Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,760 εγγεγραμμένα μέλη και 714,901 μηνύματα σε 22,161 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 247 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τα νέα μας

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,213 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 14:38, 22-10-12:

Το πρώτο Σαββατοκύριακο του Οκτώβρη παρεβρεθήκαμε στην 18η και 19η έκθεση μορφολογίας γάτας που διοργάνωσε ο Ελληνικός Ομιλος γάτας,
την πρώτη ημέρα η συμμετοχή μας ήταν ο Rose King aka Jeronymo
Που πήρε ex 1, και cac
και τη δέυτερη ημέρα ο Αbayomis Samson (ex1, cac ) δυστηχώς αποφάσισε να ψεκάσει την ώρα της κρίσης του και δεν πήγε παράκατω.. και ο Rose King που πήρε ex 1 και το δέυτερο του cac,
δυστηχώς ο Rose, είχε μια γταζουνια στη ράχη του, παρόλο που έκλεψε την ακρδιά του κριτή δεν μπορουσε να προταθεί για Nomination

Το ίδιο Σαββατοκύριακο σε παράλληλη εκδήλωση στο ίδιο χώρο συμμετάσχαμε στο πρώτο cat corner γνωστής εταιρίας τροφών
Η εμπειρία ήταν υπέροχη , πολύς κόσμος , πολλά παιδάκια, πολλές ερωτήσεις και μεγάλος ενθουσιασμός.
Κάποιοι ήξεραν τις Ragdoll, κάποιοι ρωτώσουν για αυτές , κάποιοι άλλοι ήρθαν συστημένοι να τις γνωρίσουν και κάποιοι φίλοι να τις δουν και να τις χαιρετήσουν ξανά.
Πολύ χάρηκα που είδα φίλους εκτός Αθηνών όπως την Λίτσα, τη Φωτεινή που έχει πια την Divonne μας και τη Βάσω με την φανταστική της παρέα.

Επίσης ήθελα να ευχαρηστήσω πάρα πολύ όσους παρεβρέθηκαν στην τούρτα του εκτροφείου μας για το concept perla dolls.
Τη Λέσχη γάτας Αιγαίου το web pet τη Μαύρη φούρκα και όλους τους φίλους που ευχήθηκαν να τα εκατοστήσουμε.

Μεγάλος φωτογράφος δεν είμαι, και δυστηχώς πολύ λιγες φωτογραφίες τράβηξα εγώ η ίδια.
Στον παρακάτω σύνδεσμο θα δείτε φωτογραφίες απο την Διεθνη έκθεση μορφολογίας γάτας του Εογ, διάφορα στιγμοιότυπα από το κατοικίδια εν δράση, και κάποιες φωτογραφίες απο το cat corner. ανάμεσα στις φωτογραφίες θα δείτε και μια κοπέλα με ένα Γεράκι, επικοινώνησα με την Αnima και μου είπαν οτι πρόκειται για γεράκι εκτροφής (και όχι άγριο) πιθανώς απο Αφρική.
φωτογραφίες

ήταν ένα πολύ γεμάτο Σαββατοκύριακο με 2 πολύ όμορφες εκδηλώσεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Havana : 22-10-12 στις 15:14.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:59, 22-10-12:

Havana΄μ, οι φωτογραφίες δεν ανοίγουν...

We're sorry, but you do not have access to this page. That’s all we know.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,213 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 15:05, 22-10-12:

έχεις δίκιο το είχα κατά λάθος στο private , για δες τώρα...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:07, 22-10-12:

Όσι.

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 15:12, 22-10-12:

Niaou!!!!
https://plus.google.com/u/0/photos/1...01395487258385

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_amanda_ (Ρούλα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _amanda_
H Ρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H _amanda_ έγραψε στις 15:43, 22-10-12:

Πολύ ωραία εκδήλωση ! Το ευχαριστηθήκαμε !

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 17:25, 22-10-12:

Αχ!! Γάτες να χορτάσει το μάτι σου και μια...τούρτα!!

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 17:43, 29-10-12:

Πριν μερικές ημέρες βρέθηκα στη Γαλλία, στο international breeder's convention,
όλες οι ομιλίες πάρα πολύ ενδιαφέρουσες και διαδραστηκές και αφορούσαν προβληματιμσούς που συνατούμε στη σημερινή εκτροφή.
Δυστηχώς οι περισσότερες έρευνες έχουν γίνει σε σκυλία ενώ τα τελευταία 8-9 χρόνια προσπαθουν να ερευενησουν συστηματικα την εκτροφή της γάτας, τη θνησημότητα στα νεογνά και από ποιους παράγωντες επιρεάζονται, επίσης ειδα ενα σχετικό χάσμα σχετικά με την έρευνα και την καθημερινή πρακτική.
Ειναι διαφορετικό να εμλετας απο το βιβλίο και αν κανεις απογραφή περιστατικών και διαφορετικό να ζεις περιστατικά μέσα στην κετροφή σου, οι ομιλητές μας μας αποχαιρετήσαν με την υπόσχεση οτι σε 5 ή 8 χρόνια θα έχουν πολλά περισσότερα πράγματα αποκαλυφθεί για το μυστήριο του ζώου που λέγεται γάτα.
Χ'αρηκα ιδιαίτερα που γνώρισα εκτροφείς απο άλλες χώρες, και άτομα που έχουν στήσει από το μηδέν ομίλους γατών διαφόρων οργανώσεων.
Σας αφήνω με φωτογραφίες απο την πρώτη ομιλία (η οποία ήταν για ζέσταμα γιατί το ζουμί όλο κρυβόταν στη τρίτη και τελευταία ημέρα.)
https://plus.google.com/u/0/photos/1...88718046535969

(ελπίζω να ανοίγουν)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 09:08, 30-10-12:

Mε μεγάλη χαρά βρεθηκάμε στο world cat show 2012 που έγινε στη Κροατία στο Ζάκρεμπ.
οτι και να γράψω χάνει το νόημα του γιατί ακόμη τρέμω από την ένταση και την έκτσαση, το να βλέπεις τις καλύτερες γάτες του κόσμου και να ζεις τη διοργάνωση από μέσα είναι από τις πιο αξέχαστες εμπειρίες της ζωής μου.
Συμμετείχα ως steward και 3 ημέρες έκατσα ούτε ένα λεπτό, είδα πολλές κρίσεις γατιών και είδα όλα τα best in show σε όλες τις κατηγορίες.
Πραγματικά ο πήχης είναι πάρα πολύ ψηλά και η διοργάνωση ήταν άριστων προδιαγραφών, όλα αυτά βεβαία χάρης την σκληρή δουλειά εθελοντών , των ανθρώπων του κλαμπ αλλά τίποτε δεν θα γινόταν αν ο Δήμαρχός δεν ήταν γατόφιλος και φυσικά αν δεν ήταν έξυπνος, προτίμησε αντί να δώσει 15.000 ευρώ σε κανέναν κολλητό του, (όπως θα γινόταν άνετα στην Ελλάδα μας) να βοηθήσει όσο μπορεί για να κάνει η πόλη του ένα world cat show!
Κατέβηκε με το γατάκι του κύριος χωρίς κουστουμιές και φαμφάρες με ρούχα απλά και λιτά μας καλοσωρίσε και μας έκανε να αίσθανθούμε σαν το σπίτι μας.
Επίσης συγκηνήθηκα πάρα πολύ με την Ελληνική συμμετοχή που ήρθε με τα γατάκια της εκεί και έτσι είδα στην Αρένα του Ζακρεμπ και τη δική μας σημαία να κυμματίζει.
Σας αφήνω με κάποιες φωτογραφίες (εντελώς ενδεικτικές)
Τα λέμε του χρόνου στο Παγκόσμιο στη Δανία!
https://plus.google.com/u/0/photos/1...93152220580865

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,690 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 09:54, 30-10-12:

Απ' ό,τι είδα, πρέπει όντως να ήταν πολύ ωραίο το show και πρέπει να υπήρχαν υπέροχες γάτες, αν κρίνω από αυτές που είδα!

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 10:26, 30-10-12:

Γάτες υπέροχες, άνθρωποι ψύχραιμοι!
Σε καμία περίπτωση δεν γύρισα ο ίδιος άνθρωπος όπως πήγα.
Επαθα πλάκα με τα oriental κράτησα ενα μαυρο υπέροχο το οποίο διακρίθηκε σε world champion στην ανοιχτή κατηγορία.. ακόμη έχω την ένταση της στιγμής εκείνης...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 11:04, 30-10-12:

Kατερίνα συγχαρητήρια!! εντυπωσιάστηκα από τις γάτες...τι όμορφες που ήταν....μπράβο εύχομαι πάντα να έχετε διακρίσεις!!

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 17:57, 30-10-12:

Κατερίνα μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, κατέβηκα χωρίς γάτες, μόνο και μόνο για την εμπειρία και ασχολήθηκα εθελοντικά σαν steward 3 ημέρες με μοναδικό στόχο την εμπειρία της διοργάνωσης και φυσικά να δώ και θαυμάσω από κοντά τις καλύτερες γάτες του κόσμου.
Κάποια στιγμή εύχομαι και η χώρα μας να μπορέσει να φιλοξενήσει μια τέτοια διοργάνωση και δυσικά κρυφό όνειρο να μπορέσω να δω κάποτε κάποια δική μου γατούλα στον κύκλο του θριάμβου, μέχρι τότε θα μένουν για πάντα εστεμένες στην καρδιά μου!

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 09:40, 31-10-12:

Καλημέρα σας,
επιστρέφοντας στην πατρίδα πήραμε την μεγάλη απόφαση, γατάκια τέλος.
Πριν 5 χρόνια ξεκίνησε ένα μεγάλο ταξίδι αναζήτησης,με πολύ δυσπιστία από ξένους εκτροφείς και πολλές προσωπικές θυσίες έφερα αυτά τα υπερήφανα πλάσματα που λέγονται ragdoll στην Ελλάδα, στην αρχή αγκαλιάστηκαν από τον κόσμο όπως κάθε τι καινούριο , έπειτα αντιγράφηκαν, κάποιοι από εσάς θα έχετε δει σε εφημερίδα με αγγελίες , γατάκια τύπου ragdoll να φιγουράρουν σε εξευτελιστικές τιμές, χωρίς καν να έχουν έστω και ένα γονιό ragdoll,
αυτό το γεγονός μαζί με το τραγικό ατύχημα της Acacia με έφεραν στο σημείο να αναθεωρήσω για το αν η φυλή έπρεπε να περάσει και να μπει στα σύνορα της χώρας μας. Έχω γνωρίσει υπέροχους ανθρώπους μέσα από τις γάτες και δυστυχώς έχω γνωρίσει και πολύ κακούς, επί δέκα χρόνια δούλευα στην παραγωγή Ελληνικής διαφήμισης με ένα σκασμό γυρίσματα και απαιτητικές παραγωγικές, έναν από τους πιο ανταγωνιστικούς κλάδους και κακία δεν είχα δει. Αυτό που βίωσα εκ των έσω με τις γάτες είναι πολύ δύσκολο να περιγραφεί.
Δεν θέλω να φανώ σαν quiter γιατί δεν είμαι, απλώς για το καλό της φυλής και μόνο η δημοτικότητα των ragdoll αυτή τη στιγμή στη χώρα μας θα πρέπει να σταματήσει, για να σταματήσουν και οι "πειρατές" που της κάνουν κακό , καλός ή κακός εγώ δούλεψα πολύ σκληρά για να μαθευτεί η φυλή και κανείς άλλος δεν μπορεί να το κάνει με τόση σταθερότητα και πίστη .Για αυτούς λοιπόν τους λόγους θα κάνουμε ένα μικρό κενό (το μικρό είναι σχετικό για τον καθέναν)
Τα τελευταία γατάκια θα φωτογραφηθούν σε λίγες ημέρες και θα ανέβουν στο διαδίκτυο, όσο για κάποια από τα μεγάλα μας θα στεiρωθούν και θα αναζητήσουμε εξαιρετικές οικογένειες μέσα από τον κύκλο μας.
Υπάρχει και μόνο γέννα ακόμη για φέτος.
Το site το έμβλημα του εκτροφείου , το όνομα θα παραμείνουν ενεργά , το τηλέφωνο μου θα είναι πάντα διαθέσιμο σε όσους έχουν πάρει γατάκι από εμένα για οποιαδήποτε πληροφορία' ή βοήθεια χρειαστούν με τη γατούλα τους.
Η υπόσχεση να είμαι δίπλα σε αυτά τα γατάκια οτιδήποτε και αν χρειαστούν δεν αλλάζει. Η αγάπη μου και η εκτίμηση για αυτή τη φυλή δεν πρόκειται να αλλάξει. Και ότι κάνω το κάνω με γνώμονα το καλό της φυλής και όχι το προσωπικό μου συμφέρον.
Σας αφήνω με την υπόσχεση οτι τα υπέροχα μπλε μάτια των ragdoll θα κλείσουν για λίγο καιρό και θα ξανανοίξουν όταν θα είμαστε έτοιμοι για κάτι τέτοιο.
Σας ευχαριστώ όλους που αγαπήσατε τα γατάκια μου και όσους είσαστε δίπλα μου σε αυτό το φανταστικό ταξίδι.

Καλή αντάμωση.
In cats we trust

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Havana : 31-10-12 στις 10:49.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 10:44, 31-10-12:

Κατερίνα μου σου εύχομαι ολόψυχα να μπορέσεις να οργανώσεις την επόμενη φιλοξενία αυτών των υπέροχων πλασμάτων και τα γατούλια σου να είναι στην κορυφή!!
Λυπάμαι πολύ που σταματάς, έστω και για λίγο την εκτροφή αυτών των πολύ όμορφων γατιών....εύχομαι να είναι για λίγο και να συνεχίσεις πιο δυνατή και πιο ήρεμη!!! φιλιά πολλά στα γατάκια σου και σε σένα και καλή τύχη σε όλα!!

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,690 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 12:57, 31-10-12:

Έχοντας την ευκαιρία να γνωρίσω βιωματικά την ξεχωριστή ομορφιά των ragdolls και τον πολύ όμορφο κι ευγενικό χαρακτήρα τους μέσω του Απόλλωνα, πιστεύω ότι αυτοί που μπόρεσαν ως τώρα να βιώσουν κάτι ανάλογο είναι τυχεροί.
Φυσικά, κάθε γάτα διακρίνεται για την ξεχωριστή της ομορφιά, το ταπεραμέντο της, το μοναδικό της χαρακτήρα κ.λπ., σ' αυτό δεν χωράει καμία αμφισβήτηση!
Καταλαβαίνω πως νιώθεις και νομίζω ότι διαισθάνομαι τα συναισθήματα και τις σκέψεις που σε οδήγησαν να πάρεις αυτήν την απόφαση και ξέρω ότι το ενδιαφέρον κι η αγάπη σου για αυτήν τη φυλή είναι αληθινά και γνήσια.
Εύχομαι μόνο τα πράγματα να αλλάξουν σύντομα και να μπορέσουν κι άλλοι άνθρωποι να θαυμάσουν το μεγαλείο και την ομορφιά των ragdolls, όπως κάνω εγώ.

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 11:53, 01-11-12:

Λυπηρό όταν ένας άνθρωπος που έχει δουλέψει τίμια και σκληρά αμοίβεται με την ασχήμια του κόσμου. Είμαι σίγουρη όμως ότι έχεις αποκομίσει και πάρα πολλές όμορφες εμπειρίες μέσα από την εκτροφή γάτων. Δεν είσαι quitter. Κάποιες φορές το να σταματάς είναι απλά έξυπνο.

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 20:16, 03-11-12:

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη στήριξη και τα λόγια σας, ε'ιτε μεσα από εδώ , είτε μέσα απο mail και πμ,
η αλήθεια είναι το Mycat απο το 2006 είναι σαν το παιδικό μου δωμάτιο, νιώθω άνετα , νιώθω καλά , μπορώ να μοιραστώ σκέψεις και προβληματισμούς, φυσικά υπάρχει το άγρυπνο βλέμα των επικριτών μου, δεν έχει υπάρξει ουτε ένα μύνημα μου εδώ μέσα που να μην το έχουν σκανάρει πάνω από 30 φορές τουλάχιστον(pathetic) , όμως αυτό δεν αποτελεί εμπόδιο όταν έχω γνωρίσει πολύ καλούς για την ακρίβεια ειλικρινά καλούς ανθρώπους εδώ μέσα.

Ο χρόνος είναι δώρο, σε ανταμοίβει πάντα λένε, και αυτό πιστεύω κι εγώ, ένα διάλειμα δεν είναι απαραίτητα κακό.
Θα βοήθησει τη φυλή , θα βοήθησει εμένα, τις γάτες που ζουν μαζί μου και τις γάτες που έχω δώσει για υιοθεσία γιατί πιστέψτε με και αυτές χρειάζονται χρόνο και προσοχή, το τηλέφωνο μου δεν σταμάταει να χτυπάει, κάτι που ειναι ασήμαντο για εμάς μπορεί να κάνει πιο εύκολη τη ζωή μιας γατούλας..

Το ταξίδι δεν σταματάει εδώ απλώς κάνουμε μια μικρή στάση

Σας ευχαριστώ ξανά απο καρδιάς , θα είμαστε σε επαφή!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 21:22, 30-11-12:

Eπιτέλους και λίγη ανεμελιά,
έφτιαξα ένα ημερολόγιο στο γνωστό και αγαπημένο μου smilebox για το 2013 με 42 φωτογραφίες από τα ragdoll μας και 4 φωτογραφίες variette.
Την καταευχαρηστήθηκα αυτή την ασχολία αν και ο μήνας Φεβρουάριος μου ράγισε τη καρδιά

Μπορείτε να το δείτε εδώ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Havana : 30-11-12 στις 21:29.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:44, 30-11-12:

Πολυ ωραιο Κατερινα μου. Με συγκινησε πολυ ο Φεβρουαριος με την Acacia, αλλα και ο Ιουνιος με τα λογια του Kahil Gibran.

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 21:54, 30-11-12:

Αν και είναι λίγο μαύρος το συγκέκριμένο quote του είναι απο τα πιο φανερά αισιοδόξα (γιατί όλα εχουν μια κρυφή αισιοδοξία κάπου)
από τα αγαπημένα μου δε είναι οι νεκροί ευατοί μου
"Mια μέρα καθώς έθαβα έναν από τους νεκρούς εαυτούς μου, ήρθε ο νεκροθάφτης και μου είπε:
- Aπ'όλους όσοι έρχονται εδώ να θάψουν, συ μονάχα μου αρέσεις.
- Σ'ευχαριστώ, του απάντησα, αλλά γιατί σου αρέσω;
- Γιατί έρχονται κλαίγοντας και φεύγουν κλαίγοντας.
Μόνο εσύ έρχεσαι γελώντας και φεύγεις γελώντας μου αποκρίθηκε."

Σχετικά με την Ακάκια.. ειναι αδύνατον να ξεχάσω κάποιο από τα γατάκια μας , πόσο μάλλον εκείνο που δεν είναι στη δική μας διάσταση πια..

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:05, 30-11-12:

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω διαβασει πολυ, ενα βιβλιο του ειχα παρει καποτε, το οποιο δανειστηκε μια φιλη και απ' οσο ξερω το βιβλιο μου αυτη τη στιγμη, βρισκεται στην Αυστραλια!
Την Ακακια πως μπορεις να την ξεχασεις, τετοιο πλασματακι δεν ξεχνιεται, ας ειναι καλα εκει που ειναι!

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 22:18, 30-11-12:

Adopt a cat, change your life...
Τι υπέροχο ημερολόγιο! Κι αυτή η μουσική... Μου φέρνει δάκρυα... Για το Ακακιάκι και για όλα που διαβάζω εδώ μέσα... Να είστε πάντα καλά, κι οι αγαπημένοι σας γατοσύντροφοι επίσης! Από Δευτέρα που θα ξαναπάω γραφείο θα δω αν μπορώ και να το εκτυπώσω για να το έχω στον τοίχο μου και να βλέπω τις υπέροχες φατσούλες.... Ειλικρινά νιώθω μεγάλη ευγνωμοσύνη που γνώρισα ανθρώπους σαν κι εσάς μέσα σε αυτό το σάιτ, δοτικούς, ανοιχτούς, γενναιόδωρους, καλόκαρδους... Τα ζώα και η συμπεριφορά μας απέναντί τους είναι ο πολιτισμός μας, κακά τα ψέματα! Καλή τύχη σε ό,τι κι αν κάνετε!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 22:39, 30-11-12:

Bάσω τυχερή η φίλη σου που ταξίδεψε ως εκεί (μαζί καιτ ο βιβλίο)
τα βιβλία έχουν αυτό το καλό μας ταξιδεύουν και ταξιδεύουν τα ίδια με περίσσια ευκολία.

Τον συνιστώ για διάβασμα πρωινές ώρες , με μερικά μπισκότα δίπλα,κάπου πρεπει να έχει καποια αποσπασματα on line
Φωτεινή: Ακριβώς τα ίδια συναισθήματα που δημειουργεί κι εμένα το My cat ,αγαπημένες γάτες, αγαπημένοι άνθρωποι, όμορφες ιδεές αγωνίες, (έχει τα πάντα)

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 17:22, 24-12-12:

Οι χριστουγεννιάτικες ευχές μας εδώ
με πολύ αγάπη από όλες μας τις γατούλες, καθαρόαιμες και αδέσποτες!
Να είστε όλοι κάλα , εσείς οι αγαπηένοι σας και τα ζωάκια σας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Havana : 24-12-12 στις 17:28.
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 17:24, 24-12-12:

Ε όχι! Πεθαίνω! Καλά Χριστούγεννα σε όλους σας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 17:44, 24-12-12:

Καλά Χριστούγεννα Φωτεινή να είμαστε καλά και του χρόνου!!

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

O Lord Kratos έγραψε στις 18:26, 24-12-12:

Καλά Χριστούγεννα σε όλους μας!!!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 19:48, 24-12-12:

Καλα Χριστουγεννα Κατερινα, να χαιρεσαι τα γατακια σου, την οικογενεια σου και τον εαυτο σου, με οποια σειρα εσυ επιθυμεις. Παντα ευτυχισμενες στιγμες να ζεις, γιατι το αξιζεις εισαι πολυ γλυκος ανθρωπος.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 35,709 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 11:25, 25-12-12:

Χρονια πολλα Κατερινα μου!Να εισαι καλα εσυ,τα ζωακια σου και οι ανθρωποι που αγαπας!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 11:37, 25-12-12:

Χαρούμενα Χριστούγεννα με πολλή αγάπη και άπειρα γουργουριτά!!!!!

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 13:22, 02-01-13:

Καλή χρονιά!
Εύχομαι σε όλους αυτή η χρονιά να είναι πιο αισιοδόξη απο την προηγούμενη, όνειρα και στόχοι που έμειναν στη μέση να εκπληρωθούν φέτος, άνθρωποι που έχασαν τις δουλειές τους να βρουν καλύτερες, άνθρωποι με πεσμένο ηθικό να ξανασταθούν στα πόδια τους, να μπορέσουμε να μάθουμε απο τα λάθη μας, να κατανοήσουμε οτι τα ζόρια που περάσαμε τα 3 τελευταία χρόνια τα περάσαμε όλοι, να είμαστε πιο αλληλέγγυοι, να ξαναβρουμε την ανεμελιά μας και μέσα σε όλα να συνεχίσουμε να φροτνίζουμε και να σεβόμαστε αυτά τα γουνινα πλάσματακια που μοιράζονται μαζί με εμάς τον ίδιο πλανήτη.
Να είναι μια πραγματικά καλή χρονιά γεμάτη αφθονία καλών πραγμάτων για όλους!

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1.JPG
Εμφανίσεις:  40
Μέγεθος:  81,6 KB  
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 35,709 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 14:53, 02-01-13:

Καλη χρονια και σε εσενα Κατερινα μου,σε ολα σου τα κουτσουνακια,και στην οικογενεια σου γενικοτερα!!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 15:38, 02-01-13:

Καλη χρονια Κατερινα, να χαιρεσαι την οικογενεια σου και τα υπεροχα γατακια σου. Μακαρι οι ομορφες ευχες σου να βγουν αληθινες!

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 11:23, 27-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Havana
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη στήριξη και τα λόγια σας, ε'ιτε μεσα από εδώ , είτε μέσα απο mail και πμ,
η αλήθεια είναι το Mycat απο το 2006 είναι σαν το παιδικό μου δωμάτιο, νιώθω άνετα , νιώθω καλά , μπορώ να μοιραστώ σκέψεις και προβληματισμούς, φυσικά υπάρχει το άγρυπνο βλέμα των επικριτών μου, δεν έχει υπάρξει ουτε ένα μύνημα μου εδώ μέσα που να μην το έχουν σκανάρει πάνω από 30 φορές τουλάχιστον(pathetic) , όμως αυτό δεν αποτελεί εμπόδιο όταν έχω γνωρίσει πολύ καλούς για την ακρίβεια ειλικρινά καλούς ανθρώπους εδώ μέσα.

Ο χρόνος είναι δώρο, σε ανταμοίβει πάντα λένε, και αυτό πιστεύω κι εγώ, ένα διάλειμα δεν είναι απαραίτητα κακό.
Θα βοήθησει τη φυλή , θα βοήθησει εμένα, τις γάτες που ζουν μαζί μου και τις γάτες που έχω δώσει για υιοθεσία γιατί πιστέψτε με και αυτές χρειάζονται χρόνο και προσοχή, το τηλέφωνο μου δεν σταμάταει να χτυπάει, κάτι που ειναι ασήμαντο για εμάς μπορεί να κάνει πιο εύκολη τη ζωή μιας γατούλας..

Το ταξίδι δεν σταματάει εδώ απλώς κάνουμε μια μικρή στάση

Σας ευχαριστώ ξανά απο καρδιάς , θα είμαστε σε επαφή!!!
Πήραμε μια μικρή ανάσα..
και επιστρέψαμε!

Η γέννα νούμερο 38 είναι γεγονός.
Angelic Dolls Elizabeth Taylor & Abayomis Samson
d.o.b : 20/4/2013

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  l38.JPG
Εμφανίσεις:  53
Μέγεθος:  34,8 KB  
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovekittens
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 14:14, 27-04-13:

Ηavana μου τι υπεροχη φωτο η μανουλα ειναι τοοοσο γλυκια οπως ολες οθ μανουες..να σας ζησουν ολα τα γατακια κ να πανε σε υπεροχες οικογενειες να τ αγαπανε οπως εσυ..

Παράθεση

kathy85 (Κατερίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kathy85
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 1,480 μηνύματα.

H kathy85 Κρρρρρρρρ έγραψε στις 16:27, 27-04-13:

Τι ασπρες μπαλιτσες ειναι αυτες;;;;;
Η μανουλα ειναι μια κουκλα και τοσο γαληνια!!! Να σου ζησουν!!!

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 16:38, 27-04-13:

Κατερίνα συγχαρητήρια! Μπράβο στη μανούλα και σε σενα και εύχομαι αυτά τα υπέροχα μικρά να πέσουν σε καλα χέρια!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 07:14, 28-04-13:

Άνοιξη, καινούρια αρχή, γεννητούρια

Να σας ζήσουν!!!

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 11:08, 28-04-13:

Πανέμορφα όλα τους! Καλότυχα να είναι πάντα κι ευτυχισμένα!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 19:18, 28-04-13:

Μικρες μπουκιτσες απειρης γλυκας ειναι τα μωρακια, αλλα και η μανουλα πανεμορφη. Να σας ζησουν, να ειναι παντα γερα και καλοτυχα ευχομαι.

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 09:19, 26-11-13:

Καλημερούδια! Έχω πολύ καιρό να γράψω εδώ! και σκέφτηκα να μοιραστώ μαζί σας ένα μικρό νεό, το Σαββατοκύριακο θα βρίκσομαι στη Κύπρο για το Wolrd Cat show της WCF στη Λεμμεσό στο ξενοδοχείο Arsinoe. Θα χαρώ να γνωρίσω τους φίλους που μένουν Κύπρο από Κοντά! <3

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 10:09, 26-11-13:

Κατερίνα Χρόνια Πολλά!!! να είσαι πάντα γερή και ότι επιθυμείς!!!

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 10:12, 26-11-13:

Σωστά! Μας ξέφυγες εσύ καλή μου! Χρόνια πολλά, καλά, όμορφα, γουργουριστά!

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 10:32, 27-11-13:

ΩΩΩ!!! Σας εχυαριστώ πολυ΄για τις ευχές! Να είμαστε καλά και του χρόνου <3

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 13:35, 11-12-13:

Eπιστρέψαμε από τη Κύπρο η οποία ζούσε σε ρυθμούς καλοκαιρινούς με μια υπέροχη ζεστή λιακάδα!
Ο Blue τα πήγε εξαιρετικά για το νεαρό της ηλικίας του!
Μόλις 10 μηνών πήρε το πρώτο του Best in Show και το πρώτο του Best of Best,
1η θέση στο Silver Master ring και 2η θέση στο Μaster ring!
Περάσαμε πάρα πολύ όμορφα και ευχαρηστηθήκαμε το World Cat show στη Κύπρο.
Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε στο προσωπικό μου Blog, που γράφω εδώ και πολλά χρόνια τον πόνο μου
εδώ
Και μερικές φωτογραφίες του Blue!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  4.jpg
Εμφανίσεις:  41
Μέγεθος:  102,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1.jpg
Εμφανίσεις:  43
Μέγεθος:  48,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  17.jpg
Εμφανίσεις:  40
Μέγεθος:  93,2 KB  

Παράθεση

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη goldmoon
H goldmoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 425 μηνύματα.

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 13:55, 11-12-13:

Κουκλος! Μπραβο του ^^

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

O Lord Kratos έγραψε στις 14:23, 11-12-13:

Πόσο όμορφος είναι ο Blue!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους