Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,171 εγγεγραμμένα μέλη και 718,315 μηνύματα σε 22,588 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 380 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η ιστορία της Ντίξι

silenoz

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη silenoz
Ο silenoz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O silenoz έγραψε στις 13:28, 13-08-11:

Καλημέρα. Τον περασμενο Ιουνιο υοθετισα 2 γατακια, την Ντιξι και την Λουκρητια απο μια φιλη μου.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0060.jpg
Εμφανίσεις:  73
Μέγεθος:  425,4 KB

η μπροστινη γατα ειναι η Ντιξι, και η πισω ειναι η αδελφη της η Λουκρητια. Ολα ηταν μια χαρα ωσπου η Ντιξι χαθηκε. Την εψαχνα για 3 μερες, την φωναζα, κουνουσα το πιατακι της για να ερθει, τπτ. Την 3 μερα το βραδυ, οπως γυρνουσα σπιτι μου ακουσα νιαουρισματα απο την αποθηκη. Την ανοιγω και μεσα ηταν η Ντιξι ξαπλωμενη. Παω να τη σηκωσω και το γατι αρχιζει και ουρλιαζει απο τον πονο. Η μυρωδια απο τα ουρα της ηταν εντονη, και καταλαβα οτι ηταν στην αποθηκη κανα 2 μερες, ισως και τις 3 μερες. Την βαζω κατω, και απο τη μεση και πισω δεν μπορουσε να κινηθει, ουτε καν την ουρα της. Την τυλιγω προσεκτικα σε μια μικρη κουβερτα και την περνω στο δωματιο μου, της βαζω φαι και νερο αλλα δεν αγγιξε τιποτα απο τα 2. Πρωι πρωι την περνω στον κτηνιατρο ο οποιος διαπιστωνει οτι η γατα ειναι κομματια απο τη μεση και πισω. Το πιο προφανες ηταν να την χτυπησε αυτοκινιτο μου ειπε. Μου εξηγησε οτι οι πιθανοτητες πληρους αναρωσης ηταν μιδαμηνες, και οτι για χειρουργειο επρεπε να μεταφερθει στα Γιαννενα για μια επεμβαση αξιας 1500 ευρω και μεγαλου ρισκου να μη τα καταφερει το γατι. Μου εγραψε μια αγωγη απο μυοαναπλαστικα φαρμακα και κορτιζονη αλλα μου ειπε να μην εχω ελπιδες. Ακολουθησα την αγωγη για 3 εβδομαδες και καθε μερα το γατι μου γινονταν καλυτερα, ετρωγε πολυ και εκανε την αναγκη της φυσιολογικα. Το αποτελεσμα ; Μετα απο 4 εβδομαδες το γατι μου ετρεχε παλι στον κηπο, πληρως αναρωμενη. Ισως ειναι αληθεια αυτο που λενε οτι οι γατες εχουν 7 ψυχες. Να και μια φωτο που εβγαλα πριν 1 μηνα

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  29072011023.jpg
Εμφανίσεις:  60
Μέγεθος:  1,04 MB

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 13:42, 13-08-11:

έχεις ένα πολύ όμορφο γατάκι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

silenoz

Νεοφερμένος

Ο silenoz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O silenoz έγραψε στις 13:43, 13-08-11:

Ευχαριστω πολυ, και εσυ το ιδιο

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 13:46, 13-08-11:

κι εγώ ευχαριστώ!

Παράθεση

valasia (Βαλασία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη valasia
H Βαλασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αρκετά καθως μεγαλωσα σε χωριο... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H valasia έγραψε στις 14:44, 13-08-11:

Εχεις ενα όμορφο κ δυνατό γατακι Οντως ίσως κ να ειναι 7ψυχες.. εμεις παλια ειχαμε μια γατουλα που την πατησε φορτηγο.. οταν την βρηκαμε ολη της η κοιλια ηταν ανοιχτη κ τα εντερα της τα κρατουσαμε εμεις για να την παμε στον γιατρο.. αυτος την εραψε ομως μας ειπε πως δεν εχει ελπιδες.. τις επομενες μέρες η πατσαβουρα εκοβε τα ραμματα της κ τα εντερακια της σχεδον σερνοντουσαν στο πατωμα. Τοτε ο γιατρος μας ειπε πως το γατι υποφερει κ καλυτερα να του κανουμε ευθανασια.. οι ψηφοι ήταν 2-2 και τελικα ειπαμε οσο ζησει... ενα μηνα μετα η πατσαβουρα επουλωθηκε τελειως και μαλιστα γεννησε 6 πανεμορφα γατακια (τα μεγαλωσε η αλλη μας η γατα γιατι η πατσαβουρα δεν ειχε πλεον θηλες στη κοιλια της). Ισως ειναι κ το ποση θεληση εχουν να ζησουν ..τι να πω.. Χαιρομαι πολυ για την Ντιξη σου, μακαρι να ειναι παντα τοσο δυνατη !!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

silenoz

Νεοφερμένος

O silenoz έγραψε στις 14:46, 13-08-11:

Ευχαριστω πολυ valasia . Εχοντας και εγω ακουσει πολλες ιστοριες εχω καταλαβει οτι οι δυνατοτητες αναρωσης τους ειναι τρομαχτικα δυνατες. Να ειναι καλα το γατακι σου.

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 20:55, 13-08-11:

ποπο μπραβο παιδια και χαρα στο κουραγιο σας!!!!κατι τετοια διαβαζω και μου φευγουν οι τυψεις που τη νυχτα τα κλεινω στο αποθηκακι,δε θα τ αντεχα να τα δω ετσι.

Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 21:47, 21-08-11:

Εγω δυστυχως ειχα δει ενα νεογεννητο γατακι ημερων αλλα δεν ανετεξε...Αχ...Μπραβο ομως κι σε εσας για το κουραγιο σας!!!!!!

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 22:01, 21-08-11:

Επιτέλους και μια ιστορία με ευτυχισμένο αποτέλεσμα!!! Είναι Κούκλα! Να τη χαίρεσαι!!!

Παράθεση

silenoz

Νεοφερμένος

O silenoz έγραψε στις 08:43, 22-08-11:

Ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σας λογια

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Χριστουγεννιάτικη ιστορία - Από Claire Rentfield
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αναδημοσιεύσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-12-12 στις 00:00.
    • Η ιστορία του Έλβις - Από ELENIP
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-01-09 στις 13:49.
    • Η ιστορία του Λάζαρου... - Από alice
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ελπιδοφόρες εμπειρίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-12-08 στις 13:40.
    • Η ιστορία μας - Από mariaxanthi
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-10-08 στις 23:29.
    • Ιστορία... - Από Γωγω
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-11-06 στις 12:01.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους