Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,252 εγγεγραμμένα μέλη και 718,331 μηνύματα σε 22,590 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 385 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τριχόμπαλα

athanasiad

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη athanasiad
H athanasiad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,635 μηνύματα.

H athanasiad έγραψε στις 10:40, 04-02-09:

καλημέρα.
Επειδή δεν έχω καταφέρει μέσα στο σπίτι να έχω πρασινάδα (τις ειδικές που πουλάνε ), έχω πρόβλημα με εμετούς λόγω τριχόμπαλας. Τους δίνω από μόνη μου, χωρίς την έγκριση του κτηνιάτρου, το malt paste. Αυτό που είναι σαν κρέμα και τους το βάζω στα ποδαράκια και το γλύφουν.
Τι γνώμη έχετε για αυτό; Έχετε χρησιμοποιήσει τέτια σκευάσματα; Είναι υγιεινά;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 11:39, 04-02-09:

Στις δικές μου δίνω Defurr-Um και είναι πολύ καλό.. τις τριχόμπαλες δεν πρόκειται να τις γλυτώσεις ό,τι κι αν τους δίνεις Δεν ξέρω πώς ακριβώς λειτουργούν αυτά τα σκευάσματα, αλλά αν δίνεις την ποσότητα που χρειάζεται, δε θα πάθουν κάτι.. Στις ημι-/μακρύτριχες γάτες δίνουμε παραπάνω ποσότητα, ειδικά το καλοκαίρι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:45, 04-02-09:

Το πολυ πολυ να τους φερει διαρροια αν δωσεις μια φορα παραπανω.Αν συστηματικα παιρνει παραπανω βεβαια θα εχει συνεπειες.

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ
H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 11:58, 04-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Το πολυ πολυ να τους φερει διαρροια αν δωσεις μια φορα παραπανω.Αν συστηματικα παιρνει παραπανω βεβαια θα εχει συνεπειες.
Μα γιατι να δωσει παραπανω? Οσο πρεπει θα δωσει + το χορταρακι για γατες...τα πιανει κριση τριχομπαλων καποιες φορες και το οτι βγαινουν ειναι καλο...το να εμεναν μεσα θα ηταν ανησυχητικο...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:59, 04-02-09:

Δεν εχει λεει χορταρακι...

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 12:04, 04-02-09:

Δεν εχει λεει χορταρακι...
ναι το ειδα....γιατι δεν εχει καταφερει να εχει ομως αραγε η κοπελα?

Παράθεση

athanasiad

Διακεκριμένο μέλος

H athanasiad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,635 μηνύματα.

H athanasiad έγραψε στις 13:16, 04-02-09:

Δέν έχει φυτρώσει γιατί μάλλον, αυτό που πουλάνε στα pet -shops,το πότισα πάρα πολύ και μούχλιασε. Δεν το επιχύρησα ξανά.

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 13:19, 04-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από athanasiad
Δέν έχει φυτρώσει γιατί μάλλον, αυτό που πουλάνε στα pet -shops,το πότισα πάρα πολύ και μούχλιασε. Δεν το επιχύρησα ξανά.
Μηπως σε συνδιασμο με την ειδικη παστα (κι εγω τη Defurum χρησιμοποιω) το ξαναπαρεις ακολουθωντας σωστα τις οδηγιες για ποτισμα + το φως που χρειαζεται (οχι καταηλιου)...
Παντως οπως σου ειπα, μην ανησυχεις κι εμενα μου εκαναν ενα διαστημα πολλες τριχομπαλες παρολο που τους τα εδινα ολα αυτα...καλο ειναι αυτο και καθαριζει το στομαχι τους...

Παράθεση

Catia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Catia
H Catia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ορεστιάδα (Έβρος). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

H Catia έγραψε στις 00:15, 06-02-09:

Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι σχετικό και θα γίνω λίγο αηδιαστική αλλά πρέπει να το περιγράψω. Εμένα είναι ημιμακρύτριχος και δεν είχε ποτέ του πρόβλημα ούτε με εμετούς ούτε με τριχόμπαλλες οπότε δεν του δίνω κάτι. Την άνοιξη βέβαια ρημάζει τους πανσέδες αλλά χωρίς εμετό. Προχθές όμως πρόσεξα ότι τα κακά του ήτανε κάπως δυσκοίλια και είχανε περίεργο σχήμα έτσι όταν πήγα να τα πετάξω τα ''έψαξα" λίγο και διαπίστωσα ότι το εσωτερικό τους ήτανε φτιαγμένο από πολτοποιημένες τρίχες!!! Συγγνώμη και πάλι, το έθεσα όσο πιο "λεπτά" μπορούσα!!! Είναι φυσιολογικό? Είναι και λίγο δυσκοίλιος αυτές τις μέρες αλλά είναι η εποχή που έχουνε την πολλή την τρίχα...

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:26, 06-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Catia
Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι σχετικό και θα γίνω λίγο αηδιαστική αλλά πρέπει να το περιγράψω. Εμένα είναι ημιμακρύτριχος και δεν είχε ποτέ του πρόβλημα ούτε με εμετούς ούτε με τριχόμπαλλες οπότε δεν του δίνω κάτι. Την άνοιξη βέβαια ρημάζει τους πανσέδες αλλά χωρίς εμετό. Προχθές όμως πρόσεξα ότι τα κακά του ήτανε κάπως δυσκοίλια και είχανε περίεργο σχήμα έτσι όταν πήγα να τα πετάξω τα ''έψαξα" λίγο και διαπίστωσα ότι το εσωτερικό τους ήτανε φτιαγμένο από πολτοποιημένες τρίχες!!! Συγγνώμη και πάλι, το έθεσα όσο πιο "λεπτά" μπορούσα!!! Είναι φυσιολογικό? Είναι και λίγο δυσκοίλιος αυτές τις μέρες αλλά είναι η εποχή που έχουνε την πολλή την τρίχα...
ναι ειναι φυσιολογικο! Ετσι τις βγαζει και ο δικος μου Απλα καλο ειναι να του δινεις λιγο παστα για τριχομπαλες για να εισαι σιγουρη οτι δεν υπαρχει περιπτωση να του μπλοκαρουν το εντερο. Οταν βλεπεις δυσκοιλιοτητα δινε του την παστα. Αν δεν εχεις παστα μπορεις να του δωσεις λιγο βουτυρο.

Εχω να ρωτησω κατι ασχετο. Του παιρνω καθε βδομαδα καινουριο χορτο και τα εχω παρει στο κρανιο. Γιατι μου ξερενεται αμεσως; Τι κανω λαθος;

Παράθεση

Catia

Δραστήριο Μέλος

H Catia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ορεστιάδα (Έβρος). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

H Catia έγραψε στις 21:47, 08-02-09:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, ανακουφίστηκα! Εδώ στις εσχατιές τις Ελλάδας που είμαι τώρα δεν έχουμε και πολλές δυνατότητες, θα δω αν μπορώ να παραγγείλω από κάπου την παστούλα. Πάντως τα ζώα ξέρουν από ένστικτο το σωστό. Προχθές έπλενα ρόκα για τη σαλάτα και ζητούσε εξαιρετικά επίμονα, του έδωσα κι εγώ. Έφαγε πέντε!! φύλλα και ενεργήθηκε μια χαρά!!!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 22:39, 08-02-09:

Ωπα ο μερακλης που τρωει και ροκα...Ασε μη μιλας για εσχατια,εγω που πρεπει εδω που ειμαι να βρω ομοιοπαθητικα φαρμακα για τον οιστρο να δεις...

Παράθεση

Catia

Δραστήριο Μέλος

H Catia έγραψε στις 16:00, 09-02-09:

Ό,τι χρειάζεσαι πες μου να στα στείλω, έχω καλή ομοιοπαθητικό εδώ, όλως παραδόξως!!!! Τη ρωτάω ό,τι θες. Βέβαια δεν ξέρω αν έχει ιδέα από ζώα αλλά κάτι μπορούμε να κάνουμε.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:22, 09-02-09:

Ευχαριστω πολυ καλο μου,μολις τωρα κανονιζω με μια φιλη που θα μας επισκεφθει να μας τα φερει απο Θεσσαλονικη(γιατι με τα απαγορευτικα εδω θα κανουν ενα μηνα να φτασουν).

Παράθεση

ellirou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ellirou
. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O ellirou έγραψε στις 12:14, 17-02-09:

Όσο για τα σκευάσματα που του δίνεις μην ανησυχείς εμένα μου τα ειχε προτείνει ο κτηνίατρος για το περσικό που εχω κ πρέπει να το βάζεις μια φορά την βδομάδα στο ποδαράκι του ή στον ουρανίσκο του κατευθείαν αν δεν το τρώει.Ξαναδοκίμασε παντως το χορταράκι,δεν ειναι δυσκολο να φυτρώσει,ριχνε περιορισμένο νερό για να μην σου μουχλιάσει.Προσπάθησε να το βλέπει και φως!:up:

Παράθεση

erefer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη erefer
Ο erefer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,722 μηνύματα.

O erefer έγραψε στις 15:24, 17-02-09:

Εμένα δεν έχει κάνει ποτέ εμετό απο τριχόμπαλα και πιστεύω (μεχρι τώρα) πως εχω βρεί την λύση.. Τον χτενίζω 2 φορές την μέρα (πρωί-βράδυ) απο 5 λεπτά, κάθε σάββατο του δίνω προληπτικά Defurr-Um το οποίο εχει γεύση κουνέλι και το τρώει μόνος του(στο μέγεθος μιας φακής) και περιόδους που παρατηρώ οτι αλλάζει τρίχωμα του βάζω στο φαΐ του Glavaderm το οποίο και του ζωντανεύει το τρίχωμα και βλέπεις αποτελέσματα απο την πρώτη κιόλας μέρα, ελπίζω να σε βοήθησα

Παράθεση

athanasiad

Διακεκριμένο μέλος

H athanasiad έγραψε στις 20:03, 22-02-09:

Ο Κτηνίατρος μου συνέστησε την Malt Paste με γεύση λαχανικών. Βέβαια έχει λιπαρές ουσίες και τους τη δίνω με μέτρο. Μια μικρή ποσότητα στα ποδαράκια, μία φορά την εβδομάδα. Μάλλον το έλυσα το πρόβλημα των εμετών. Για να δούμε

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 19:25, 30-04-09:

ο δικος μου βγαζει τριχομπαλες καθε 2-3 μερες. Κυριολεκτικα. Σημερα αφησε μια τεραστια πανω στο χαλι. 3 φορες την ημερα τον χτενιζω, του δινω καθε 3 μερες παστα για τριχομπαλες και τρωει φρεσκο catnip αρκετα συχνα. Του αυξησα και τις ινες στην διατροφη αλλα δεν βλεπω καμια βελτιωση. Τι αλλο να κανω; Δεν θελω να τον βλεπω να ταλαιπωρειται ετσι και δεν θελω να τον κουρεψω

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nonika
H Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7,360 μηνύματα.

H Nonika έγραψε στις 19:50, 30-04-09:

Εγω σωθηκα παντως με την κρεμα,απο τοτε που της την εδωσα μονο 1-2 φορες κατι υγρα εβγαλε,απο τριχομπαλα nada!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:43, 30-04-09:

μαδαει υπερβολικα ο δικος μου, καθε φορα που τον χτενιζω βγαζω μια χουφτα τριχες και αυτο γινεται 3 φορες τη μερα. Δεν ξερω πλεον τι αλλο να κανω Του εχω δωσει απο την παστα για 3 συνεχομενες μερες και μετα καθε 3 μερες αλλα δεν εχει λυθει το προβλημα μου

Παράθεση

nikos_x (Nίκος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikos_x
Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (Αρκετες. έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 389 μηνύματα.

O nikos_x έγραψε στις 11:03, 01-05-09:

Δεν ξερω πλεον τι αλλο να κανω
Nα παρεις furminator και shedder!:up:

Ασε μη μιλας για εσχατια,εγω που πρεπει εδω που ειμαι να βρω ομοιοπαθητικα φαρμακα για τον οιστρο να δεις...
Pulsatila?

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 21:30, 29-05-09:

χτενιζω καθε μερα το Μορφεα και βγαζω αλλη μια γατα απο τριχες στη χτενα....του δινω παστα defurum περιπου μια φορα τη βδομαδα και μου εχει κανει τελευταια 3-4 τριχομπαλες...ειναι καλο αυτο που απαλασσεται με τον εμετο απο αυτες, η να ανησυχησω?

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 10:58, 30-05-09:

Αν δεν κάνω λάθος, η defurrum και οι παρόμοιες πάστες έχουν σκοπό να μαλακώσουν τα κακά τους ώστε να αποβάλλονται από το έντερο οι τρίχες και να αποφεύγονται οι εμετοί με τις τριχόμπαλες...
Υποθέτω όμως ότι στα μακρύτριχα, και ειδικά αυτή την εποχή που όλα μαδάνε σαν τρελά, είναι μάλλον δύσκολο να τις αποφύγεις εντελώς τις τριχόμπαλες. Αν δεν δείχνει πάντως να δυσανασχετεί, αν τρώει και παίζει κανονικά, δεν νομίζω ότι είναι ανησυχητικό.

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,061 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 11:14, 30-05-09:

Απο που τις βγαζει τις τριχομπαλες;Κανοντας εμετο η απο το πωπακι της;Κι η δικια μου βγαζει ,αλλα δεν την εχω δει ποτε πως τις βγαζει ,μου τις ετοιμαζει στα κρυφα μεχρι στιγμης .
Της δινω και παστα και την χτενιζω καθημερινα.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:23, 30-05-09:

Νικο μπορεις να μας πεις περισσοτερα για αυτο;

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 10:47, 31-05-09:

Νικο μπορεις να μας πεις περισσοτερα για αυτο;
δινει νομιζω η Βασια ενα ομοιοπαθητικο των καταλινων στην Αθηνα, Δωρα, θα τη ρωτησω γι'αυτο και θα σου πω

τελικα νομιζω η Σεμελη μου βγαζει τη τριχομπαλα σαν εμετο....τα ιδια και χθεςαλλα εχει τις γκριζες τριχες του Μορφεα και ανακαλυψα οτι στο μπαλκονι καθεται και τον γλυφει με τις ωρεςαυτος μαδαει αλλωστε παρα πολυ κι οχι η Σεμελη....θα αυξησω τη παστα και τους πηρα τροφη για τις τριχομπαλες....

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,061 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 11:07, 31-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΟΥΛΗ
δινει νομιζω η Βασια ενα ομοιοπαθητικο των καταλινων στην Αθηνα, Δωρα, θα τη ρωτησω γι'αυτο και θα σου πω

τελικα νομιζω η Σεμελη μου βγαζει τη τριχομπαλα σαν εμετο....τα ιδια και χθεςαλλα εχει τις γκριζες τριχες του Μορφεα και ανακαλυψα οτι στο μπαλκονι καθεται και τον γλυφει με τις ωρεςαυτος μαδαει αλλωστε παρα πολυ κι οχι η Σεμελη....θα αυξησω τη παστα και τους πηρα τροφη για τις τριχομπαλες....
Υπαρχει ειδικη τροφη για τριχομπαλες ;Σε πετ σοπ την βρισκουμε;Γραψε λεπτομερειες γιατι με ενδιαφερει.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:09, 31-05-09:

Μου ειχε πει η Βασια ποιο δινει και δε νομιζω να ηταν αυτο.

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 11:12, 31-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από brigite
Υπαρχει ειδικη τροφη για τριχομπαλες ;Σε πετ σοπ την βρισκουμε;Γραψε λεπτομερειες γιατι με ενδιαφερει.
παιρνω τη ξηρα τροφη της royal canin και οτυπος λεγεται intense hairballσχεδον σε ολα τα pet shops πιστευω θα την βρεις....αν οχι, πολυ πιθανο να εχει και η εταιρια hills καποια αντιστοιχη
η τροφη αυτη εχει πολλες φυτικες ιννες οπου βοηθα στην αποβολη τους μεσω των κοπρανων...

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

H brigite έγραψε στις 11:18, 31-05-09:

παιρνω τη ξηρα τροφη της royal canin και οτυπος λεγεται intense hairballσχεδον σε ολα τα pet shops πιστευω θα την βρεις....αν οχι, πολυ πιθανο να εχει και η εταιρια hills καποια αντιστοιχη
η τροφη αυτη εχει πολλες φυτικες ιννες οπου βοηθα στην αποβολη τους μεσω των κοπρανων...
Τη δινεις σαν κανονικη τροφη η ως συμπληρωμα;Περιεχει και ολα τα υπολοιπα θρεπτικα συστατικα;

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 11:27, 31-05-09:

ειναι πληρης τροφη που τη δινεις απο μονη της σε ενα προγραμμα 21ημερων οπου οπως λεει στη συσκευασια "υποσχεται" να λυσει το προβλημα....

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

H brigite έγραψε στις 11:41, 31-05-09:

ο.κ. Ευχαριστω.Θα την αναζητησω και ελπιζω να την βρω .

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 08:23, 05-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
Αν δεν κάνω λάθος, η defurrum και οι παρόμοιες πάστες έχουν σκοπό να μαλακώσουν τα κακά τους ώστε να αποβάλλονται από το έντερο οι τρίχες και να αποφεύγονται οι εμετοί με τις τριχόμπαλες...
Υποθέτω όμως ότι στα μακρύτριχα, και ειδικά αυτή την εποχή που όλα μαδάνε σαν τρελά, είναι μάλλον δύσκολο να τις αποφύγεις εντελώς τις τριχόμπαλες. Αν δεν δείχνει πάντως να δυσανασχετεί, αν τρώει και παίζει κανονικά, δεν νομίζω ότι είναι ανησυχητικό.
μετα απο μια εβδομαδα τροφης για τις τριχομπαλες μου τις βγαζουν απο τα κακακια! :up::up:
Σε σκεφτομουν το πρωι Αλικη οταν καθαριζα τη τουαλετα...συγκινηθηκες τωρα ε?

Παράθεση

Παπαρους

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Παπαρους
Ο Παπαρους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Παπαρους έγραψε στις 08:44, 03-11-10:

παιδια ο γατος μου εχει προβλημα με τις τριχες στο λαιμο του και φοβαμαι οτι θα παθει ασφυξια απο τις τριχες μηπος μπορει καποιος να με βοηθησει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,445 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:58, 03-11-10:

Καλημερα.Τι εννοεις; ότι δυσκολευεται στην αναπνοη;;
Οι γατες οπως καθαριζονται,καταπινουν και τριχες οπως ειναι φυσικο.Υπαρχει ειδικη πάστα για τριχομπαλες που τους βοηθαει να τις αποβαλλουν .Καταρχην θα πρεπει να τον πας στο γιατρο να τον δει..και αυτος θα σου δωσει και την πάστα.Επισης βοηθαει πολυ και το γατοχορτο(παλι στα κτηνιατρεια θα το βρεις),αλλα αυτο δρα περισσοτερο προληπτικα....για αμεση αποβολλη θα πρεπει να του δωσεις την πάστα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Παπαρους

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Παπαρους
Ο Παπαρους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Παπαρους έγραψε στις 13:17, 03-11-10:

οκ χιλια ευχαριστω να σε παντα καλα και εσυ και τα κατοικιδια σου

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 09:54, 30-12-10:

Aπευθύνομαι περισσότερο στους έχοντες μακρύτριχα γατόνια...
Ο γάτος της φίλης μου, ημίαιμο Μαίην Κουν,κάποια στιγμή άρχισε να μην δείχνει καλά, να είναι υποτονικός,ιδιαίτερα κακοδιάθετος κτλ,κτλ.
Να μην τα πολυγράφω, η κτηνίατρος γνωμάτευσε ότι είναι στα πρόθυρα ειλεού...Του έκανε κλύσμα και μία ένεση, ο Φώντας συνήλθε σχετικά... Μετά από κανα-δυο μέρες άρχισε τους εμετούς, αφού δεν μπορούσε να ενεργηθεί σωστά και ό,τι λίγο έτρωγε -γιατί πλέον δεν είχε και όρεξη- το έβγαζε με εμετό.
Η κτηνίατρος είπε ότι έπρεπε να πάει στο νοσοκομείο στην Παιανία -απίστευτοι οι γιατροί εκεί! - ... Εκεί παρέμεινε 4 μέρες, του έκαναν ό,τι ήταν δυνατόν για να αποφύγει την επέμβαση, την οποία και απέφυγε... Εξετάσεις για το αν έχει χαμηλό κάλιο, γενικώς ένα σωρό εξετάσεις , και τελικά ήταν τριχόμπαλα... Τόση ποσότητα που και οι γιατροί απόρησαν! Ρώτησαν τη φίλη μου ¨μήπως μασουλάει και τίποτα μοκέτες κτλ;;¨
Τώρα ειδική διατροφή και πολύ άγχος και επίβλεψη μην ξαναπάθει τίποτα ο Φώντας μας... για να μην αναφέρω την απίστευτη ψυχική ταλαιπωρία τόσες ημέρες...
Σημειωτέον ότι η φίλη μου του έδινε συστηματικά πάστα για τριχόμπαλα, εκτός του τελευταίου μήνα που το αμέλησε.
Οι γιατροί της είπαν ότι όσοι έχουν μακρύτριχα, καλό είναι στην ξηρά τροφή να προσθέτουν και λίγο ελαιόλαδο, για να ¨γλιστράει¨ περισσότερο μέσα τους η ξηρά τροφή. Συμβουλευτείτε και τον κτηνίατρό σας σχετικά!
Πάντως μας είπαν ότι έχουν δει τέρατα σε μακρύτριχα με τριχόμπαλες... ¨δεν θέλετε να ξέρετε¨, μας είπαν. Δεν ρωτήσαμε περαιτέρω ...Ούτε και μείς αντέχαμε ν'ακούσουμε και να μάθουμε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 09:59, 30-12-10:

Αυτο με το ελαιολαδο το γνωριζω κι εγω,τους κανει πολυ καλο.Περαστικα στον γατουλη,να τον βουρτσιζει και τακτικοτερα,βοηθαει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 10:57, 30-12-10:

Αυτο με το ελαιολαδο το γνωριζω κι εγω,τους κανει πολυ καλο.Περαστικα στον γατουλη,να τον βουρτσιζει και τακτικοτερα,βοηθαει.
Ευχαριστούμε!
Υπέφερε πολύ, ζήσαμε μια τρέλλα....

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 11:24, 30-12-10:

Μαρίνα καλημέρα
Μήπως κατά τύχη συζήτησες πόσο ξοδεύτηκε που πήρε τον γάτο στο νοσοκομείο?. Αν η περίθαλψη ήταν "αγάπη μου γατούλη μου" η "αγάπη μου γατοευρούλη μου" ??

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,773 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 12:02, 30-12-10:

Θελει προσοχη με τα μακρυτριχα ειναι αληθεια εδω η δικια μας που ειναι κεραμιδογατουλα και μας εκανε τις προαλλες εμετο. Πηραμε παστα αλλα μας ειπε ο γιατρος με το που ξακανακει τοτε να της βαλουμε. Περαστικα στο Φωντα !!!!

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 13:19, 30-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από YNL
Μαρίνα καλημέρα
Μήπως κατά τύχη συζήτησες πόσο ξοδεύτηκε που πήρε τον γάτο στο νοσοκομείο?. Αν η περίθαλψη ήταν "αγάπη μου γατούλη μου" η "αγάπη μου γατοευρούλη μου" ??
Καλημέρα!Της έφυγε κανα 300άρι...
Ομως όταν έχεις το φόβο μην χάσεις τον Φωντάκο σου, και τον βλέπεις να κάνει εμετούς, να έχει ανεβάσει πυρετό, και ο κακομοίρης να υπομένει όλες τις ταλαιπωρίες και τα τρυπήματα τόσο στωικά ,δεν σε νοιάζει...Όχι ότι περίσσευαν, αλλά καταλαβαίνεις πώς το λέω...
Πρέπει να βάλω φώτος του Φώντα! Είναι ένας υπέροχος αρχοντόγατος τερρράάάάστιος!!!

Αρχική Δημοσίευση από speri
Θελει προσοχη με τα μακρυτριχα ειναι αληθεια εδω η δικια μας που ειναι κεραμιδογατουλα και μας εκανε τις προαλλες εμετο. Πηραμε παστα αλλα μας ειπε ο γιατρος με το που ξακανακει τοτε να της βαλουμε. Περαστικα στο Φωντα !!!!
Γιατί να μην της δίνεις προληπτικά σε τακτά χρονικά διαστήματα και όχι αφού κάνει εμετό;;
Για ρώτα τον doctor!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 30-12-10 στις 18:50. Αιτία: merge
Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,773 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 14:04, 30-12-10:

Τον ρωτησαμε αλλα ειπε την επομενη φορα που θα κανει εμετο τοτε να της βαλουμε...τι να πω διιστανται οι αποψεις...

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 17:27, 30-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
Καλημέρα!Της έφυγε κανα 300άρι...
Ομως όταν έχεις το φόβο μην χάσεις τον Φωντάκο σου, και τον βλέπεις να κάνει εμετούς, να έχει ανεβάσει πυρετό, και ο κακομοίρης να υπομένει όλες τις ταλαιπωρίες και τα τρυπήματα τόσο στωικά ,δεν σε νοιάζει...Όχι ότι περίσσευαν, αλλά καταλαβαίνεις πώς το λέω...
Πρέπει να βάλω φώτος του Φώντα! Είναι ένας υπέροχος αρχοντόγατος τερρράάάάστιος!!!
Ειναι εντάξει. Για 4 μέρες μου φαίνεται λογικός αριθμός. Απλως, κτύπα ξύλο, τέτοιες περιπτώσεις τις .......σημειώνω.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:18, 30-12-10:

λοιπον, ειμαι το καταλληλο ατομο να απαντησει σε αυτη την ερωτηση

Μεχρι προσφατα ειχαμε τεραστιο προβλημα με τριχομπαλες, σε σημειο να βγαζει μια καθε 1-2 μερες σε εποχη τριχοπτωσης και 1 καθε βδομαδα σε εποχη που δεν μαδαει. Τον περασμενο μαρτιο σταματησε να τρωει για 3 μερες. Ενω ειχε ορεξη ετρωγε λιγο και μετα εφευγε. Μετα απο 2 μερες χωρις να εχει φαει, αρχισε να κανει εμετους και αργοτερα διαρροια. Τον πηγαμε στον κτηνιατρο, του βρηκε δεκατα και του εβγαλε ακτινες. Αφου του εβαλε ορο και του εκανε αντιεμετικη ενεση τον πηραμε σπιτι με την προυποθεση οτι την επομενη μερα θα τον εβλεπε ο δικος μας κτηνιατρος (τον ειχαμε παει σε νοσοκομειο ζωων που ειναι ανοιχτο 24/7). Οταν τον πηραμε σπιτι αρχισε να τρωει κανονικα. Του δωσαμε και μια μεγαλη δοση παστας την επομενη μερα και λιγο αργοτερα μας αφησε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ τριχομπαλα στην μοκετα. Την επομενη μερα τον πηγαμε στον κτηνιατρο μας και τον βρηκε μια χαρα και απο τοτε εκανα τα παντα για να μη το ξαναπαθει. Τωρα εχει να κανει εμετο τριχομπαλα απο μεσα σεπτεμβριου και να φανταστεις πως μαδουσε μεχρι πριν λιγες μερες!!!

Η παστα δεν ωφελει και πολυ. Στην περιπτωση με το γατι της φιλης σου θα πρεπει να υπαρχει αφθονο χορτο στο σπιτι. Μπορει να φυτεψει ειτε φακες, ειτε να παρει ετοιμο χορτο απο το pet shop ειτε να φυτεψει βρωμη, σιταρι, κριθαρι. Αν δεν τρωει πολυ χορτο θα πρεπει να το ανακατευει στην τροφη του. Οταν φυτεψα φακες στον δικο μου οι τριχομπαλες μειωθηκαν στην 1 καθε 3-4 βδομαδες. Το προβλημα τολμω να πω οτι λυθηκε με την αλλαγη στην τροφη του. Απο τοτε που αρχισα να του δινω ωμα (εδω και 3 μηνες περιπου) δεν εχει βγαλει ουτε μια τριχομπαλα. Το πιο σημαντικο ομως απο ολα ισως να ειναι το χτενισμα. Εγω τον δικο μου δεν μπορω να τον χτενισω γιατι νευριαζει. Αν η φιλη σου μπορει να τον χτενιζει, τοτε θα πρεπει να το κανει ανελιπως καθημερινα και σε περιοδο τριχοπτωσης 1-2 φορες την ημερα.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 09:23, 31-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
λοιπον, ειμαι το καταλληλο ατομο να απαντησει σε αυτη την ερωτηση

Μεχρι προσφατα ειχαμε τεραστιο προβλημα με τριχομπαλες, σε σημειο να βγαζει μια καθε 1-2 μερες σε εποχη τριχοπτωσης και 1 καθε βδομαδα σε εποχη που δεν μαδαει. Τον περασμενο μαρτιο σταματησε να τρωει για 3 μερες. Ενω ειχε ορεξη ετρωγε λιγο και μετα εφευγε. Μετα απο 2 μερες χωρις να εχει φαει, αρχισε να κανει εμετους και αργοτερα διαρροια. Τον πηγαμε στον κτηνιατρο, του βρηκε δεκατα και του εβγαλε ακτινες. Αφου του εβαλε ορο και του εκανε αντιεμετικη ενεση τον πηραμε σπιτι με την προυποθεση οτι την επομενη μερα θα τον εβλεπε ο δικος μας κτηνιατρος (τον ειχαμε παει σε νοσοκομειο ζωων που ειναι ανοιχτο 24/7). Οταν τον πηραμε σπιτι αρχισε να τρωει κανονικα. Του δωσαμε και μια μεγαλη δοση παστας την επομενη μερα και λιγο αργοτερα μας αφησε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ τριχομπαλα στην μοκετα. Την επομενη μερα τον πηγαμε στον κτηνιατρο μας και τον βρηκε μια χαρα και απο τοτε εκανα τα παντα για να μη το ξαναπαθει. Τωρα εχει να κανει εμετο τριχομπαλα απο μεσα σεπτεμβριου και να φανταστεις πως μαδουσε μεχρι πριν λιγες μερες!!!

Η παστα δεν ωφελει και πολυ. Στην περιπτωση με το γατι της φιλης σου θα πρεπει να υπαρχει αφθονο χορτο στο σπιτι. Μπορει να φυτεψει ειτε φακες, ειτε να παρει ετοιμο χορτο απο το pet shop ειτε να φυτεψει βρωμη, σιταρι, κριθαρι. Αν δεν τρωει πολυ χορτο θα πρεπει να το ανακατευει στην τροφη του. Οταν φυτεψα φακες στον δικο μου οι τριχομπαλες μειωθηκαν στην 1 καθε 3-4 βδομαδες. Το προβλημα τολμω να πω οτι λυθηκε με την αλλαγη στην τροφη του. Απο τοτε που αρχισα να του δινω ωμα (εδω και 3 μηνες περιπου) δεν εχει βγαλει ουτε μια τριχομπαλα. Το πιο σημαντικο ομως απο ολα ισως να ειναι το χτενισμα. Εγω τον δικο μου δεν μπορω να τον χτενισω γιατι νευριαζει. Αν η φιλη σου μπορει να τον χτενιζει, τοτε θα πρεπει να το κανει ανελιπως καθημερινα και σε περιοδο τριχοπτωσης 1-2 φορες την ημερα.

Παράθεση

irinaki (Eιρηνη-Αθανασια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη irinaki
H Eιρηνη-Αθανασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H irinaki έγραψε στις 21:09, 03-06-11:

Καλησπερα!Εδω και δυο μερες παρατηρησα οτι η γατουλα μου εκανε εμετο τριχες.Βλεπω οτι μαδαει πολυ αυτη τη περιοδο.Ειναι συνηθισμενο φαινομενο?Να ανησυχησω και να τη παω στο γιατρο?

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 21:13, 03-06-11:

Είναι η εποχή που μαδάνε αρκετά! Αν δεις ότι συνεχίζεται να την πας στον γιατρό. Πρόσεχε για τριχόμπαλα! Τουαλέτα πηγαίνει κανονικά? Καλό θα ήταν να της δίνεις μια φορά την εβδομάδα ειδική πάστα για τις τριχόμπαλες και να τη βουρτσίζεις για να μειώσεις τις τρίχες που καταπίνει.

Παράθεση

irinaki (Eιρηνη-Αθανασια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη irinaki
H Eιρηνη-Αθανασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H irinaki έγραψε στις 21:18, 03-06-11:

Ναι τουαλετα κανονικοτατα!Παστα της ειχα δωσει και περυσι,μαλλον θα της παρω και τωρα.Πολυ τριχα ομως!Καραδοκω με το μπλακ εν ντεκερ ολη την ωρα.Αλλα πρεπει να καταπινει πολλες.Οποτε αμα συνεχιστει τη παω στο γιατρο.

Παράθεση

anthoulaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη anthoulaki
H anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6! ..και ποσες ακομα που'χουν περασει εστω και για λιγο απ'τη ζωη μου... έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 153 μηνύματα.

H anthoulaki μιαου και γουφ! έγραψε στις 05:06, 10-06-11:

αληθεια τι ειναι καλυτερο.. να κανει εμμετο με τριχομπαλα ή να την αποβαλλει στα κακακια της? γιατι με οσα διαβασα εδω, και με αλλα που χω ακουσει εχω μπερδευτει..που κ που της δινω παστα για τριχομπαλες, αν και πλεον δεν εχει προβλημα με την τουαλετα..εμμετους δε κανει, και χορτο που πηρα δε της αρεσε..:S ισως της αρεσει της φυσης εξω, γιατι βγαινει συχνα..ειδικα τωρα που χει φτιαξει ο καιρος το ευχαριστιεται...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τριχόμπαλα και εγχείρηση - Από vaspai
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-13 στις 08:18.
    • Τριχόμπαλα;; - Από tia
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-11 στις 10:33.
    • Μια ακόμα τριχόμπαλα! - Από Jasmin
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-05-08 στις 20:28.
    • Τριχόμπαλα;; - Από BIRMAN
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-05-07 στις 17:59.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους