Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,267 εγγεγραμμένα μέλη και 718,335 μηνύματα σε 22,590 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 342 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κατάποση ξένου σώματος

manleo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη manleo
Ο manleo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O manleo έγραψε στις 01:44, 18-10-11:

Καλησπέρα σας, είμαι καινούριος στο φόρουμ, βασικά πριν από λίγα λεπτά το ανακάλυψα, αναζητώντας πληροφορίες για το εν λόγω θέμα : Η γάτα μου, απ'ό,τι φαίνεται, πρέπει να έφαγε (ελπίζω όχι) ένα μέρος από μία μικρή κόκκινη νάυλον κορδέλα με την οποία έπαιζε. Δεν την είδα να την καταπίνει, αλλά αυτό συμπεραίνω από την κατάσταση. Βρήκα την μισή κορδέλα, και ο αδερφός μου μου είπε πως τη μάσαγε και σαν κάτι να κατάπινε. Η υπόλοιπη μισή κορδέλα δε βρέθηκε ποτέ, και υποθέτω πως την έφαγε.
Εάν όντως την έφαγε, θα την βγάλει μέσω εμετού, όπως βγάζει και τις τριχόμπαλες, ή θα χρειαστεί να την πάω σε κτηνίατρο?
Σημειωτέον ότι δεν έχει παρουσιάσει καμία αλλαγή στην συμπεριφορά της, την διάθεση ή την υγεία της...Παραμένει ακμαία, και τίποτα δεν υποδηλώνει, μέχρι στιγμής, κάποιο στομαχικό ή εντερικό πρόβλημα ή διαταραχή...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,446 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 07:27, 18-10-11:

Καλημερα.Εγω θα την πηγαινα στον κτηνιατρο.Οταν καταπινουν "πραγματα",υπαρχει το ενδεχομενο να φραξει το εντερο απο το αντικειμενο,με πολυ ασχημες συνεπειες.Δεν μ[πορουν να ενεργηθουν και καταλαβαινεις τι σημαινει αυτο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 08:49, 18-10-11:

συμφωνώ με την έφη, πιθανόν ο γιατρός να τη βάλει να κάνει ακτινογραφία.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 09:47, 18-10-11:

Δεν είναι σίγουρο ότι θα φανεί στην ακτινογραφία. Εγώ θα πρόσεχα την συμπεριφορά της (αν τρώει/πίνει κανονικά, αν είναι δραστήρια όπως πάντα, αν πηγαίνει κανονικά στην άμμο). Αν δεις διάρροια, εμετούς, αν δεν μπορεί να ενεργηθεί, αν είναι ληθαργική, ή αν δεν τρώει/πίνει, τότε θα πρέπει να την δει επειγόντως κτηνίατρος. Η κορδέλλα για την οποία μιλάς τι μήκος είχε; Πόσο μεγάλο κομμάτι έφαγε; Από τι υλικό είναι φτιαγμένη;

Αν δεις την κορδέλλα να προεξέχει είτε από το στόμα της, είτε από τον πισινό της ΜΗ ΤΗΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ.

Παράθεση

δελφινακι

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη δελφινακι
H δελφινακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H δελφινακι έγραψε στις 11:16, 18-10-11:

και εμενα ο γατος μου καταπιε ενα μικρο κομματι ζαλατινας πριν απο λιγο καιρο... και μεσω αυτης της σελιδας ρωτησα ενα γιατρο και μου ειπε οτι αν πηγαινει κανονικα στην αμμο της και γενικα η συμπεριφορα της ειναι κανονικη δεν υπαρχει προβλημα!!! τωρα αν το κομματι της κορδελας που λειπει ειναι πολυ μεγαλο καλυτερα να την πας στον κτηνιατρο!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους