Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,622 εγγεγραμμένα μέλη και 718,855 μηνύματα σε 22,716 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 461 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γατάκι με μεγαλοκαρδία;

lefteris14

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lefteris14
H lefteris14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αλλες γατες δεν έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H lefteris14 έγραψε στις 09:43, 25-08-14:

Καλημερα, θα ηθελα να σας ρωτησω κατι. Οι θειοι μου στο χωριο εχουν κατι γατακια μιας και γεννησε στον κηπο τους η γατα της γειτονιας. ΤΟ ενα απο αυτα ενω τα αλλα ετρωγαν παιζανε ουτε ετρωγε ουτε επαιζε ουτε πολυ κουνιοταν, και ενω τα αλλα γατα κια ειχαν μεγαλωσει, ειναι τωρα καπου 2 μηνων, αυτο ειναι μια σταλια σα νεογεννητο, δεν παιζει με τα αλλα ολο κοιμαται η καθεται ησυχο. Η καρδια του χτυπαει σαν τρελη ακομα και οταν κοιμαται, το πηρα αγκαλιτσα και την ακουσα. Το πηγανε σε εναν κατηνιατρο που το εξετασε και τους ειπε οτι εχει μεγαλοκαρδια, δεν καταλαβα ποσο τοις % σιγουρο ειναι αυτο, αλλα το σιγουρο ειναι οτι εχει προβλημα το γατακι, και τους ειπε οτι δε θα τη βγαλει. Εγω που το ειδα το καταλατρεψα, και ηθελα να σας ρωτησω, ξερετε την κατασταση αυτη? Να το παρω? Βεβαια αν μου πεθανει στα χερια μου σε ενα μηνα θα σκασω, αλλα δεν ξερω, ειναι μια μπουκιτσα!! Πειτε καμια ιδεα..... Ευχαριστω!!

να και η φωτο, ο μπουκιτσας και η αδερφούλα του

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lefteris14 : 25-08-14 στις 09:53.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 09:52, 25-08-14:

Καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό του φόρουμ για να σου πει σίγουρα.
Στους ανθρώπους η μεγαλοκαρδία αντιμετωπίζεται αλλά δημιουργεί συγχρόνως και προβλήματα, δεν έχεις δηλαδή το είδος ζωής που θα έχουν οι υγιείς άνθρωποι. Στα γατιά όμως δεν ξέρω τι σημαίνει κάτι τέτοιο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους