Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,777 εγγεγραμμένα μέλη και 715,127 μηνύματα σε 22,187 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 450 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Χτύπημα γάτας από αυτοκίνητο

MARKOS

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MARKOS
H MARKOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (+++++++!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H MARKOS έγραψε στις 19:32, 15-12-08:

Ζητάω τη βοήθεια όποιου μπορεί να με συμβουλεύσει κάτι.
Το Σάββατο το μεσημέρι, βρήκα το γάτο μου Μάρκο στο πατάκι της εισόδου μου χτυπημένο από αυτοκίνητο. Είχε συρθεί ως εκεί μόνος για να ζητήσει βοήθεια. Αιμορραγούσε από τα μάτια και από το στόμα και ήταν ημιλιπόθυμος. Ο κτηνίατρος είπε πως το χτύπημα ήταν μετωπικό. Δεν είχε βλάβη σε κανένα από τα άλλα του όργανα, ούτε εσωτερική αιμορραγία. Το αίμα στα μάτια προερχόταν από τραυματισμό του επιπεφυκότα, και από το στόμα από τραυματισμό με τα ίδια του τα δόντια κατά το χτύπημα.. Του χορηγήθηκαν σταγόνες για τα μάτια, ενέσιμη αντιβίωση, ενέσιμο αντιφλεγμονώδες- παυσίπονο και ηρεμιστικό χάπι σε περίπτωση εγκεφαλικής αιμορραγίας. Εχθές του βάλαμε και ορό γιατί άρχισε να αφυδατώνεται. Το καλό είναι πως σήμερα το απόγευμα η αιμορραγία σταμάτησε σχεδόν τελείως. Το κακό όμως είναι πως ο γάτος δεν δείχνει σχεδόν κανένα σημάδι κινητικότητας. Κοιμάται συνεχώς και σπάνια σέρνεται για να αλλάξει θέση. Δεν δέχεται τροφή, και σήμερα προσπάθησα να του δώσω πολτοποιημένο κοτόπουλο με τη σύριγγα. Δυσανασχέτησε και κατάπιε ελάχιστο, ίσως επειδή το στόμα του πονάει πολύ. Όταν πηγαίνουμε στον κτηνίατρο, μάλλον επειδή φοβάται, δείχνει πιο ενεργητικός. Δηλ κρατάει το κεφάλι του όρθιο, και ίσως νιαουρίσει ελαφρά. Το υπόλοιπο διάστημα όμως στο σπίτι, μένει κοιμισμένος. Ξέρω πως αντιλαμβάνεται την παρουσία μου, επειδή η ανάσα του αλλάζει. Ο γιατρός λέει πως αφού πέρασαν οι 24 ώρες, και δεν είναι κόμμα, η εγκεφαλική αιμορραγία αρχίζει να αποκλείεται. Θεωρεί πως βρίσκεται σε σοκ επειδή το χτύπημα ήταν πολύ δυνατό και πιστεύει πως μάλλον θα τα καταφέρει. Δεν ξέρω τι μπορώ να περιμένω όμως...
Ο Μάρκος είναι 2,5 χρονών με ιδιαίτερα μεγάλη σωματική διάπλαση και είναι περίπου 8 κιλά. Το μεγάλο του μέγεθος ήταν άλλωστε αυτό που τον έσωσε μέχρι στιγμής… Στη φωτογραφία είναι μόλις λίγων μηνών.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

menia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη menia
H menia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 446 μηνύματα.

H menia έγραψε στις 19:39, 15-12-08:

Ωχ όχι ρε γμτ, τι σας έτυχε τώρα? Μήπως να έπαιρνες και μια δεύτερη συμβουλή κτηνιάτρου?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo
H zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6-10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

H zoo έγραψε στις 19:43, 15-12-08:

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να τα καταφέρει ο κούκλος σου.
Δεν έχω καταλάβει τι συμβουλή ζητάς; Μήπως ζητάς μια επιβεβαίωση ότι θα γίνει καλά και δεν θα έχει πρόβλημα;
Αφού ο ιατρός σου, σε βεβαιώνει ότι αποκλείεται η εγκεφαλική αιμορραγία, τότε έτσι θα είναι. Και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Σημαίνει ότι το χτύπημα είναι πιο "αθώο" και ότι ο γάτος σου έχει περισσότερες πιθανότητες να γίνει καλά.
Τώρα για το ότι κοιμάται, σκέψου ότι και ένας άνθρωπος σε μια παρόμοια κατάσταση και με φάρμακα, το ίδιο θα έκανε.
Εύχομαι να έχει ταχεία και ανάρρωση και να γίνει πάλι ο γατούλης που ήξερες.

Παράθεση

MARKOS

Νεοφερμένος

H MARKOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (+++++++!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H MARKOS έγραψε στις 19:44, 15-12-08:

ουφφφφφφφφφφ ασε με δεν ξερω τι να κανω..... Η αληθεια ειναι πως τον εμπιστευομαι. Εχει στειρώσει και κάποιες απο τις γάτες μου, κάνουμε εκεί τα εμβόλιά μας... Τι άλλο να μου κάνει κάποιος άλλος... Ξέρω κι εγω, ταχω χαμένα...

Παράθεση

MARKOS

Νεοφερμένος

H MARKOS έγραψε στις 19:49, 15-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από zoo
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να τα καταφέρει ο κούκλος σου.
Δεν έχω καταλάβει τι συμβουλή ζητάς; Μήπως ζητάς μια επιβεβαίωση ότι θα γίνει καλά και δεν θα έχει πρόβλημα;
Αφού ο ιατρός σου, σε βεβαιώνει ότι αποκλείεται η εγκεφαλική αιμορραγία, τότε έτσι θα είναι. Και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Σημαίνει ότι το χτύπημα είναι πιο "αθώο" και ότι ο γάτος σου έχει περισσότερες πιθανότητες να γίνει καλά.
Τώρα για το ότι κοιμάται, σκέψου ότι και ένας άνθρωπος σε μια παρόμοια κατάσταση και με φάρμακα, το ίδιο θα έκανε.
Εύχομαι να έχει ταχεία και ανάρρωση και να γίνει πάλι ο γατούλης που ήξερες.
Δεν ξέρω αν κάποιος (μακάρι οχι) είχε αντιμετωπίσει χτύπημα σε κεφάλι και ίσως να γνωρίζει την εξέλιξη... Αν όλη αυτή η αντίδρασή του είναι φυσιολογική..Ισως και να είναι αυτό που λές, να χρειάζομαι επιβεβαίωση. Όταν μοιράζεσαι, γίνεται πιο εύκολο. Μακάρι να γίνει όπως το λες.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 20:04, 15-12-08:

Αχ ασπρόμαυρος ΘΕΟΣ...

Περαστικά και απο μένα! Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, και απο το ιντερνετ ακόμα πιο δύσκολα να πούμε κάτι. Αφού είσαι σε επικοινωνία με έναν γιατρό που εμπιστεύεσαι.. δεν μπορούμε να πούμε και πολλά!

Και πάλι κουράγιο.. οι πρώτες 48 ώρες είναι κρίσιμες.. μην σε ανησυχεί ότι δεν τρώει..είναι απο το σοκ, τον πόνο.. μπορεί να έχει σπάσει και το σαγονάκι του... έχει αποθέματα.. ορό για την αφυδάτωση είναι σημαντικό.

Ακτινογραφία κάνατε?

Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo
H zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6-10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

H zoo έγραψε στις 20:05, 15-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από MARKOS
Δεν ξέρω αν κάποιος (μακάρι οχι) είχε αντιμετωπίσει χτύπημα σε κεφάλι και ίσως να γνωρίζει την εξέλιξη... Αν όλη αυτή η αντίδρασή του είναι φυσιολογική..Ισως και να είναι αυτό που λές, να χρειάζομαι επιβεβαίωση. Όταν μοιράζεσαι, γίνεται πιο εύκολο. Μακάρι να γίνει όπως το λες.
Σίγουρα είναι πιο εύκολο, όταν μοιράζεσαι το πρόβλημά σου. Επειδή παίρνω σαν δεδομένο τη διάγνωση του ιατρού, ότι δεν έχει αιμάτωμα, να σου πω ότι το λιγότερο που παθαίνει κάποιος από ένα βίαιο χτύπημα στο κεφάλι, είναι μια εγκεφαλική διάσειση. Και μόνο αυτό φτάνει για να είναι σε λήθαργο και σε μια κατάσταση ζάλης, που τον αναγκάζει να κοιμάται περισσότερες ώρες.
Σίγουρα θα έχει ανεβάσει και δέκατα ( αν όχι πυρετό), συν ο πόνος που έχει...Πως σου φαίνεται τώρα αυτή η εικόνα; Δεν μπορεί να δικαιολογήσει την κατάσταση του γατούλη σου;
Στα λέω, για να σε ηρεμήσω λίγο. Βέβαια αν κοιμάται συνέχεια, κάνε αυτό που κάνουμε στους ανθρώπους. Ξύπνα τον κάθε 2 ώρες. Πρέπει να ξυπνάει, αλλιώς υπάρχει σοβαρότατο και άλυτο πρόβλημα...
Ακούμπησε τον να δεις ότι αντιδρά. Αν τα αντανακλαστικά του δηλαδή είναι φυσιολογικά. Αν είναι όλα ΟΚ., τότε θα περιμένεις το χρόνο που θέλει ο γατούλης σου, για να παλέψει και να ανακτήσει τις δυνάμεις του.

Παράθεση

πυρροθριξ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη πυρροθριξ
Ο πυρροθριξ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αράχωβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 5,258 μηνύματα.

O πυρροθριξ έγραψε στις 20:15, 15-12-08:

περαστικα ευχομαι να ειναι!!!παντως αν δεν τρωει και δεν πινει και νερο μηπως θα επρεπε να του βαλετε ορο για λιγες μερες?

Παράθεση

MARKOS

Νεοφερμένος

H MARKOS έγραψε στις 20:20, 15-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Αχ ασπρόμαυρος ΘΕΟΣ...

Περαστικά και απο μένα! Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, και απο το ιντερνετ ακόμα πιο δύσκολα να πούμε κάτι. Αφού είσαι σε επικοινωνία με έναν γιατρό που εμπιστεύεσαι.. δεν μπορούμε να πούμε και πολλά!

Και πάλι κουράγιο.. οι πρώτες 48 ώρες είναι κρίσιμες.. μην σε ανησυχεί ότι δεν τρώει..είναι απο το σοκ, τον πόνο.. μπορεί να έχει σπάσει και το σαγονάκι του... έχει αποθέματα.. ορό για την αφυδάτωση είναι σημαντικό.

Ακτινογραφία κάνατε?
Ευχαριστω... ακτινογραφία δεν κάναμε αλλά δεν έχει σπάσει τίποτα.

Παράθεση

MARKOS

Νεοφερμένος

H MARKOS έγραψε στις 20:24, 15-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από πυρροθριξ
περαστικα ευχομαι να ειναι!!!παντως αν δεν τρωει και δεν πινει και νερο μηπως θα επρεπε να του βαλετε ορο για λιγες μερες?

του βάζουμε μια ποσοτητα ορου κάθε μερα δηλ εχθες και σήμερα. Αυριο αν συνεχίσει έτσι, ίσως να τον αφήσω λίγες ώρες στον κτηνίατρο να πάρει μεγαλύτερη δόση ορού. Ελπίζω οχι.. Ευχαριστώ!!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 20:27, 15-12-08:

Περαστικα του!
Εγω πιστευω οτι οντως μπορει να ειαι το σοκ,εδω ο δικος μου μικρουλης ειχε πεσει απο το μπαλκονι μας στη βεραντα,κι εκανε μια ολοκληρη μερα να φαει και να πιει νερο,ενω τις πρωτες ωρες δεν αντιδρουσε σε ερεθισματα,οχι ο δικος σου που επαθε τοσο σοβαρο σοκ...

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 20:33, 15-12-08:

Περαστικά και από μένα, Ίσως θα έπρεπε να πάρεις τον γιατρό σου κ να του πεις ότι το γατάκι ούτε τρώει ούτε πίνει κ υπάρχει κίνδυνος αφυδάτωσης ίσως πραγματικά για μερικές μέρες θα ήταν καλύτερα να τον κρατήσει ο γιατρός για να του κάνει κ την αντιβίωσης σε ενέσιμη μορφή ίσως συνέλθει πιο γρήγορα. Να ρωτήσω κάτι ακόμα χωρίς να θέλω να σε ανησυχήσω μήπως χτύπησε κ κάπου αλλού εχουν γίνει όλες οι εξετάσεις;

Παράθεση

MARKOS

Νεοφερμένος

H MARKOS έγραψε στις 20:40, 15-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Sli8erin
Περαστικά και από μένα, Ίσως θα έπρεπε να πάρεις τον γιατρό σου κ να του πεις ότι το γατάκι ούτε τρώει ούτε πίνει κ υπάρχει κίνδυνος αφυδάτωσης ίσως πραγματικά για μερικές μέρες θα ήταν καλύτερα να τον κρατήσει ο γιατρός για να του κάνει κ την αντιβίωσης σε ενέσιμη μορφή ίσως συνέλθει πιο γρήγορα. Να ρωτήσω κάτι ακόμα χωρίς να θέλω να σε ανησυχήσω μήπως χτύπησε κ κάπου αλλού εχουν γίνει όλες οι εξετάσεις;

Ευχαριστώ. Βρίσκομαι σε διαρκή επικοινωνία μαζί του, ουσιαστικά τον εχω ζαλίσει τον ανθρωπο. Ασε που χθες που εβρεχε, γλυστρισε και εσπασε το χερι του...(ο γιατρος). Του δώσαμε ορό για σήμερα, του δίνω και νερό με σύριγγα, λιγο λιγο. Η αντιβίωση ήδη δίνεται σε ενέσιμη μορφή καθημερινά. Εκτός απο το κεφάλι δεν έχει χτυπήσει πουθενά αλλου, αλλά δυστυχώς και αυτό απο μόνο του είναι παραπάνω απο αρκετο...

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 7,988 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 20:42, 15-12-08:

Η Ζοο σου απάντησε πολύ εμπεριστατωμένα. Αυτή την εικόνα έχουν τα ζώα και οι άνθρωποι με διάσειση. Να τον ξυπνάς, όπως σου είπε και να τον παρακολουθείς. Με οποιαδήποτε αλλαγή, να πας στο γιατρό. Περαστικά στο κουκλί γρήγορα:kiss::kiss::kiss:

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roulsydney
H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 20:48, 15-12-08:

Περαστικά στον γατούλη σου.Ελπίζω και οι γιατροί μας εδώ στο φόρουμ να σου δώσουν κάποιες συμβουλές.

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 20:49, 15-12-08:

Ευχαριστώ. Βρίσκομαι σε διαρκή επικοινωνία μαζί του, ουσιαστικά τον εχω ζαλίσει τον ανθρωπο. Ασε που χθες που εβρεχε, γλυστρισε και εσπασε το χερι του...(ο γιατρος). Του δώσαμε ορό για σήμερα, του δίνω και νερό με σύριγγα, λιγο λιγο. Η αντιβίωση ήδη δίνεται σε ενέσιμη μορφή καθημερινά. Εκτός απο το κεφάλι δεν έχει χτυπήσει πουθενά αλλου, αλλά δυστυχώς και αυτό απο μόνο του είναι παραπάνω απο αρκετο...
Ναι σίγουρα είναι παραπάνω από αρκετό, απλά σε ρώτησα μήπως η άρνηση της τροφής δεν οφείλεται μόνο σε σοκ, για να αποκλείσεις τις άλλες περιπτώσεις, Αν κ είναι κάπως νωρίς να το ρωτήσω, παρόλα αυτά έχει δείξει κάποιο σημάδι βελτίωσης;

Παράθεση

πυρροθριξ

Επιφανές Μέλος

Ο πυρροθριξ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αράχωβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 5,258 μηνύματα.

O πυρροθριξ έγραψε στις 20:52, 15-12-08:

του βάζουμε μια ποσοτητα ορου κάθε μερα δηλ εχθες και σήμερα. Αυριο αν συνεχίσει έτσι, ίσως να τον αφήσω λίγες ώρες στον κτηνίατρο να πάρει μεγαλύτερη δόση ορού. Ελπίζω οχι.. Ευχαριστώ!!
τιποτα καλε!!!τι ευχαριστεις?γι'αυτο ειμαστε εδω!!μακαρι να μπορουσα να βοηθησω περισσοτερο!!

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Zbeebz
H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,753 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 21:09, 15-12-08:

Παρακολούθα τον γατούλη (ή μάλλον τον γάταρο!) όπως σου είπαν τα κορίτσια. Κι εγώ το ίδιο πιστεύω, ότι κοιμάται πολύ επειδή δεν νιώθει καλά. Εξ άλλου, αν συμβαίνει κάτι πιο σοβαρό, θα το δείξει μια ακτινογραφία.
Αν τυχόν δεις κάτι ασυνήθιστο, βουρ στον κτηνίατρο. Νομίζω πως είναι φυσιολογικό να μη θέλει να φάει ακόμα.
Γρήγορα περαστικά του! Σας εύχομαι τα καλύτερα!

Παράθεση

πυρροθριξ

Επιφανές Μέλος

O πυρροθριξ έγραψε στις 21:11, 15-12-08:

δεν ξερω αν λεει κατι αυτο,αλλα κι εγω οταν αρρωσταινω ουτε να φαω θελω,ουτε να ξυπνησω!κοιμαμαι ολη μερα!!!

Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo

H zoo έγραψε στις 21:33, 15-12-08:

Κάτι που ξέχασα να σε ρωτήσω, MARKOS, είναι το εξής: ούρα βγάζει; κανονική ποσότητα, λιγότερη, περισσότερα;

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,185 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 21:55, 15-12-08:

Νομίζω ΜΑRΚOS οτι πρέπι να κάνετε ακτινογραφία (αν διάβασα καλά δεν έχετε κάνει). Θεωρώ οτι το μάτι και ηαφή δεν είναι αρκετά για να ξέρει κανεις αν υπάρχει κάποιος εσωτερικός τραυματισμός. Συγνώμη αν σε αναστατώνω αλλά νομίζω πως πρέπει να γίνει πιο επισταμένος έλεγχος.
Φιλικά
Μίκυ

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,753 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 22:32, 15-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από minnielakecity_mickey
Νομίζω ΜΑRΚOS οτι πρέπι να κάνετε ακτινογραφία (αν διάβασα καλά δεν έχετε κάνει).
Καλά διάβασες, Μίκυ.
Markos, όντως, μια ακτινογραφία θα ήταν ό,τι διαφωτιστικότερο. Ελπίζω να υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Διόρθωσα αναλόγως και το προηγούμενο μήνυμά μου.

Παράθεση

MARKOS

Νεοφερμένος

H MARKOS έγραψε στις 13:53, 16-12-08:

Το αγοράκι μου, ο πρίγκιπας μου, το μωρό μου.. Τον ερωτεύτηκα από την πρώτη μέρα που τον είδα, μικροσκοπικό, άρρωστο και πεινασμένο. Του άνοιξα την καρδιά μου και αυτός μπήκε και κάθισε στο πιο φωτεινό σημείο, φωτίζοντας και τη δική μου ζωή. Εχθές το βράδυ άνοιξε την πόρτα, με χαιρέτησε και έφυγε… Για ένα μέρος καλύτερο χωρίς πόνο και ανεγκέφαλους οδηγούς. «Φεύγω» σαν να μου είπε. «Κουράστηκα. Θα σε περιμένω απέναντι..» Καλό ταξίδι μωρό μου, η μανούλα δε θα σε ξεχάσει ποτέ ποτέ ποτέ.

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 14:03, 16-12-08:

ειλικρινά λυπαμαι ....κουράγιο

Παράθεση

zeta

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη zeta
H zeta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (POLLES έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 224 μηνύματα.

H zeta έγραψε στις 14:04, 16-12-08:

Κρίμα.Λυπάμαι πολύ!

Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 14:05, 16-12-08:

Γειά σου μικρό μου τερατάκι, ελπίζω εκεί που είσαι τώρα να μην πονάς........

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,185 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 14:25, 16-12-08:

Πολύ λυπάμαι ΜΑRΚΟS, ειλικρινά πολύ. Μακάρι να μπορούσε κάτι να σήκώσει το βάρος της λύπης που νοιώθεις αλλά να ξέρεις οτι εδώ μέσα τουλάχιστον έχεις φίλους που σε κατανοούν απολύτως.
Μίκυ

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 14:28, 16-12-08:

Κρίμα... Όποτε φεύγει κάποιο ψιψίνι, μαζί του φεύγει και λίγη ομορφιά απ' τον κόσμο...
Αντίο γλυκέ γατούλη! Κουράγιο, Markos, να τον θυμάσαι πάντα με αγάπη.

Παράθεση

tsitsini

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsini
H tsitsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H tsitsini έγραψε στις 14:36, 16-12-08:

Λυπάμαι πάρα πολύ ειλικρινά ... Διάβασα το πρωί το μήνυμά σου και μόλις τώρα ξαναμπήκα για να μάθω νεότερα... Να ξέρεις ότι εκεί που είναι θα σε σκέφτεται και θα σε ευγνομονεί που το χάρισες τόση αγάπη όλο αυτό το διάστημα..

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 14:59, 16-12-08:

Λυπάμαι πάρα πολύ...

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,060 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 15:53, 16-12-08:

Καλό ταξίδι στον γατούλη. Κουράγιο

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:22, 16-12-08:

Πολυ λυπαμαι,καλο ταξιδι στον γατουλακο...

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 7,988 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 16:31, 16-12-08:

ΟΧΙ, ΟΧΙ....... ήλπιζα ότι αυτό το γατάκι θα ξέφευγε από τα νύχια του μαύρου καβαλλάρη

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 17:10, 16-12-08:

Λυπάμαι.....

Παράθεση

gatouni

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη gatouni
H gatouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.

H gatouni έγραψε στις 17:11, 16-12-08:

Λυπάμαι πολύ. Καλό ταξίδι στον γατούλη και κουράγιο σε σένα.

Παράθεση

dafni.ps (dafni)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dafni.ps
H dafni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (19 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

H dafni.ps έγραψε στις 18:09, 16-12-08:

Λυπαμαι:cry::cry::cry:

Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo

H zoo έγραψε στις 19:45, 16-12-08:

Όχιιιιι.......:cry::cry::cry:
Εντέλει λάθος εκτίμηση του ιατρού, μάλλον.

Παράθεση

menia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη menia
H menia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 446 μηνύματα.

H menia έγραψε στις 19:31, 17-12-08:

Οχι ρε γμτ, είναι άδικο... Καλό ταξίδι γατούλη...:cry:

Παράθεση

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΗ23

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΗ23
H ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΗ23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΗ23 έγραψε στις 19:28, 14-03-11:

Σας παρακαλω θα ηθελα την βοηθεια σας..............σημερα ηρθε ο γατουλης μου σπιτι χτυπημενος απο την μια πλευρα του κεφαλιου του απο αμαξι και πονουσε φριχτα........νομιζα οτι θα ψοφουσε σε λιγη ωρα αλλα παρολα αυτα αυτος σηκωθηκε.......παντως εκανα τα παντα για αυτον απο φαρμακα κτλ......αλλα δεν ξερω θα μπορεσει να ζησει αφου αντιδραει??? και πως μπορω να τον φροντισω να μην του κανω αθελα μου κακο για να επιβιωσει?????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pennylane : 14-03-11 στις 19:37. Αιτία: Κεφαλαία
Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,939 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 19:41, 14-03-11:

Σε κτηνιατρο το πηγες το γατονι;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΗ23

Νεοφερμένος

H ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΗ23 έγραψε στις 19:44, 14-03-11:

οχι γιατι φοβηθηκα μην του κανω κακο....αλλα πηγα και ρωτησα και μου εδωσε καποια φαρμακα και μου ειπε πωσ ειναι αρκετα και οτι ειναι θετικο επειδη κινειται οσο μπορει.......

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,939 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 19:47, 14-03-11:

Σιγουρα ειναι θετικο το οτι κινειται!
Απλα πιστευω πως θα πρεπει να το πας στον κτηνιατρο οσο το δυνατον πιο συντομα για καλο και για κακο
Πως θα του κανεις κακο αν το πας; Ισα ισα θα μπορεσει να σου πει ακριβως τι να κανεις οταν δει την κατασταση του γατουλη !
Δηλαδη σου εγραψε απλα φαρμακα χωρις να τον εξετασει πρωτα;;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tia (Tia)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tia
H Tia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πάρα πολλές! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H tia έγραψε στις 20:48, 14-03-11:

αν φοβάσαι να τον μετακινήσεις βρες κάποιον κτηνίατρο που έρχετε στο σπίτι...
πάντως σίγουρα πρέπει να τον δει το συντομότερο κτηνίατρος ακόμη και αν είναι καλύτερα..
περιμένουμε νέα..
εύχομαι να πάνε όλα καλά

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lili.
H ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H lili. έγραψε στις 20:52, 14-03-11:

απαραιτητα πρεπει να τον πας στον κτηνιατρο να τον εξετασει! και γω ευχομαι να πανε ολα καλα με το γατουλακι!

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 20:57, 14-03-11:

ο γατούλης πώς είναι; καλά;
μπορεί πχ. να περπατήσει ή είναι κάτω όλη την ώρα;
καλως ήρθες στο σάιτ!
περαστικά στο γατούλη. από το μαυρούλη πες του.

Παράθεση

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΗ23

Νεοφερμένος

H ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΗ23 έγραψε στις 07:53, 15-03-11:

τον γατουλη μου αυτον τον εχω εξω απο το σπιτι και φοβαμαι μηπως στο αυτοκινητο αντιδρασει παραξενα.........θα κανω ομως οτι ειναι δυνατον γιατι τον εχω σαν ενα μωρο ((( σημερα μια μερα μετα το χτυπημα απο ασυνειδητο και γειτονα οδηγο σαφως ποναει το κεφαλακι του αλλα τον ταιζουμε και τον εχουμε καπου να μην μετακινειται γιατι χθες εφευγε και περπατουσε κανονικα.....μακαρι ολα να πανε καλα...... δεν μπορω αλλο να μου χτυπανε τα γατια μου..........οσο τα προσεχω υπαρχουν αλλοι που δεν δινουν δεκαρα για αυτα τα πλασματα...........

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

H Pennylane έγραψε στις 11:59, 15-03-11:

Αν εβρισκες καποιον κτηνιατρο που να ερχεται στο σπιτι οπως σου ειπε και η Τια πιο πανω;;;
Περαστικα και παλι

Παράθεση

stagonitsaa (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stagonitsaa
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Εκτός απο τα δυό μου βιρμανάκια,όλες οι αδέσποτες γατούλες της γειτονιάς..... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H stagonitsaa έγραψε στις 14:38, 15-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΗ23
τον γατουλη μου αυτον τον εχω εξω απο το σπιτι και φοβαμαι μηπως στο αυτοκινητο αντιδρασει παραξενα.........θα κανω ομως οτι ειναι δυνατον γιατι τον εχω σαν ενα μωρο ((( σημερα μια μερα μετα το χτυπημα απο ασυνειδητο και γειτονα οδηγο σαφως ποναει το κεφαλακι του αλλα τον ταιζουμε και τον εχουμε καπου να μην μετακινειται γιατι χθες εφευγε και περπατουσε κανονικα.....μακαρι ολα να πανε καλα...... δεν μπορω αλλο να μου χτυπανε τα γατια μου..........οσο τα προσεχω υπαρχουν αλλοι που δεν δινουν δεκαρα για αυτα τα πλασματα...........
Αν το αγαπάς και το έχεις σαν μωρό,όπως λές,μη το αφήνεις να υποφέρει.Αν φοβάσαι την αντίδρασή του στο αυτοκίνητο,πάρε μια γατοφόρο,βάλε μέσα την αγαπημένη του λιχουδιά,δείχνοντάς του τι κρατάς στο χέρι σου.Μόλις μπεί να την "αρπάξει",κλείστον μέσα.Έτσι θα μπορέσεις να τον πάς στο γιατρό με ασφάλεια,σε περίπτωση που δε βρείς κάποιον να έρθει μέχρι το σπίτι σου.Μη το καθυστερείς κι άλλο όμως,είναι κρίμα να ταλαιπωρείται το γατάκι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 14:50, 15-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από stagonitsaa
Αν το αγαπάς και το έχεις σαν μωρό,όπως λές,μη το αφήνεις να υποφέρει.Αν φοβάσαι την αντίδρασή του στο αυτοκίνητο,πάρε μια γατοφόρο,βάλε μέσα την αγαπημένη του λιχουδιά,δείχνοντάς του τι κρατάς στο χέρι σου.Μόλις μπεί να την "αρπάξει",κλείστον μέσα.Έτσι θα μπορέσεις να τον πάς στο γιατρό με ασφάλεια,σε περίπτωση που δε βρείς κάποιον να έρθει μέχρι το σπίτι σου.Μη το καθυστερείς κι άλλο όμως,είναι κρίμα να ταλαιπωρείται το γατάκι.
συμφωνώ κι εγώ

Παράθεση

tia (Tia)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tia
H Tia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πάρα πολλές! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H tia έγραψε στις 16:17, 15-03-11:

και καλό θα ήταν η να τον πάρεις μέσα ή να τον εχεις γενικότερα σε προστατευμένο και περιορισμένο χώρο..
η λύση της Εύας απο πάνω είναι πολύ καλή!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Χτύπημα γάτας στο κεφάλι - Από KOSIRINI
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-09-17 στις 21:59.
    • Χτύπημα γάτας με μηχανάκι - Από Agiyi
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-09-13 στις 21:56.
    • Χτύπημα από αυτοκίνητο! - Από nenaki20271
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-09-11 στις 17:29.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους