Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,872 εγγεγραμμένα μέλη και 717,044 μηνύματα σε 22,347 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 343 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Καταφύγιο για γάτες

Guest00005

Guest

Το avatar του χρήστη Guest00005
. Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest00005 έγραψε στις 01:24, 21-03-19:

Ένα από τα όνειρά μου είναι να ανοίξω ένα καταφύγιο για γάτες. Θέλω να τις μαζέψω όλες από τους δρόμους της πόλης. Πόσο δύσκολο είναι κάτι τέτοιο;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 778 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 12:47, 21-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Kallie
Ένα από τα όνειρά μου είναι να ανοίξω ένα καταφύγιο για γάτες. Θέλω να τις μαζέψω όλες από τους δρόμους της πόλης. Πόσο δύσκολο είναι κάτι τέτοιο;
Με το φτωχό μου μυαλό υποπτεύομαι ότι είναι πολύ δύσκολο (αλλά ίσως όχι και ακατόρθωτο)...
Θα χρειάζονται πολλά. Πρώτα από όλα ένα μεγάλο οικόπεδο, με δυνατότητα να πάρει ρεύμα και νερό. Ύστερα αυτός ο χώρος να περιφραχτει σωστά για να μην υπάρχει κίνδυνος να φύγουν τα ζώα. Κατόπιν θα πρέπει φαντάζομαι να μπουν μικρά σπιτάκια για να είναι προφυλαγμενα από κρύο χιόνι βροχή αλλά και αφόρητη ζέστη.. Πιθανότατα να χρειάζεται έγκριση από τον Δήμο και να έχεις σίγουρα μια συνεργασία με την κτηνιατρική υπηρεσία... Αυτό μάλλον για να υπάρχει η βεβαίωση πως θα τηρούνται οι όροι υγιεινής και τα ζωάκια (οι γάτες) δε ζουν σε άθλιες συνθήκες.. Επίσης θα πρέπει να τα επισκέπτεται καθημερινά κάποιος να τα ταΐζει και να τους βάζει φρέσκο νερό και φυσικά να γίνονται οι απαραίτητοι εμβολιασμοί και αποπαρασιτωσεις.....

Όλα αυτά - τώρα δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό - θέλουν χρήμα φυσικά και χρόνο.. Να έχεις πολύ χρόνο διαθέσιμο εάν φυσικά θέλεις να γίνει σωστά υπεύθυνα οργανωμένα και οι γάτες να ζουν σε πολύ καλές συνθήκες διαβίωσης....

Σου εύχομαι πραγματικά να πραγματοποιήσεις αυτό σου το όνειρο!!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Guest00005

Guest

Το avatar του χρήστη Guest00005
. Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest00005 έγραψε στις 13:45, 21-03-19:

Έχω στο μυαλό μου κάτι σαν το God’s Little People Cat Rescue στη Σύρο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Giorgoss18

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους