Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,526 εγγεγραμμένα μέλη και 718,133 μηνύματα σε 22,537 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 348 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Χάνει πολύ τρίχωμα,τι φταίει;

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ
H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 15:57, 24-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από floricienta
γιατι πρεπει να μαδαει τοσο πολυ??την χαιδευω και τα χερια μου γινονται λες και ειμαι εγω η ιδια γατα!!βοη8εια!!!!!!!!!!
υπάρχει ειδική τροφή για το τρίχωμα που αλλάζει και ένα λαδάκι το glavaderm που βοηθά... αν όμως κάνει κενά η γούνα, πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ted

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ted
. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O ted έγραψε στις 00:05, 25-06-08:

Ο μεγάλος ,ο Λάζαρος,6 ετών, μαδάει πάρα πολύ αυτή την εποχή.Τον βουρτσίζω κάθε Σάββατο και μπορώ να σου πώ οτι το προηγούμενο βούρτσισμα κράτησε 20 λεπτά,καθώς έβγαζε συνεχώς τρίχες,κυρίως απο την ράχη.Γεμίσαμε ενα μπαλκόνι τρίχες αλλά ήταν τόσο ευχαριστημένος που έλιωσε στο πουρπούρισμα.Κάποια στιγμή ανησύχησα γιατί βγάζε βγάζε αφήσαμε και ένα σημείο στην ράχη με πολύ λίγες τρίχες και λέω πάει ,το παράκανα,θα μου κάνει φαλάκρα ο μικρός...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 00:09, 25-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από ted
Ο μεγάλος ,ο Λάζαρος,6 ετών, μαδάει πάρα πολύ αυτή την εποχή.Τον βουρτσίζω κάθε Σάββατο και μπορώ να σου πώ οτι το προηγούμενο βούρτσισμα κράτησε 20 λεπτά,καθώς έβγαζε συνεχώς τρίχες,κυρίως απο την ράχη.Γεμίσαμε ενα μπαλκόνι τρίχες αλλά ήταν τόσο ευχαριστημένος που έλιωσε στο πουρπούρισμα.Κάποια στιγμή ανησύχησα γιατί βγάζε βγάζε αφήσαμε και ένα σημείο στην ράχη με πολύ λίγες τρίχες και λέω πάει ,το παράκανα,θα μου κάνει φαλάκρα ο μικρός...
Δε ρωτάς τον κτηνίατρο μήπως ένα συμπλήρωμα βιταμινών τον βοηθούσε;Πάντως και η δική μου η μεγάλη χάνει αρκετό τρίχωμα αυτό τον καιρό,κι ας είναι μόλις ενός έτους.

Παράθεση

Catia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Catia
H Catia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ορεστιάδα (Έβρος). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

H Catia έγραψε στις 02:09, 25-06-08:

Αραιώνει το τρίχωμα για το καλοκαίρι. Δε λέτε πάλι καλά?? Εμένα η Γκριζουλία μαδιέται τρελλά, τη βουρτσίζω και 2 φορές τη μέρα κι αυτή όλο φουντώνει αντί να αραιώσει το μαλλί!!!!Έχει παχύνει και φουντώσει σα να έρχεται χειμώνας!!!

Παράθεση

Vivikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vivikos
. Έχει γράψει 70 μηνύματα.

O Vivikos έγραψε στις 19:52, 25-06-08:

Και ο δικός μου που σε λίγες ημέρες χρονίζει μαδάει απίστευτα, αλλά είναι φυσικό. Η λύση είναι βούρτσισμα κάθε μέρα (δεν είναι δα και καμιά δουλειά τρελή, 5' υπόθεση είναι) και βιταμινούλες. Εμείς του δίνουμε την Nurish Um και έχουμε δει τρελή βελτίωση. Μην περιμένεις ότι δεν θα βγάζει τρίχα αλλά σίγουρα δεν θα βλέπεις τις τούφες να αιωρούνται.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 20:36, 25-06-08:

Η καλυψουλα και ο βουλιτσος να δειτε που ειναι μεγαλα... εκει ειναι η τρελη τριχα .. πιο πολυ κι απο το χιονακι που ειναι περσικο

Παράθεση

floricienta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη floricienta
H floricienta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 10 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H floricienta έγραψε στις 14:15, 01-07-08:

την χτενιζω 3 φορεσ την ημερα!!αλλα μαδαει!!!!

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 14:19, 01-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Η γάτες ΕΧΟΥΝ γούνα....την οποία όπως και εμείς με τα δικά μας μαλλιά, την αλλάζουν.... 2 φορές τον χρόνο.
Προς την άνοιξη πέφτει για να αραιώσει και να μην ζεσταίνονται πολύ το καλοκαίρι και προς το φθινόπωρο, που βγάζουν το χειμωνιάτικο τρίχωμα.

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ οι γάτες!!!

ΟΛΕΣ θέλουν βούρτσισμα ειδικά τώρα καθημερινά.... αν το κάνεις μετά δεν θα βγάζει κάθε μέρα τόσο πολύ....

Ειδικά αν είναι μακρύτριχη θέλει λίγο παραπάνω .....
Εκτός και αν είναι Σφίγξ

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 14:31, 01-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Sli8erin
Εκτός και αν είναι Σφίγξ
ή ΒΙC - ξ .....

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 16:27, 01-07-08:

Floricienta είναι φουντωτή γάτα;
Αλήθεια γιατί δεν υπάρχει ένα πληντύριο να βγάζει τις γατότριχες;;;;

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 19:33, 01-07-08:

Αυτή είναι μάλλον η γάτα του Αστερίξ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KaterinaP

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη KaterinaP
H KaterinaP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H KaterinaP έγραψε στις 11:40, 03-04-09:

Βοηθεια!
Ειναι εποχη το ξερω... αλλα ΠΟΣΟ μπορει πια να μαδανε αυτοι οι γατουλιδες μου? Κατι πρεπει να γινει γιατι το σπιτι ειναι γεματο τριχες πια! εχει ξεφυγει η κατασταση! Τους χτενιζω καθε μερα και βγαζω απειρες τριχες!
Υπαρχει τιποτα να τους δωσω? ενα priorin για γατες ρε παιδια!!! καποια στιγμη τους εδωσα κατι σταγονες με ελαια ψαριου αλλα δε νομιζω να κανανε τιποτα.... Τρωνε καλη τροφη, sterilized royal.
τι αλλο να κανω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ (Αλεξάνδρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Σίγουρα πάνω από 25 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ έγραψε στις 11:48, 03-04-09:

Αγαπητή ΚaterinaR πρέπει να κάνεις υπομονή.Δυστυχώς αν δεν περάσει το διάστημα της τριχόπτωσης δεν γίνεται τίποτα.Ούτε τα συμπληρώματα δίνουν μεγάλη βοήθεια.Υπομονή , όπως κάνουμε όλοι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 11:52, 03-04-09:

Εγώ με τα Ν γατιά.... χαλάω 2 ρολά την εβδομάδα, κολλητικής ταινίας...
Εχω μια φόρμα που φοράω στο σπίτι.. και τα άλλα τα βάζω και φεύγω., και μετά παλι στην ντουλάπα.. γιατί αν τα αφήσω έξω.. πάει...

Κρεβάτια, καναπέδες κλπ κλπ.... κάνω ότι δεν βλέπω...

Παράθεση

KaterinaP

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H KaterinaP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H KaterinaP έγραψε στις 12:00, 03-04-09:

Μα οοοολα εχουν τριχες μεσα στο σπιτι. Το τρομακτικο ειναι οτι το συνηθιζεις και δε το βλεπεις απο καποια στιγμη και μετα.
Σχηματιζονται και μπαμπαλα στο πατωμα, ε και τοτε ειναι ντροπη... Και με τη σκουπα φευγουν μεχρι ενα σημειο, μετα ειναι λες και γινεται ανακυκλωση. παρουσιαζονται κι αλλες απο το πουθενα.
ποσο θα κρατησει το μαρτυριο?

οοομμμμμμμμμμμμμμ
Υπομονη.........

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 12:02, 03-04-09:

Εγώ κάνω ότι δε βλέπω μέχρι το Σάββατο... τότε βάζω ηλεκτρική, μετά από 2 μέρες είναι πάλι τα ίδια

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαρία Γάτσιου

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Μαρία Γάτσιου
H Μαρία Γάτσιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,023 μηνύματα.

H Μαρία Γάτσιου έγραψε στις 12:21, 03-04-09:

Καλά εγώ έχω δώσει σε όλους μου τους φίλους οδηγίες...
1.ποτέ δεν φοράμε μαύρα ρούχα
2.αγνοούμε τις τριχομπαλίτσες που στιφογυρίζουν στο πάτωμα
3.βοηθάμε την Μαρία να σκουπίσει το σπίτι γιατί εξαιτίας μας επειδή χαϊδεύουμε όλη την ώρα το Φοίβο μαδάει ακόμα περισσότερο

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 12:22, 03-04-09:

η αληθεια ειναι οτι 2 φορες το χρονο τρωμε πολυυυυυυυ τριχα αδερφακι μου και ειναι χειροτερα για οσους εχουν πολλα γατια βασικα μαθε να ζεις με αυτο γιατι δε θα αλλαξει, και οταν συμβιβαστεις, θα συνηθισεις κιολας....

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 12:23, 03-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μαρία Γάτσιου
1.ποτέ δεν φοράμε μαύρα ρούχα
εκτος αν εχεις μαυρο γατι οποτε δε φορας ασπρα ! εγραψα παλι

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 12:28, 03-04-09:

Εχω γατιά για όλα τα χρώματα. Ευτυχώς που είστε και εσείς γιατί είχα αρχίσει να ανησυχώ ότι είμαι βρωμιάρα.
Τρίχες παντού. ΜΑ ΠΑΝΤΟΥ!!!
Ακόμα και τα ρούχα που δεν έχουν (αν έχουν μήνει τέτοια) όταν μπούν στο πλυντηριο βγαίνουν πουλόβερ!
Και δεν φτάνουν οι δικές τους τρίχες, μαδάω και εγώ αυτή την εποχή.

Παράθεση

Μαρία Γάτσιου

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρία Γάτσιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,023 μηνύματα.

H Μαρία Γάτσιου έγραψε στις 12:31, 03-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
Πράγματι:up:

Παράθεση

KaterinaP

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H KaterinaP έγραψε στις 12:42, 03-04-09:

Κλαψ........
Εγω που εχω ενα γκρι και ενα πορτοκαλι ειμαι καταδικασμενη.....

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 12:47, 03-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από KaterinaP
Κλαψ........
Κι εγώ που έχω το σπίτι καλυμμένο με χαλιά χειμώνα-καλοκαίρι; Απλά κάνω υπομονή Η πλάκα είναι όταν τον βουρτσίζω, που αρχίζουν να αιωρούνται οι γκρίζες τούφες γύρω μου και τις πιάνω κι αυτές με τη βούρτσα στον αέρα!

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 12:50, 03-04-09:

Κλαψ........
Πολύ φοβάμαι ότι εισαι καταδικασμένη.
Μάλλον θα πρέπει να συνδιάζουμε τα ρούχα μας ανάλογα με το χρώμα των γατιών μας. Και βέβαια θα πρέπει να έχουν όλα μας τα γατιά το ιδιο χρώμα.
Εσύ που έχεις ένα γκρι και ένα πορτοκαλί.... μάλλον θα πρέπει να το πάρεις απόφαση.
Περιττό να σας πω ότι το μαγαζί απ' οπου αγοράζω τα ρολλά με το αυτοκόλλητο, έχει κάνει ρεκόρ πωλήσεων από τότε που ήρθαν τα γατιά στο σπίτι.

Παράθεση

KaterinaP

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H KaterinaP έγραψε στις 13:00, 03-04-09:

Αυτα τα πραγματα τελικα πρεπει να τα σκεφτεσαι πριν παρεις δευτερο γατι.... κανεις δε με προειδιποιησε! να ειναι στους ιδιους τονους με το πρωτο!
Τουλαχιστον ο και νουργιος καναπες μου ειναι γκρι. Θα ταιριαζει με τον moby! μηπως να βαλω πορτοκαλι μαξιλαρια να κανει ενα mix?

Για τους καλεσμενους μου παντος εχω ενα ριχταρι και το ριχνω στον καναπε πριν ερθουν. Αυτο το εκανα αφου ειχα ντροπιαστει αρκετες φορες, με τους φιλους μου να φευγουν μεσα στην τριχα!

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 13:02, 03-04-09:

με τους φιλους μου να φευγουν μεσα στην τριχα!
δεν τους περνας με το αυτοκολλητο ? εγω αυτο κανω, ουτε μπατσος να ημουνα

Παράθεση

KaterinaP

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H KaterinaP έγραψε στις 13:04, 03-04-09:

Ναι, τους περναω οσο μπορω! :up::up:

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 13:07, 03-04-09:

Ακριβώς αυτό!:up::up::up:
Άλλοι άνθρωποι δίπλα στην πόρτα τους έχουν τα κλειδιά τους, εγώ έχω το ρολλο και τους περνάω όλους ένα χέρι φεύγοντας.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 13:09, 03-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Raktia
Ακριβώς αυτό!:up::up::up:
Άλλοι άνθρωποι δίπλα στην πόρτα τους έχουν τα κλειδιά τους, εγώ έχω το ρολλο και τους περνάω όλους ένα χέρι φεύγοντας.
ετσι ετσι. και κανω και τον απαιτουμενο αυστηρο ηχο.
" εεεπ ! δε φευγει κανεις αν δεν περασει απο το ρολο !"

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 13:13, 03-04-09:

ξερει κανεις ποτε ακριβως μαδανε ? φλεβαρη και σεπτεμβρη ?

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 13:16, 03-04-09:

Μου έχει τύχει να κάτσει κάποιος επισκέπτης σε καρέκλα που δεν έχω επιθεωρήσει πρώτα και να σηκωθεί σαν να φόραγε πάνα - βρακάκι. Με ένα κάτασπρο ποπουδακι. Και βέβαια δεν έχει γίνει μόνο μια φορά.

Έπρεπε να δείτε με τι αηδία κοιτάγε τον πισινό του μετά.

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 13:23, 03-04-09:

ξερει κανεις ποτε ακριβως μαδανε ? φλεβαρη και σεπτεμβρη ?
Κανονικά νομίζω όποτε και εμείς. Φθινόπωρο και Ανοιξη. Αλλά εμένα μου φαίνεται ότι όλο το χρόνο μαδάνε. Απλά τις εποχές αυτές επιδεινώνεται η κατάσταση.
Είναι βέβαια και ο Χωσούλης μου, που εκτός από την τρίχα που πέφτει, δαγκώνεται και μόνος του και τραβάει τις τούφες του με μανία!!!
Και ειδικά όταν έχω ανοιχτά και κάνει φυσάει μέσα στο σπίτι, αιωρούνται γκριζωπές τούφες, και πάνε όπου γουστάρουν.

Παράθεση

Μαρία Γάτσιου

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρία Γάτσιου έγραψε στις 13:24, 03-04-09:

Εμένα ο πρώην μου ήταν γιατρός και είχε μια μανία με την καθαριότητα κάθε 3 και λίγο έπλενε τα χέρια του.Ο καημένος όταν είχε έρθει σπίτι δεν μπορούσε να κάτσει πουθενά και είχε πάθει υπαρξιακό σοκ στο μπάνιο την έβγαλε να πλένεται συνέχεια και να βγάζει τις τρίχες από πάνω του(φυσικά δεν ξαναήρθε σπίτι,γι'αυτό και είναι πρώην μου)ευτυχώς ο νυν δεν είναι έτσι έχει φάει πολλυυυυ τρίχα αλλά δεν παραπονιέται γιατί τα αγαπάει και αυτός

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 13:26, 03-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μαρία Γάτσιου
Εμένα ο πρώην μου ήταν γιατρός και είχε μια μανία με την καθαριότητα κάθε 3 και λίγο έπλενε τα χέρια του.Ο καημένος όταν είχε έρθει σπίτι δεν μπορούσε να κάτσει πουθενά και είχε πάθει υπαρξιακό σοκ στο μπάνιο την έβγαλε να πλένεται συνέχεια και να βγάζει τις τρίχες από πάνω του(φυσικά δεν ξαναήρθε σπίτι,γι'αυτό και είναι πρώην μου)ευτυχώς ο νυν δεν είναι έτσι έχει φάει πολλυυυυ τρίχα αλλά δεν παραπονιέται γιατί τα αγαπάει και αυτός
καλα αυτος δεν θα ηταν μονο τριχοφοβικος, για υποχονδριο τον κοβω γενικοτερα.

Παράθεση

Μαρία Γάτσιου

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρία Γάτσιου έγραψε στις 13:28, 03-04-09:

καλα αυτος δεν θα ηταν μονο τριχοφοβικος, για υποχονδριο τον κοβω γενικοτερα.
ναι κάπως έτσι

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,009 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 18:15, 03-04-09:

Υπάρχει ράτσα γάτας, που αργεί πολύ να ωριμάσει σεξουαλικά και που δεν μαδάει σχεδόν καθόλου, χωρίς να την βουρτσίζουν συστηματικά;
Αν δεν έχει δηλωθεί ακόμη τέτοια ράτσα, να τρέξω να κατοχυρώσω το πρώτο δείγμα αυτής της ράτσας και θα συμμετάσχουμε στην επόμενη Έκθεση Γάτας με μοναδική τη δική μας υποψηφιότητα:greycat:

Παράθεση

mema

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mema
H mema αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H mema έγραψε στις 18:32, 03-04-09:

Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, και έχω ένα γατούλη. Παρατήρησα ότι η χαρτοταινία αφαιρεί καλύτερα τις τρίχες απότι το ρολό...Υπάρχει στάνταρ εποχή τριχόπτωσης? Καθε πότε είναι και πόσο διαρκει? Για να προλαβαίνω να προετοιμάζομαι ψυχολογικά . Παντως τώρα μαδάει περισσότερο από ποτέ. Ξεράσαμε και μία τριχόμπαλα προχθες ....

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 20:10, 03-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ελένη Π
Υπάρχει ράτσα γάτας, που αργεί πολύ να ωριμάσει σεξουαλικά και που δεν μαδάει σχεδόν καθόλου, χωρίς να την βουρτσίζουν συστηματικά;
Αν δεν έχει δηλωθεί ακόμη τέτοια ράτσα, να τρέξω να κατοχυρώσω το πρώτο δείγμα αυτής της ράτσας και θα συμμετάσχουμε στην επόμενη Έκθεση Γάτας με μοναδική τη δική μας υποψηφιότητα:greycat:
γκουχ γκουχ!! Υπαρχει και 2ος Ρε παιδια ο δικος μου δεν μαδαει. Εχω βρει 4-5 τουφιτσες στο πατωμα εδω και κατι βδομαδες αλλα περα απο αυτο δεν μαδαει. Μιλαμε για ελαχιστες τριχες στο σπιτι. Τον χτενιζω μια φορα τη βδομαδα γιατι αν τον χτενιζω καθημερινα δεν βγαζει καθολου τριχα και αδικα τον ταλαιπωρω. Μη νομιζετε πως και με μια φορα τη βδομαδα χτενισμα βγαζει πολλες τριχες. Ακομα και στον καναπε που κοιμαται πολλες φορες δεν αφηνει τριχα. Ειναι και ημιμακρυτριχος!!! Η μονη διαφορα με την Μπαχχυ ειναι οτι ο δικος μου ειναι σεξουαλικα ωριμος αφου την βρισκει με ενα αρκουδακι

Παράθεση

ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ (Αλεξάνδρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Σίγουρα πάνω από 25 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ έγραψε στις 20:22, 03-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από mema
Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, και έχω ένα γατούλη. Παρατήρησα ότι η χαρτοταινία αφαιρεί καλύτερα τις τρίχες απότι το ρολό...Υπάρχει στάνταρ εποχή τριχόπτωσης? Καθε πότε είναι και πόσο διαρκει? Για να προλαβαίνω να προετοιμάζομαι ψυχολογικά . Παντως τώρα μαδάει περισσότερο από ποτέ. Ξεράσαμε και μία τριχόμπαλα προχθες ....
ηΗ στάνταρ εποχή είναι άνοιξη και φθινόπωρο.Οι γάτες όμως χάνουν τρίχες όλο το χρόνο.Λιγότερες βέβαια.Τώρα πόσο διαρκεί.Αρκετά.Ετοιμάσου καλύτερα .

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,009 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 11:29, 04-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
γκουχ γκουχ!! Υπαρχει και 2ος Ρε παιδια ο δικος μου δεν μαδαει. Εχω βρει 4-5 τουφιτσες στο πατωμα εδω και κατι βδομαδες αλλα περα απο αυτο δεν μαδαει. Μιλαμε για ελαχιστες τριχες στο σπιτι. Τον χτενιζω μια φορα τη βδομαδα γιατι αν τον χτενιζω καθημερινα δεν βγαζει καθολου τριχα και αδικα τον ταλαιπωρω. Μη νομιζετε πως και με μια φορα τη βδομαδα χτενισμα βγαζει πολλες τριχες. Ακομα και στον καναπε που κοιμαται πολλες φορες δεν αφηνει τριχα. Ειναι και ημιμακρυτριχος!!! Η μονη διαφορα με την Μπαχχυ ειναι οτι ο δικος μου ειναι σεξουαλικα ωριμος αφου την βρισκει με ενα αρκουδακι
Αυτούς θα έπρεπε να τους ζευγαρώναμε, εάν και εφόσον η Μπασσέτ έδειχνε δείγματα ωριμότητος, μπας και δημιουργούσαμε ράτσα γάτας, που δεν μαδάει!!Χρυσές δουλειές θα κάναμε:up::up:

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 18:39, 04-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ελένη Π
Αυτούς θα έπρεπε να τους ζευγαρώναμε, εάν και εφόσον η Μπασσέτ έδειχνε δείγματα ωριμότητος, μπας και δημιουργούσαμε ράτσα γάτας, που δεν μαδάει!!Χρυσές δουλειές θα κάναμε:up::up:
χαχαχα!!! Δεν ειναι κακη ιδεα!!! Τα γατακια θα εβγαιναν λιγο χαζα (να ναι καλα ο naruto με την εφυια περιστεριου), με pica, με απειρες ιδιοτροπιες στις τροφες αλλα και με αριστοκρατικους τροπους Σημερα που θα τον χτενισω παλι 2 τριχες θα βγαλει και μετα απορω γιατι θυμωνει στο χτενισμα...τι να βγαλει ο καημενος; Χτενιζεις επι ωρα και δεν βγαινει τιποτα

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 19:05, 04-04-09:

Παιδιά εγώ πέντε χρόνια που είχα την Μυρτούλα μόνη της, δεν ήξερα τι θα πεί τρίχες γάτας στο σπίτι.Αφού είχα πάρει ρολό και το είχα ξεχάσει, και την χτένιζα όποτε το θυμόμουνα και αυτό περισσότερο γιατί της αρέσει.Αλλά όταν ήρθε ο Αρης τότε κατάλαβα τι εννοείτε.
Μιλάμε αυτήν την εποχή όλο το σπίτι είναι γεμάτο άσπρες τρίχες(οι πορτοκαλιές μάλλον δεν πολυφαίνονται) Σήμερα που έβαλα ηλεκτρική και καθάρισα το αγαπημένο του χαλί, που του αρέσει να ξαπλώνει και να κάνει βαρελάκια, νομίζω οτι μάζεψα το μισό τρίχωμα του Αρη.Και σιγά που καθάρισε καλά το χαλί.Και ούτε φυσικά του αρέσει να τον χτενίζω, δαγκώνει την βούρτσα.
Αυτά τα δυό γατιά μου, πάντα σε όλα, "η μέρα με την νύχτα".

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 13:46, 05-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
Σημερα που θα τον χτενισω παλι 2 τριχες θα βγαλει και μετα απορω γιατι θυμωνει στο χτενισμα...τι να βγαλει ο καημενος; Χτενιζεις επι ωρα και δεν βγαινει τιποτα
Μου πέφτει λίγο μακρυα αλλιώς θα κινδύνευες να τον χάσεις.
Δεν ανεβαίνει σε πάγκους και τραπέζια, δεν ζητιανεύει, δεν μαδάει.....
Αν βγει σε δημοπρασία θα τον "χτυπήσω":up::up:

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

H Ελένη Άνση έγραψε στις 19:06, 05-04-09:

Τα μωρά Ναρουτομπασσετάκια θα έβγαιναν γενικά όχι ιδιαίτερης ευφυίας, λόγω του ότι και η Μπασσέτ δεν είναι δα και καμιά διάνοιαΠάντως, αφού και η Μυρτώ δεν μαδάει, μάλλον χάσαμε την πατέντα της αμάδητης γάτας

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nonika
H Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7,360 μηνύματα.

H Nonika έγραψε στις 19:25, 05-04-09:

Η Μπιζουλοτριχες παντως εχουνε κανει καταληψη στο σπιτι.Την χαιδευω κ αιωρουνται τριχες γυρω μου.Εχω αλλες πυτζαμες για το καθιστικο-που αραζω μαζι της-κι αλλες για υπνο(στην κρεβατοκαμαρα δεν την αφηνω,ειναι hair-free area!Σκεφτομαι να κανω κ εγω αυτο με το ριχταρι.Αυτο που εχω μονιμα ειναι τιγκα στην τριχα(κ τραβηγμενα θυλακια απο τα νυχακια της) παρα το καθημερινο τιναγμα.Λεω να παρω ενα αλλο κ να το στρωνω καθε φορα που εχω κοσμο.
Πριν εβαζα πιατα στο ντουλαπι κ εβλεπα τριχες να πεταν στον αερα-κ καποιες να μπαινουν στο ντουλαπι-διοτι ειμαι εγω καλυμενη απο αυτες.
Παλι καλα που ο φιλος μου εχει υπομονη!

Παράθεση

vasilios

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vasilios
Ο vasilios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O vasilios έγραψε στις 19:29, 05-04-09:

Παιδία γι'αυτό υπάρχουν και οι Sphynx .Εγώ βρήκα την υσηχία μου με το θέμα τρίχα , φίλοι , μαύρα ρούχα.Γιατί ακόμα και και αυτές που δεν μαδάνε τόσο πχ Σιαμ , βγάζουν αρκετή τρίχα τέτοιες περιόδους.

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nonika
H Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7,360 μηνύματα.

H Nonika έγραψε στις 19:41, 05-04-09:

Πειραζει που βρισκω τις χνουδωτες πιο ομορφουτσικες???Κ κατα δευτερον με τοσα αδεσποτακι στον δρομο δεν νομιζω οτι θα πληρωνα να παρω γατα,χωρις παρεξηγηση.Οι τριχες ειναι η θυσια που κανεις για να εχεις ενα μαλλιαρο κουκλακι να χαιδευεις στην αγκαλια σου!

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη chryssa
H chryssa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2,881 μηνύματα.

H chryssa Ε έγραψε στις 19:43, 05-04-09:

Μπράβο παιδιά, ανοίξατε το πιο κατάλληλο θέμα και για μας! Μία γάτα στο σπίτι που μαδάει για 10 και ένας σύζυγος που δεν ήθελε τη γάτα λόγω τρίχας... Η μουρμούρα είναι 24ωρης αναμετάδοσης! Εν τω μεταξύ, λες και ήταν προσχεδιασμένο, η τριχόπτωση ξεκίνησε μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος (με αποκόλληση) και απαγορεύεται να κάνω δουλειές και, φυσικά, να βάζω ηλεκτρική και swiffer! Η καθαρίστρια έρχεται μια φορά την εβδομάδα, αλλά τι να πρωτοκάνει! Τις υπόλοιπες μέρες παλεύω με ένα σκουπάκι χειρός και το αυτοκόλλητο ρολλό! Πού θα πάει, θα περάσει, δεν θα περάσει?
Η μαμά της Μυρτώς αλλά κυρίως της Μπασσέτ, να μην παίζει με τον πόνο μας παρακαλώ! Άντε μην έρθει απαγωγέας και ανταλλάξει τα γατιά μας! Για 2-3 μέρες, όχι παραπάνω!

Παράθεση

vasilios

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vasilios
Ο vasilios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O vasilios έγραψε στις 20:34, 05-04-09:

Σωστά οι γάτες με τρίχα είναι πολυ πιο όμορφες , έτσι λένε , αλλά όσο αφορά τα αδέσποτα ας μην το θίξουμε καλύτερα γιατί ξέρω πολλούς "φιλόζωους" που λόγω τρίχας έδιωξαν στο δρόμο αστείρωτες γάτες .Φαντάζομαι για να γλυτώσουν απο την τρίχα το σαλόνι τους πόσα γατάκια γεννήθηκαν στο δρόμο.Άλλα όσο αφορά την αγαλία και το χαίδεμα πίστεψε με οι Sphynx είναι το καλύτερο που μου έχει τύχει .
Μπορεί να κάθετε παντού να κοιμάτε παντού να την φιλάς παντού και το δέρμα της είναι σαν μωρού .Έννοείτε πως οι φίλοι μου την λένε gremlin αλλά μόλις παεί στην αγκαλία τους αλλάζουν γνώμη.

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 20:37, 05-04-09:

[quote=chryssa;320508Η μαμά της Μυρτώς αλλά κυρίως της Μπασσέτ, να μην παίζει με τον πόνο μας παρακαλώ! Άντε μην έρθει απαγωγέας και ανταλλάξει τα γατιά μας! Για 2-3 μέρες, όχι παραπάνω! [/quote]

Η μαμά της Μυρτώς έχει τον Αρη που ρίχνει τρίχωμα για τον εαυτό του, για την Μυρτώ και για δυό-τρία γατιά ακόμη
Οσο για την ανταλλαγή ευχαρίστως, αλλά δεν νομίζω να την αντέξετε ούτε για μιά μέρα!
Καλή λευτεριά Χρύσσα, με το καλό να έρθει το μωράκι σας.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Gigi2310, stefanosf

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους