Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 86,336 εγγεγραμμένα μέλη και 719,079 μηνύματα σε 22,753 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 397 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η γάτα μου αρρωσταίνει συνέχεια!

ChrisDim

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ChrisDim
H ChrisDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H ChrisDim έγραψε στις 18:41, 29-12-19:

Γειά σε όλους! Ακούστε την ιστορία μας...

Θα ήθελα πραγματικά τις συμβουλές σας γιατί έχω γίνει υστερική με το γατί μου! Την έχω περίπου 1μιση μήνα (είναι 4 μηνών τώρα). Από τη στιγμή που την πήρα δεν έχω σταματήσει να πηγαίνω στο γιατρό. Και καμιά φορά σκέφτομαι μήπως είμαι υπερβολική. Εν τω μεταξύ ζει αποκλειστικά εντός σπιτιού, χωρίς άλλα κατοικίδια και μου φαίνεται τρελό να παθαίνει συνεχώς κάτι. Την δεύτερη μέρα από τη στιγμή που την πήρα εμφάνισε μακρουλά σκουλήκια . Εμετοί, διάρροιες κλπ αλλά η διάθεση ανεβασμένη, το είχε σαρώσει το σπίτι. Κάναμε θεραπεία με πάστα όλα καλά. Ξεκινήσαμε και τις αμπούλες για τα παράσιτα. Μετά από δύο βδομάδες έκανε εμβόλιο. Τότε ξεκίνησε να μην τρώει για δύο μέρες. Μετά από δύο βδομάδες έπαθε ουρολοίμωξη. Ταυτόχρονα κούτσαινε αλλά ελαφριά. Εμένα μου φαινόταν ότι πόναγε από κάτω γιατί περπατούσε παράξενα και ότι από αυτό κουτσαίνει. Ο γιατρός όμως μου είπε ότι κάπου θα χτύπησε στο σπίτι γιατί είναι ζωηρή. Περάσαμε μια βδομάδα με αντιβιώσεις, πάλι δεν έτρωγε αρκετά για 2-3 μέρες. Κι εκεί που πέρασαν όλα (και το πόδι) μετά από δύο βδομάδες έβγαλε άλλα σκουλήκια (μικρούλια αυτή τη φορά)! Εν τω μεταξύ ξεκίνησε πάλι να κουτσαίνει. Εμένα εξακολουθεί να μου φαίνεται ότι κάτι την ενοχλεί (ίσως ο πρωκτός αυτή τη φορά). Πάλι χαπάκια, έκανε και άλλα δύο εμβόλια και σήμερα δεν είναι καλά. Ξύπνησε καλά, με χάδια και δαγκώματα, αλλά αργότερα ξεκίνησε το ρίγος, τρέχει λίγο το ματάκι σαν να κλαίει, φτερνιστηκε δυο τρεις φορές, έχει νεύρα, δεν θέλει αγκαλιές, κοιμάται πολύ, ίσα που έφαγε, δεν παίζει, της ακουμπάω την αριστερή πλευρά που κουτσαίνει και γκρινιάζει. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως που την ενοχλεί. Ο γιατρός λέει ξεκούραση και ότι κάπου χτύπησε. Τι είναι όλα αυτά βρε παιδιά;;; Κάθε δυό βδομάδες έτσι θα μας πηγαίνει; Έχω ξεφραγκιαστεί στους γιατρούς και δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει. Μετά από κάθε εμβόλιο κάτι παθαίνει. Έτσι μου φαίνεται....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,625 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:50, 29-12-19:

Φιλη μου,πολλα γατια αντιδρουν ασχημα στα εμβολια και εμφανιζουν μια αδιαθεσια,Μπορει να ανηκει και αυτη σε αυτην την κατηγορια. Το πιο πιθανο ειναι αυτο.Δες την και τις επομενες μερες παντως πως θα ειναι.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους