Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,185 εγγεγραμμένα μέλη και 718,318 μηνύματα σε 22,589 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 294 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η λίμνη των ευχών, ευχές και όνειρα για το 2012 !

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 00:17, 02-12-11:

Στην αρχή σκέφτηκα να ονομάσω αυτό το νήμα πηγάδι των ευχών αλλά δύσκολα βγαίνουν πράγματα στην επιφάνεια απο ένα πηγάδι!
Στις μέρες μας έχει χαθεί η μαγεία , και σιγά σιγά χάνουμε και το χαμόγελο μας στη προσπάθεια μας να υπάρξουμε και να επιβιώσουμε, όμως στους πιο γκρίζους και χαλεπούς καιρούς εκείνο που βοηθούσε πάντα τους ανθρώπους να υψώσουν το ανάστημα τους ήταν τα ίδια τους όνειρα και οι επιθυμίες τους...
Φανταστείτε λοιπόν μια λίμνη, με καθαρά κρυστάλινα νερά γεμάτη ζωή , στην όχθη της θα βρείτε πολλά άσπρα βοτσαλάκια στα οποία μπορείτε να χαράξετε τις ευχές σας που θα θέλατε να πραγματοποιηθούν , όταν εκφράζουμε μια επιθυμία μας είμαστε ένα βήμα πιο κοντά στην υλοποιήση της ...

τι θα θέλατε να ρίξετε μέσα στη λίμνη των ευχών?
τι θα θέλατε να φέρει η καινούρια χρονιά?

Ξεκινάω εγώ: ( είναι μεγάλη η λίστα αλλά θα επανέλθω σύντομα με β μέρος )

1.παγκόμσια ειρήνη και όχι παγκόμσια κρίση
2.ένα mac
3.κανένα ζώο στο δρόμο, κανένα ζωάκι σε κίνδυνο
4.αξιοπρέπεια και αγάπη για ανθρώπους και ζωάκια
5.περισσότερες υιοθέσιες
6.περισσότεροι υπέυθυνοι ιδιοκτήτες κατοικιδίων
7.tofee nut latte όλο τον χρόνο και όχι μόνο τους μήνες Νοέμβριο και Δεκέμβριο
8. να βρούμε καινούρια σειρά ταινιών στυλ harry potter...
9.να μπορέσουμε να ξαναζήσουμε δυνατές συανυλιακές στιγμές όπως την δεκαετία του 90...
10. 8-9 κιλά μείων... άμεσα παρακαλώ το τελευταίο....(για τα άλλα μπορώ να περιμένω μέχρι τον Μάρτιο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 01:17, 02-12-11:

ωραιο θεματακι!!!!!
λοιπον,εγω δε ζητω πολλα.
1)υγεια σε ολο τον κοσμο.
2)αγαπη σ ολο το συμπαν,ανθρωποι,ζωα,φυτα,να συνυπαρξουμε αρμονικα!
3)ειρηνη κι οχι πολεμους.
4)δουλεια που να σου επιτρεπει και να ζεις,αλλα και να σκεφτεσαι.

αν υπαρξουν ολα αυτα,θα βλεπω περισσοτερα χαμογελα εκει εξω,αυτα που δεν θελω να ξαναδω ομως ειναι παρα πολλα!

κι αν εκανα μια ευχη θα ηταν να με κανει ο θεος για μια μερα Αη-Βασιλη,με ολα μου τα κολπα,ελκυθρο,ταρανδους,δυνατοτητα να πεταμε,απειρα δωρα για τα παιδακια,τροφες για τους πεινασμενους,σπιτακια ζεστα για την ημερα των χριστουγεννων,υγεια σ ολα τα καρκινοπαθη παιδια,ελπιδα και συγχωρεση σε καθε φυλακισμενο και κονσερβες για ολα τα ζωακια,ακομα και για τα ποντικακια,και εστω για μια μερα να εκανα τον κοσμο να γεμισει με χαρουμενα βλεματα!!!!κι ας γεμιζα ρυτιδες,χοντρη κοιλια και ασπρα γενια!!!!!ααχ απο μικρη το ονειρευομαι αυτο!να ξεκουρασω για μια μερα τον αγιο βασιλη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 06:25, 02-12-11:

Εγώ ειλικρινά θα ζητούσα όλα τα ζώα του πλανήτη να γίνουν ευτυχισμένα. Ποτέ κανένα άλλο να μην δυστυχίσει, να μην πονέσει, να μην κρυώσει. Γιατί αν εμείς οι άνθρωποι ακόμα και στις κακουχίες μας έχουμε επιλογές, αυτά δεν έχουν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,061 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 10:12, 02-12-11:

http://24wro.blogspot.com/2011/12/blog-post_1573.html
Μακαρι ο ανθρωπος να συνειδητοποιησει ,οτι ειναι το κακο ζωο του πλανητη και να σταματησει να δημιουργει φονικα οπλα καθε μορφης.
Ευχομαι ,το γελιο ,να μπορει να ειναι το μοναδικο φαρμακο για ολες τις δυσκολιες...
Οχι αλλη πεινα και δυστυχια ,σε καθε σημειο του πλανητη.
Οι γονεις να ειναι πραγματικοι φιλοι με τα παιδια τους.
Μακαρι τα παιδια να στραφουν σε ενδιαφεροντα με νοημα και ουσια και να απομακρυνθουν απο το κακο ιντερνετ ,τις ουσιες και τα κουλα της TV.
Μακαρι....μακαρι....μακαρι ,να γινοταν ενα θαυμα και οι ευχες να γινονταν πραγματικοτητα.
Επειδη τα θαυματα ειναι ενας μυθος ,καλο ειναι να βαλουμε ολοι μας ενα χερακι,ο καθενας μας οτι μπορει ας κανει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,106 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 10:25, 02-12-11:

Θα ήθελα τα ματάκια όλων των παιδιών και των ζώων να μην ξαναβουρκώσουν ποτέ και για κανένα λόγο.

Επίσης θα ήθελα να τελειώνει το θέμα με τον καρκίνο.
Να ανακαλυφθεί το αντίδοτο, να ανακουφιστεί όλος ο κόσμος που υποφέρει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 13:40, 02-12-11:

Συμφωνώ με τους παραπάνω!...
Πολλές από τις παραπάνω ευχές θα ήταν πραγματοποιήσιμες και ήδη πραγματοποιημένες
αν εφαρμόζαμε το ρεαλιστικό και εφικτό
να προσπαθούμε να μην κάνουμε στον άλλο
ό,τι δεν θέλουμε να μας κάνουν....
Τόσο απλό....

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,106 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 13:50, 02-12-11:

...και για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα,

ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΜΥΤΣΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΝΤΑΞΙΑ ΝΥΦΗ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙ ΤΟ 2012

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 14:01, 02-12-11:

Εύχομαι να ελαττώσω το mycat...
...κάθε μέρα λέω ¨σήμερα θα μπω λίγο και θα βγω¨... αλλά πού...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 19:39, 02-12-11:

εύχομαι πατέ κάθε μέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μαυρούλης

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 11:46, 04-12-11:

εύχομαι μια μέρα να καταφέρω να μου φτιάξω έναν καφέ της προκοπής που να πίνεται.. μια γλυκός, μια πικρός, μα πόσο δύσκολο είναι να καταφέρω να φτιάξω έναν καφέ μέτριο??

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 11:51, 04-12-11:

αχαχαχ

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

δελφινακι

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη δελφινακι
H δελφινακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H δελφινακι έγραψε στις 00:42, 11-12-11:

για το 2012 ευχομαι...

1.να μην υπαρχει δυστυχια στον κοσμο!!!!!!!!
2.να ειναι καλα ολα τα ζωακια που κυκλοφορουν μονα τους στο δρομο
3.να ειναι ευτυχισμενος ο εκτορακος μου!!
4.να περασει στο πανεπιστιμιο ο φιλος μου και να ειμαστε γιαπολυ καιρο ακομα μαζι!!!
5.να ειναι καλα ο παππους μου (οπου και να ειναι) και να εχει γλιτωσει απο τον πονο γιατι μου λειπει παρα πολυ και ευχομαι με ολη μου την καρδια να μην μας ειχε αφησει και να ηταν ακομα εδω να περνουσαμε μαζι τις γιορτες!!!!!!!!!!

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 00:06, 13-12-11:

Για σήμερα θα ήθελα να ευχηθώ το ποτήρι να είναι μισογέμάτο και όχι μισοάδειο, και να ξημερώσει μια πιο αισιόδοξη μέρα ( καθότι ήταν δύσκολη η σημερινή!)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 00:12, 13-12-11:

Μιας και όλα τα σοβαρά, λίγο - πολύ , τα έχετε αναφέρει
Εύχομαι να βγω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ από αυτή τη σχολή που τόσο με τυραννάει....

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 00:29, 13-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από mpoulaalekoula
Μιας και όλα τα σοβαρά, λίγο - πολύ , τα έχετε αναφέρει
Εύχομαι να βγω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ από αυτή τη σχολή που τόσο με τυραννάει....
Ναι ναι το εύχομαι κι εγώ για σένα. Να βρείτε και το απόλυτο καύσιμο να πάμε σε κανένα πλανήτη που εκεί αρμονικά να ζούμε μόνο εμείς και τα γατάκια μας.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 00:34, 13-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από YNL
Ναι ναι το εύχομαι κι εγώ για σένα. Να βρείτε και το απόλυτο καύσιμο να πάμε σε κανένα πλανήτη που εκεί αρμονικά να ζούμε μόνο εμείς και τα γατάκια μας.
Αχαχαχαχα!!
Εφτασέεεεε!!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 14:39, 15-12-11:

Εύχομαι να μάθω νέα από το λατρεμένο μου Τσουτσουκόνι (πρώην αρραβωνιαστικιά του Πάρη).
Μου λείπει η φατσουνίτσα με τα καμώματά της και εύχομαι αυτή και η οικογένειά της να είναι καλά...

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 18:06, 14-02-12:

εύχομαι όλες αυτές οι άσχημες στιγμές που ζει ο λαός της χώρας μου να πάψουν κι επιτέλους αυτή η παράνοια να καταλήξει κάπου....
Είναι θολές μέρες.. με πεσμένο ηθικό πρέπει κάτι να βρούμε να το αναστήσουμε...
figures crossed

Παράθεση

iakinthi_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη iakinthi_
H iakinthi_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H iakinthi_ έγραψε στις 18:59, 12-03-12:

Ευχομαι η δημοκρατια να επανελθει στη χωρα μας ,και στα φορουμς

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H mpoulaalekoula έγραψε στις 19:09, 12-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από iakinthi_
Ευχομαι η δημοκρατια να επανελθει στη χωρα μας ,και στα φορουμς
Ναι όσο για αυτό.....

Εγώ εύχομαι....και τι ΔΕΝ εύχομαι!!?!?!?!?!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nifadoulis (Ευαγγελία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nifadoulis
H Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H nifadoulis έγραψε στις 20:30, 12-03-12:

Εύχομαι τα γατοπαιδάκια μου να είναι πάντα καλά υγιή και να μπορώ να τα κάνω χαρούμενα αν και ζουν αποκλειστικά μέσα στο σπίτι. Να μπορώ να τους παρέχω τα πάντα σαν να ζουν ελεύθερα.
Να μπορώ να πληρώνομαι αξιοπρεπώς στη δουλειά μου ωστε να ταϊζω και τα παιδιά του κήπου με κονσερβούλες πέρα απο κροκέτες.
Να αλλάξουν όλα ξαφνικά και όλοι οι άνθρωποι ως δια μαγείας να γίνουν φιλόζωοι και να μην κακοποιηθεί ποτέ ξανά κανένα ζωάκι.
Και τέλος για όλους εμάς να είμαστε καλά και ευτυχισμένοι με την γατοπαρέα μας και όχι μόνο
Υγεία.....όλα τα άλλα έρχονται!!

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eirinaki84

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη eirinaki84
H eirinaki84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 552 μηνύματα.

H eirinaki84 λογοκρισια 2012 έγραψε στις 20:32, 12-03-12:

εύχομαι να πραγματοποιηθούν οι ευχές σου!!!!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:49, 12-03-12:

Υγεία.

Πνευματική υγεία, για να εκτιμούμε όσα έχουμε και να λύνουμε όσα μας παιδεύουν.
Σωματική υγεία, γιατί με σάπιο σκαρί δεν πας πουθενά, και ξεχνάμε να το εκτιμήσουμε.
Κοινωνική και οικονομική υγεία, για να ρέουν τα αγαθά κάθε φύσης ανεμπόδιστα.

Και φιλοζωΐα. Ν'ανοίξουν τα μάτια όλων. Και να μπουν σ'ένα πλαίσιο όσοι παρ'όλα αυτά δεν μπορούν να "δουν".

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nifadoulis (Ευαγγελία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nifadoulis
H Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H nifadoulis έγραψε στις 20:52, 12-03-12:

Μακάρι να πραγματοποιηθούν οι ευχές όλων μας....
Μακάρι αυτή η ταλαίπωρη χρονιά αν και στην αρχή σχετικά ακόμη να μας εκλπήξει ευχάριστα όλους.

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,939 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 21:40, 12-03-12:

Ευχή ε; Χμμ!
Να μια, για το μακρινό μέλλον, όχι για φέτος.

Εύχομαι, όποτε και αν κάνω ποτέ παιδάκι εκτός από το να είναι φιλόζωο, να μάθει να σέβεται και να αγαπά τον συνάνθρωπο του, με όποια ελαττώματα κι αν έχει. Δεν γίνεται να αγαπάς τα ζωάκια και να μισείς τον άνθρωπο.
Και θα του λέω πάντα ότι μου έλεγε η μαμά μου κι εμένα. "Αν θέλεις να αλλάξεις κάποιον, ξεκίνα από τον εαυτό σου".
Το μίσος, η κακία και η υποκρισία είναι κακό πράγμα, δυστυχώς κάθε μέρα απογοητεύομαι όλο και περισσότερο εξαιτίας αυτών.
Τα βλέπω παντού γύρω μου. Οπότε άλλη μια ευχή είναι να εξαφανιστούν αυτά.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vasopent (Βάσω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vasopent
H Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H vasopent έγραψε στις 00:03, 13-03-12:

Εύχομαι να πεθάνουν αυτοί οι 10 άνθρωποι που έχουν τον κόσμο στα χέρια τους!! Συγνώμη για την κακία που βγάζω

Παράθεση

athanasiad

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη athanasiad
H athanasiad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,635 μηνύματα.

H athanasiad έγραψε στις 19:45, 27-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από vasopent
Εύχομαι να πεθάνουν αυτοί οι 10 άνθρωποι που έχουν τον κόσμο στα χέρια τους!! Συγνώμη για την κακία που βγάζω
Δυστυχώς, θα βρεθούν άλλοι 10 και θα συνεχίσουν την ίδια πολιτική.......Το θέμα είναι να αλλάξει αυτή η πολιτική. Αυτό θα γίνει με την αντίσταση των λαών. Να πιστέψουμε στην δύναμή μας και να μάθουμε να διεκδικούμε αυτά που μας κλέβουν, με τρομοκρατία - κάθε είδους και μορφής.

Παράθεση

athanasiad

Διακεκριμένο μέλος

H athanasiad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,635 μηνύματα.

H athanasiad έγραψε στις 21:23, 10-01-13:

Nα σταματήσουν πια τις ανοησίες με τη βίλλα "Αμαλία" και να ασχοληθούν με το λαό που, αν συνεχίσουν έτσι, σε λίγο δεν υπάρχει ούτε ένας εργαζόμενος σ΄αυτή τη΄χώρα......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 10:49, 13-01-13:

έχεις δικιο, όλα αυτά με τη Βίλλα είναι για να αποπροσανατολισουν τον κοσμο απο την Λίστα ... συν οτι βγαζουν ενα σκασμο λεφτα απο τις εγγυησεις που πληρωνουν οι ανθρωποι για να βγουν εξω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

athanasiad

Διακεκριμένο μέλος

H athanasiad έγραψε στις 20:56, 15-01-13:

Η νέα χρονιά να βάλει μυαλό στους Έλληνες και να πάρουν τη ζωή στα χέρια τους

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Χριστουγεννιάτικες ευχές! - Από Havana
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Perla Dolls.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-12-14 στις 15:22.
    • H λίμνη των κύκνων, τώρα πιο κοντά σας!!! - Από antoniatr
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Χαρίζονται.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-07-11 στις 20:18.
    • Ευχές - Από yasmin1gr
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ελπιδοφόρες εμπειρίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-12-08 στις 02:13.
    • Ευχές για το 2008! - Από strayshelp
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-01-08 στις 23:06.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους