Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,708 εγγεγραμμένα μέλη και 714,189 μηνύματα σε 22,083 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 331 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες σχετικά με την εγκυμοσύνη, τη γέννα και την περίοδο λοχείας

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,416 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:49, 14-04-18:

Θα συμφωνήσω με τον σύζυγό σου.
Καλό είναι να την ξαναδούν οι κτηνίατροι γιατί αν δεν πίνει νερό κι αν δεν τρώει, πώς θα τα βγάλει πέρα, ειδικά στην κατάσταση που βρίσκεται; Να δουν μήπως κυοφορεί και νεκρά μωρά και προσπαθεί να αποβάλλει ή δεν ξέρω τι άλλο..
Δεν ξέρω αν ο υπέρηχος τα καλύπτει όλα, αφού επικεντρώθηκε στη μήτρα. Μήπως είναι αλλού το πρόβλημα;
Όπως και να'ναι, θεωρώ οτι καλύτερα μια "περιττή" επίσκεψη στο γιατρό (λέμε τώρα), παρά μετά να μετανιώνεις που έχασες χρόνο..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nanaxas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nanaxas
H nanaxas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H nanaxas έγραψε στις 21:10, 15-04-18:

Καλησπέρα σας και πάλι! Ευχαριστώ και πάλι για τις συμβουλές σας! Εχω ευχάριστα νέα!! Η γατούλα μου φαίνεται να συνέρχεται!!! Σήμερα το πρωί που κατέβηκα στην αποθήκη, τη βρήκα ξαπλωμένη στο σπιτάκι της και είχε φάει ΟΛΟ το φαγητό της!! (λιγη από την ειδική κονσερβούλα που μου έδωσε ο κτηνίατρος και μία φέτα πάριζα που της είχα αφήσει για να τη δελεάσω, μιας και είναι αγαπημένη της λιχουδια!) Τσέκαρα και την άμμο της και είχε κάνει τσισάκια. Χθες την ταίσαμε 4 φορές με σύριγγα, μιας και δεν έτρωγε τίποτα..Τι χαρά πήραμε σήμερα το πρωί!!!!!!!! Την έβγαλα έξω και άρχισε να νιαουρίζει συνέχεια. Ήθελε και άλλο φαγητάκι!! Σήμερα έφαγε και τις άλλες 2 κονσερβούλες που μου έδωσε ο γιατρός και λίγο ψαράκι!! Την τάισα και μια φορά ακόμα νωρίς το απόγευμα με την συριγγα..ίσως περιττό, αλλά μιας και η σκόνη αυτή είναι φουλ με βιταμινες και high energy είπα να την δυναμώσω λίγο ακόμα...Την ίδια συμπεριφορά (να αλλάζει συνέχεια μέρος και να κάθεται αρκετή ώρα στη στάση μου που παίρνουν όταν θέλουν να κάνουν την ανάγκη τους) τη συνέχισε μέχρι το απόγευμα και μετά όχι τόσο συστηματικά.. Τώρα την ξανακατέβασα κάτω στο σπιτάκι της πάλι μονη της και θα την αφήσω μέχρι αύριο το πρωί για να τσεκάρω ξανά την άμμο της και το φαγητό της, όπως συνέστησε ο γιατρός! Αχχχ τι χαρά! Ελπίζω να πάνε όλα καλά και αύριο θα πάρω τηλ τον γιατρό να τον ενημερώσω για την εξέλιξη και να ρωτήσω τι πρέπει να κάνουμε περαιτέρω. Το μόνο που με απασχολεί τώρα είναι τι είχε (ελπίζω οχι έχει..) και να μην το ξαναπάθει. Δεν ξέρω αν οι γιατροί μπορούν να απαντήσουν σε αυτό, μιας και δεν έδειξαν να γνωρίζουν μέχρι τώρα..
Anyway, επισυνάπτω και μια φωτογραφία που τράβηξα σήμερα το μεσημέρι και με τα δύο γατάκια μου! Η μικρή είναι αυτή που κοιτάει την κάμερα! Ο μικρός είναι το άλλο (ενοχλητικό!!) γατάκι που πάει δυνέχεια πάνω της και την γλύφει!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nanaxas

Νεοφερμένος

H nanaxas έγραψε στις 21:23, 15-04-18:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  γατακια.jpg
Εμφανίσεις:  1
Μέγεθος:  305,3 KB

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  cats.jpg
Εμφανίσεις:  8
Μέγεθος:  364,2 KB  
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,416 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:25, 15-04-18:

Μπράβο για τα καλά τα νέα σας και από δω και πέρα, "σιδερένια"!
Αδιαθεσίες αγνώστου αιτιολογίες, συμβαίνουν κατά καιρούς στα γατομωρά μας, αλλά σημασία έχει να ανακάμπτουν γρήγορα.
Άντε και με το καλό τα γεννητούρια!

Κουκλιά και τα δυο και να τα χαίρεσαι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nanaxas

Νεοφερμένος

H nanaxas έγραψε στις 21:35, 15-04-18:

http://forum.mycat.gr/attachment.php...1&d=1523820719

Ελπίζω να φαίνονται τώρα!!
Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  γατακια.jpg
Εμφανίσεις:  6
Μέγεθος:  305,3 KB  
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους