Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,943 εγγεγραμμένα μέλη και 717,817 μηνύματα σε 22,430 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 340 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Βίντεο από τον τοκετό της γάτας μου

kongo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kongo
Ο kongo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O kongo έγραψε στις 15:13, 20-05-13:

Εδώ και 9 μήνες, από μικρό γατάκι, φροντίζω μια γατούλα στον κήπο μου. Εδώ και μια εβδομάδα την είχα βάλει μέσα για να γεννήσει με ασφάλεια, ο γιατρός είχε προβλέψει ότι θα γεννούσε αρχές Ιουνίου. Το Σάββατο το βράδυ γυρίζοντας στο σπίτι βρήκα ένα γατί ήδη γεννημένο στο κρεβάτι μου. Τελικά έβγαλε τέσσερα και δυο γέννες τις πρόλαβα στο βίντεο και είπα να το μοιραστώ μαζί σας. Είχε μια πολύ εύκολη γέννα, τα δυο πρώτα τα έκανε σε απόσταση 45 λεπτών και τα άλλα δύο 6 ώρες μετά. Η μάνες-γάτες έχουν φήμη για την αγριάδα τους και την προταστευτικότητα τους, η συγκεκριμένη είναι τόσο ήσυχη που όπως θα δείτε την χαϊδεύαμε πριν, κατά τη διάρκεια και μετά τη γέννα. Τα γατάκια φυσικά δεν έχουμε ακουμπήσει καθόλου. Άραγε από πότε θα μπορούμε να τα χαϊδεύουμε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cenerentola (κωνσταντινα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cenerentola
H κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (ειμαι σε αναμονη να αποκτησω ενα μωρακι! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H cenerentola καινουρια γατομαμα! (σε αναμονη) έγραψε στις 15:43, 20-05-13:

Τελειοοοοοοο

Συναρπαστικο!!!
Μπραβο σου, και καλα εκανες και το μοιραστηκες μαζι μας!!!
πολυ ωραιο το βιντεακι, ηθελα να μαθω κιολας πως ειναι μια γεννα!!! ησουν οντως αρκετα τυχερος που σε αφηνε να την βοηθας και να την χαϊδευεις και ολα αυτα!!!!
Ευχομαι τα μικρα να ειναι γερα, δυνατα και να ζησουν ολα!!! Αν αποφασησεις να τα δωσεις, ευχομαι να βρεις γρηγορα καλες οικογενειες που θα τα φροντισουν! Μεχρι τοτε κουραγιο, υπομονη και φροντισε τα!!! Λυπαμαι για το παπλωμα σου, και φανταζομαι και εσυ...αλλα ειναι ενα καλο ενθυμιο!!! Καλη επιτυχια με τα γατακια, και ευχομαι συντομα να καταφερεις να τα χαϊδεψεις, αλλα με προσοχη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 20-05-13 στις 16:12. Αιτία: Merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christina26

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη christina26
H christina26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H christina26 έγραψε στις 09:19, 27-11-13:

Η δική μου γέννησε μόνη της , μέσα σε ένα 4ωρό που ήμουν στη δουλειά. Στεναχωρήθηκα πολύ που δε μπόρεσα να το δω και χάρηκα πολύ που βρήκα το δικό σας βίντεο! Τα μωρά τα χάιδεψα από την 1η στιγμή που μπήκα στο σπίτι. Δεν ήταν ποτέ επιθετική απέναντι μου , ίσα ίσα μου έκανε και χώρο για να τα χαϊδέψω. Ίσως επειδή έχει μεγαλώσει στο σπίτι μέσα.. Και ο μπαμπάς τους ήταν πολύ τρυφερός με τα μωρά, αν και στην αρχή είχα πολλές ανησυχίες σχετικά με τη συμοπεριφορα του. τώρα μεγαλώνω μία ευτυχισμένη οικογένεια (των 6 σύνολο !)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 27-11-13 στις 10:11. Αιτία: Απαγορεύονται τα κεφαλαία-όρος χρήσης #8
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους