Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,708 εγγεγραμμένα μέλη και 714,189 μηνύματα σε 22,083 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 221 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κτηνίατροι, μα πάνω απ'όλα άνθρωποι!

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 01:19, 29-12-07:

Πρέπει να πω οτι γνώρισα απο κοντά τον alobar και τον μικρό Ηρακλή! Και ναι, δεν ειναι εξωγήινος, οπως προσπαθούσε να μας κάνει να πιστέψουμε το πατουσάκι!
Για τον Ηρακλή δεν θα σχολιάσω καν! Ενα απίστευτο πλασματάκι... Ήδη απο τώρα φαίνεται πανέξυπνο εντωμεταξύ!

Αλλά για τον alobar θα ήθελα ξανά να πω μπράβο! Πραγματικά το έσωσε το πλασματάκι αυτο και ειναι καταπληκτικός γατομπαμπάς!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 01:27, 29-12-07:

Α, επιπλεον, με αφορμή την ερώτηση που μου έκανε ο alobar απο κοντά για το πώς μπορούμε να βοηθήσουμε τις κοπέλες στο Κέντρο, θα έλεγα οτι το βασικότερο είναι να βρουν σπιτάκι τα γατάκια που δίνονται προς υιοθεσία αλλά και να είναι όσο το δυνατον καλύτερη η διαμονή τους εκεί.
Οπότε, οπως είπα και πριν, χριεάζονται χάδια και προσοχή. Ειδικά τα πιο φοβισμένα, που συνηθως γίνονται και τα πιο χαδιάρικα!

Αλλά, αν κάποιος θέλει να βοηθήσει, χρήσιμα πράγματα είναι προφανώς η άμμος, αλλά και καθαριστικά. (Φανταστείτε τι ανάγκες σε καθαριοτητα έχει ένα μέρος που φιλοξενούνται τοσα γατάκια...)

Από εκει και πέρα αν κάποιος θέλει μπορεί να συμβάλει στα έξοδα φιλοξενίας ενός απο τα γατάκια, οπως έχω κάνει εγώ με τον Παρούλη αλλά και το Πατουσάκι με τον Πανθηράκο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

patousaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη patousaki
H patousaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 295 μηνύματα.

H patousaki έγραψε στις 23:15, 29-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από drusilia
Πρέπει να πω οτι γνώρισα απο κοντά τον alobar και τον μικρό Ηρακλή! Και ναι, δεν ειναι εξωγήινος, οπως προσπαθούσε να μας κάνει να πιστέψουμε το πατουσάκι!
Για τον Ηρακλή δεν θα σχολιάσω καν! Ενα απίστευτο πλασματάκι... Ήδη απο τώρα φαίνεται πανέξυπνο εντωμεταξύ!

Αλλά για τον alobar θα ήθελα ξανά να πω μπράβο! Πραγματικά το έσωσε το πλασματάκι αυτο και ειναι καταπληκτικός γατομπαμπάς!
δάκρυσα μιλάμε,(για το εξωγήινος)ο ηρακλάκος είναι τρομερός.νομίζω οτι του βρήκε το τέλειο όνομα ο alobar.ο οποίος είναι πραγματικά τέλειος γατομπαμπάς

Παράθεση

alobar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alobar
Ο alobar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O alobar έγραψε στις 20:36, 07-01-08:

Αν και λίγο καθυστερημένα ιδού 3 φωτογραφίες του μικρού Ηρακλή του οποίου η ώρα να βρεί μιά μόνιμη κατοικία έφτασε. Το πλήρες φωτογραφικό του αρχείο θα το αναρτήσω στο Γατοαγγελίες- Χαρίζονται !
Σας ευχαριστώ όλες και όλους γιά το ενδιαφέρον και εύχομαι ολόψυχα στα ζωάκια όλου του κόσμου να έχουν την τύχη του μικρού γατούλη:up:

ΥΓ. Λόγω αδυναμίας πρόσθεσης συνημμένων αρχείων δημιούργησα το άλμπουμ του μικρού Ηρακλή στο
http://forum.mycat.gr/gallery/brow...5&userid=13300

Καλή διασκέδαση

Παράθεση

Niki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 17:29, 09-01-08:

Στο Ρέθυμνο που μένω όσο είμαι φοιτήτρια, έχουμε έναν πραγματικά καλό άνθρωπο- γιατρό. Έχει σημασία να αγαπάς αυτό που επαγγέλεσαι...Δεν μπορούν να κάνουν όλοι αυτό το επάγγελμα.

Σκέφτομαι πως αν δεν τα καταφέρω να διοριστώ ως δασκάλα, θα δώσω κατατακτήριες στην Κτηνιατρική. Θα ξέρ σε 2 χρόνια..

Παράθεση

Niki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 17:32, 09-01-08:

Επίσης, όταν του πήγαινα 2 γατάκια που προασπαθούσα να σώσω πέρισυ για το ένα που πέθανε στο τέλος δε μου κράτησε ούτε τα φάρμακα τού... Μόνο για το ένα που έζησε. Σημειοτέον ότι για 6-7 επισκέψεις μόνο 30 ευρώ - φάρμακα, γάλατα, επισκέψεις!!!!

Παράθεση

endorama (Φωτώ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη endorama
H Φωτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.

H endorama έγραψε στις 11:11, 04-02-18:

καλημέρα !
δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα, αν όχι παρακαλώ να μεταφερθούν τα στοιχεία του ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥ κτηνιάτρου, ο οποίος είναι και ΑΝΘΡΩΠΟΣ πάνω από όλα και λατρεύει τις γάτες (έχει κι αυτός 5) κι έσωσε το λατρεμένο μου κορίτσι από την λοιμώδη περιτονίτιδα κάνοντας την υπέρβαση!
Να προσθέσω πως, ενώ το φάρμακο που χρησιμοποίησε είναι πανάκριβο, μου το χρέωνε μάλλον στο κόστος, τι να πω !
Έχω ακούσει τριπλάσια τιμή εκεί έξω, συζητώντας για την σταχτοπούτα μου με ομοιοπαθείς που προσπαθούν να σώσουν τα πολυαγαπημένα τους γατουλινια από την καταραμένη αυτή αρρώστια.......
Όποιος ενδιαφέρεται να διαβάσει περισσότερα για την εξέλιξη της Σταχτοπούτας μου, μπορεί να ανατρέξει στο αντίστοιχο θέμα του φόρουμ μας !
Ο γιατρός μας λέγεται :
ΛΕΚΚΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
Ήρας 33, Γλυφάδα,
2108944090 6944618370
Τα λόγια είναι περιττά, του χρωστάω ΤΑ ΠΑΝΤΑ!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,416 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:38, 04-02-18:

Να'σαι πάντα καλά Φωτώ μου κι εσύ και η λατρεμένη σου Σταχτοπούτα που μας συστήνετε αυτόν τον υπέροχο γιατρό που σαν άξιος επιστήμονας, αλλά και άνθρωπος, έκανε το θαύμα.
Μια ελπίδα φωτεινή για όσους αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με τα αγαπημένα τους πλάσματα και που έστω κι ένα ακόμα να σωθεί, θα είναι μια μεγάλη νίκη ενάντια σ'αυτή την καταραμένη ασθένεια.

Δέξου από εμάς ένα μεγάλο "Ευχαριστώ".
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

whativedone

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη whativedone
H whativedone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 93 μηνύματα.

H whativedone έγραψε στις 17:54, 05-06-18:

Τον κο Λεκκα τυχαίνει να τον έχω επισκεφθεί πριν κάποια χρόνια για σκυλάκι που φιλοξένησα. Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση αν και κάναμε απλά εμβόλιο στο κουτάβι.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ποντίκι πάνω σε γάτα που ειναι πάνω σε σκύλο! - Από Julian
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-12-09 στις 12:30.
    • Κτηνίατροι στη Θεσσαλονίκη - Από Lita
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-02-09 στις 18:33.
    • Κάκιστοι κτηνίατροι - Από staza
      Το θέμα έχει λάβει 29 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-12-08 στις 23:25.
    • Φιλόζωοι κτηνίατροι.... - Από Μαριάννα
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-04-08 στις 16:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους