Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,872 εγγεγραμμένα μέλη και 717,044 μηνύματα σε 22,347 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 322 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μια μοναχική γατούλα στη γειτονιά μας...

Giorgoss18

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giorgoss18
Ο Giorgoss18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O Giorgoss18 έγραψε στις 16:42, 30-03-19:

Καλησπερα...εχω λιγο καιρο να επικοινωνησω μαζι σας...εχω ενα θεμα με μια γατουλα,εδω στη γειτονια μας-Αιγαλεω-η οποια συγχρονως ειναι & εγκυος & ειναι θεμα λιγων ημερων να γεννησει....αυτη η γατα,λοιπον,δεν ανηκει σε κανεναν...τριγυριζει διπλα απο το περιπτερο της γειτονιας μας-το μοναδικο-και <<χαιδευεται>>με ολους...ειναι πολυ χαδιαρα,πραγματικα τετοια γατουλα δεν εχω ξαναδει....Ρωταω την κοπελα στο περιπτερο, τι γινεται με αυτην & μου λεει δεν ξερω,δεν βλεπω παντως να ανηκει σε κανεναν...ειναι εκει 2-3 χρονια...μαλιστα-οπως μου ειπε-ανεβαινει & στα ραφια του περιπτερου...την βλεπω που ψαχνει να βρει μερος να γεννησει...σημερα σκεπτομουν αν υπαρχει λυση...Γνωριζω την τυχη των εντελως αδεσποτων...θα γεννηθουνε θα επιζησουν καποια απο αυτα,καποια θα χτυπηθουνε απο αυτοκινητο-υπαρχει δρομος διπλα-& στο τελος δεν μενει κανενα μωρο....και μετα ? αντε παλι απο την αρχη...Αυτη η γατα σιγουρα θελει καποια στιγμη στειρωση...εχει μαθει βεβαια να ζει εξω & γυρω απο το περιπτερο...απο φαγακι την φροντιζουν ολοι,ειναι οκ....δεν ξερω, αλλα,προβληματιστηκα σημερα...για το σπιτι μου δεν γινεται....η σκυλιτσα που εχω ειναι πολυ επιθετικη με τις γατες γενικα....να την παω καπου ? αλλα που? αυτη εχει μαθει εκει...θα ηθελα την γνωμη σας & μερικες χρησιμες πληροφοριες για την συνεχεια αυτης της υποθεσης της γειτονιας μου.σας ευχαριστω.Γιωργος
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 778 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 18:51, 30-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgoss18
Καλησπερα...εχω λιγο καιρο να επικοινωνησω μαζι σας...εχω ενα θεμα με μια γατουλα,εδω στη γειτονια μας-Αιγαλεω-η οποια συγχρονως ειναι & εγκυος & ειναι θεμα λιγων ημερων να γεννησει....αυτη η γατα,λοιπον,δεν ανηκει σε κανεναν...τριγυριζει διπλα απο το περιπτερο της γειτονιας μας-το μοναδικο-και <<χαιδευεται>>με ολους...ειναι πολυ χαδιαρα,πραγματικα τετοια γατουλα δεν εχω ξαναδει....Ρωταω την κοπελα στο περιπτερο, τι γινεται με αυτην & μου λεει δεν ξερω,δεν βλεπω παντως να ανηκει σε κανεναν...ειναι εκει 2-3 χρονια...μαλιστα-οπως μου ειπε-ανεβαινει & στα ραφια του περιπτερου...την βλεπω που ψαχνει να βρει μερος να γεννησει...σημερα σκεπτομουν αν υπαρχει λυση...Γνωριζω την τυχη των εντελως αδεσποτων...θα γεννηθουνε θα επιζησουν καποια απο αυτα,καποια θα χτυπηθουνε απο αυτοκινητο-υπαρχει δρομος διπλα-& στο τελος δεν μενει κανενα μωρο....και μετα ? αντε παλι απο την αρχη...Αυτη η γατα σιγουρα θελει καποια στιγμη στειρωση...εχει μαθει βεβαια να ζει εξω & γυρω απο το περιπτερο...απο φαγακι την φροντιζουν ολοι,ειναι οκ....δεν ξερω, αλλα,προβληματιστηκα σημερα...για το σπιτι μου δεν γινεται....η σκυλιτσα που εχω ειναι πολυ επιθετικη με τις γατες γενικα....να την παω καπου ? αλλα που? αυτη εχει μαθει εκει...θα ηθελα την γνωμη σας & μερικες χρησιμες πληροφοριες για την συνεχεια αυτης της υποθεσης της γειτονιας μου.σας ευχαριστω.Γιωργος
Καλησπέρα Γιώργο.... Εάν ήταν στην αρχή της εγκυμοσύνης και αφού η γατούλα ειναι χαδιάρα θα μπορούσε να γίνει στειρωση και διακοπή της εγκυμοσύνης... Τώρα όμως που είναι στις μέρες της δυστυχώς δε γίνεται κάτι.... Θα περιμένετε να γεννήσει και μόλις απογαλακτιστουν τα μωρά πιάσε την και πήγαινε την σε έναν γιατρό να την στειρωσει..τουλαχιστον έτσι θα είναι η τελευταία της γέννα.. Και αφού δεν μπορείς να την πάρεις λόγω του σκύλου σου, και όπως κατάλαβα ούτε και οι άλλοι στη γειτονιά, αφήστε την εκεί που έχει μάθει και ταιζετε την... Βάλτε της αν γίνεται και ένα σπιτάκι κάπου προφυλαγμενα και ας ελπίσουμε πως δε θα υπάρξει κανένα ατύχημα.

Αλλιώς αν γνωρίζεις κάποιον που μπορεί να θέλει να την υιοθετήσει ακόμα καλύτερα. Θα ζήσει το υπόλοιπο της ζωής της με ασφάλεια και αγάπη
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giorgoss18

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giorgoss18
Ο Giorgoss18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O Giorgoss18 έγραψε στις 21:08, 31-03-19:

Γεια σου Δημητρα.σε ευχαριστω για την απαντηση & για τις συμβουλες σου.μαλλον,τελικα αυτο θα κανουμε....ας γεννησει πρωτα με το καλο και μετα θα δουμε για την στειρωση,οπωσδηποτε. καλο βραδυ!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φόλες στη γειτονιά - Από elina1985
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-01-19 στις 11:09.
    • Κέισι, η μοναχική ψυχή... - Από julieta21
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-07-10 στις 12:23.
    • Φόλες στη γειτονιά μου - Από mathewbeuys
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-03-09 στις 11:50.
    • Εξαφάνιση γατιών απο τη γειτονιά - Από Μιχαέλα
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-10-07 στις 21:28.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους