Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,471 εγγεγραμμένα μέλη και 718,471 μηνύματα σε 22,632 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 385 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρό ογκίδιο σε γάτα

pendswings

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pendswings
H pendswings αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H pendswings έγραψε στις 19:29, 29-07-19:

Καλησπέρα,

Είμαι καινούργια στην ομάδα και εχω ενα αρσενικο γατουλη 2 χρονων. Ειναι πολυ ενεργητικος και ορεξατος, παιζει, κοιμομαστε αγκαλια. Πριν λιγες μερες ψηλαφησα ενα μικρο ογκιδιο κατω απο τον λαιμο του. Επειδη δεν αντεξα τον πηγα σε εφημερευον κτηνιατρο κυριακάτικη για να μου φύγει η απορία. Η κοπέλα που το είδε μου είπε οτι δεν ειναι κυστη και ουτε λιπωμα. Οταν το τσιμπησε με την βελονα για να παρει δειγμα, ηταν συμπαγες αυτο που εβγαλε. Δεν ηξερε αν το δειγμα επαρκει για να γινει κυτταρολογικη εξεταση αλλα ουτε και με ξαναπήρε τηλεφωνο. Σημερα αποφασισα να τον παω στο δικο μου κτηνιατρο. Μου ειπε οτι εφοσον ανησυχω τοσο πολυ θα ηταν καλυτερα να τον ναρκωσει και να το βγαλει μια και καλη.. Μου ειπε οτι δεν πιστευει οτι ειναι κατι σοβαρο αλλα και οτι ο γατος μου δεν τον αφηνει πειθωρια να τον εξετασει ή να το παρακολουοησει γτ αγριευει. Στο μεταξυ εχω μπει στο ιντερνετ και με αυτα που εχω διαβασει ειμαι χαλια.. Εχει ξανατύχει σε κάποιον? Παει το μυαλο μου στο κακο και δεν μπορω να σκεφτω οτι θα παθει κατι και θα τον χάσω..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,699 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:17, 29-07-19:

Καλησπέρα φίλη μου και καλωσήλθες

Καταλαβαίνω την ανησυχία σου, όμως ας μη πανικοβάλλεσαι πριν καν γίνει η επέμβαση και σου πει ο γιατρός που εμπιστεύεσαι την υγεία του γατούλη σου περί τίνος πρόκειται. Το ογκίδιο που έχει, μπορεί κάλλιστα να είναι καλοήθες και να μη χρειάζεται τίποτα περαιτέρω πέραν της αφαίρεσής του, η οποία είναι απαραίτητη προκειμένου να απαλλαγείς από την αγωνία να το παρακολουθείς. Μέχρι να γίνει αυτό, θα σου συνιστούσα να πάψεις να αναζητάς και να διαβάζεις παρόμοιες περιπτώσεις στο διαδίκτυο διότι αυτός είναι ένας πρώτης τάξεως τρόπος να χάνεις όλο και περισσότερο την ψυχραιμία σου, αφού συνήθως όταν διαβάζουμε παρόμοια περιστατικά το μάτι μας πέφτει στις χειρότερες των περιπτώσεων.
Κάνε λίγη υπομονή λοιπόν μέχρι να έρθει η μέρα της επέμβασης κι εύχομαι καλά αποτελέσματα και σύντομα ο αγαπημένος σου γατούλης να επιστρέψει πάλι κοντά σου υγιής και δυνατός!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους