. καθε φορα που το κανει και παω να του δωσω νερο να πιει δεν πινει.μονο αν βρεξω τα δαχτυλα μου θα τα γλυψει και νερακι θα πιει αρκετα αργοτερα.
Μηπως ειναι λιγο υπερβαρος κιολας(ειναι τσουποτος) δεν ξερω βρε παιδια ειναι ο πρωτος γατος που χω μεσα στο σπιτι.

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 22:22, 13-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Mauros Gatos
οχι η γλωσσιτσα του ειναι κανονικη. καθε φορα που το κανει και παω να του δωσω νερο να πιει δεν πινει.μονο αν βρεξω τα δαχτυλα μου θα τα γλυψει και νερακι θα πιει αρκετα αργοτερα.
Μηπως ειναι λιγο υπερβαρος κιολας(ειναι τσουποτος) δεν ξερω βρε παιδια ειναι ο πρωτος γατος που χω μεσα στο σπιτι.
Πολλές φορές η υπερβολική αγάπη που νοιώθουμε γι αυτά μας κάνει να βάζουμε στο μυαλό μας τα χειρότερα. Σάμπως κι έχουμε την απαίτηση να κουράζεται η λεοπάρδαλη όταν τρέχει όχι όμως το δικό μας γατάκι. Αυτό μου είπε ο γιατρός. Τώρα, για 5 κιλά ένα γατάκι 4 μηνών μήπως είναι πολλά? Θα σου πουν οι κυρίες του φόρουμ που ξέρουν από σιλουέτες γατών. Κι αν είναι κανονικά τα κιλά τότε η δικιά μου που είναι τώρα 13 μηνών μάλλον είναι πολύ αδύνατη με τα 3.66 κιλά που ζυγίστηκε πριν από 10 μέρες. Κι όταν ρώτησα τον κτηνίατρο πότε θα θεωρηθεί υπέρβαρη μου απάντησε όταν περάσει τα 4.5 κιλά. Και δεν τρώει το τσογλανάκι, ότι κι αν της φέρω.
Το γλύψιμο των χεριών είναι ένδειξη τρυφερότητας και αγάπης εκ μέρους του. Θα σου το κάνει έστω κι αν δεν τα έχεις βρεγμένα.
Αν είναι αυτός του Avatar είναι πολύ γλύκας.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,445 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:25, 13-09-11:

Παντως..4 μηνων και 5 κιλα,μου φαινεται παρα πολυ,αλλα σιγουρα εχει να κανει και με τον σωματοτυπο του.Τον γιατρο τον εχεις ρωτησει αν τον θεωρει υπερβαρο;

ΥΓ.Τωρα ειδα το αβαταρ.Εισαι σιγουρη οτι ειναι 4 μηνων;;
Κουκλος ειναι παντως!!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 22:28, 13-09-11:

μαλον ειναι λιγο βαρυ το γατουλι,και με τη ζεστη που εχει τα παιξε,οταν ημασταν στον πειραια ετσι εκαναν και τα δικα μου γατακια,που δεν ειναι και παχουλα.φαντασου ειχα βαλει στην μπανιερα δυο δαχτυλα νερο και εμπαιναν μεσα και τα 4,επιναν και πλατσουριζαν μονο ετσι ηρεμουσε η γλωσιτσα τους οπως λες.πρωτη φορα ειδα γατακια να θελουν τοσο το νερο,δεν νομιζω να ειναι ανησυχητικο,απλα κανει πολυ ζεστη,ταιζε το ελαφρα.

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 22:32, 13-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από YNL
Πολλές φορές η υπερβολική αγάπη που νοιώθουμε γι αυτά μας κάνει να βάζουμε στο μυαλό μας τα χειρότερα. Σάμπως κι έχουμε την απαίτηση να κουράζεται η λεοπάρδαλη όταν τρέχει όχι όμως το δικό μας γατάκι. Αυτό μου είπε ο γιατρός. Τώρα, για 5 κιλά ένα γατάκι 4 μηνών μήπως είναι πολλά? Θα σου πουν οι κυρίες του φόρουμ που ξέρουν από σιλουέτες γατών. Κι αν είναι κανονικά τα κιλά τότε η δικιά μου που είναι τώρα 13 μηνών μάλλον είναι πολύ αδύνατη με τα 3.66 κιλά που ζυγίστηκε πριν από 10 μέρες. Κι όταν ρώτησα τον κτηνίατρο πότε θα θεωρηθεί υπέρβαρη μου απάντησε όταν περάσει τα 4.5 κιλά. Και δεν τρώει το τσογλανάκι, ότι κι αν της φέρω.
Το γλύψιμο των χεριών είναι ένδειξη τρυφερότητας και αγάπης εκ μέρους του. Θα σου το κάνει έστω κι αν δεν τα έχεις βρεγμένα.
Αν είναι αυτός του Avatar είναι πολύ γλύκας.
Τα χερια μου τα γλυφει γενικα! Απλα ανεφερα οτι τα βουταω στο νερο για να γλυψει εκεινη την στιγμη αφου "δεν δεχεται" να πιει νερο για καποια ωρα!
Ο γιατρος την τελευταια φορα τον βρηκε καλο σε σχεση με το βαρος του.Γενικα ειναι ψηλος και μακρουλος (σαν λουκανικακι).
Η δικη σου σημειωσε οτι ειναι θηλυκια οποτε και αρκετα πιο μικροσωμη!
Σε ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια!

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Παντως..4 μηνων και 5 κιλα,μου φαινεται παρα πολυ,αλλα σιγουρα εχει να κανει και με τον σωματοτυπο του.Τον γιατρο τον εχεις ρωτησει αν τον θεωρει υπερβαρο;

ΥΓ.Τωρα ειδα το αβαταρ.Εισαι σιγουρη οτι ειναι 4 μηνων;;
Κουκλος ειναι παντως!!
Εφακι μου ειναι περιπου 4μιση μηνων! Ειναι πολυ ψηλος και γεροδεμενος με μυες. Ξερω γω λες να ναι διασταυρωση με καμια γιγαντια ρατσα γατας(δεν θυμαμαι πως λεγεται η ρατσα τους) και να μου γινει πανθηρας?
Ναι ο γιατρος καλος μου ειχε πει πως ειναι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pennylane : 13-09-11 στις 22:47. Αιτία: Συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 22:34, 13-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από ρενακι 13
μαλον ειναι λιγο βαρυ το γατουλι,και με τη ζεστη που εχει τα παιξε,οταν ημασταν στον πειραια ετσι εκαναν και τα δικα μου γατακια,που δεν ειναι και παχουλα.φαντασου ειχα βαλει στην μπανιερα δυο δαχτυλα νερο και εμπαιναν μεσα και τα 4,επιναν και πλατσουριζαν μονο ετσι ηρεμουσε η γλωσιτσα τους οπως λες.πρωτη φορα ειδα γατακια να θελουν τοσο το νερο,δεν νομιζω να ειναι ανησυχητικο,απλα κανει πολυ ζεστη,ταιζε το ελαφρα.
θα προσεξω την διατροφη του και να μην τον κουραζω πολυ με το παιχνιδι.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,445 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:37, 13-09-11:

Εφακι μου ειναι περιπου 4μιση μηνων! Ειναι πολυ ψηλος και γεροδεμενος με μυες. Ξερω γω λες να ναι διασταυρωση με καμια γιγαντια ρατσα γατας(δεν θυμαμαι πως λεγεται η ρατσα τους) και να μου γινει πανθηρας?
Ναι ο γιατρος καλος μου ειχε πει πως ειναι
Ακου κατι.Στο αβαταρ μου φαινεται μια χαρα.Αν ο γιατρος σου,σου εχει πει οτι ειναι οκ,μην του κανεις διαιτα.Ειναι επανω στην αναπτυξη .Υποτιθεται οτι μεχρι την στειρωση..κατα αλλους μεχρι ενος ετους,τους αφηνουμε ελευθερα να τρωνε.(Εκτος πια αν κατεβαζει το καταπετασμα..),ομως στο αβαταρ διχνει μια χαρα..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 22:39, 13-09-11:

Ακου κατι.Στο αβαταρ μου φαινεται μια χαρα.Αν ο γιατρος σου,σου εχει πει οτι ειναι οκ,μην του κανεις διαιτα.Ειναι επανω στην αναπτυξη .Υποτιθεται οτι μεχρι την στειρωση..κατα αλλους μεχρι ενος ετους,τους αφηνουμε ελευθερα να τρωνε.(Εκτος πια αν κατεβαζει το καταπετασμα..),ομως στο αβαταρ διχνει μια χαρα..
αυτο λεω και εγω μωρε το γλυκουλι μου! Μια χαρα ειναι απλα ειναι γαταρος!θα γινει τεραστιος σαν αυτες τις πελωριες γατες που δεν θυμαμαι πως λεγονται!λολ!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:45, 13-09-11:

αυτο λεω και εγω μωρε το γλυκουλι μου! Μια χαρα ειναι απλα ειναι γαταρος!θα γινει τεραστιος σαν αυτες τις πελωριες γατες που δεν θυμαμαι πως λεγονται!λολ!
Ειναι κουκλαρος οντως!!
ΥΓ Οι πιο μεγαλες γατες ειναι οι μαιην κουν.

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 22:47, 13-09-11:

Ειναι κουκλαρος οντως!!
ΥΓ Οι πιο μεγαλες γατες ειναι οι μαιην κουν.
Σε ευχαριστω!
Α μπραβο αυτες ελεγα!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 05:25, 14-09-11:

Μην ανησυχείς για το βάρος του Τα ίδια κιλά είχε και ο δικός μου όταν ήταν σε αυτή την ηλικία και τώρα είναι σχεδόν 8 κιλά μοσχάρι Τι θερμοκρασία έχετε μέσα στο σπίτι; Δεν είναι φυσιολογικό να λαχανιάζουν αμέσως, ειδικά όταν δεν ασκούνται. Σίγουρα όμως εξαρτάται και από την ζέστη. Αν δεις ότι λαχανιάζει ακόμα και όταν δεν έχετε ζέστη, τότε καλό θα ήταν να του βγάζατε ακτίνες ή να του κάνατε υπέρηχο για να δείτε την καρδούλα του.

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 11:24, 14-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
Μην ανησυχείς για το βάρος του Τα ίδια κιλά είχε και ο δικός μου όταν ήταν σε αυτή την ηλικία και τώρα είναι σχεδόν 8 κιλά μοσχάρι Τι θερμοκρασία έχετε μέσα στο σπίτι; Δεν είναι φυσιολογικό να λαχανιάζουν αμέσως, ειδικά όταν δεν ασκούνται. Σίγουρα όμως εξαρτάται και από την ζέστη. Αν δεις ότι λαχανιάζει ακόμα και όταν δεν έχετε ζέστη, τότε καλό θα ήταν να του βγάζατε ακτίνες ή να του κάνατε υπέρηχο για να δείτε την καρδούλα του.
Μωρε με κλιματιστικα ειμαστε συνηθως οποτε εγω δεν νιωθω ζεστη.ΤΩρα το γατουνι δεν ξερω.
Εχω αγχωθει γτ την Κυριακη μετακομιζουμε σε παραθαλλασιο χωριο και φοβαμαι την αλλαγη σπιτιου μην τον στρεσαρει,οπως και την υγρασια (το σπιτι ειναι πανω στην θαλασσα) μην του δημιουργησει κανα προβλημα.Υπερβολικη ε?

Παράθεση

youla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη youla
H youla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 390 μηνύματα.

H youla GATO έγραψε στις 12:30, 14-09-11:

Εγώ έχω δυο αρσενικούς. Ο ένας που είνια φορέας περιτονίτιδας είναι πολύ ευαίσθητος και έχει πρόβλημα και με τη ζέστη, λαχανιάζει εύκολα κλπ. Του έκανα και ακτινογραφία και δεν έδειξε τίποτα. Προσωπικά φοβάμαι και για ευαισθησία στην καρδιά. Πάντως, δε νομίζω να είναι εντελώς φυσιολογικό. Ο άλλος μου γάτος είναι ντούρασελ!!!

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 12:34, 14-09-11:

βγάζει κι αυτός σπυράκια από τη ζέστη; (η κτηνίατρος μας είπε και πως το δικό της μαυρόγατο βγάζει)
μήπως έχει μακριές τρίχες;

Παράθεση

Dunkelheit83

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dunkelheit83
H Dunkelheit83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H Dunkelheit83 έγραψε στις 20:44, 14-09-11:

Κι ο δικός μου ο γάτος που τώρα είναι 14 μηνών και αγνώστων κιλών , όταν παίζει με την μικρή λαχανιάζει αλλά συνέρχεται στο καπάκι. Θέλω να πιστεύω πως φταίει η ζέστη γιατί ειναι και σχετικά μακρύτριχος ο καλός μου

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 00:35, 15-09-11:

Αν το κάνει μόνο στο παιχνίδι και όχι στην καθημερινότητα του, τότε πιθανότατα είναι φυσιολογικό. Αν παίζετε μαζί τους με λεηζερ, κουράζονται πολύ εύκολα και λαχανιάζουν

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 06:48, 15-09-11:

Μήπως μάζεψες κανένα πάνθηρα και δε το ξέρεις??? Είναι πολύ όμορφος!

Εμένα η μια γατούλα μου, που έχει διαγνωστεί με φύσημα στην καρδούλα της, είναι 5μηνών και δεν παρουσιάζει κανένα σύμπτωμα..ΕΚΤΟΣ όταν παίζει με τα αδέρφια της οπότε εκεί την βλέπεις μετά από 10 λεπτά παιχνιδιού, κουράζεται, πέφτει κάτω και απλώνεται και ξεκουράζεται για κανένα 3λεπτο. Και συνεχίζει το παιχνίδι και όταν ξανακουραστεί κάνει πάλι το ίδιο... Ίσως θα μπορούσε να σχετίζεται με την καρδούλα του..Εύχομαι όχι βέβαια!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 10:31, 15-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από MAYROULIS
βγάζει κι αυτός σπυράκια από τη ζέστη; (η κτηνίατρος μας είπε και πως το δικό της μαυρόγατο βγάζει)
μήπως έχει μακριές τρίχες;
οχι ουτε σπυρακια εχει ουτε μακριτριχος ειναι!

Αρχική Δημοσίευση από mpoulaalekoula
Μήπως μάζεψες κανένα πάνθηρα και δε το ξέρεις??? Είναι πολύ όμορφος!

Εμένα η μια γατούλα μου, που έχει διαγνωστεί με φύσημα στην καρδούλα της, είναι 5μηνών και δεν παρουσιάζει κανένα σύμπτωμα..ΕΚΤΟΣ όταν παίζει με τα αδέρφια της οπότε εκεί την βλέπεις μετά από 10 λεπτά παιχνιδιού, κουράζεται, πέφτει κάτω και απλώνεται και ξεκουράζεται για κανένα 3λεπτο. Και συνεχίζει το παιχνίδι και όταν ξανακουραστεί κάνει πάλι το ίδιο... Ίσως θα μπορούσε να σχετίζεται με την καρδούλα του..Εύχομαι όχι βέβαια!
και εγω αναρωτιεμαι μηπως ειναι πανθηρακι!

ΕΤσι και ο μικρος μου.Λαχανιαζει,ξεκουραζεται λιγο και ξανα παλι.χθες το βραδυ παιζαμε κρυφτο και ετρεχε σαν παλαβος,χωρις να σταματαει και τρομαξα.επρεπε να σταματησω εγω το παιχνιδι για να κατσει να ξεκουραστει

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 15-09-11 στις 11:55. Αιτία: merge
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 13:10, 15-09-11:

Το φύσημα είναι κάτι που συνήθως ο γιατρός μπορεί να το ακούσει και με τα ακουστικα..Ίσως όχι πάντα βέβαια...Μπορεις να ρωτήσεις το γιατρό σου εάν θα μπορούσε να είναι κάτι τέτοιο..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους