Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,224 εγγεγραμμένα μέλη και 718,326 μηνύματα σε 22,589 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 353 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μήπως έχει κάτι η γάτα μου;;

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Rubi Rubi
H Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Rubi Rubi έγραψε στις 20:48, 21-09-11:

Πριν λίγες μέρες παρατήρησα ότι η γάτα μου έχει γύρω από το εσωτερικό το ματιού μαύρο στο δεξί ιδιαίτερα και στο άλλο σχεδόν καθόλου. Επίσης τώρα τελευταία δεν τα έχει τόσο ορθάνοιχτα και γουρλωτα όπως συνήθως και κάπως τα χαμηλώνει, τα κρατάει πιο κλειστά. Επειδή λοιπόν δεν δύναμαι οικονομικα αυτό το διάστυμα να επισκεφτώ την κτηνίατρο θα ήθελα αν κάποιος ειδικός και μη γνωρίζει αν η Φιρφίρω μου έχει κάτι σοβαρό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 270 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:35, 21-09-11:

Βγάλε μια φωτογραφία να την δει ο κτηνίατρος του φορουμ. Ειναι μάλλον επιπεφυκιτιδα κανονικά θέλει τεχνικά δάκρυα και αντιβιοτικό ευρέως φάσματος κολλύριο αλλά στο γατί δύσκολο να το κάνεις . Αστο για 1,2 μέρες και αν δε καλυτερέψει πιστεύω ότι πρέπει να το πας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,443 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:52, 21-09-11:

Φοκο,τα συμπερασματα σου ειναι εντελως αυθαιρετα ,κατα την αποψη μου.Πως τα συμπαιρανες ολα αυτα;Κτηνιατρος εισαι;
Το μαυραδακι στα ματια,δεν σημαινει οτι εχει επεφυκιτιδα σωνει και καλα.Και ο δικος μου εχει μαυραδακι,και συμφωνα με τον γιατρο μου ειναι απλα αποχρωματισμος.
Αντιβιωση χωρις να το πει γιατρος,δεν δινουμε.
Υγ Φιλη rubi,τι ακριβως εννοεις οταν λες για μαυραδακι;Πχ..απλα μια σκουρα κηλιδα;
Τσιμπλες μαυρες;; τι;
Βλεπεις να εχει δακρυα ή πυον;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 270 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:59, 21-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Φοκο,τα συμπερασματα σου ειναι εντελως αυθαιρετα ,κατα την αποψη μου.Πως τα συμπαιρανες ολα αυτα;Κτηνιατρος εισαι;
Το μαυραδακι στα ματια,δεν σημαινει οτι εχει επεφυκιτιδα σωνει και καλα.Και ο δικος μου εχει μαυραδακι,και συμφωνα με τον γιατρο μου ειναι απλα αποχρωματισμος.
Αντιβιωση χωρις να το πει γιατρος,δεν δινουμε.
To έβγαλα αυτό το συμπέρασμα επειδή το γατί δεν έχει γουρλωτά τα μάτια του και τα κρατάει πιο κλειστά δεν έδωσα σημασία στο μαυράκι. Επιπεφυκίτιδα μπορεί να μην έχει αλλά το να κάτσει έτσι χωρίς να κάνει τίποτα το θεωρώ πολύ χειρότερο από την στιγμή που δεν υπάρχει δυνατότητα για ιατρό η καλύτερη λύση είναι η φωτογραφία και το video.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 00:04, 22-09-11:

Μα, η χορήγηση αντιβίωσης χωρίς να μας το έχει συμβουλεύσει ο γιατρός και χωρίς να έχει αποφανθεί εκείνος για το τι μπορεί να είναι αυτό που μας περιγράφει η κοπέλα είναι πιθανόν να κάνει κακό στη γατούλα...

Δεν ξέρω, προσωπικά είμαι αντίθετος με μια τέτοια άποψη.
Εδώ καλά - καλά δεν το κάνω στον εαυτό μου αυτό, δεν θα μπορούσα να το κάνω και στο οποιοδήποτε ζώο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 09:35, 22-09-11:

Θα ηταν καλο να εβγαζες μια φωτογραφια και να την ποσταρες στο θεμα του γιατρου εδω.
Εαν εχει και καποια αλλα συμπτωματα οπως ελλειψη διαθεσης, η αλλαγη στο φαγητο και στην τουαλετα,
καλο θα ηταν να το αναφερεις.
Εαν παντως συντρεχουν ολα αυτα θα πρεπει να την πας σε εναν κτηνιατρο απο κοντα, ελπιζω να μην ειναι τιποτα

Παράθεση

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

H Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Rubi Rubi έγραψε στις 20:16, 22-09-11:

Θα βάλω μια φωτογραφία για να γίνω πιο κατατοπιστική ελπίζω.

Παράθεση

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

H Rubi Rubi έγραψε στις 20:17, 22-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από nikolll
Θα ηταν καλο να εβγαζες μια φωτογραφια και να την ποσταρες στο θεμα του γιατρου εδω.
Εαν εχει και καποια αλλα συμπτωματα οπως ελλειψη διαθεσης, η αλλαγη στο φαγητο και στην τουαλετα,
καλο θα ηταν να το αναφερεις.
Εαν παντως συντρεχουν ολα αυτα θα πρεπει να την πας σε εναν κτηνιατρο απο κοντα, ελπιζω να μην ειναι τιποτα
όχι δεν έχει ψυχοσωματικές αλλαγές.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους