Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,738 εγγεγραμμένα μέλη και 714,550 μηνύματα σε 22,122 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 279 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Απάνθρωπα ''Παιχνίδια'' με γάτες!

Γατο-αγαπησιάρα (Δανιέλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γατο-αγαπησιάρα
H Δανιέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Γατο-αγαπησιάρα Πίσω στα θρανία ! έγραψε στις 10:25, 30-08-11:

Καλημέρα σε όλους!Εδώ και πολύ καιρό στην γειτονιά που ζούσα πριν μετακομίσω ,είχαμε αρκετά παιδιά..τα οποία ως παιχνίδι διάλεγαν κάποιες γάτες αδέσποτες και τους άναβαν φωτιά στις ουρές,ή τους έβαζαν δυναμιτάκια και άλλες τέτοιες μαλ....συγνώμη κιόλας! Πήρα τηλέφωνο στο 11880 και ζήτησα να μου δώσουν το τηλέφωνο καμιας φιλοζωικής και μου έδωσαν μιας στο Κορωπί αλλα δεν απάντησαν ποτέ το τηλέφωνο...!!!!!!Εκεί που 8έλω να καταλήξω είναι ότι είναι αδιανόητο να μένουν ατιμώρητοι τέτοιοι άνθρωποι ,ανεξαρτήτου ηλικίας δεν έχει σημασία! Γιατί και οι γονείς τους ευθυνονται για οσα κανουν τα παιδια τους τα οποία είναι βάναυσα! Τα κακόμοιρα τα ζώα βασανίζονται πολύ! Δεν είναι δυνατόν να μην υπάρχει νομοθεσία για τέτοια κακουργήματα!Γιατί πιστεύω ότι όλοι απο κάπου ξεκινάνε και συνεχίζουν στην πορεία της ζωής τους ανάλογα!Πότε στο καλό θα οργανωθούμε λίγο σαν κράτος? Ήμαρτον!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 12:05, 30-08-11:

Εξοργίζομαι όταν συμβαίνουν τέτοια πράγματα. Και στη Κύπρο όπου μένω η νομοθεσία είναι ανύπαρκτη. Σε άλλες χώρες όμως όχι. Στην αστυνομία αν έκανες καταγγελία γι' αυτά τα αλητόπαιδα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nts79 (νατασα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nts79
H νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (παρα πολλες δεν τις μετρησα ποτε μου έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H Nts79 Ναtasha έγραψε στις 13:09, 30-08-11:

ειναι τοσο κριμα στην εποχη μας να μεγαλωνουν παιδια
χωρις παιδεια απο το σπιτι τους
τι θα γινουν αυτα τα παιδια αργοτερα οταν θα παψουν να ασχολουνται με τις γατες
θα αρπαξουν κανενα πιτσιρικι!!!!!!!!!!!!!!!
εγω θα φωναζα την αστυνομια και αν μου εκαναν γκουχ μουχ
θα ζητουσα ονομα και μετα στα καναλια μονο η δημοσιοτητα τελικα τους τρομαζει
κριμα τι να πω ειναι απο τις φορες που ντρεπεσαι που εισαι ανθρωπος

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 13:32, 30-08-11:

Πρέπει οπωσδήποτε να γίνει μια καταγγελία για το περιστατικό σε κάποια φιλοζωϊκή ή να δημοσιευτεί κάτι στον τύπο ή και σε οργανώσεις. Μήπως θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος φιλόζωος κτηνίατρος της περιοχής;

Παράθεση

Nts79 (νατασα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nts79
H νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (παρα πολλες δεν τις μετρησα ποτε μου έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H Nts79 Ναtasha έγραψε στις 13:35, 30-08-11:

ναι σωστα καποιος κτηνιατρος και αν γινεται καποιες φωτογραφιες
απο γατουλες που επεσαν θυματα να τυπωθουν και να δωθουν
στη δημοσιοτητα ειτε εφημεριδα ειτε στο internet

Παράθεση

Pocahontas

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Pocahontas
H Pocahontas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H Pocahontas έγραψε στις 14:39, 30-08-11:

αν του βλέπεις μπορείς να δράσεις εκείνη την ώρα και να τους αποτρέψεις.
και σίγουρα να καλέσεις την αστυνομία την ώρα που γίνεται το περιστατικό.
αν ξέρεις ονόματα αυτών που βασανίζουν τις γάτες μπορείς να κάνεις καταγγελία.

Παράθεση

Γατο-αγαπησιάρα (Δανιέλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γατο-αγαπησιάρα
H Δανιέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Γατο-αγαπησιάρα Πίσω στα θρανία ! έγραψε στις 00:24, 31-08-11:

Δυστυχώς ονόματα δεν γνωρίζω ,έχω ρωτήσει άπειρες φορές γιατί υποψιάζομαι κάποιους άλλα δεν έχω αποδεικτικά στοιχεία!Βλέπετε και εγώ απο άλλους το έμαθα αυτό! Στην αστυνομία σκέφτηκα να πάω αλλά είμαι μικρή και εκτός αυτού δεν νομίζω ότι μπορεί να βοηθήσει ακόμα και αν ήξερα ποια παιδιά ήταν σίγουρα...ίσως μόνο να τα φοβέριζαν λίγο ίσα ίσα για να σταματούσαν...! Θα προσπαθήσω να μάθω ποιοι το κάνουν αυτό γιατί πραγματικά είναι πολύ τραγικό !!!!!!!!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 07:29, 31-08-11:

Μάθε ποιοι είναι. Αυτό είναι το πρώτο βήμα. Μην προσπαθήσεις να τους φοβερίσεις, ένα μικρό κοριτσάκι γιατί μάλλον δεν θα πετύχεις και πολλά. Θα δούμε πως είναι καλύτερα να το χειριστείς αφού βρεις 1-2 ονόματα πρώτα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αδεσποτούλα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αδεσποτούλα
H Αδεσποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Αδεσποτούλα έγραψε στις 19:53, 13-05-18:

Γειά σας. Στην γειτονιά μου κάτι...........παιδιά κυνηγάνε συνέχεια γάτες με τα νέρφ κτλ. Τώρα τελευταία έχουν σταματήσει (ένας τύπος τους πέταξε νερό καταλάθος) αλλά έχω κάτι αδέσποτα που ταίζω και φοβάμαι να μην τα πειράξουν.........
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 19:56, 13-05-18:

Άμα ξαναδείς ύποπτες κινήσεις να το αναφέρεις στην αστυνομία.Αλλά θα ρωτήσω ...τι είναι τα νερφ?
Παράθεση

Αδεσποτούλα

Νεοφερμένος

H Αδεσποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Αδεσποτούλα έγραψε στις 20:11, 13-05-18:

Ευχαριστώ. Τα νέρφ είναι κάτι όπλα με πλαστικές σφαίρες. Δεν πονάνε πολύ αλλά μπορούν να βγάλουν μάτι..
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 20:20, 13-05-18:

Μα δεν κινδυνεύει μόνο το μάτι της γατούλας αλλά και των ανθρώπων.Άμα τα ξαναδείς να τα απειλήσεις και ρίξε και συ κανα κουβά νερό
Παράθεση

Αδεσποτούλα

Νεοφερμένος

H Αδεσποτούλα έγραψε στις 20:31, 13-05-18:

Αυτό ακριβώς!!!!!!!!!
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 513 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 21:04, 13-05-18:

Να μπορουσα μόνο να τα πιάσω στα χέρια μου..... Την επόμενη φορά όπως σου είπε η Ολυμπία απείλησε τα με μήνυση...!!!! Και κάνε καταγγελία στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου... Και ενημέρωσε τους πως εάν πάθει κάτι έστω και ένα από τα γατιά γνωρίζουν οι αρχές ποιοι θα ευθύνονται.....
Παράθεση

Αδεσποτούλα

Νεοφερμένος

H Αδεσποτούλα έγραψε στις 13:34, 14-05-18:

Σωστά.
Παράθεση

Elizatil (Ελιζα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elizatil
H Ελιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Απειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H Elizatil έγραψε στις 14:50, 15-05-18:

Σε τι κόσμο ζουμε !;! Ειδα μια γνωστη μου οικογενια βγηκε εχθες βολτα στο παρκο που ταΐζω τα γατακια το αγορακι τους εκανε βολτα με το ποδηλατο του ( ... Όλα καλα μεχρι εδω ) μετα πεταγετε η μοιρα μου και ερχετε μεχρι εμενα . Το αγορακι την βλεπει και επιταχύνει ενω ο πατερας του του φωναζε:"φατηνα , διωχτο το κωλογατο!" Τσατιστικα τοσο πολυ που η μοιρα χτηπισε στην ουρα της (τώρα ειναι καλα ) που το επιασα απο το μπρατσο και αρχισα να του φωνάζω μετα ο πατερας του με βριζει και να με απειλει . Τωρα τι κανω μπορω να του κανω κατι ; η μοιρα χρειστικε θεραπια 50€ !
Παράθεση

Elizatil (Ελιζα)

Νεοφερμένος

H Ελιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Απειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H Elizatil έγραψε στις 15:00, 15-05-18:

Καλησπερα στην γατοπαρεα τις προαλες ενα παιδι( ο θεος να το κανει το κ..παιδο) εκανε ποδηλατο στο παρκο οπου ταιζω αδεσποτα . Μια απο τις γατουλες ετρεξε να με προηπαντησει και αυτος επιταχυνε μεχρι που της πατησε την ουρα εγω τα πηρα και του εσφηξα το μπρατσο ενο του φωναζα . Ενω γινοταν αυτο ο πατερας του φωναζε "ασε τον γιο μου γ...ω το σπιτι σου καλα το εκανε το κ...γατο!" Τον αφησα και πηγα στην γατουλα η οποια υπεφερε . Την πηγα στον γιατρο και εκανε θεραποια 50€. Το θεμα ειναι πως το εχει ξανακανει ! Τι να κανω ; δεν γινετε καπως να του εξηγισω τι κανει ; (χωρις να τον μαυρισω στο ξυλο για να του διξω οτι ποναει το να βαρας καποιον )
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 15:38, 15-05-18:

Κάνεις καταγγελία στην αστυνομία της περιοχής σου,δίνεις την απόδειξη του κτηνίατρου ή το τηλέφωνό του,καταγράφεται το περιστατικό και τον ενημερώνεις να μην υπάρξει επόμενη φορά.Τα πρόστημα είναι μεγάλα για την κακοποίηση ζώων.
Παράθεση

Elizatil (Ελιζα)

Νεοφερμένος

H Elizatil έγραψε στις 15:47, 15-05-18:

Ευχαριστω πολυ αλλα ειμαι ανηλικη και οι γονεις μου αρνουνται να μπλεξουν με αστυνομιες!

Το θετικο ειναι πως η αδςλφη του ετρεξε να βοηθεισει την γατουλα και της προσφερε νερο
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 15-05-18 στις 18:43. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Αδεσποτούλα

Νεοφερμένος

H Αδεσποτούλα έγραψε στις 19:59, 15-05-18:

Έλα Χριστέ και Παναγιά!!!!!!!Καλύτερα να στείλεις το παιδί στο νοσοκομείο () παρά να σκοτωθεί η γατούλα σου!!!!!! Και ο πατέρας του παιδιού......Πάντως κάτι πρέπει να κάνεις αν όχι αυτό που είπε η Ολυμπία, αλλά εκτός από αστυνομία που δεν μπορείς δεν ξέρω να σου πω.
Παράθεση

Elizatil (Ελιζα)

Νεοφερμένος

H Elizatil έγραψε στις 20:04, 15-05-18:

Ειναι οικογενιακου φιλοι κανω παρεα με τα μεγαλα του αδελφια . Εχουν ΓΑΤΑ !!! Τι μπορει να της κανουν;
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 513 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 20:17, 15-05-18:

Δυστυχώς Ελίζα μου από την στιγμή που είσαι ανήλικη και οι γονείς σου δεν θελουν να εμπλακούν με την αστυνομία - καταγγελία κλπ - δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.... Ίσως την επόμενη φορά που θα τον δεις στο δρόμο σου θα μπορούσες με ευγενικό τρόπο να του εξηγήσεις πως η κακοποίηση οποιουδήποτε ζώου είναι ακριβώς ίδια με την κακοποίηση ενός ανθρώπου... Ρώτα τον πως θα αισθανόταν ο ίδιος αν έβλεπε το ίδιο του το παιδί να υφιστατο κακοποίηση - οποιασδήποτε μορφής.... Εξήγησε του πως αν θέλει το παιδί του να γίνει σωστό άτομο στην κοινωνία θα πρέπει να του δώσει τις σωστές αρχές... Να μάθει να σέβεται τα ζώα ακόμα και αν δεν τα αγαπά.... Για να σέβεται και τους ανθρώπους και τον εαυτό του.... Δεν θα καταφέρεις κατά πάσα πιθανότητα τίποτα - στο κενό θα πέσουν τα λόγια σου - αλλά ποτέ δε ξέρεις... Προς το παρόν πρόσεχε τα όσο μπορείς και μην χρησιμοποιήσεις άλλη φορά οποιαδήποτε μορφή βίας στο γιο του γιατί θα βρεις το μπελά σου.... Ικανό τον έχω να κάνει μήνυση στους γονείς σου και θα μπλεξετε!!

Για μένα τέτοιοι άνθρωποι είναι άχρηστοι στην κοινωνία και μεγαλώνουν και άχρηστα παιδιά....

Είδα πως είναι οικογενειακοι σας φίλοι... Άρα σε κάποια στιγμή κάνε του ήρεμα την συζήτηση... Μπορεί και να σκεφτεί 5 πράγματα...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitradra : 15-05-18 στις 20:21.
Παράθεση

Αδεσποτούλα

Νεοφερμένος

H Αδεσποτούλα έγραψε στις 20:52, 15-05-18:

Δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα τραβάει η καημένη η γατούλα από το αγοράκι........
Παράθεση

nikonk (Νίκωνας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikonk
Ο Νίκωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 6 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ανάβυσσος (Αττική). Έχει γράψει 659 μηνύματα.

O nikonk έγραψε στις 22:17, 15-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Elizatil
Ευχαριστω πολυ αλλα ειμαι ανηλικη και οι γονεις μου αρνουνται να μπλεξουν με αστυνομιες!

Το θετικο ειναι πως η αδςλφη του ετρεξε να βοηθεισει την γατουλα και της προσφερε νερο
Δεν νομίζω ότι πρέπει να είσαι ενήλικη για να κάνεις καταγγελία στην αστυνομία όπως σου είπε η Ολυμπία. Για να κάνεις εσύ μήνυση θα πρέπει να έχεις την συγκατάθεση των γονιών σου. Απλά καταγγελία και η αστυνομία είναι υποχρεωμένη να έρθει.
Παράθεση

Αδεσποτούλα

Νεοφερμένος

H Αδεσποτούλα έγραψε στις 13:39, 17-05-18:

Συμφωνώ αλλά οι γονείς της δεν θέλουν να εμπλακούν με την αστυνομία όπως είπε, άρα το μόνο που μπορεί να κάνει είναι αυτό που είπε η Δήμητρα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Παιχνίδια για γάτες - Από myrtos
      Το θέμα έχει λάβει 74 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-12-10 στις 14:45.
    • Ηλεκτρονικά παιχνίδια με γάτες - Από maxi2
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-01-09 στις 21:45.
    • Παιχνίδια για γάτες - Από Γωγω
      Το θέμα έχει λάβει 105 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-02-08 στις 00:26.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους