Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,496 εγγεγραμμένα μέλη και 718,476 μηνύματα σε 22,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 411 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τριχοφάγος

yuuki21

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη yuuki21
H yuuki21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (14 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H yuuki21 έγραψε στις 21:23, 11-09-09:

Γεια σας, ειμαι η yuuki και εχω 5 γατακια...Το 5ο και μικροτερο (ενος μηνα) το βρηκα αδεσποτο πριν 2 εβδομαδες και το υιοθετισα...ο κτηνιατρος ομως μου ειπε οτι εχει τριχοφαγο και μου εδωσε μια αλυφη (antifungol) και βετατιν να του βαζω τοπικα...το γατακι ομως εγλυφε ολη την αλυφη και δεν γινοταν θεραπεια...και εχτος απο αυτο βρηκα και σε καινουρια σημεια τριχοφαγο...Τωρα μου εδωσε antifungol σε σπρει αλλα δεν βλεπω διαφορα..και το προβλημα μου ειναι πως θα προστατεψω τα αλλα γατακια απο το να μην κολλησουν και αυτα? και ποσο χρονο θα παρει για να γιατρευτει το μικρο? Σας παρακαλω βοηθιστε με και συγνωμη αν σας κουρασα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ANNA KATΣΑΡΟΥ
H ANNA KATΣΑΡΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Τα αγαπημένα της γατιά Ψίνος,Τούντης,Ρόρης, και 4 άλλα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H ANNA KATΣΑΡΟΥ έγραψε στις 21:48, 11-09-09:

Πως είναι ο τριχοφάγος; Έχει σχέση με μύκητες; Είχα ρωτήσει τον γιατρό στο φόρουμ και μου το είχε περιγράψει..βάλε καμιά φωτο να δώ..ρώτα και το γιατρό στο θέμα "Γιατρέ αρρώστησε;"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yuuki21

Δραστήριο Μέλος

H yuuki21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (14 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H yuuki21 έγραψε στις 22:47, 11-09-09:

βασικα εχει αραιο τριχωμα στην περιοχη που σχηματιζει κυκλακια και το δερμα του ειναι κοκκινο και σε μερικα σημεια ξεφλουδιζει.. ο κτηνιατρος μου ειπε οτι ειναι μυκητας και οταν τον ρωτησα τι μυκητας μου ειπε τριχοφαγος και μου ειπε οτι κανονικα θα του εδινε και χαπι απο το στομα αλλα ειναι πολυ μικρο και δεν γινεται. θα προσπαθισω να του βγαλω φοτο να δεις

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 10:17, 12-09-09:

Για να δείς ίσως κάποια διαφορά θα πρέπει να περάσει 1 εβδομάδα τουλάχιστον. Πρέπει να ΠΕΡΑΣΕΙ η διάρκεια της θεραπείας.

Οι μύκητες γενικά έχουν μεγάλη περίοδο θεραπείας και συνήθως αφού ξεκινήσεις, θα δείς τα κενά να μεγαλώνουν, απλά πέφτουν και οι άλλες νεκρές τρίχες... σιγά σιγά θα δημιουργηθεί χνουδάκι απο το κέντρο προς τα έξω, και σταδιακά θα καλυφθεί όλο το σημείο με νέο χνούδι, που θα γίνει τρίχα..

Παράθεση

yuuki21

Δραστήριο Μέλος

H yuuki21 έγραψε στις 14:19, 12-09-09:

το κακο ομως ειναι οτι βρησκω συνεχως καινουρια σημεια που εχει τριχοφαγο...στο τελος θα πρεπει να το πασαλειβω ολοκληρο...μαλλον θα το μεταδιδει το ιδιο στο σωμα του...μπορω να κανω κατι γιαυτο? μηπως να το ξαναπαρω στον κτηνιατρο? παντος του εβαλε τα εμβολια του και του εδοσε και το χαπακι για τα παρασιτα...

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 08:39, 13-09-09:

Νομίζω υπάρχει και κάτι σε σιρόπι, για να δουλεύει απο μέσα...
υπάρχει και μια ένεση... αλλά θα πρέπει να το δεί γιατρός και να αποφασίσει.

Παράθεση

yuuki21

Δραστήριο Μέλος

H yuuki21 έγραψε στις 13:32, 13-09-09:

θα ξαναπαω τοτε στο γιατρο να την δει και να μου πει εκεινος και ελπιζω να γιανει το μωρακι μου

Παράθεση

yuuki21

Δραστήριο Μέλος

H yuuki21 έγραψε στις 20:52, 15-09-09:

τελικα πηγα το μικρο σημερα στον γιατρο και μου ειπε οτι αναγκαστικα θα πρεπει να του δωσει χαπια απο το στομα για να γιανει...ενω κανονικα δεν θα του εδινε επειδη ειναι πολυ μικρο....ευτιχος που ειναι καλο το βαρος του και μου ειπε οτι δεν θα τον ενοχλισουν. το βλεπω λιγο κατσουφιασμενο ομως...ειναι απο το χαπι?...α επισης μου εδωσε ενα ειδικο σαμπουαν για να το κανω μπανιο σε 10 μερες

Παράθεση

yuuki21

Δραστήριο Μέλος

H yuuki21 έγραψε στις 11:30, 22-09-09:

το μικρο μου εχει απαλαγει τελειος απο τον τριχοφαγο και ειναι πιο ζωηρο απο ποτε....ειναι η πιο παιχνιδιαρα γατουλα που εχω γνωρισει...ευτιχως δεν κολλισα ουτε εγω τριχοφαγο αν και κοιμαται μαζι μου το γατακι

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 11:32, 22-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από yuuki21
το μικρο μου εχει απαλαγει τελειος απο τον τριχοφαγο και ειναι πιο ζωηρο απο ποτε....ειναι η πιο παιχνιδιαρα γατουλα που εχω γνωρισει...ευτιχως δεν κολλισα ουτε εγω τριχοφαγο αν και κοιμαται μαζι μου το γατακι
:up::up::up:μπραβο συμπατριωτισσα,ευτυχως ολα καλα!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους