Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,317 εγγεγραμμένα μέλη και 718,705 μηνύματα σε 22,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 461 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Εμβόλια και Μαντού

nena

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nena
H nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5-6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

H nena έγραψε στις 12:50, 23-06-06:

Προχτές ο Μαντού (ή Ατσατού, μια και το Μαντού δεν φαίνεται να του αρέσει καθόλου και το Τάσος που ακούει αποκλείεται γιατί έτσι λένε το χορηγό της οικογένειας, άντρα και πατέρα) έκανε το πρώτο του εμβόλιο. Μαζί με αυτό ο κτηνίατρος μου έδωσε και ένα χαπάκι σε δοσολογία 1/4 την πρώτη ημέρα, 1/4 τη δεύτερη ημέρα και σε μιά εβδομάδα να επαναλάβω τα ίδια με το υπόλοιπο μισό. Δεν ξέρω εαν ο κτηνίατρος είναι καλός ή όχι, εμένα μου αρέσει γιατί λειτουργεί με τη κοινή λογική, αλλά όπως και στα παιδιά μου στο θέμα των εμβολίων και των φαρμάκων είμαι λίγο επιφυλακτική και μερικές φορές καχύποπτη. Δεν τα απαξιώνω αλλά και δεν τα θεοποιώ. Η ερώτηση είναι η εξής: επειδή διαβάζω σε άρθρα σας πότε το ένα είναι καλό για τα παράσιτα το άλλο καλύτερο, το άλλο λιγότερο κάντε και αυτό αυτής της εταιρείας ή της άλλης, θέλω να ξέρω αν υπάρχει καταληγμένο σχήμα εμβολιασμού (και ποιών εταιρειών) με υποχρεωτικά και μη εμβόλια που είναι και το καλύτερο για το γατί μου αλλά και για αυτούς που ζούνε μαζί του.
Αυτά και καλό Σαββατοκύριακο
Φωτούλα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ο μικρός Μαντού! - Από Lia33
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-05-15 στις 07:25.
    • Εμβόλια - Από βαλερι
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-07-10 στις 17:02.
    • Εμβόλια!!!! - Από koukou
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-11-08 στις 22:02.
    • Εμβόλια - Από eleni999
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-05-08 στις 23:54.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους