Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,607 εγγεγραμμένα μέλη και 718,855 μηνύματα σε 22,716 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 901 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Γατούλης επείγον

Pocahontas

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Pocahontas
H Pocahontas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H Pocahontas έγραψε στις 00:47, 07-09-10:

δείτε εδώ

http://www.facebook.com/photo.php?pi...1044553&ref=mf

μια κοπέλα του ψάχνει σπίτι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Pocahontas

Πολύ δραστήριο μέλος

H Pocahontas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H Pocahontas έγραψε στις 00:50, 07-09-10:

για όσες δεν έχουν fb
Δεν τα κατάφερα... δυστυχώς, πήγα πλήρως εξοπλισμένη αλλά τζίφος. Το γατούλι ήρθε αλλά δεν ήταν πεινασμένο (μόλις το είχε ταϊσει κάποιος απ' ότι κατάλαβα από τα αποφάγια δίπλα στους κάδους) κι έτσι δεν είχε τόση πολύ όρεξη για να φάει, ώστε να καταφέρω να το γραπώσω χωρίς να καταλάβει και πολλά και να το βάλω στο κλουβάκι μεταφοράς. Με το που με έβλεπε να κάνω κίνηση απομακρυνόταν. Θα ξαναπροσπαθήσω αύριο... εύχομαι να προλάβω να του πάω φαγάκι εγώ πρώτη. Πραγματικά πρώτη φορά (στις 5 φορές που έχω πάει να του δώσω φαγητό και νερό) είδα να έχει ασχοληθεί κάποιος μαζί του. Μπράβο του πάντως... να είναι καλά κι ας μου έκανε "χαλάστρα" σήμερα.
Η συνάντησή μου με αυτό το άμοιρο πλάσμα στην περιοχή της Γαλάζιας Ακτής Λαγονησίου, με έκανε να σαστίσω. Η όψη του, φοβίζει... όλοι το διώχνουν, κανείς δεν τολμά να του δώσει ούτε μια σταγόνα νερό. Σκέφτηκα οτι μετά από τόσους διωγμούς, δεν θα πλησιάζει πλέον τους ανθρώπους κι έβγαλα λίγο νερό και τροφή να του βάλω σε μια ακρούλα... ξαφνιάστηκα όταν το είδα να τρέχει ανάμεσα στα πόδια μου παρά τον φόβο του για να δροσιστεί με λίγο νεράκι. Ήμουν σίγουρη οτι δεν θα το ξαναδώ, οπότε φαντάζεστε το ξάφνιασμά μου όταν την επόμενη μέρα που πέρασα το είδα να τρέχει πίσω από το αυτοκίνητο μου!!!! Είναι η τρίτη φορά που πηγαίνω εκεί και ξαφνικά εμφανίζεται μπροστά μου ως εκ θαύματος... δεν ξέρω πόσο θα αντέξει.Οι γείτονες με κοιτούν με μισό μάτι, δεν ξέρω αν θα το ξαναβρώ ζωντανό. Είναι κοκκαλιασμένο, με σχεδόν σαπισμένο στόμα, τα δόντια του έχουν σπάσει, ίσως να επέζησε μετά από χτύπημα αυτοκινήτου. Δεν ξέρω πως αλλιώς μπορώ να το βοηθήσω, μακάρι να μπορούσα να το φέρω σπίτι αλλά δεν μπορώ, έχω ήδη 14 γάτες και 4 σκύλους + 1 που βρήκα μόλις χθές και τον φιλοξενώ. Τι θα μπορούσαμε να κάνουμε?
Τηλ. επικοινωνίας: 6945 795005 Ρίτα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

giotoulini (γιωτα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giotoulini
H γιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (απειρεσ.... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H giotoulini GATOULES...... έγραψε στις 01:09, 07-09-10:

τι εγινε τελικα?το επιασεσ?παρε τηλ στη φιλοζωικη κορωπιου μηπωσ ερθουν.αυτο η απο αμαξι η απο φολα ειναι ετσι!στειλε να μου πεισ τι εγινε σε παρακαλω...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Pocahontas

Πολύ δραστήριο μέλος

H Pocahontas έγραψε στις 01:24, 07-09-10:

όχι δε το βρήκα εγώ αλλά μια κοπέλα
αν έχεις fb
μπες στ λινκ που έβαλα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

giotoulini (γιωτα)

Νεοφερμένος

H γιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (απειρεσ.... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H giotoulini GATOULES...... έγραψε στις 01:28, 07-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από efoulito
όχι δε το βρήκα εγώ αλλά μια κοπέλα
αν έχεις fb
μπες στ λινκ που έβαλα
δεν εχω δυστυχωσ.. παρε στη φιλοζ. αν χρειαστειτε βοηθεια, πειτε μου.αν ειναι πολυ αγριοσ,μονο με αποχη θα τον πιασετε.και με γαντια γιατι πιθανον να ποναει κ να γρατσουνισει..

Pocahontas

Πολύ δραστήριο μέλος

H Pocahontas έγραψε στις 01:30, 07-09-10:

θα μπω αύριο fb να δω τι γίνεται
και θα σου πω

μακάρι να πάνε όλα καλά

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

giotoulini (γιωτα)

Νεοφερμένος

H giotoulini GATOULES...... έγραψε στις 01:31, 07-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από efoulito
θα μπω αύριο fb να δω τι γίνεται
και θα σου πω

μακάρι να πάνε όλα καλά
οκ!

Pocahontas

Πολύ δραστήριο μέλος

H Pocahontas έγραψε στις 22:54, 08-09-10:

ΝΕΟΤΕΡΑ 7/9 Απ' το πρωί πηγαινοέρχομαι στο σημείο, το πρωί δεν ήταν εκεί, το μεσημέρι στην περιπολία μου (εθελοντική περιπολία πυρασφαλιών), πήγα και το βρήκα... ξαναέκανα την προσπάθεια, μαζί με 2 φίλες ακόμα όμως το γατάκι που είναι σε ημιάγρια κατάσταση, έχει ψιλιαστεί τι θέλουμε να κάνουμε και δεν μας αφήνει να πλησιάσουμε αρκετά ώστε να το πιάσουμε. Δεν μπορώ να κάνω δυστυχώς κάτι παραπάνω, δεν είμαι ούτε γνώστης τακτικών πιασίματος, δεν έχω και τεράστια εμπειρία σε ημιάγρια γατάκια οπότε δεν αισθάνομαι να μπορώ να κάνω παραπάνω πράγματα. Όποιος νοιώθει οτι γνωρίζει και μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω για το γατάκι τον ΕΚΛΙΠΑΡΩ να έρθει και να πάμε μαζί στο σημείο, (μεσημεριανές ώρες γιατί μόνο τότε βγαίνει) να προσπαθήσουμε. Δεν θέλω να το τρομάξω περισσότερο, μην τυχόν μετά δεν με πλησιάζει καν. Προσωπικά θα είμαι δίπλα του καθημερινά, για να του πηγαίνω φαγάκι, νεράκι και λίγο vibramicin στο φαγάκι του μπάς και απαλύνω λίγο τον πόνο στο στόμα του. Ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές, την προθυμία να στιρίξετε οικονομικά το γατάκι και να το φιλοξενήσετε! Είστε όλοι άξιοι πολλών επαίνων!
ΝΕΟΤΕΡΑ 8/9
ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΣΤΕΦΘΗ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! Το γατούλι καταφέραμε να το πιάσουμε χάρη στην γατοπαγίδα που έφερε κοπέλα του ΣΠΑΖ στο σημείο. Από σήμερα λοιπόν το απόγευμα νοσηλεύεται στο ιατρείο της Κας. Χρυσούλας Παπαδοπούλου στην Καισαριανή. Την ιατροφαρμακευτική του φροντίδα την ανέλαβε η Φωτεινή Παντζιά Θετική Εκπαιδεύτρια Ζώων. Για όποιον έχει την διάθεση -και ήσασταν τόσοι πολλοί που με καλέσατε και σας ευχαριστώ από τα βάθη της καριάς μου- και την οικονομική ευχέρεια να βοηθήσει το ζωάκι και την κοπέλα που πλέον ανέλαβε την νοσηλεία του μέχρι να γίνει καλά και να φιλοξενηθεί ή να βρεί κατευθείαν μόνιμο σπιτάκι το τηλέφωνο της Φωτεινής είναι 6948467373! Το γατάκι θα σας χρωστά την ζωή του!
Χαίρομαι που πραγματικά υπάρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ με όλη την καλή σημασία της λέξης, ΑΝΘΡΩΠΟΙ που γνώρισα και άλλοι που δεν γνώρισα αλλά μίλησα μαζί τους, που βοήθησαν κινητοποιόντας άλλους, κοινοποιόντας και προωθώντας την περίπτωση, συμβουλεύοντας, θέτοντας τον εαυτό τους στην διάθεσή μου για το καλό αυτού του ζώου! Άκρως ευαισθητοποιημένοι, με ψυχή γεμάτη αγνότητα και καλοσύνη! Συγκινήθηκα και χάρηκα πιο πολύ από ότι οι λέξεις μπορούν να περιγράψουν που σας μίλησα, που σας γνώρισα, που υπάρχετε στον κόσμο αυτό.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

giotoulini (γιωτα)

Νεοφερμένος

H giotoulini GATOULES...... έγραψε στις 23:37, 09-09-10:

μπραβο,πολυ χαιρομαι που τα καταφερατε!! μακαρι να γινει καλα ο γατουλησ,και να ειναι χαρουμενοσ απο δω κ περα...

Pocahontas

Πολύ δραστήριο μέλος

H Pocahontas έγραψε στις 13:42, 10-09-10:

όχι εγώ δεν έκανα κάτι
απλά πληροφορήθηκα από το facebook
μακάρι...
νομίζω πως όλα θα πάνε καλά όταν υπάρχουν φιλόζωοι...

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους