Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,526 εγγεγραμμένα μέλη και 718,132 μηνύματα σε 22,536 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 332 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Λοιμώδης περιτονίτιδα της γάτας

Aristocat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aristocat
H Aristocat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H Aristocat έγραψε στις 10:03, 01-04-09:

Κουράγιο Sof....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 10:08, 01-04-09:

Γλυκειά μου Sof, όσο δύσκολο και να 'ναι θα πρέπει να σκεφτείς τι θα κάνεις αν κάποια στιγμή η Μαριλού μείνει μόνη της.
Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα μελαγχολίας. Το έχεις συζητήσει αυτό με τον κο Πάνο ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sof

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sof
H Sof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Sof έγραψε στις 19:14, 01-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Voula
Γλυκειά μου Sof, όσο δύσκολο και να 'ναι θα πρέπει να σκεφτείς τι θα κάνεις αν κάποια στιγμή η Μαριλού μείνει μόνη της.
Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα μελαγχολίας. Το έχεις συζητήσει αυτό με τον κο Πάνο ?
Ναι Βούλα μου, είναι βέβαιο πως θα πάθει μελαγχολία, ειδικά εφόσον εμείς λείπουμε 13 ωρες την ημέρα...Οχι δεν το έχω συζητήσει. Αν έρθει εκείνη η στιγμή θα δω τι θα κάνω. Ακόμα δεν έχω εξοικιωθεί καθόλου με την ιδέα του φρίξου...είμαι πολύ μακριά από το να το δεχτώ.
Και αυτή τη στιγμή που γράφω ότι γράφω νομιζω πως μιλάμε για κάτι άλλο, όχι για κάτι τόσο άσχημο. Μεγάλο πράγμα η άρνηση.

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Zbeebz
H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,753 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 19:49, 01-04-09:

Sof, εγώ σου προτείνω να προσπαθήσεις να σκέφτεσαι πιο θετικά. Να σκέφτεσαι τι έχεις κάνει και τι μπορείς να κάνεις για τον γάτο και να αποφεύγεις τη μαυρίλα.
Η Άσπρη μου παλεύει με καρκίνο του μαστού από το 2007. Έχουν πειραχτεί και οι λεμφαδένες της. Την περασμένη Παρασκευή έκανε την 5η της εγχείρηση. Το ξέρω πως κάποια στιγμή απ' αυτό θα πάει αλλά, όταν φτάνω να το σκέφτομαι, απλώς αλλάζω κανάλι. Προσπαθώ μόνο συνεχώς και αδιαλείπτως να κάνω τη ζωή της όσο το δυνατόν πιο όμορφη, δηλαδή να της ανταποδίδω την ομορφιά που εκείνη έβαλε μέσα στη δική μου ζωή. Βέβαια (να χτυπήσω ξύλο!) η Άσπρη μου δεν έχει πέσει ακόμα όπως ο γατούλης σου αλλά, όταν μπλέκεις με τέτοιες άτιμες αρρώστιες, δυστυχώς, εγγυήσεις δεν υπάρχουν...
Να του χαμογελάς του Φριξούλη, να του γλυκομιλάς και να του δείχνεις συνεχώς πόσο τον αγαπάς. Είναι βέβαιο πως το καταλαβαίνει και το νιώθει.

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roulsydney
H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 20:02, 01-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Sof
Ναι Βούλα μου, είναι βέβαιο πως θα πάθει μελαγχολία, ειδικά εφόσον εμείς λείπουμε 13 ωρες την ημέρα...Οχι δεν το έχω συζητήσει. Αν έρθει εκείνη η στιγμή θα δω τι θα κάνω. Ακόμα δεν έχω εξοικιωθεί καθόλου με την ιδέα του φρίξου...είμαι πολύ μακριά από το να το δεχτώ.
Και αυτή τη στιγμή που γράφω ότι γράφω νομιζω πως μιλάμε για κάτι άλλο, όχι για κάτι τόσο άσχημο. Μεγάλο πράγμα η άρνηση.
Οπου υπάρχει αγάπη συνυπάρχει και η άρνηση..Είναι μια πολυ δύσκολη κατάσταση και το μόνο που μπορώ να πώ...συνέχισε να τον αγαπάς πολυ.....

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 20:24, 01-04-09:

Kορίτσια όσο υπάρχει ζωή υπάρχει ελπίδα. Δείξτε την αγάπη στα ζουζούνια σας και αυτή κάνει θαύματα. Ενισχύει το ανοσοποιητικό

Παράθεση

πηνελοπη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη πηνελοπη
H πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H πηνελοπη έγραψε στις 16:12, 10-04-09:

Πως πάει ο Φριξούλης;

Παράθεση

Romeo (Ιφιγένεια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Romeo
H Ιφιγένεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Romeo έγραψε στις 18:40, 10-04-09:

Περαστικούλια του......ελπίζω να μην ξαναρρωστήσει....!!!

Παράθεση

Sof

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sof

H Sof έγραψε στις 21:20, 13-04-09:

Θα γράψω με απόλυτη ψυχραιμία, γι'αυτό αν γίνεται μην μου πείτε κουβέντες που θα με κάνουν να ξαναρχίσω ...δεν έχω αλλα δάκρυα.

Είχε ραγδαία επιδεινωση την τελευταία εβδομάδα. Απίστευτη....
Θα τον πήγαινα για να τον κοιμισουμε σημερα-αύριο.
Από τη Πέμπτη έχει να φάει/πιεί/ενεργηθεί.
Είχε φουσκώσει η κοιλιά του από το υγρό και ανέπνεε με τρομερή δυσκολία. Τα μάτια του είχαν πύον. Τα καθάριζα και σε ένα λεπτό ξανά.
Ήταν μονίμως καθιστός και ακίνητος.

Γύρισα από τη δουλειά το απόγευμα και το θέαμα ήταν σοκαριστικό.
Χέρια και πόδια ανοιχτά μπρούμυτα και εκείνος ένα με το πάτωμα.
Δεν αντέδρασε, νόμιζα πως έφυγε...Αλλά δεν.
Αποφάσισα να τον αφήσει να "κοιμηθεί" σπίτι του. Ο κος Πάνος μου είπε είναι θέμα ωρών. Άλλωστε δεν μπορώ να τον μετακινησω.
Από τις 5 (που τον είδα εγώ...προφανως πιο νωρίς έγινε όλο αυτό) είναι έτσι. 5 ώρες τώρα, δεν αντιδράει σε τίποτα.
Αλλά τις τελευταιες 2 ώρες προσπαθεί να σηκωθεί, κάνει την προσπάθεια και ξαναπεφτει φωνάζοντας...
Μου είπε ο γιατρός πως επηρέασε τον εγκεφαλο. Γι'αυτό έχει παραλύσει.

Τα μάτια του γεμάτο πύον, ανατριχιαστικά γεμάτα...δεν φαίνονται καν πια.
Είναι όλος παγωμένος παρότι τον έσυρα στο χαλί και τον σκέπασα με σεντόνι.

Τι χρειάζομαι από εσάς. Να μου πείτε από ανάλογες εμπειρίες (εύχομαι όχι δικές σας) πόσο μπορεί να κρατηθεί έτσι.
Θέλω να ηρεμήσει γρήγορα, δεν αντέχω άλλο να τον βλέπω έτσι. Είναι τρομερά σοκαριστικό το θέαμα και ξέρω, το νιώθω, πως δεν αντέχει ούτε εκείνος.
Επειδη είναι μικρός (μόλις 1μιση) η καρδούλα του προφανώς αντέχει.
Αλλά πόσο μπορεί να τραβηξει ρε γμτ πια?

Με τον γιατρό μιλάμε συνέχεια, δεν μπορεί να μου πει τίποτα άλλο.
Θέλω να ακούσω τη γνώμη σας.

ευχαριστω

Παράθεση

stellak

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη stellak
H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3,857 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 21:25, 13-04-09:

Τίποτε, δεν έχω να πω τίποτε. Μόνο ότι στη θέση σου θα τον έπαιρνα αγκαλιά (αν δεν το έχεις κάνει ήδη). Δεν ξέρω τίποτε άλλο...

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 21:32, 13-04-09:

πολυ δυσκολες καταστασεις περνας κοριτσακι μου..τα εχω περασει και ξερω πως ειναι..υπομονη και κουραγιο και στους 2 σας..

Παράθεση

Sof

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sof

H Sof έγραψε στις 21:33, 13-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από stellak
Τίποτε, δεν έχω να πω τίποτε. Μόνο ότι στη θέση σου θα τον έπαιρνα αγκαλιά (αν δεν το έχεις κάνει ήδη). Δεν ξέρω τίποτε άλλο...
ακομα κι αυτο κακο του κάνει.
Ήμουν από πάνω του 4 ωρες και τον χαιδευα, τον φιλουσα.
Ο γιατρός όμως ειπε να μειώσω τα ερεθίσματα όσο γίνεται γιατί ενοχλείται. Γι'αυτό προσπαθεί να σηκωθεί και καταλήγει να πονάει και να πέφτει. Μου είπε να του σβήσω το φως και να τον αφήσω να κοιμηθεί.

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,753 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 21:37, 13-04-09:

Πολύ δύσκολη κατάσταση...:cry: Εύχομαι όλα να γίνουν όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα για τον ψυχούλη τον γατούλη... Και πολλή δύναμη για σένα, Sof...

Παράθεση

stellak

Επιφανές Μέλος

H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3,857 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 21:38, 13-04-09:

ακομα κι αυτο κακο του κάνει.
Ήμουν από πάνω του 4 ωρες και τον χαιδευα, τον φιλουσα.
Ο γιατρός όμως ειπε να μειώσω τα ερεθίσματα όσο γίνεται γιατί ενοχλείται. Γι'αυτό προσπαθεί να σηκωθεί και καταλήγει να πονάει και να πέφτει. Μου είπε να του σβήσω το φως και να τον αφήσω να κοιμηθεί.
Κάνε ό,τι είναι απαραίτητο για την ηρεμία του. Ελπίζω να είναι κάποιος στο σπίτι και για σένα. Εσύ κι αν τη χρειάζεσαι την αγκαλιά τώρα

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 22:02, 13-04-09:

Αχ βρε Sof, θαθελα πάρα πολύ να ήταν διαφορετικά τα πράγματα.
Ελπίζω να μην το περνάς μόνη σου, αν και πλέον πιστεύω ότι μόνοι ερχόμαστε, μόνοι φεύγουμε και μόνοι περνάμε ότι μας πονάει πολύ σε αυτή τη ζωή.
Καλό κουράγιο και στους δυο σας. Εύχομαι το μωρό σου να μην ταλαιπωρηθεί περισσότερο.
Μακάρι να 'ξερα που μένεις, τουλάχιστον όλο αυτό να το πέρναγες με κάποιον που μπορεί να σε καταλάβει απόλυτα (αν και δεν θα είχα το κουράγιο Sof να τον βλέπω να υποφέρει, δεν είμαι τόσο δυνατή)

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 22:58, 13-04-09:

Δύσκολη κατάσταση υπομονή. Μείνε μόνο δίπλα του και αγάπα τον. Εγώ όταν μια γατούλα μου είχε φτάσει σε σημείο που έχασε επαφή με το περιβάλλον την βοήθησα να κοιμηθεί για να μην ταλαιπωρείται άλλο. Αν δεν μπορεί να γίνει αυτό στάσου μόνο δίπλα του. Αυτός το νιώθει:cry: Εδώ είμαστε σε ότι θες. Δεν είσαι μόνη.

Παράθεση

Sof

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sof

H Sof έγραψε στις 09:57, 14-04-09:

σας ευχαριστώ

έφυγε ο μικρός μου, τα ξημερώματα. Σκεπασμένος με το σεντονάκι του, στον ύπνο του.

Παράθεση

stellak

Επιφανές Μέλος

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 10:00, 14-04-09:

Καλό ταξίδι, γατούλη. Αγαπήθηκες πολύ εδώ κάτω. Ησύχασε τώρα.

Παράθεση

TAKAROS

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TAKAROS
Ο TAKAROS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O TAKAROS έγραψε στις 10:03, 14-04-09:

καλο ταξιδι μικρουλη

Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 10:07, 14-04-09:

Σκέψου ότι πλέον δεν πονάει..............είναι ευτυχισμένος στον γατοπαράδεισο.
Κουράγιο

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 10:07, 14-04-09:

:cry::cry:λυπαμαι παρα πολυ..καλο του ταξιδι και κουραγιο σε σενα

Παράθεση

marzep

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη marzep
H marzep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H marzep goodbye and tanks for all the fish... έγραψε στις 10:08, 14-04-09:

Συλυπητηρια κοριτσι μου και κουραγιο,καλο του ταξιδι.

Παράθεση

ninouli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ninouli
H ninouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H ninouli έγραψε στις 10:28, 14-04-09:

Sof, λυπάμαι πολύ για ό,τι πέρασες εσύ και ο Φριξάκος...:cry::cry:
Να σκέφτεσαι μονάχα, ότι τώρα πια δεν ταλαιπωρείται. Έκανες ό,τι πέρναγε από το χέρι σου. Τουλάχιστον έζησε με πολλή αγάπη και πολλά χάδια!
Προσπάθησε πλέον να σταθείς δυνατή για τη Μαριλού σου...
Υπομονή και κουράγιο...

Γεια σου Φριξάκο...

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 10:36, 14-04-09:

Λυτρώθηκε ο γατούλης. Και πήρε πάρα πολλή αγάπη μαζί του στο ταξίδι του. :cry:
Κουράγιο σας εύχομαι.

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,365 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 10:56, 14-04-09:

Kαλό ταξίδι γατούλη... εδώ αγαπήθηκες πολύ καλέ μου...

Παράθεση

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ELENIP
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,405 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 11:02, 14-04-09:

:cry::cry::cry:Καλό ταξίδι Φρίξο.Πήγες εκεί που κανένας πόνος δεν μπορεί να σε φτάσει...

Παράθεση

Sof

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sof

H Sof έγραψε στις 11:07, 14-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Desdemona
Kαλό ταξίδι γατούλη... εδώ αγαπήθηκες πολύ καλέ μου...
το ξέρει.
του το έλεγα χθες το βράδυ, του έλεγα πως ηταν πολύ ασχημο-ομορφος, πως μου ζητάγατε συνεχως φωτό του και καθε φορα που εβαζα τον απολάμβανε ένα ολοκληρο φόρουμ. Του είπα για όλα τα γατιά εδώ μέσα που μπορούσα να θυμηθω...του είπαμε πολλά χθες το βράδυ. Κι εγώ κι ο αντρας μου.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 11:13, 14-04-09:

το ξέρει.
του το έλεγα χθες το βράδυ, του έλεγα πως ηταν πολύ ασχημο-ομορφος, πως μου ζητάγατε συνεχως φωτό του και καθε φορα που εβαζα τον απολάμβανε ένα ολοκληρο φόρουμ. Του είπα για όλα τα γατιά εδώ μέσα που μπορούσα να θυμηθω...του είπαμε πολλά χθες το βράδυ. Κι εγώ κι ο αντρας μου.
:cry::cry::cry::cry::cry:

Παράθεση

πηνελοπη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη πηνελοπη
H πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H πηνελοπη έγραψε στις 13:25, 14-04-09:

Δεν έχω λόγια:cry: Κουράγιο. Να προσέχεις την Μαριλλού.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 13:50, 14-04-09:

Κουράγιο. Καλό ταξίδι Φριξάκο. Έζησες λίγο αλλά πήρες πολύ αγάπη μικρέ μου. Sof πάρε αγγαλίτσα την Μαριλού και προσπάθησε να ηρεμήσεις.

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

H Voula έγραψε στις 14:10, 14-04-09:

Καλό ταξίδι Φριξάκο. Πήρες πολλές αγκαλιές μαζί σου και τώρα είσαι ένα ακόμα αγαπημένο αστεράκι στον ουρανό.
Sof, ξέρω δεν υπάρχουν λόγια για να απαλύνουν τον πόνο. Τουλάχιστον σκέψου πόσο ευτυχισμένος έζησε κοντά σας και τώρα πια δεν υποφέρει.
Κράτα την Μαριλού αγκαλιά και πάρε κουράγιο δύναμη.

Παράθεση

Dizzy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dizzy
H Dizzy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H Dizzy έγραψε στις 17:29, 14-04-09:

Ειχα πολυ καιρο να μπω στο φορουμ κι ετυχε να μπω σημερα και να διαβασω αυτο.

Αντιο Φριξούλη. Εζησες λιγο, αλλα αγαπηθηκες πολυ.

Καλη δυναμη Σοφακι κι ελπιζω διαολε να ειναι η τελευταια φορα που σου το λεω αυτο.

Παράθεση

xarisgaton

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xarisgaton
H xarisgaton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H xarisgaton έγραψε στις 07:11, 23-09-09:

γεια σας ! για οσους θυμαστε ειχα βαλει πριν λιγο καιρο μια αγγελια για τον Μενιο εναν γατουλι ασπρο κοκκινο που βρηκα στην αυλη μου! πριν καμμια δεκαρια μερες του εκανα το πρωτο του εμβολιο το οποιο και τον εριξε παρα πολυ! μετα σιγα σιγα συνηλθε! ομως ξαφνικα μια μερα τον βρηκα κουλουριασμενο με κλειστα τα ματια και ποναγε η κοιλιτσα του ,δεν μ'αφηνε να τον πιασω, μετα συνερχοταν λιγο ετρωγε, μετα ξανα τα ιδια... μια δυο τον πηγα στον γιατρο: πιθανη διαγνωση λοιμωδης περιτονιτιδα!! τωρα ειναι στο γιατρο για εξετασεις θα μου πει το βραδυ!!
εχω σκασει απο χτες, στην σκεψη οτι ενα τοσο καλο και τρυφερο πλασμα θα πεθανει....νοιωθω και τυψεις γιατι δεν τον εμπασα μεσα (οχι γιατι δεν ηθελα εγω....) απο την αλλη σκεφτομαι οτι αν το ειχε απο μικρουλης θα ειχε κολλησει και τον Χαρη! το θεμα ειναι το ειχε η το αρπαξε απο τους αλλους?? αφηστε με ειμαι μαυρα χαλια ! αν εχετε οποιαδηποτε εμπειρια για υτην την παλιοαρρωστεια πειτε μου!

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 07:39, 23-09-09:

Ελπίζω να είναι καλά τα αποτελέσματα των εξετάσεων...
Αν κάνεις μια αναζήτηση με τη λέξη "περιτονίτιδα", θα βρεις αρκετά θέματα μελών με γατούλες που αντιμετώπισαν αυτό το πρόβλημα (π.χ. αυτό και αυτό).
Για κάποιες γενικές πληροφορίες για την ασθένεια (στα αγγλικά) δες εδώ.

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 15:21, 23-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από xarisgaton
τωρα ειναι στο γιατρο για εξετασεις θα μου πει το βραδυ!!
Μη στενοχωριέσαι και μην ανησυχείς από τώρα. Μπορεί και να μην είναι κάτι σοβαρό. Κάνε ένα κουράγιο μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα κι έπειτα, αν χρειαστεί, τα ξαναλέμε.
Εγώ πάντως εύχομαι στον γατούλη γρήγορα περαστικά!

Παράθεση

menia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη menia
H menia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 446 μηνύματα.

H menia έγραψε στις 16:07, 23-09-09:

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μην είναι κάτι σοβαρό...

Παράθεση

natalouko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη natalouko
H natalouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8,822 μηνύματα.

H natalouko έγραψε στις 12:54, 25-09-09:

Περαστικά πολλά στον γατούλη σου!!! Εύχομαι να μην είναι τίποτα σοβαρό! Δυστυχώς και ο αδεσποτούλης που βρήκα βγήκε θετικός και στον ιο του ειτζ και στην λοιμώδη περιτονίτιδα. Το ποσοστό που δείξανε οι εξετάσεις για την περιτονίτιδα είναι 1/400. Η κτηνίατρος μου είπε ότι μπορεί να μην νοσήσει και απλά να είναι φορέας του ιου. Αλλά μπορεί να κολλήσει τις άλλες 2 γατούλες μου ακόμα και αν κάνουν το εμβόλιο. Βέβαια θα επαναλάβουμε τις εξετάσεις σε 2 μήνες και αύριο θα δω και άλλον κτηνίατρο. Εσύ τι νέα είχες από τον δικό σου κτηνίατρο?

Παράθεση

xarisgaton

Νεοφερμένος

H xarisgaton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H xarisgaton έγραψε στις 13:09, 25-09-09:

καναμε υπερηχο, εχει ευρηματα: σπληνομεγαλια και λεμφογαγγλεια στην κοιλια! ολες οι εξετασεις ειναι αρνητικες εκτος απο την λοιμωδη περιτονιτιδα που δεν εχει βγει ακομα !!! περιμενουμε....
σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον!!!

Παράθεση

xarisgaton

Νεοφερμένος

H xarisgaton έγραψε στις 22:17, 25-09-09:

απιστευτο κι ομως αληθινο!!! ολα αρνητικα και η fip!!! γυρισε σπιτι και ειναι μια χαρα λιγη αντιβιωση ακομα και ολα καλα!!! :up::up::up:

Παράθεση

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ELENIP
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,405 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 22:47, 25-09-09:

απιστευτο κι ομως αληθινο!!! ολα αρνητικα και η fip!!! γυρισε σπιτι και ειναι μια χαρα λιγη αντιβιωση ακομα και ολα καλα!!! :up::up::up:

:up::up::up::up:
Αυτά ειναι νέα!!!!:up:

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 08:17, 27-09-09:

:up::up::up::up: αντε να σου φυγει και το αγχος! τι σου ειναι αυτες οι εξετασεις ομως εε?? σου κοβουν τα ποδια αδικα!

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,071 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 10:18, 27-09-09:

Μπραβο μπράβο!!! Υπεροχα τα νέα για τον γατουλίνο. Να ειναι περαστικά ολα και ποτε ξανα να μην αρρωστήσει

Παράθεση

natalouko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη natalouko
H natalouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8,822 μηνύματα.

H natalouko έγραψε στις 12:52, 27-09-09:

Περαστικά πολλά στον γατουλίνο σου!!!

Παράθεση

angie a (Αγγελική)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angie a
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H angie a έγραψε στις 18:58, 06-07-10:

Σχετικά με την λοιμώδη περιτονίτιδα: Έχω κι εγώ έναν γατούλη οκτώ χρονών που έχει αρρωστήσει. Πήρε κάποια αγωγή και εδώ και έναν περίπου μήνα έχει παρουσιάσει μια σαφή βελτίωση. Η αρρώστεια δεν θεραπεύεται αλλά μπορεί να κρατήσει από λίγους μήνες έως και χρόνια. Γνωρίζω πως γάτος φίλης "έφυγε" στα δεκαεφτά του από αυτή την αρρώστεια. Όλα είναι σχετικά. Αρκεί να αγαπάμε τα μικρά μας φιλαράκια και να είμαστε κοντά τους μέχρι το τέλος. Αυτά το ξέρουν πως τα αγαπάμε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αμελι49836 (ελενη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη αμελι49836
H ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H αμελι49836 έγραψε στις 17:44, 10-08-10:

Τα πραγματα δειχνουν δυσκολα για τον μικρο μου γατουλι ο οποιος διαγνωστηκε με λοιμωδη περιτονιτιδα.υπαρχει καποιος με γατουλι που να το εχει ξεπερασει;;να πω πωσ ο μικρος εχει ρινοτραχιτιδα η οποια δεν περναει και ιγμοριτιδα.του δινω αντιβιωση και με την κτηνιατρο εχουμε δει μεγαλη βελτιωση.μετα απο εξετασεις για να δουμε γιατι τον εχει ταλαιπωρησει τοσο η ρινοτραχιτιδα αφου παιρνει αντιβιωση εναμιση μηνα βρηκαμε οτι ειναι φορεας περιτονιτιδας ξηρης μορφης ευτηχως!!!κατα τα αλλα ειναι μια χαρα .η κτηνιατρος ειπε πως ολα εξαρτωνται απο τον οργανισμο.αν εχετε καποια πληροφορια για γατακια που εχουν ζησει στειλτε μας μια ελπιδα!!ευχαριστω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 10:52, 11-08-10:

Πολλά γατάκια έχουν ζήσει ως τα βαθιά τους γεράματα ως φορείς. Αν νοσούν είναι το πρόβλημα. Σε τι ποσοστό βρέθηκε θετικό? Πρέπει να προσέξεις και την άλλη σου γατούλα. Νομίζω υπάρχει εμβόλιο για να μην κολλήσει. Κατά τα άλλα μην πανικοβάλεσαι. Το τεστ της περιτονίτιδας δείχνει απλώς ότι έχει έρθει σε επαφή με κορονοϊό. Δεν είναι 100% σίγουρο ότι είναι περιτονίτιδα. Τα περισσότερα αδέσποτα γατάκια αν τους κάνεις αυτό το τεστ θετικά θα βγούνε. Εύχομαι να είσαστε πολλά πολλά χρόνια μαζί

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αμελι49836 (ελενη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη αμελι49836
H ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H αμελι49836 έγραψε στις 18:34, 15-08-10:

Μακαρι να ειναι ισχυει για τα δικα μου.εχω δυο και ειναι φορεις και οι δυο.ο μικρος ειναι 1 προς 800 και η μπεμπα 1 προς 400.θα κανω τα παντα.ευτηχως η κτηνιατρος μου ειναι πολη καλη και θα την παλεψουμε.ευτηχως δενεχουν συμτωματα.θετικη ενεργεια!!!

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 15:13, 16-08-10:

'Ολα καλά θα πάνε. Εύχομαι να μην νοσήσουνε ποτέ στην ζωή τους. Καλή τροφή και πολλή αγάπη

Παράθεση

TeoViolet

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TeoViolet
Ο TeoViolet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O TeoViolet έγραψε στις 16:40, 16-09-10:

σε πιον κτηνιατρο πασ αμελι γιατι πσαχωω διαφορουσ αφτον τον κερο

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 924 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 17:14, 16-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από TeoViolet
σε πιον κτηνιατρο πασ αμελι γιατι πσαχωω διαφορουσ αφτον τον κερο
μας εβγαλες τα ματια ρε TeoViolet

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Alex_3

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους